JACKPOT TV Bingo Show.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: JACKPOT TV Bingo Show.

PostPostao/la Black swan dana 06/01/2011 12:47

ja bih otišao u tojko na jednu adresu i rekao jednoj curi nešto :mrgreen: u oči :skoljka:
Black swan

PostPostao/la drndalo dana 06/01/2011 12:55

Profesor je uzeo u obzir broj izvlačenja,broj MOGUĆIH dobitnih kombinacija,i broj KUPLJENIH listića i na osnovu ta TRI podatka DOKAZAO,DOKAZAO,DOKAZAO(mogu ti i 15 puta ponoviti ako ne kontaš )da je bingo TREBAO biti izvučen prije tog izvlačenja od 3,7 miliona.

Ja ne mislim da je Lutrija postena, nego da je preglupa da bi tako nesto mogla steliti, a da se ne zna !

Za tvoju informaciju, vecinu stvari koje rade elektronski, rade sa (pod) austrijancima, tako da ni to nije nasa pamet, ne sekiraj se... Znas nas, da bi tako nesto mogao nasteliti, morao bi imati barem "udruzeni zlocinacki poduhvat", sa barem 10 strucnih ljudi, plus nestrucni (podobni), a od tih 30-ak koji bi to morali znati neko bi progovorio... Polakomio... Zaboravio laptop u kafani...

Ja i dalje tvrdim da im je k'o bubrezima u loju od onih 40% koje ne moraju isplatiti od uplata... Npr. 1 mil. prodanih tiketa Bingo-a = 2.000.000 KM, od kojih oni ne moraju isplatiti 800.000 KM... Za troskove... Malo li je ? Pa samo na tome mogu biti u multi-milionskom profitu... A gdje su ostale igre... Cak i sa bar 100 ljudi viska u direkciji, koje imaju...

Bio sam im u direkciji, i jedina razlika u odnosu na 1984-u, je sto u unutrasnjosti imaju kamere na par mjesta, te su okrecili lani... Ja tvrdim da oni nisu sposobni za kvalitetnu svjetsku namjestaljku...

Ti tvrdis drugacije... Niko nema dokaze (ni profesor, on moze imati samo vjerovatnocu, tj. trebalo je biti...), i sta cemo sada ?

Ljudi su uvijek igrali, i igrace, i pametnije je da igraju u Lutriji, jer dio tih para ipak ide u budzet i na socijalu, umjesto "kod Dzeme" na poker-aparat... Koji je nasteljen "onako"...
drndalo

PostPostao/la vozač dana 06/01/2011 13:16

bingo je najveća ubleha jer je vjerovatnoća da ćete dobiti peterac 1 : nekoliko miliona, a o desetercu i bingu možete samo sanjati

te teorije o nekakvim analizama profesora su najveća glupost koju sam pročitao u životu

bih je kao tržište smiješna u poređenju sa njemačkom, španijom, amerikom gdje se takođe mjesecima čekaju dobici, a proda se možda i po 10 miliona listića

sve je u vjerovatnoći

maksimalna vjerovatnoća da ćete pogoditi rezultat iz dvije utakmice je 1:9, na 3 utakmice 1:27, na 4 utakmice 1:81,
teoretski na 1 KM imate 9 kombinacija iz dvije utakmice i možete dobiti npr. 18 KM sa 2 iksa na 2 KM, znači treba vam jedna od 9 kombinacija

da bi u bingu dobili 5 KM, ako je toliko peterac vjerovatnoća se iskazuje u milionima

da budemo realni, veća je vjerovatnoća da ćete dobiti ako stavite na KK Bosnu da će pobijediti Barcelonu 30 razlike u gostima, nego što je vjerovatnoća za peterac na bingu, al jebi ga ... svi se nadaju onom milionu :lol:

na kraju krajeva, bolje platiti državnoj lutriji nego mafiji po kladionicama, a i niko vas ne tjera da igrate 8)
Zadnja izmjena: vozač; 06/01/2011 13:17; ukupno mijenjano 1 put/a.
vozač

PostPostao/la minjonja dana 06/01/2011 13:17

komi je napisao/la:ja bih otišao u tojko na jednu adresu i rekao jednoj curi nešto :mrgreen: u oči :skoljka:

a znaci u tokio otisla... razmotava se klupko :D

moze li neko da mi kaze koliko kostaju listici za bingo i za onu obicnu lutriju i gdje su vece sanse za dobitak? ozbiljno razmisljam da se pocnem time baviti :D
minjonja

PostPostao/la MAN-lion's coach dana 06/01/2011 13:20

minjonja je napisao/la:
komi je napisao/la:ja bih otišao u tojko na jednu adresu i rekao jednoj curi nešto :mrgreen: u oči :skoljka:

a znaci u tokio otisla... razmotava se klupko :D

moze li neko da mi kaze koliko kostaju listici za bingo i za onu obicnu lutriju i gdje su vece sanse za dobitak? ozbiljno razmisljam da se pocnem time baviti :D

Kupuj u ulici Aske Borića tamo vazda nešta izvlače... :-D :-D
MAN-lion's coach

PostPostao/la Kaligrafija dana 06/01/2011 13:42

Nuclear Winter je napisao/la:
sokkia je napisao/la:Ja imam svoju teoruju o đek potu a ona glasi:
Đek pot nije niko nikad dobio samo što oni prikažu da ko fol jeste.Pa dosad bi se bar neko javio da je baš on dobitnik .Izvlaće se na foru ko eto lutrija garantuje tajnost dobitnika pa se nezna ko je to.Ovo je porez za budale i ništa drugo.

Upravo tako!!!! Jack pot iz 2003(3,7 miliona) je dobio neko iz čapljine.Pa majka mu stara nije čapljina veličine Tokija pa da niko nakon sedam godina nezna ko je taj srećni "dobitnik",a svakodnevno čitate o dobitnicima lutrija u engleskoj,španiji,americi.Svuda se dobitnici slikaju,daju intervjue,daju novac u dobrotvorne svrhe,jedino se kod nas pojma nema ko je klepio pare.Ispade London veća mahala od čapljine :D
Sad sam se sjetio,nakon tog dobitka iz 2003,oslobođenju se javio bivši profesor sa prirodno matematičkog faxa u Sarajevu,koji je na 5-6 stranica matematički i statistički dokazao da je bingo MORAO biti izvučen PRIJE tog "sretnog" izvlačenja.Niko se osim slobodne bosne nije "trznuo",raja zaboravila inastavila davati pare ovima iz vlasti.Ja nakon te 2003 nisam ni marke dao lopovskoj lutriji niti ću,a ovaj "bingo" je najobičnija prevara i otimanje para naivnom narodu

Mozda je tebi nepoznat dobitnik iz Jablanice , meni nije... :-D Uvijek neko zna nekoga , ko zna nekoga... :D Evo dacu ti "hint" ako si iz Jablanice, dobitnik je i prije dobitka bio vlasnik neke "Robne kuce" , pa eto ti sad skontaj koliko "Robnih kuca" ima u Jablanici... :D :D :D :D :D
Kaligrafija

PostPostao/la sokkia dana 06/01/2011 14:12

Kaligrafija je napisao/la:
Đek pot nije niko nikad dobio samo što oni prikažu da ko fol jeste.Pa dosad bi se bar neko javio da je baš on dobitnik .Izvlaće se na foru ko eto lutrija garantuje tajnost dobitnika pa se nezna ko je to.Ovo je porez za budale i ništa drugo.

Upravo tako!!!! Jack pot iz 2003(3,7 miliona) je dobio neko iz čapljine.Pa majka mu stara nije čapljina veličine Tokija pa da niko nakon sedam godina nezna ko je taj srećni "dobitnik",a svakodnevno čitate o dobitnicima lutrija u engleskoj,španiji,americi.Svuda se dobitnici slikaju,daju intervjue,daju novac u dobrotvorne svrhe,jedino se kod nas pojma nema ko je klepio pare.Ispade London veća mahala od čapljine :D
Sad sam se sjetio,nakon tog dobitka iz 2003,oslobođenju se javio bivši profesor sa prirodno matematičkog faxa u Sarajevu,koji je na 5-6 stranica matematički i statistički dokazao da je bingo MORAO biti izvučen PRIJE tog "sretnog" izvlačenja.Niko se osim slobodne bosne nije "trznuo",raja zaboravila inastavila davati pare ovima iz vlasti.Ja nakon te 2003 nisam ni marke dao lopovskoj lutriji niti ću,a ovaj "bingo" je najobičnija prevara i otimanje para naivnom narodu

Mozda je tebi nepoznat dobitnik iz Jablanice , meni nije... :-D Uvijek neko zna nekoga , ko zna nekoga... :D Evo dacu ti "hint" ako si iz Jablanice, dobitnik je i prije dobitka bio vlasnik neke "Robne kuce" , pa eto ti sad skontaj koliko "Robnih kuca" ima u Jablanici... :D :D :D :D :D

Ja sam rekao "SVOJU TEORIJU"i to što su dali" nekih bjednih" 50 hiljadarki još uvijek ne znaći da je neko dobio milionski đek pot.
sokkia

PostPostao/la Kaligrafija dana 06/01/2011 14:28

sokkia je napisao/la:Ja sam rekao "SVOJU TEORIJU"i to što su dali" nekih bjednih" 50 hiljadarki još uvijek ne znaći da je neko dobio milionski đek pot.

Pa ja sad rekoh , ko je dobitnik najveceg "BINGA" od 3.700.000,00 ...!??? Para na paru , uŠ na fukaru... :D :D :D
Kaligrafija

PostPostao/la alica.k dana 06/01/2011 14:29

da dobijes bingo ti bi hodao okolo i vristao da sad imas 3 mill u dzepu?
alica.k

PostPostao/la karanana dana 06/01/2011 14:35

Kaligrafija je napisao/la:

a na prosloj stranici je neko rekao da se bogatuni grebu da kupe dobitne listice kako bi oprali neprijavljeni novac od nekog biznisa. mozda se to desilo i sa ovim frajerom vlasnikom robne kuce.
karanana

PostPostao/la Kaligrafija dana 06/01/2011 14:46

Vrlo lako je moguća i ta varijanta , ali i najveci bogatasi (citaj profiteri, dileri droge, politicari) u BiH , tesko da imaju 3,7 miliona keša da bi nekome dali odjednom...
Kaligrafija

PostPostao/la black dana 06/01/2011 21:29

i meni je sinoc upalo u oci okupljanje voditelja na zadnjem broju, kao da su znali...
black

PostPostao/la Walthie dana 06/01/2011 22:07

Znali su...

Uhh sto bi volio imati prste u bingu :) Koji je to stroj od "igre" da tako zahvati stanovnistvo pa vidis na cesti ljude sa tiketima,od prosijaka do bogatih,od policajaca do kriminalaca.Svako od njih kao junkovi redovno ostavljaju novac iako znaju da nece dobiti -opet igraju,mozda neki uspiju otvoriti oci ali nada u koje milionce se nastavlja:)

Ko moze skupit vise kesa u kratkom vremenskom roku od Bingo euforije u BiH ?
Walthie

PostPostao/la LongDong dana 06/01/2011 22:15

Prije 4-5 godina izvučen je jack-pot od 1,5 miliona isto u Tuzli. Čovjek je iz tuzlanskog naselja Tušanj i radio je u Vodovodu, neki zanatlija šta li je već?

Iste sekunde dao otkaz :D , Raiffeisen banka mu ponudila uz stan na najatraktivnijoj lokaciji i najbolje uslove za oročenje i eno ga živi od kamate.

Nisam upućen kakvi su ti uslovi.
LongDong

PostPostao/la plain vanilla dana 06/01/2011 22:55

LongDong je napisao/la:Prije 4-5 godina izvučen je jack-pot od 1,5 miliona isto u Tuzli. Čovjek je iz tuzlanskog naselja Tušanj i radio je u Vodovodu, neki zanatlija šta li je već?

Iste sekunde dao otkaz :D , Raiffeisen banka mu ponudila uz stan na najatraktivnijoj lokaciji i najbolje uslove za oročenje i eno ga živi od kamate.

Nisam upućen kakvi su ti uslovi.

Ja sam cula, apsolutno je nepouzdana informacija, ali eto, da je sad jackpot dobio neko iz Komunalca, iz naselja Tusanj, iz onih baraka pored stadiona :-)
plain vanilla

Lokacija: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 07/01/2011 02:18

Srbija, Hrvatska, BiH i Crna gora se dogovaraju o zajedničkom organizovanju igara na sreću. Prvenstveno LOTO.
Uh, kakvo će to biti izvlačenje,...!
:D

Kompjuterski kontrolisano izvlačenje golfova,... :skoljka: :run:
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la nellington dana 07/01/2011 09:01

Ja sam samo navratio da se počešem po glavi po pitanju dokaza da Jack pot mora biti izvučen u određenom vremenskom rasponu i za određeni broj kartica. Ako neko ima pristupa arhivi Oslobođenja, Slobine Bosne, ili ko već je to objavio, ima od mene brdo karamela za taj dokaz (i još dvije kesice pride).
nellington

PostPostao/la sokkia dana 07/01/2011 09:13

black je napisao/la:i meni je sinoc upalo u oci okupljanje voditelja na zadnjem broju, kao da su znali...

Štela nego šta i to poprilićno providna,anarod ko narod uvjek se nada.
sokkia

PostPostao/la Mustang1 dana 07/01/2011 09:28

Kakvi komunalci ba ja dobio 8-) Stela jest jbg dat cu Tipki i Hasimu po 20 KM ..pola cu dat u dobrotvorne svrhe..a ostalo cu podijelit porodici 8-)
Mustang1

PostPostao/la sinus dana 07/01/2011 09:54

karanana druže, izgleda da neko iz lutrije BiH prati sax forum :)

Eno sad je promijenjeno na Vanrednim kolima pa piše ovako:
Javno izvlačenje brojeva vanrednog 1. kola igre na sreću tv-Bingo 15 od 90 obavljeno je 05.01.2011 godine na programu FTV u 20:00 h
sinus

PostPostao/la pitar01 dana 07/01/2011 09:55

vozač je napisao/la:bingo je najveća ubleha jer je vjerovatnoća da ćete dobiti peterac 1 : nekoliko miliona, a o desetercu i bingu možete samo sanjati

te teorije o nekakvim analizama profesora su najveća glupost koju sam pročitao u životu

bih je kao tržište smiješna u poređenju sa njemačkom, španijom, amerikom gdje se takođe mjesecima čekaju dobici, a proda se možda i po 10 miliona listića

sve je u vjerovatnoći

maksimalna vjerovatnoća da ćete pogoditi rezultat iz dvije utakmice je 1:9, na 3 utakmice 1:27, na 4 utakmice 1:81,
teoretski na 1 KM imate 9 kombinacija iz dvije utakmice i možete dobiti npr. 18 KM sa 2 iksa na 2 KM, znači treba vam jedna od 9 kombinacija

da bi u bingu dobili 5 KM, ako je toliko peterac vjerovatnoća se iskazuje u milionima

da budemo realni, veća je vjerovatnoća da ćete dobiti ako stavite na KK Bosnu da će pobijediti Barcelonu 30 razlike u gostima, nego što je vjerovatnoća za peterac na bingu, al jebi ga ... svi se nadaju onom milionu :lol:

na kraju krajeva, bolje platiti državnoj lutriji nego mafiji po kladionicama, a i niko vas ne tjera da igrate 8)

nakon niza gluposti napokon jedan post vrijedan komentara....po meni realno sagledana situacija....kakve namjestaljke? pa jeste li vi normalni.....toliko ljudi prodje kroz studio , razna drustva koja gostuju, cijela FTV je ukljucena u proces pripreme, realizacije....pa kako rece neko prije mene veliki broj zaposlenih u lutriji.....toliko ljudi je ukljuceno u samu realizaciju tog binga da mi je smijesno i pomisliti da bi neko u takvom sistemu mogao nesto "steliti"....nego za vas koji mislite da je sve stela pa vam nakon emisije bude zao tih 2-3 KM sto ste dali za karticu najjednostavnije je da prestanete igrati u Lutriji a navalite u razne automat klubove i kladionice koje mahom imaju kriminalne gazde iz "onog" dijela hercegovine, pomozite im da finansiraju "sportske" klubove i grupe kriminalaca koji jedva cekaju da im dodjete....
R.I.P Vedran Puljic
pitar01

PostPostao/la sokkia dana 07/01/2011 10:36

pitar01 je napisao/la:
vozač je napisao/la:bingo je najveća ubleha jer je vjerovatnoća da ćete dobiti peterac 1 : nekoliko miliona, a o desetercu i bingu možete samo sanjati

sve je u vjerovatnoći

nakon niza gluposti napokon jedan post vrijedan komentara....po meni realno sagledana situacija....kakve namjestaljke? pa jeste li vi normalni.....toliko ljudi prodje kroz studio , razna drustva koja gostuju, cijela FTV je ukljucena u proces pripreme, realizacije....pa kako rece neko prije mene veliki broj zaposlenih u lutriji.....toliko ljudi je ukljuceno u samu realizaciju tog binga da mi je smijesno i pomisliti da bi neko u takvom sistemu mogao nesto "steliti"....nego za vas koji mislite da je sve stela pa vam nakon emisije bude zao tih 2-3 KM sto ste dali za karticu najjednostavnije je da prestanete igrati u Lutriji a navalite u razne automat klubove i kladionice koje mahom imaju kriminalne gazde iz "onog" dijela hercegovine, pomozite im da finansiraju "sportske" klubove i grupe kriminalaca koji jedva cekaju da im dodjete....
R.I.P Vedran Puljic

Samo malo gospodo,nemam namjeru raspravljati sa vama ali meni matematika govori nešto drugo.
Ako je u jednom kolu uplačeno 700 000 listića a bilo 33 000 peteraca onda po tome šansa za peterac iznosi 1:21,20 a nikako 1:nekoliko miliona,ako ne vjerujete uzmite digitron pa izračunajte a ako neznate pitajte nekog.
sokkia

PostPostao/la sinus dana 07/01/2011 11:00

sokkia je napisao/la:
pitar01 je napisao/la:

sve je u vjerovatnoći

R.I.P Vedran Puljic

Samo malo gospodo,nemam namjeru raspravljati sa vama ali meni matematika govori nešto drugo.
Ako je u jednom kolu uplačeno 700 000 listića a bilo 33 000 peteraca onda po tome šansa za peterac iznosi 1:21,20 a nikako 1:nekoliko miliona,ako ne vjerujete uzmite digitron pa izračunajte a ako neznate pitajte nekog.

Meni matematika govori da ako je uplaćeno 700.000 listića to je 700.000 listića x 3 (odjeljka na svakom listiću) = 2.100.000 odjeljaka, pa onda 2.100.000 odjeljka x 3 ( reda sa po 5 brojeva u svakom odjeljku ) = 6.300.000 redova sa po pet nasumičnih brojeva...E onda još sa matematikom odradiš kombinatoriku da trebaš pogoditi 5 od 90 pa ti tek bude jasna mogućnost pogotka i odnosi koji među njma vladaju :wink:
sinus

PostPostao/la sokkia dana 07/01/2011 11:10

Prodato 700 000 listića bilo 33 000 peteraca to znaći da je svaki hajmo reći 22.bio dobitni (peterac) to je najjednostavnija matematika i to je to.
sokkia

PostPostao/la sadmire dana 07/01/2011 11:12

evo i ja samo nesto da kazem ovima sto vjeruju u teoriju urote!
sve je cista matematika i sanse su po svakoj kartici svima jednake, odnosno, uslovno receno, niko unaprijed nema nikakve sanse da dobije jack pot na onako mali broj kartica koje su u igri, al, eto, nekad i zakon vjerovatnoce zakaze.

Racunica je jako jednostavna: u bubnju imas 90 brojeva, a na svakoj kartici 45, rasporedjeno na tri kombinacije po 15 brojeva.
Izvlace se 33 broja sto znaci da po zakonu vjerovatnoce svaki drugi broj moze da bude na jednoj kartici, znaci otprilike 17. E od tih 17 njih 15 bi trebalo da bude u istoj kombinaciji da bi se ostavrio jack pot, sto, priznat ce te, nije lako postici!? Cak i za peterac nije lako jer se tih 17 brojeva rasporedjuje na devet redova, znaci ako do 33 broja imas tri u jednom redu vec si ostavrio vise nego sto mozes unaprijed ocekivati!
Neko naravno ima srece pa od ta 33 broja pogodi 25, al opet i od njih 15 mora biti u istoj kombinaciji sto se veoma rijetko desava, kao sto vidimo po broju dobitaka od kada se prikazuje Bingo kod nas
Da bi izvlacenje jack pota bilo redovno, mora biti puno vise kartica u igri, ne znam, mozda najmanje 5 miliona, a ni tada to ne bi bilo izvjesno.
Kad se igra "stela" u nekom objektu, dobitak bude na 70-om broju zato sto je malo kartica u igri, to je jednostavno tako
Lutrija BiH nema nikakvog interesa da namjesta dobitke, ona svoj prihod ostavri unaprijed od prodatih kartica i svejedno im je ko ce dobiti nagrade.
sadmire

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: LARVA, siimee i 7 gostiju.