iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator/ica: Bobi

Re: iPhone - All about

PostPostao/la hakazvaka dana 26/02/2010 15:16

saniisani je napisao/la:okay.. moj iphone je 3.1.3

dobio sam najnoviji software za otkljucavanje/jailbreak 3.1.3 verzije.

ALI kada sam Jailbreak-ovo iphone, software kreira specificni restore file .ipsw i kada pokusam da restoriram pokaze mi se ERROR 1604.

Cuo sam da je to porpilicno "popularan" error.... Kako ga rijesiti?

HVALA

:sax:

imas ba ono za ono, pa onda to ukljucis i onda ono moze da radi ono svoje :D :D ma znas :D

Fix 1604 Error During iPhone 3.1.3 IPSW Custom Restore
By Taimur Asad | February 10th, 2010

I have got loads of emails and queries via comments on the posts here and here where many of you have been asking on how to fix 1604, 1603, 1602, 1601, 1600 error in iTunes during firmware restore. This error is occurred when you are trying to restore your jailbroken custom iPhone 3.1.3 .ipsw file which you cooked using either PwnageTool or sn0wbreeze. The error which iTunes throws may look like this.

The iPhone "[your iPhone]" could not be restored. An unknown error occurred.
slika

Fix 1604 Error iPhone 3.1.3

To get around this problem, there is a handy little tool called iREB (iTunes Restore Error Bypasser) for Windows which can help you bypass the error when you are restoring .ipsw file in iTunes. The latest version of this program works with iPhone 3.1.3 firmware running on the original iPhone, iPhone 3G and iPod touch 1G/2G.

Follow the steps below to bypass this error so that you can restore iPhone 3.1.3 firmware in iTunes.

Step 1: Start iTunes and put your phone into DFU mode:

Press and hold the Home button and the Power button at the same time. After exactly 10 seconds release the Power button. Continue holding the home button until you iTunes pops up a message telling you that it has detected an iPhone in recovery mode. At this point your iPhone/iPod touch screen will remain black.
slika
Fix 1604 Error iPhone 3.1.3

Step 2: Now close iTunes and Start iREB on Windows.

iREB
slika
Step 3: Simply select your device and wait for a few seconds until you get white or a red screen on your iPhone or iPod touch.

Step 4: Now open iTunes and select your phone from the sidebar in iTunes. Now press and hold left “alt” button (“Shift” button on Windows) on the keyboard and then click on “Restore” (Not “Update”) button in the iTunes and then release the “Shift” button. Select a custom .ipsw file and restore it.

That’s it! iTunes should now be able to restore your iPhone or iPod touch to the latest iPhone 3.1.3 firmware without any problems. Hopefully you wont get any errors this time around!

One thing to note here is that iREB is not for jailbreaking. It is only used for restoring to custom .ipsw firmware files via iTunes without any errors.

You can follow our complete jailbreaking guide for iPhone 3.1.3 firmware for iPhone 2G, 3G, 3GS and iPod touch 1G/2G using redsn0w 0.9.3, redsn0w 0.9.4, sn0wbreeze, PwnageTool 3.1.5. Unlocking can be done using ultrasn0w or blacksn0w.

For iPhone 3.1.2 firmware, you can use blackra1n, PwnageTool, redsn0w, sn0wbreeze, ultrasn0w and blacksn0w to jailbreak and unlock your iPhone and iPod touch.

Download iTunes 9.0.3 for Windows and Mac
Download iREB for Windows [Fast Mirror Link]

You can follow me on twitter or join our facebook fanpage to keep yourself updated on all the latest iPhone jailbreaking and unlocking releases.

http://www.redmondpie.com/fix-1604-1603 ... m-restore/
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la Yamahalac dana 26/02/2010 21:56

ma kod njega je problem sto on pokusava da to uradi na uredjaj koji vec ima 3.1.3

zadnji jailbreak u principu uzme image fajl i izbaci baseband update, a kod njega je baseband vec updatiran, tako cak i pod uslovm da uspije, a nece jer trenutno zadnjih iphone ne moze biti untethered i pitanje je da li u opste najzadnji mogu se otkljucati, opet nece moci koristiti bilo koju karticu u njemu, tj imace no network
Yamahalac

PostPostao/la hakazvaka dana 27/02/2010 02:01

Yamahalac je napisao/la:ma kod njega je problem sto on pokusava da to uradi na uredjaj koji vec ima 3.1.3

zadnji jailbreak u principu uzme image fajl i izbaci baseband update, a kod njega je baseband vec updatiran, tako cak i pod uslovm da uspije, a nece jer trenutno zadnjih iphone ne moze biti untethered i pitanje je da li u opste najzadnji mogu se otkljucati, opet nece moci koristiti bilo koju karticu u njemu, tj imace no network

meni ovo radi na 2g 3.1.3.
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la taxi_driver dana 27/02/2010 09:25

hakazvaka je napisao/la:
Yamahalac je napisao/la:ma kod njega je problem sto on pokusava da to uradi na uredjaj koji vec ima 3.1.3

meni ovo radi na 2g 3.1.3.

Radi na 2g ali 3gs jos uvijek ne mogu .Ja imam 3gs i slucajno sam update uradio na 3.1.3 i evo jos uvijek cekam jailbreake.Tako da ni saniisani ne moze svoj jailbrekat-i a ni otkljucati.
taxi_driver

PostPostao/la Incub dana 27/02/2010 09:34

De kupite Samsung Omnia i budite rahat.
Za to smece treba vozacki poloziti.
Sto rece cura prije par sedmica meni treba mob a ne hebeni kompjuter na kojem ni bateriju ne mozes zamjeniti.
Incub

PostPostao/la hakazvaka dana 27/02/2010 10:59

Incub je napisao/la:De kupite Samsung Omnia i budite rahat.
Sto rece cura prije par sedmica meni treba mob a ne hebeni kompjuter na kojem ni bateriju ne mozes zamjeniti.

:skoljka:
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la DYD666 dana 27/02/2010 15:17

Heh pa vidis nekima treba upravo dzepni Mac koji pogotovo nema user replacaeable bateriju jer inace nebi valjao ni 5 para i sa stvarima koje vrti i pokrece ovakav kakav jeste, bilo koja zamjenjiva baterija bi trajala smijesno kratko zato sto citav takav mehanizam zauzima zatno vise dragocjenog prostora u samom mobitelu koji je ovako popunjen znatno vecom i jacom baterijom. (I nemoj samo price da je Omnia u stanju uopste pokrenuti stvari tipa N.O.V.A ili bilo sta slicno vecini 3D igara za iPhoneu sa svojim zasterjelim Win mobile OS-om i sta god da koristi za grafiku nije ni do clanaka OpenGL-u koji ima iPhone, tako da kome god nije jasno kakav graficki dozivljaj moze pruziti iPhone i da je zato morao imati takvu bateriju, neka ga i ne kupuje, vise slobodnih primjeraka za one koji ce ga znati iskorititi :P ). Generalno, prolazi vrijeme takvih baterija, stvar je lagano vec zastarjela, ovakvi uredjaji se prebrzo razvijaju da bi se korisnik trebao zamarao kontanjem oko baterije uopste samo to neki proizvodjaci ne razumiju. Pogotovo kad dodas procenat "problema" koje iPhone "ima" sa baterijom, spram drugih mobitela sa rucno zamjenjivim baterijama. Uostalom, nije to ni dzaba sto ti neki nude opciju da je rucno mijenjas, kod mnogih ti cak odma daju i rezervnu, samo treba se upitati zasto je to uopste tako, ja u tome ne vidim nista pozitivno. Zamisli sta bi mislio o automobilu uz koji ti dzabe daju odma jos jedan rezervni motor :P

Tako da OK ko god misli da mu treba samo obicni mob, ne znam sto se onda uopste petlja oko iPhonea koji je sve samo ne mobitel, ali bezveze se provaljutete tim neargumentovanim pljuvanjima koja veze ni sa cim nemaju.
Tim prije sto svaka eventualna softwareska konfuzija oko njega nema nista sa njim samim vec sa time sto smo zabit pa je sva prica ileglana, dok onakak kakav je zamisljen da bude legalno, je i vise nego fantastican uredjaj.
DYD666

PostPostao/la hakazvaka dana 27/02/2010 15:52

DYD666 je napisao/la:

Heh pa vidis nekima treba upravo dzepni Mac koji pogotovo nema user replacaeable bateriju jer inace nebi valjao ni 5 para i sa stvarima koje vrti i pokrece ovakav kakav jeste, bilo koja zamjenjiva baterija bi trajala smijesno kratko zato sto citav takav mehanizam zauzima zatno vise dragocjenog prostora u samom mobitelu koji je ovako popunjen znatno vecom i jacom baterijom. (I nemoj samo price da je Omnia u stanju uopste pokrenuti stvari tipa N.O.V.A ili bilo sta slicno vecini 3D igara za iPhoneu sa svojim zasterjelim Win mobile OS-om i sta god da koristi za grafiku nije ni do clanaka OpenGL-u koji ima iPhone, tako da kome god nije jasno kakav graficki dozivljaj moze pruziti iPhone i da je zato morao imati takvu bateriju, neka ga i ne kupuje, vise slobodnih primjeraka za one koji ce ga znati iskorititi :P ). Generalno, prolazi vrijeme takvih baterija, stvar je lagano vec zastarjela, ovakvi uredjaji se prebrzo razvijaju da bi se korisnik trebao zamarao kontanjem oko baterije uopste samo to neki proizvodjaci ne razumiju. Pogotovo kad dodas procenat "problema" koje iPhone "ima" sa baterijom, spram drugih mobitela sa rucno zamjenjivim baterijama. Uostalom, nije to ni dzaba sto ti neki nude opciju da je rucno mijenjas, kod mnogih ti cak odma daju i rezervnu, samo treba se upitati zasto je to uopste tako, ja u tome ne vidim nista pozitivno. Zamisli sta bi mislio o automobilu uz koji ti dzabe daju odma jos jedan rezervni motor :P

Tako da OK ko god misli da mu treba samo obicni mob, ne znam sto se onda uopste petlja oko iPhonea koji je sve samo ne mobitel, ali bezveze se provaljutete tim neargumentovanim pljuvanjima koja veze ni sa cim nemaju.
Tim prije sto svaka eventualna softwareska konfuzija oko njega nema nista sa njim samim vec sa time sto smo zabit pa je sva prica ileglana, dok onakak kakav je zamisljen da bude legalno, je i vise nego fantastican uredjaj.

e usra ga i ti. iphone je bas bezveze bez nekih stvari sa cydia.
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la Incub dana 27/02/2010 17:20

De priznajte (znam da boli :-D ) da je sr.nje od iphone aparata,svaki dan trebas neki qrac dodavati.
Da je sreca pa da ti druze i pola njegovih opcija koristis i sa trecinom bih ti ja cestitao. Samo se dzaba lozite na otpad.
E nemoj sta zamjeriti jer ipak si iskesio lovu :D .
Incub

PostPostao/la necko_sa dana 27/02/2010 18:28

Evo i moj doprinos...

Dva foruma gdje sam saznao dosta korisnih stvari...

Kod: Označi sve
http://www.warezhr.org/forum/forumdisplay.php?f=102

Kod: Označi sve
http://www.isrbija.net/index.php
necko_sa

PostPostao/la DYD666 dana 27/02/2010 18:33

Incub je napisao/la:De priznajte (znam da boli :-D ) da je sr.nje od iphone aparata,svaki dan trebas neki qrac dodavati.
Da je sreca pa da ti druze i pola njegovih opcija koristis i sa trecinom bih ti ja cestitao. Samo se dzaba lozite na otpad.
E nemoj sta zamjeriti jer ipak si iskesio lovu :D .

@Hakazvaka: Ti se salis ili? Koja Cydia? :)
@Incub: Kao 1, ne kontam uopste o kakvim dodavanjima pricas (a ocito ni tebi nije najjasnije) ako eventualno mislis na firmware, dodao sam 3.0 prije ne znam ni sam koliko i Boga pitaj kad cu ga mijenjati, uglavnom stvari tog tipa se ne broje ni u sedmicama, mjesecima, a kamo li danima, vec - u godinama...kao drugo, koristim 300% njegovih mogucnosti, u skoro 2 god posjedovanja, a kad vec povlacis tu temu mogu li tebe pitati konkretno "koliko sati rada na njemu imas uopste pa toliko ga dobro poznajes?"
Trece, iskesirao ili ne, da mi nije valjao; hem se uvijek moze prodati za iste pare, hem nisam lud da radim u korist svoje stete samo povrijedjenog ponosa radi nego je (znam da boli) meni toliko legao tako da cu ga zamijeniti (opet za iPhone naravno) tek kad se raspadne od starosti, ali bojim se da ce to sacekati :)
Niko nije kriv onima koji ga kupe sminke radi pa zaista koriste 2% opcija i u svoj toj dosadi pocnu da mu izmisljaju falinke.
Uostalom koji vrag ja ista tebi objasnjavam i pravdam? Informisi se ali bes predrasuda i citanja pljuvackih postova koji isto tako lupaju napamet pa mozda se nekad usrecis jednim primjerkom :)
DYD666

PostPostao/la Eborg dana 27/02/2010 20:09

Mene u ovom momentu osim bolesne cijene (u BH uslovima - samo za aparat) koči taj problem što se mora nanovo raditi unlock i jailbreak nakon svakog gašenja. :-)
Eborg

PostPostao/la taxi_driver dana 28/02/2010 12:31

Eborg je napisao/la:Mene u ovom momentu osim bolesne cijene (u BH uslovima - samo za aparat) koči taj problem što se mora nanovo raditi unlock i jailbreak nakon svakog gašenja. :-)

ne moras ako kupis otkljucan telefon.Evo ako izadje prije ljeta 4G ja cu ti svoj 3gs 16GB prodati otkljucan.Za pristojnu cijenu. :D
taxi_driver

PostPostao/la Eborg dana 28/02/2010 16:25

Imat ću te u vidu. :D

Ali ako 4G (ne znam uopće hoće li ga biti, neko je na forumu spomenuo da nema nikakvih šuškanja dok je za prethodne modele bilo uvijek nekih informacija) donese bolji GPS, bolju kameru i flash onda ću samo da gledam kako da ga se dokopam. :D
Eborg

PostPostao/la Gorštak dana 06/03/2010 09:06

Umrije nam tema :D

slika
Gorštak

PostPostao/la corolla02 dana 06/03/2010 20:01

corolla02

Lokacija: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

PostPostao/la Gorštak dana 07/03/2010 14:30

corolla02 je napisao/la:Tuzakanje je pocelo :D

http://bits.blogs.nytimes.com/2010/03/0 ... ould-mean/

A sta sa dual sim Kinezima? :mrgreen:
Gorštak

PostPostao/la corolla02 dana 08/03/2010 02:20

Gorštak je napisao/la:
corolla02 je napisao/la:Tuzakanje je pocelo :D

http://bits.blogs.nytimes.com/2010/03/0 ... ould-mean/

A sta sa dual sim Kinezima? :mrgreen:

ne smiju po Googlu udariti, zato prvo po Kinezima :)
corolla02

Lokacija: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

PostPostao/la Gorštak dana 15/03/2010 00:37

Novi sam korisnik ove prelijepe naprave.

Bio bih zahvalan iskusnijim korisnicima da podijele sa nama svoju licnu top listu 5 najkorisnijih aplikacija.
Gorštak

PostPostao/la Yamahalac dana 15/03/2010 11:31

top 5

definitivno orbit, bitesms, par praznih mjesta pa sve ostalo, navigon, angry birds, plants vs zombies koje su zaraze
Yamahalac

PostPostao/la DYD666 dana 17/03/2010 12:45

@Gorstak: Za pocetak odma sorry sto sam presao top5 limit, jednostavno ih tako nikad ne bih mogao odabrati. Prvi desktop volim da drzim default kako po rasporedu tako i po aplikacijama.
A na drugom su vec dodatne apps koje najcesce koristim i evo ih:
slika
Sto se tice igara, ovo je prvi (treci) desktop onih koje uvijek imam bilo za ubiti 15min vremena ili nekoliko sati:
slika
Tu je i 4ti desktop na njemu su igre koje tu drzim cisto dok ih ne prekucam (neki FPS-ovi, voznje itd, generalno teske aplikacije takodje, 200+ MB)...nema potrebe da ga postavljam.
Naravno sve je ovo subjektivna stvar od korisnika do korisnika, ali generalno sam vise za ideju sto manji broj "desktopa" a sto vise provjerenijih i zaista funkcionalno upotrebljivih apliakcija.
Ljudi cesto instaliraju dodatne aplikacije redi neceg sto mogu dobiti i sa alatima koji su vec u telefonu...
DYD666

PostPostao/la Gorštak dana 17/03/2010 19:12

@ diy hvala na dragocjenim preporukama. Pocetnik se stvarno gubi u hiljadama aplikacija, ne znas odakle bi poceo.

Sad mi se pojavio problem sa internetom. Na pretplati sam i imam aktiviran msurf active internet, onaj bez pretplate. Danas kad sam provjeravao stAnje racuna vidim redovno se konektuje u 1 navece i sedam ujutro. Dvaput je po dvije marke skinuo necega, a ostalo po par feninga. Ima li iko ideju kako da saznam sta se konektuje i kako to da iskljucim? Edge znam iskljuciti, ali glupo mi je da se uvijek brinem jesam li ga ugasio ili nisam?
Gorštak

PostPostao/la Eborg dana 17/03/2010 21:48

Ako se ne varam to bi mogla biti Push opcija, zar ne?
Eborg

PostPostao/la Gorštak dana 19/03/2010 15:46

Eborg je napisao/la:Ako se ne varam to bi mogla biti Push opcija, zar ne?

Ukinuo sam mu taj push (ako sam potrefio).
Nije mi jasno, preksinoć sam sto posto ugasio 3G i Edge preko onog SSL-a što se dobije kad se slajdne po statusu gore, to mi je jaran instalirao, a opet mi u 7 ujutro skinulo par feninga.
Gorštak

PostPostao/la DYD666 dana 19/03/2010 17:11

Nisam nikad bio u istoj prilici, par sam puta probao surfati malo preko Ultra kartice EDGE/GPRS, ali je klaonica cista u pitanju, bilo kako bilo, kad sam zelio da budem siguran da mi nece slucajno nesto obracunati jednostavno bih rename-ovao APN u postavkama, konkretno u mom slucaju ukinuo ".ba" na kraju adrese, i kada bi mi zatrebalo ponovo, dodao bih ".ba"
Nije neka peglaza a bar si miran, mozda da probas nesto slicno?
DYD666

PrethodnaSljedeća

Natrag na Računari i tehnologija

Trenutno korisnika/ca: nino90 i 5 gostiju.