IZBORI U BiH. MOŽEMO LI IZMIJENITI STANJE NA BOLJE, KAKO?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

IZBORI U BiH. MOŽEMO LI IZMIJENITI STANJE NA BOLJE, KAKO?

PostPostao/la lare dana 21/09/2010 11:36

Nisam član ni jedne stranke. Uredno izlazim na izbore i glasam. Međutim, zapažam da se događa suprotno od onoga što ja mislim da će se dogoditi i od onoga što misli okolina u kojoj se krećem, a i šira javnost, kako se može zaključiti iz javnih medija. Uvijek dobijaju jedni te isti, i onda nas novinari optužuju „e vi ste za njih glasali“. E sad ja postavljam pitanje, ZAŠTO JE TO TAKO? Mogući razlozi su:
1. Ljudi sa kojima razgovaram i oni koji javno govore, kojima uglavnom vlast ne valja su licemjerni. Jedno pričaju a drugo rade, ili
2. Izbori se na neki način lažiraju, kradu. Ne mogu pretpostaviti šta bi moglo biti treće. To što veliki broj građana ne izlazi na glasanje, svakako je veliki nedostatak, ali to ne znači da kad bi i oni izašli da nebi glasali slično onima koji uredno izlaze na izbore.
No, meni sad odgovori na gore postavljene dileme nisu toliko važni, ukoliko nisu u funkciji odgovora na sljedeće pitanje: ŠTA MI KAO OBIČNI GRAĐANI BIH MOŽEMO UČINITI DA NA PREDSTOJEĆIM IZBORIMA PROMJENIMO STANJE U BIH NA BOLJE?
Nema drugog načina nego izlaskom na izbore. Ali, kako da se organizujemo da bude onako kako mi, obični građani odlučimo. Mislim da je glavna strategija stranaka u tome što podvoje biračko tijelo i onda vlast obavljaju ganjajući sopstvene i lične interese i ukazujući na druge kao krivce. U svemu tome najviše gube građani BiH.
Ako bi se dobro organizovali pa glasali za naprimjer neku stranku, onda bi je ta ista organizacija poslije četiri godine mogla smijeniti i izabrati neku drugu, ako nije dobro radila, ili joj dati podršku ako je dobro radila.
Međutim ostaju pitanja:
1. Kako se organizovati,
2. Koja je to stranka, jedna ili dvije eventualno tri.
MOŽEMO LI MI BIRAČI U BiH, INTERNETOVCI, FEJSBUKOVCI, MSNOVCI, IMEJLOVCI ILI KAKOGOD, OBIČNI GRAĐANI UZETI OVE IZBORE U SVOJE RUKE.
Očekujem komentare, konkretne prijedloge i inicijative. Malo je vremena ostalo.
Hvala!!!
Zadnja izmjena: lare; 21/09/2010 11:53; ukupno mijenjano 2 put/a.
lare

Re: IZBORI U BiH 2010. MOŽEMO LI IZMIJENITI STANJE NA BOLJE. KAK

PostPostao/la seln dana 21/09/2010 11:41

Sta ti dodje ovo "kak" na kraju?
Misljenje o trenutnom stanju ili recept za promjene? :D
seln

Re: IZBORI U BiH. MOŽEMO LI IZMIJENITI STANJE NA BOLJE, KAKO?

PostPostao/la lare dana 21/09/2010 11:46

Hvala!!!!
lare

PostPostao/la lare dana 21/09/2010 12:20

Da li se opredjeliti na neke od pozicijskih stranaka ili na opozicijske ili pak na neke stranke koje nikada nisu bile u vlasti. U krajnjem svejedno, mada i nije svejedno, ali kako se organizovati da bude kako glasači žele.
lare

PostPostao/la Kasips dana 21/09/2010 14:07

lare je napisao/la:Nisam član ni jedne stranke. Uredno izlazim na izbore i glasam. Međutim, zapažam da se događa suprotno od onoga što ja mislim da će se dogoditi i od onoga što misli okolina u kojoj se krećem, a i šira javnost, kako se može zaključiti iz javnih medija. Uvijek dobijaju jedni te isti, i onda nas novinari optužuju „e vi ste za njih glasali“. E sad ja postavljam pitanje, ZAŠTO JE TO TAKO? Mogući razlozi su:
1. Ljudi sa kojima razgovaram i oni koji javno govore, kojima uglavnom vlast ne valja su licemjerni. Jedno pričaju a drugo rade, ili
2. Izbori se na neki način lažiraju, kradu. Ne mogu pretpostaviti šta bi moglo biti treće. To što veliki broj građana ne izlazi na glasanje, svakako je veliki nedostatak, ali to ne znači da kad bi i oni izašli da nebi glasali slično onima koji uredno izlaze na izbore.
No, meni sad odgovori na gore postavljene dileme nisu toliko važni, ukoliko nisu u funkciji odgovora na sljedeće pitanje: ŠTA MI KAO OBIČNI GRAĐANI BIH MOŽEMO UČINITI DA NA PREDSTOJEĆIM IZBORIMA PROMJENIMO STANJE U BIH NA BOLJE?
Nema drugog načina nego izlaskom na izbore. Ali, kako da se organizujemo da bude onako kako mi, obični građani odlučimo. Mislim da je glavna strategija stranaka u tome što podvoje biračko tijelo i onda vlast obavljaju ganjajući sopstvene i lične interese i ukazujući na druge kao krivce. U svemu tome najviše gube građani BiH.
Ako bi se dobro organizovali pa glasali za naprimjer neku stranku, onda bi je ta ista organizacija poslije četiri godine mogla smijeniti i izabrati neku drugu, ako nije dobro radila, ili joj dati podršku ako je dobro radila.
Međutim ostaju pitanja:
1. Kako se organizovati,
MOŽEMO LI MI BIRAČI U BiH, INTERNETOVCI, FEJSBUKOVCI, MSNOVCI, IMEJLOVCI ILI KAKOGOD, OBIČNI GRAĐANI UZETI OVE IZBORE U SVOJE RUKE.
Očekujem komentare, konkretne prijedloge i inicijative. Malo je vremena ostalo.
Hvala!!!

Jednostavno, pobjednike određuju oni s kojima ti ne pada na pamet sjesti i popiti neku neobaveznu, brzinsku kafu, a kamo li pokušati ozbiljno razmjeniti mišljenje s njima. Ljudi koji su možda čuli za internet, ali ne i za nešto što se zove forum. Tako da nije čudno što baš nisi detaljno upoznat i obavješten o širim narodnim glasačkim egzibicijama :lol: .
Kasips

PostPostao/la Okrun dana 21/09/2010 22:46

Ok! Vi ste Kasips dobro locirali problem, ali ja sam Lara shvatio da želi tragati za rješenjem problema. Mogu li nam u tome pomoći ove nove tehnologije?
Zadnja izmjena: Okrun; 21/09/2010 22:48; ukupno mijenjano 1 put/a.
Okrun

PostPostao/la Black swan dana 21/09/2010 22:47

sve će biti isto ko prije
Black swan

PostPostao/la lare dana 21/09/2010 22:57

Možemo li šta činiti da ne bude kao prije?
lare

PostPostao/la probuseni $ dana 21/09/2010 23:49

lare je napisao/la:Možemo li šta činiti da ne bude kao prije?

Nema sanse. Bice izabrani oni koji znaju bolje sakriti svoje kradje i nista vise. Stara garnitura ti krade ispred nosa, a ova nova ce kad okrenes ledja. ... :lol:
probuseni $

PostPostao/la lare dana 22/09/2010 00:42

Ako im šta ostane od ovih starih.
lare

PostPostao/la Mjesanac dana 22/09/2010 01:09

Cinjenica je da veliki postotak (oko 80 posto) ljudi je opste neobrazovano, bez ikakve kulture zivljenja i onda je normalno da se takvi poistovjecuju sa malogradjanima koji su nam na vlasti i naravno glasaju za njih. Ne bi se bavio imenima da ne bi doslo do nekih politicki prepiranja. Jako, jako tesko se moze neka nagla promjena desiti. Ja cu izaci na izbore jer zelim dati svoj, makar mali, doprinos boljem sutra.
Mjesanac

PostPostao/la dzenan_tr dana 22/09/2010 01:29

Ovdje su prije svih prozvani kulturni, obrazovani i pametni mladi ljudi koji nikako da se konačno odluče izići na izbore. I tako, dok će 3. 10. krkani i đutani stoprocentno glasati za etnonacionalno jednoumlje, 99% prozvanih će ostati u krevetima ili piti kafice u staklenim baštama, a onda se naredne četiri godine žaliti na to kako je teško položiti ispit bez štele, kako nema posla, kako su male plate, kako krkani i đutani voze skupa auta, ljetuju na egzotičnim destinacijama itd., itd., itd. A, stvar je jednostavna - izići na izbore i (pokušati, bar pokušati) oduzeti vlast onima koji su hiljadama mladih ljudi oduzeli 20 najljepših godina života.
dzenan_tr

PostPostao/la skopljo69 dana 22/09/2010 01:56

lare je napisao/la:Međutim ostaju pitanja:
1. Kako se organizovati,

Treba glasati za Stranku kokuza da vise oni makar ne budu kokuzi :)
skopljo69

PostPostao/la Feliks dana 22/09/2010 14:21

lare je napisao/la: ŠTA MI KAO OBIČNI GRAĐANI BIH MOŽEMO UČINITI DA NA PREDSTOJEĆIM IZBORIMA PROMJENIMO STANJE U BIH NA BOLJE?

1. Dejtonska tvorevina zvana "BiH" nije legitimna tvorevina jer ne pociva na izrazu "narodne volje" ukupne populacije koja zivi na njenom teritoriju;

2. Kao takva, ona nije niti moze biti demokratska tvorevina, a jos manje pravno strukturirana drzava, koja pociva na univerzalnim pravima svih svojih gradjana/stanovnika/porezenih obveznika i nosilaca prava i obaveza;

3. Njen "Ustav" nije pravi ustav vec je dio jednog medjunarodnog ugovora, mirovnog sporazuma, koji pociva na trgovini/pogodbi izmedju "zaracenih strana" i koga je dosada strani faktor u BiH predstavljao i implementirao i na taj nacin vrsio suverene ovlasti nepostojece "domace" drzave;

4. Izborni zakon BiH kao ni tekst "Ustava BiH" nisu u skladu sa evropskim standardima zastite ljudskih prava, jer vrse diskriminaciju izmedju ljudskih bica na osnovu nebulozne ideje da se jedno potpuno subjektivno, privatno ocitovanje o pripadnosti nekakvom "kulturnom identitetu" (u formi "konstitutivnog naroda") ima shvacati kao temelj za politicku participaciju;

5. Evropski sud za ljudska prava u Stasburu je presudio da su ova dva akta navedena pod 4. suprotni Evropskoj konvenciji koju je paradoksalno ovakva BiH potpisala, iako je ocito nije u stanju primjenjivati u praksi;

6. Dakle, zivimo u nelegitimnom, antihumanom, antigradjanskom, anti-demokratskom i anti-politickom sistemu koji poput "Matrixa" sam sebe perpetuira i "proizvodi" odane politicke etno-klonove koji ne rjesavaju niti jedno temeljno politicko pitanje (socijalne i uopce javne usluge, ekonomski razvoj, zaposlenost, poreske olaksice, zastitu prirode, razvoj komunikacija, putevi...) vec sluze za vlastito bogacenje i uzurpaciju javnog, drustvenog i "drzavnog" dobra za privatne lihvarske i nepotisticke svrhe;

7. Takvu strukturu treba oboriti/izmijeniti, a to se ne moze uciniti putem glasanja na ovakvim izborima jer kao sto vidimo sam izborni proces je nelegitiman; cak i da postoje stranke i pojedinci koji iskreno zagovaraju promjene na bolje, sta ako oni koji cudom i uzmu vlast na nivou BiH ili entiteta? Pa i njih ce docekati dejtonska budalastina od "tri konst. naroda" (nigdje u Evropi ne postoji drzava ciji suverenitet pociva na vise od jednog "naroda", to je jezicko-logicki nonsens) i njihovih "vitalnih nacionalnih interesa", pa onda pariteti i konsenzusi o tome da smo se dogovorili da se ne mozemo dogovoriti...itd. i sta ce oni jadni onda moci napraviti - apsolutno nista! Jer sam sistem ce i njih pretvoriti u one koji su prije bili na vlasti i koji su doveli do ovakve katastrofe.

8. Sta uraditi? I bojkot izbora moze biti jak i jasan politicki stav protesta protiv postojeceg stanja, ukoliko se dovoljan broj gradjana odluci na to.

9. Ali, mozda je jos i najbolje izaci na izbore, registrovati se, uzeti glasacke listice i jasno na njima napisati sta mislite o ovakvoj kriminalnoj strukturi od BiH, entiteta, kantona i distrikta, i - NE DATI GLAS NIKOME OD PONUDJENIH KANDIDATA! DAKLE SASVIM LEGITIMNO SA VASE STRANE KAO POLITICKI SVJESNOG GRADJANINA - UCINITE GLASACKI LISTIC NEVAZECIM I ON CE SE TAKAV I BROJATI I UCI CE U ZVANICNE REZULTATE.
Feliks

PostPostao/la probuseni $ dana 22/09/2010 14:51

Feliks je napisao/la:
lare je napisao/la: ŠTA MI KAO OBIČNI GRAĐANI BIH MOŽEMO UČINITI DA NA PREDSTOJEĆIM IZBORIMA PROMJENIMO STANJE U BIH NA BOLJE?

1. Dejtonska tvorevina zvana "BiH" nije legitimna tvorevina jer ne pociva na izrazu "narodne volje" ukupne populacije koja zivi na njenom teritoriju;

2. Kao takva, ona nije niti moze biti demokratska tvorevina, a jos manje pravno strukturirana drzava, koja pociva na univerzalnim pravima svih svojih gradjana/stanovnika/porezenih obveznika i nosilaca prava i obaveza;

3. Njen "Ustav" nije pravi ustav vec je dio jednog medjunarodnog ugovora, mirovnog sporazuma, koji pociva na trgovini/pogodbi izmedju "zaracenih strana" i koga je dosada strani faktor u BiH predstavljao i implementirao i na taj nacin vrsio suverene ovlasti nepostojece "domace" drzave;

4. Izborni zakon BiH kao ni tekst "Ustava BiH" nisu u skladu sa evropskim standardima zastite ljudskih prava, jer vrse diskriminaciju izmedju ljudskih bica na osnovu nebulozne ideje da se jedno potpuno subjektivno, privatno ocitovanje o pripadnosti nekakvom "kulturnom identitetu" (u formi "konstitutivnog naroda") ima shvacati kao temelj za politicku participaciju;

5. Evropski sud za ljudska prava u Stasburu je presudio da su ova dva akta navedena pod 4. suprotni Evropskoj konvenciji koju je paradoksalno ovakva BiH potpisala, iako je ocito nije u stanju primjenjivati u praksi;

6. Dakle, zivimo u nelegitimnom, antihumanom, antigradjanskom, anti-demokratskom i anti-politickom sistemu koji poput "Matrixa" sam sebe perpetuira i "proizvodi" odane politicke etno-klonove koji ne rjesavaju niti jedno temeljno politicko pitanje (socijalne i uopce javne usluge, ekonomski razvoj, zaposlenost, poreske olaksice, zastitu prirode, razvoj komunikacija, putevi...) vec sluze za vlastito bogacenje i uzurpaciju javnog, drustvenog i "drzavnog" dobra za privatne lihvarske i nepotisticke svrhe;

7. Takvu strukturu treba oboriti/izmijeniti, a to se ne moze uciniti putem glasanja na ovakvim izborima jer kao sto vidimo sam izborni proces je nelegitiman; cak i da postoje stranke i pojedinci koji iskreno zagovaraju promjene na bolje, sta ako oni koji cudom i uzmu vlast na nivou BiH ili entiteta? Pa i njih ce docekati dejtonska budalastina od "tri konst. naroda" (nigdje u Evropi ne postoji drzava ciji suverenitet pociva na vise od jednog "naroda", to je jezicko-logicki nonsens) i njihovih "vitalnih nacionalnih interesa", pa onda pariteti i konsenzusi o tome da smo se dogovorili da se ne mozemo dogovoriti...itd. i sta ce oni jadni onda moci napraviti - apsolutno nista! Jer sam sistem ce i njih pretvoriti u one koji su prije bili na vlasti i koji su doveli do ovakve katastrofe.

8. Sta uraditi? I bojkot izbora moze biti jak i jasan politicki stav protesta protiv postojeceg stanja, ukoliko se dovoljan broj gradjana odluci na to.

9. Ali, mozda je jos i najbolje izaci na izbore, registrovati se, uzeti glasacke listice i jasno na njima napisati sta mislite o ovakvoj kriminalnoj strukturi od BiH, entiteta, kantona i distrikta, i - NE DATI GLAS NIKOME OD PONUDJENIH KANDIDATA! DAKLE SASVIM LEGITIMNO SA VASE STRANE KAO POLITICKI SVJESNOG GRADJANINA - UCINITE GLASACKI LISTIC NEVAZECIM I ON CE SE TAKAV I BROJATI I UCI CE U ZVANICNE REZULTATE.

:thumbup:

Zato je sasvim svejedno ko ce pobjedit na ovim izborima kad je politicki stadard , uslovi u kojima se odvija vlast, ispod nivoa, ispod linije gradjanske drzave koja je jedina garancija da politika moze djelvati u korist gradjan .

Dejton je Bosnu vratio u vrijeme prije burzoaske revolucije i otvorio mogucnost nekontrolisane anarhije onih koji ko fol predstavljaju narode u Bosni.
probuseni $

PostPostao/la dzenan_tr dana 22/09/2010 15:21

probuseni $ je napisao/la:Zato je sasvim svejedno ko ce pobjedit na ovim izborima kad je politicki stadard , uslovi u kojima se odvija vlast, ispod nivoa, ispod linije gradjanske drzave koja je jedina garancija da politika moze djelvati u korist gradjan . Dejton je Bosnu vratio u vrijeme prije burzoaske revolucije i otvorio mogucnost nekontrolisane anarhije onih koji ko fol predstavljaju narode u Bosni.

Dvije decenije slušamo ovu priču vladajućih političkih "elita" i poslušnika koji beru mrvice sa njihova stola.
Prvo nije svejedno ne izići na izbore, a drugo za stanje u zemlji nije kriv Dejton, nego politička "elita" koja jednostavno ne želi da se stanje mijenja na bolje. Normalnim političkim dijalogom da žele i da, prije svega, znaju, oni bi samo za jedan mandat Bosnu i Hercegovinu uveliko mogli približiti zemljama EU.
Zadnja izmjena: dzenan_tr; 22/09/2010 15:27; ukupno mijenjano 1 put/a.
dzenan_tr

PostPostao/la nosara dana 22/09/2010 15:26

Feliks je napisao/la:9. Ali, mozda je jos i najbolje izaci na izbore, registrovati se, uzeti glasacke listice i jasno na njima napisati sta mislite o ovakvoj kriminalnoj strukturi od BiH, entiteta, kantona i distrikta, i - NE DATI GLAS NIKOME OD PONUDJENIH KANDIDATA! DAKLE SASVIM LEGITIMNO SA VASE STRANE KAO POLITICKI SVJESNOG GRADJANINA - UCINITE GLASACKI LISTIC NEVAZECIM I ON CE SE TAKAV I BROJATI I UCI CE U ZVANICNE REZULTATE.

... i tako ces tvorcima kriminalne b-h strukture dat jos jedan mandat... Vrlo "mudro"... :-)

probuseni $ je napisao/la:Zato je sasvim svejedno ko ce pobjedit na ovim izborima kad je politicki stadard , uslovi u kojima se odvija vlast, ispod nivoa, ispod linije gradjanske drzave koja je jedina garancija da politika moze djelvati u korist gradjan . Dejton je Bosnu vratio u vrijeme prije burzoaske revolucije i otvorio mogucnost nekontrolisane anarhije onih koji ko fol predstavljaju narode u Bosni.

Ako gradjani nisu spremni da preuzmu odgovornost za svoju sudbinu, onda nemaju pravo trazit da se nesto promijeni... Opet voda na mlin olosu na vlasti...
nosara

PostPostao/la KatarinaKosaca dana 22/09/2010 15:29

Možemo li promijeniti stanje? Možemo
Možemo li na bolje? To ne znamo dok ne vidimo

Znam nekoliko forumaša kojima će sigurno biti bolje. Sa reketom ili bez njega :D . Ostalima ostaje da čekamo da vidimo.
KatarinaKosaca

PostPostao/la probuseni $ dana 22/09/2010 17:22

dzenan_tr je napisao/la:

Dvije decenije slušamo ovu priču vladajućih političkih "elita" i poslušnika koji beru mrvice sa njihova stola.
Prvo nije svejedno ne izići na izbore, a drugo za stanje u zemlji nije kriv Dejton, nego politička "elita" koja jednostavno ne želi da se stanje mijenja na bolje. Normalnim političkim dijalogom da žele i da, prije svega, znaju, oni bi samo za jedan mandat Bosnu i Hercegovinu uveliko mogli približiti zemljama EU.

Dejton je iskljucivi krivac. Tebi izgleda nije jasno sta se desilo sa drzavom u Dejtonu? To ti je kao da si iz Mecedesa presao u konjku zapregu. R BiH i Dejtonska Bosna su dva razlicita politicka standarda. Mislis da je Evropa bez veze napravila Burzoasku Revoluciju i zavela nove drustvene odnose u upravljanju drzavom.?

Alija je sve to znao itekako dobro. On je znao da unistava Republiku i da drzavu prepusta vlasteli iz tri naroda nad kojima stoje religije kao ideolozi tih naroda. Aliji &CO je trebao primitivni oblik drustvenog uredjenja jer on , sa svojim muslimanskim nadzorima, nije sposoban da vodi modernu drzavu kakva je bila R BiH.
probuseni $

PostPostao/la Feliks dana 23/09/2010 00:10

nosara je napisao/la:
Feliks je napisao/la:9. Ali, mozda je jos i najbolje izaci na izbore, registrovati se, uzeti glasacke listice i jasno na njima napisati sta mislite o ovakvoj kriminalnoj strukturi od BiH, entiteta, kantona i distrikta, i - NE DATI GLAS NIKOME OD PONUDJENIH KANDIDATA! DAKLE SASVIM LEGITIMNO SA VASE STRANE KAO POLITICKI SVJESNOG GRADJANINA - UCINITE GLASACKI LISTIC NEVAZECIM I ON CE SE TAKAV I BROJATI I UCI CE U ZVANICNE REZULTATE.

... i tako ces tvorcima kriminalne b-h strukture dat jos jedan mandat... Vrlo "mudro"... :-)

Ja im svojim odbijanjem davanja glasa nikako ne mogu dati nikakav mandat - upravo suprotno. Pročitaj još jednom šta sam napisao.

Uništavanjem glasačkog listića ja jasno kažem: jebem vam mater svima - i trima "narodima" i dejtonu i visokom predtstavniku, i OSCE-u koji je nakon 3-godišnjeg klanja dozvolio koljačima da se natječu na nekakvim izborima, i Amerikancima koji su diletantski dozvolili da im nekakav Haris pojebe projekat ustavne reforme i koji su instalirali Mila kao nekakvu "alternativu" Radovanu i svim 50-tak nazovi stranaka i bogtepitao koliko kandidata od kojih barem 80 posto nema blage veze šta uopšte traži na listama, ali su čuli da se to dobro plaća i da je "politika" ovdje dobra nafaka! Ja kao građanin koji ima nesreću da živi na ovoj teritoriji odbijam da igram tu igru i da lažem i sebe i druge! Mrš u pizdu materinu i ovakva BiH i oba blentiteta sa svim svojim blentovinama od krezubih i nepismenih naroda koji će radije "jesti islamsko/pravoslavno/katoličko govno nego sekularno/demokratsko/liberalnu tortu"!
Feliks

PostPostao/la naiskrenije dana 23/09/2010 01:31

Feliks je napisao/la:

Dejtonski sporazum ima kakvu-takvu legitimnost jer su ga zaključili oni koji su dobili višestranačke izbore 1990.To ne može da se kaže za ZavnoBiH i (narodnu,socijalističku) republiku BiH.
naiskrenije

PostPostao/la Cow boy dana 23/09/2010 01:45

džaba sve te priče o promjenama situacije, samo ćemo gledati "reprizu" od predhodnih godina...
meni ova kompletna situacija kod nas izgleda kao neka tv serija od neograničen broj epizoda u kojoj smo mi glumci, i koja ima gledanost na svjetskom nivou a režiseri iste zgrću ogromnu lovu, podržani od strane koekakvih "elita" koji uživaju gledajući nas kako odlično odrađujemo naše uloge, baš onako kakve nas žele i kakve nas trebaju (razjedinjeni, zavađeni, neinformisani, zalutali itd.). e sad je prvo na nama da damo otkaz i da se odupremo dugogodišnjem ispiranju naših mozgova, i da poradimo na sebi i da se ujedinimo, pa ćemo tek onda zajedno imati kolko-tolko šansi da napravimo bolji scenariji za nas....
Cow boy

PostPostao/la osa dana 23/09/2010 07:39

nemože....
osa

PostPostao/la nosara dana 23/09/2010 07:57

naiskrenije je napisao/la:
Feliks je napisao/la:

Dejtonski sporazum ima kakvu-takvu legitimnost jer su ga zaključili oni koji su dobili višestranačke izbore 1990.To ne može da se kaže za ZavnoBiH i (narodnu,socijalističku) republiku BiH.

Dejtonski sporazum (inace potpuno protuzakonit i protuustavan) je baziran na kontinuitetu drzavnosti stecene ZAVNOBiH-om... Da ti partizani nisu poklonili drzavu, ne bi bilo ni potrebe za Dejtonom...
nosara

PostPostao/la Sarajmen dana 23/09/2010 09:25

Okrun je napisao/la:Ok! Vi ste Kasips dobro locirali problem, ali ja sam Lara shvatio da želi tragati za rješenjem problema. Mogu li nam u tome pomoći ove nove tehnologije?

Naravno da mogu i hoće.Jedino je nepoznato kada će se to desiti.Vjerujem da će onda kada u većini Mjesnih zajednica (najmanja organizacija lokalne samouprave) budu koristeni računari , umjesto današnje slike (šah,domine, karte) uz ispijanje kahve ili čaja. I naravno, lobiranja za glas ljudi koji imaju pravo glasa...

Da ne budem neozbiljno shvaćen, moja generacija ima nekih 40-tak godina i mi sasvim je sigurno jesmo sada ali i u budućnosti ćemo da dolazimo na razne pozicije sa kojih nešto možemo uraditi-mijenjati. Niko ne živi koliko hoće ....
Sarajmen

Sljedeća

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: Gojeni H, Laprdan i 15 gostiju.