Instaliranje igrica

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator/ica: Bobi

Instaliranje igrica

PostPostao/la Santos dana 14/08/2008 20:23

Molim pomoc od vas koji se malo razumijete u vezi kopiranja igrica.Kopiram recimo igricu preko torenta i kad je sve zavrseno nema sanse da je otvori.Uputime na neku kao stranicu Windows live.Od programa imam jos Win rar ali nece ni preko njega pa ako neko ima kakav programcic preko kojeg mogu da otvorim igricu molio bi vas.Puno pozdrava pa ako moze nek mi neko da instrukcije.
Santos

Re: Instaliranje igrica

PostPostao/la scooter21ba dana 14/08/2008 23:10

pretpostavljam da je iso ili dda
za to koristis virtual drive tj deamon tools ili alcohol 120 power iso i samo pokrenes kao cd
scooter21ba

Re: Instaliranje igrica

PostPostao/la d2 dana 14/08/2008 23:29

nisam skidao igre preko torenta pa nisam bas 1000% siguran ali sam dosta skidao na druge nacine...

sto se tice torenta zavisi sta si dobio nakon skidanja fajla, ako si dobio jako puno fajlova koji se isto zovu ali imaju ekstenzije recimo r00, r01 na primjer

igra.rar
igra.r01
igra.r02
itd

onda kliknes na ovaj koji ima rar ekstenziju, potom kliknes desnim na njega i uradis extract here (mislim da tako pise, kod mene je drugacije instaliran winrar pa da sad ne gledam)... nakon toga ce ti se u tom folderu pojaviti svi fajlovi koji su bili u ovoj rar arhivi i njenim dijelovima

ako vidis tu instalaciju tj foldere, fajlove i setup.exe pokreni taj setup.exe i krenuce instalacija medjutim najvjerovatnije da ces nakon ovog raspakivanja dobiti samo jedan fajl koji ce imati ekstenziju iso recimo igra.iso

iso je image nekog cda ili dvda, sta je image ? image je identicna kopija nekog cda ili dvda smjestena u fajl, kada imas program kao power iso ili alcohol oni otvore taj ISO i potom foliraju PC da u DVDu ili CDu imas stavljen medij (dvd ili cd) sa tom igrom koju si skinuo (ili nekim drugim programom, zavisi koji je iso)... znaci ti programi bukvalno foliraju PC da je u drajvu neka igra ili program iako ti nemas taj cd ili dvd uopste nego imas taj ISO koji si skinuo

nekon sto uradis mount (mountanje je "montiranje" tog ISO fajla na lazni DVD ili CD kojeg postave power iso ili alcohol) krece autostart cda ili dvda kojeg si mountao tj instalacija igre ili programa...

mozda nisam najjednostavnije objasnio, pokusao sam najbolje sto sam mogao

sretno

alcohol mozes skinuti sa neta u besplatnoj varijanti (alcohol 52% je free), nisam siguran da li je poweriso besplatan, mislim da jeste.. googlaj za download stranice, ne znam napamet
d2

Natrag na Računari i tehnologija

Trenutno korisnika/ca: doff, SONY_91 i 5 gostiju.