izbjeljivanje zuba?

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: izbjeljivanje zuba?

PostPostao/la ljubav_aha dana 13/02/2012 14:08

MedenoSrce je napisao/la:Ne znam koliko efekta ima to hladno svjetlo meni je bilo bitno da caklinu ne oštetim, a cijena je bila 600,00KM.

zeno imas divne zube :-D to su sve gluposti,pisem ono sto mi je raja ,zubari,rekla,cka i oni kazu da je bacanje novca :-D medeno,sto ti koristis,da pocnem i ja :lol:
ljubav_aha

PostPostao/la alica.k dana 13/02/2012 15:01

Michun je napisao/la:ja sam koristila nekoliko verzija crest pa mozda da pojasnim...
prvo ne mogu trakice izbjeliti zube na neku boju koju nisi imao odn. vec nemas ali je ispod naslaga. znaci, crest skida naslage vina, nikotina, kafe, hrane i sl. ukoliko je neko pusac ne preporucuje se da koristi trakice ukoliko ce pusiti jer su zubi tada podlozni da vise kupe pa onda se nalijepi vise nikotina.
razne vrste imaju razlicitu jacinu hidrogena, u tome je razlika. iskreno, meni su puno puno bile one koje se drze pola sata od ovih novih petominutnih. mislim da se i stare mogu jos na ebay kupiti.
i da, zubi mogu biti malo osjetljivi ali nista strasno.

osim ovoga, soda bikarbona je dobra jednom sedmicno. a negdje sam citala (nisam probala) da mozete i 3% hidrogen kupiti pa promuckati u ustima ponekad.

ma ja mislim da ako nemas prirodno bijele zube koji su vremenom pozutili onda ih je tesko bilo cim izbijelit. nemaju svi bijele zube, i to je tako.

a ovo sa hidrogenom radim inace zbog onih afti u ustima :( to odmalena imam.
alica.k

PostPostao/la Michun dana 13/02/2012 15:05

alica.k je napisao/la:
Michun je napisao/la:ja sam koristila nekoliko verzija crest pa mozda da pojasnim...
prvo ne mogu trakice izbjeliti zube na neku boju koju nisi imao odn. vec nemas ali je ispod naslaga. znaci, crest skida naslage vina, nikotina, kafe, hrane i sl. ukoliko je neko pusac ne preporucuje se da koristi trakice ukoliko ce pusiti jer su zubi tada podlozni da vise kupe pa onda se nalijepi vise nikotina.
razne vrste imaju razlicitu jacinu hidrogena, u tome je razlika. iskreno, meni su puno puno bile one koje se drze pola sata od ovih novih petominutnih. mislim da se i stare mogu jos na ebay kupiti.

osim ovoga, soda bikarbona je dobra jednom sedmicno. a negdje sam citala (nisam probala) da mozete i 3% hidrogen kupiti pa promuckati u ustima ponekad.

ma ja mislim da ako nemas prirodno bijele zube koji su vremenom pozutili onda ih je tesko bilo cim izbijelit. nemaju svi bijele zube, i to je tako.

da, da. ne mozes dobiti koju nisi imao kad su zubi izrasli.
znaci ko hoce da dobije neku boju bjelju od svoje, nek se ne nada
Michun

PostPostao/la kamen spoticanja dana 13/02/2012 15:51

Michun je napisao/la:
alica.k je napisao/la:

da, da. ne mozes dobiti koju nisi imao kad su zubi izrasli.
znaci ko hoce da dobije neku boju bjelju od svoje, nek se ne nada

trakice imaju jedn relativno mali ucinak...klinicka istrazivanja kazu do maximalno tri nijanse...dakle moguce je postici bijelji ton od onoga kojeg si zaduzio...
nasuprot tome klinicki bleaching koncentrovanim peroxidom moze dati efekt do cak 13 nijansi(toliko sam jednom postigao)...ali postoji mali problem,,,snijezno bijeli zubi znace i puno uocljivije zute mrlje od kahve,nikotina i svega ostalog obojenog a to opet znaci ponovne tretmane i enormno bogacenje moje struke :D
btw lampa se nekad koristila jer se smatralo da ona potice izbjeljivanje...danas se zna da je isto moguce i bez lampe samo malo ide sporije...dakle,lampa je danas samo marketinski trik
kamen spoticanja

PostPostao/la BABILONKA dana 17/11/2012 20:10

Moram i ja podijeliti iskustvo i reći da Crest Whitestrips trakice zaista djeluju, a preuzela sam ih od momka spomenutog iz prethodnog posta (Sarajevo). Pratila sam uputstva i željenu boju zuba sam dobila već sedmom trakicom. Sada su zaista prirodno bijeli.
Ovo je velika beneficija (taman da je i skuplja), obzirom da ničim drugim, sredstvima, pastama itd. nije moguće ovako brzo postići bjelinu, a da nije profesionalno u stomatološkoj ordinaciji odrađeno. Negativnih posljedica nisam imala, 'sem sasvim blagu osjetljivost zuba dan-dva. Ništa strašno. Konačno, bijeli zubi! Nadam se da će i kod mene trajati barem godinu dana. :-D

www.pik ba/artikal/4267708/crest ... l-effects/
ili
www.pik ba/artikal/3967924/crest ... fessional/
BABILONKA

PostPostao/la senainter dana 22/01/2013 17:40

Imam super iskustva sa trakicama, nakon pete trakice zubi su mi postali bas bijeli al ne krec bijeli nego neka prirodna bjelina, svo zutilo sa zuba fleke sve bas skida. To je moje iskustvo postavit cu sliku
senainter

PostPostao/la senainter dana 22/01/2013 17:51

slika
senainter

PostPostao/la senainter dana 22/01/2013 17:52

To je posle 5 trakica , nista ne boli :-) Malo mi zubi nisu bas najravniji al su bijeli :D
senainter

PostPostao/la Lilyen dana 07/03/2013 14:41

Gdje nabavljate ove trakice!?
Lilyen

PostPostao/la senainter dana 07/03/2013 20:45

sa pika :D
senainter

PostPostao/la The Realist dana 07/03/2013 21:19

Jesu li bolje trakice, ili onaj gel? Za gel kažu da na istom principu radi, dosta je jeftiniji.
The Realist

PostPostao/la maverick_tz dana 08/03/2013 18:32

ja sam saznao za još jedno sredstvo iz prirode koje je dobro za izbjeljivanje i mislim da ću ga primjeniti a radi se o unutrašnjem djelu kore od banane (onaj dio što se u trakicama razvlaći) i sve što treba je da te trakice utrljamo na zube

vrijedi pokušat ;)
maverick_tz

PostPostao/la smileee dana 03/05/2013 18:59

Ovako zanima me da li se preporucuje izbjeljivanje zuba ukoliko imam one bijele fleke na zubima ? Imam ih na jedinicama i bas su vidljive, pa sam mislila da ako bi ih izbjeljivala da ta razlika fleka-zub ne bude tolika, nego da ih malo ujednacim. :D
smileee

PostPostao/la Quaresma dana 03/05/2013 21:53

kakvo je to iskustvo s tim trakicama, zar se ne oštecuje zubna caklina?
Quaresma

PostPostao/la senainter dana 03/07/2013 22:59

Nista se ne ostecuje, stvarno su dobre, posvijetle zube pravo. Nema veze ako imate bijele mrljice na zubima, imam ih i ja na jedinici, nema to veze i one izbijele :D
senainter

PostPostao/la seoBIH dana 04/07/2013 02:47

,

Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
seoBIH

PostPostao/la P308 dana 05/07/2013 13:46

senainter je napisao/la:Nista se ne ostecuje, stvarno su dobre, posvijetle zube pravo. Nema veze ako imate bijele mrljice na zubima, imam ih i ja na jedinici, nema to veze i one izbijele :D

Citao sam dosta o tim trakicama, da lose utjecu na desni i da vecinu ljudi jako boli. Mozda si ti samo imao/la srece.
P308

PostPostao/la senainter dana 08/07/2013 20:34

Bilo kako bilo, to je najbezbolniji i najneskodljiviji nacin da se posvijetle zubi. Ja sam imala osjetljivost na toplo hladno dok sam ih koristila, al kad sam zavrsila sa svim trakicama, onda je to i nestalo. Tako da nema bas neke frke s tim. Ako cete izbjeljivati, ovo je pravi nacin, tj. ima i kod zubara, al kako to tek boli da poludis ..... Trakice ne bole, a citala sam i ja o reakcijama ljudi, sve zavisi moras probati. Al ne moze nastati nikakva nepovratna steta.
Uglavnom, ja sam bila jako zadovoljna s njima, preporucujem svima da probaju. :thumbup:
senainter

PostPostao/la Quaresma dana 04/08/2013 15:05

koliko dugo drzis trakice na zubima?
Quaresma

PostPostao/la respo dana 04/08/2013 15:10

probajte s varikinom :D
respo

PostPostao/la senainter dana 11/08/2013 09:22

Ako se dobro sjecam pola sata, uputstva mi je dao frajer koji mi je prodao , koji je BTW zubar i ciji zubi su ultra bijeli. Nemojte se bojati trakica, NE MOGU napraviti nepovratnu stetu, ja imam navlake (na koje nisam stavljala trakice - kutnji zubi) i milion plombi i imala sam i jedan karijes. One ne uticu na to ...
Dakle potrosila sam 5 trakica, al bolje bi bilo za ful efekat njih 10, tj cijelu onu kutiju, i ja nisam imala nikakvih ozbiljnih reakcija i cim primjetim da su mi zubi pozutili opet cu ih staviti.
Stavljala sam ih prije 6-7 mjeseci, zubi su mi jos uvijek bez mrljice, a pijem tone kafe....
senainter

PostPostao/la Legollas dana 22/08/2013 10:24

Probajte sodom bikarbonom jednom do dva puta sedmično prati zube, izbjeljuje garantujem vam iz iskustva. Samo treba paziti na desni (njih ne trljati sodom).
Također jagode izbjeljuju zube. Probajte izdrobiti jagode i sa njima očisiti zube.
Tu je još i unutarnji dio kore od narandže. Njime protrljajte zube a zatim operite.
Legollas

PostPostao/la senainter dana 15/09/2013 14:24

Soda bikarbona ozbiljno ostecuje caklinu i ne moze ih izbijeliti kao ova trakice NIKAD! Soda skida naslage sa zuba od hrane i to, al zutilo, e to NE MOZE skinuti. Sodu ne treba pretjerano koristi, radije napravite prirodne paste za zube skinite recept sa neta, u kojima je soda jedan sastojak samo.
To je moje iskustvo bar ...
senainter

PostPostao/la loler86 dana 07/03/2014 20:46

Hoce li mi bilo ko ostavit kontakt telefon ovog korisnika " kamen spoticanja " ? Vidim da je stomatolog pa da mu se javim :) ..slao sam mu PP ali ne odgovara?
loler86

PostPostao/la kamen spoticanja dana 07/03/2014 22:08

loler86 je napisao/la:Hoce li mi bilo ko ostavit kontakt telefon ovog korisnika " kamen spoticanja " ? Vidim da je stomatolog pa da mu se javim :) ..slao sam mu PP ali ne odgovara?

Kamen se više ne bavi izbjeljivanjem zuba,zato ti nisam odgovorio
Imaš na ovim stomatoloskim temama dosta finih preporuka za stomatooge u sarajevu siguran sam da ćeš sebi naći nešto
kamen spoticanja

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.