Indesit kućanski aparati - iskustva

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Indesit kućanski aparati - iskustva

PostPostao/la Animal dana 20/06/2011 11:57

Ima li iko iskustva sa indesit kućanskim aparatima? Trenutno je akcija na te proizvode (20%) pa razmisljam da kupim cijeli set kuhinjskih ugradbenih aparata.. Naoko sve izgleda super, aparati su A klasama (šta god to značilo), te nude čak 5 god. bezuslovne garancije :)

Svaki feedback je dobro došao..

Hvala
Animal

Re: Indesit kućanski aparati - iskustva

PostPostao/la sheikh dana 20/06/2011 12:44

To je pravo dobra firma,mislim da je to rebranding neke talijanske poznate firme za kucanske aparate,ja sam imao par njihovih aparati i veoma sam zadovoljan. Moje preporuke :thumbup: :bih:
sheikh

PostPostao/la otherside dana 20/06/2011 14:12

do kada je akcija i gdje si vidio njihove proizvode na akciji?
kako to meni promace? :D
otherside

PostPostao/la illuminated dana 20/06/2011 14:21

imam ves masinu Indesit.

nakon 2 mjeseca joj je crkao glavni procesor iz cista mira. cekao mjesec da dodje zamjenski iz italije.
U tih mjesec, ili prati kod komsije ili na ruke... :(

Pozitivno je sto su u garanciji zamjenili sve bez rijeci. Tu nije bilo problema.

dosta je bucna. znam ljude koji su je vratili zbog buke, zuji ko avion.

ako trazis u istoj klasi, ja bih sad uzeo Beko. Cak bih i Biru sad uzeo prije ove. Imam kod nane biru, bez puno elektronike i radi extra. Kud ne uzeh u nju, a ja hocu kvalitetnije pa se zeznem.

U principu ves masina nije neka velika nauka...tako da ni sa Birom neces pogrijesiti.
Sve je to isto...pocincani kazan, elektro motor, i jedan mikrokontroler koji upravlja masinom.

Prijatelj mi je uzeo sve Beko i zadovoljan je. Ili eventualno dodaj jos malo love pa uzmi ves masinu Gorenje.

Otvori cetvere oci.
illuminated

PostPostao/la butterfly_01 dana 20/06/2011 14:27

ja imam sporet Indesit star 10 mjeseci i prezadovoljna. odlicna i ploca za kuhati i pećnica.
a gdje ima akcija -20%?
je li i na ugradbene elemente?
butterfly_01

PostPostao/la Ublehas dana 20/06/2011 14:53

Kupio frizider i ves masinu Indesit prije skoro 2 godine u General servisu i rade super, neureklo se. Ves masina kad zada preko 800 obrtaja zvizdi kao avion kad polijece ali uopste to nije glasno, cak sta vise meni je taj zvuk simpatican. Pri kupovini dobio 20% popusta na kes (2 x 10%) i 5 godina garancije. Inace kazu da je Indesit 2. ili 3. proizvodjac bijele tehnike u Evropi poslije Boscha i ev. mozda nekog jos.
Ublehas

PostPostao/la Animal dana 20/06/2011 23:05

Popust je u General Servisu (ul. Envera Šehovića), i to samo od 8-10 h svako jutro?! :) Nema nikakve logike ali eto, tako im je receno :) Ne znaju do kada ce akcija trajati pa navalite ako ste imali namjeru kupovati..

Mene je privukao popust i 5 godina garancije.. Beko je nudio nešto slično (u smislu cijene i garancije), ali je zbog popusta indesit malo povoljniji.. Naručio sam napu, mašinu za suđe i ugradbenu peć..

Hvala na odgovorima,
pozz
Animal

PostPostao/la otherside dana 21/06/2011 10:14

Animal je napisao/la:Popust je u General Servisu (ul. Envera Šehovića), i to samo od 8-10 h svako jutro?! :) Nema nikakve logike ali eto, tako im je receno :) Ne znaju do kada ce akcija trajati pa navalite ako ste imali namjeru kupovati..

Mene je privukao popust i 5 godina garancije.. Beko je nudio nešto slično (u smislu cijene i garancije), ali je zbog popusta indesit malo povoljniji.. Naručio sam napu, mašinu za suđe i ugradbenu peć..

Hvala na odgovorima,
pozz

haj' ziv bio :D napisi koliko kostaju ti uredjaji s popustom, barem tih koje si ti narucio. nekako nemam predstavu o cijeni.
otherside

PostPostao/la Animal dana 21/06/2011 10:38

@otherside, cijene variraju dosta.. U svakom slucaju su poprilicno povoljni - npr. sa popustom mozete dobiti ugradbenu masinu za sudje za 540 KM, pec za 450 KM (model koji je u srednjem cjenovnom rangu) itd.. Najbolje je otici i pogledati..
Animal

PostPostao/la yellow cat dana 21/06/2011 10:43

kupili aparat za kafu, dobar je (malo potežak), ali nije bilo kvarova. Ispostavilo se da nam baš i ne treba, ali eto.
yellow cat

PostPostao/la otherside dana 21/06/2011 11:57

Animal je napisao/la:@otherside, cijene variraju dosta.. U svakom slucaju su poprilicno povoljni - npr. sa popustom mozete dobiti ugradbenu masinu za sudje za 540 KM, pec za 450 KM (model koji je u srednjem cjenovnom rangu) itd.. Najbolje je otici i pogledati..

ok...hvala ti puno :wink:
otherside

PostPostao/la Dr.Mr.Fr. dana 30/09/2011 14:45

Mali up teme pa ako ima ko šta da napiše :) :thumbup:

naime ovih dana imaji nekakav popust 20% i još 5% na stari frižider za novi pa me interesuje imal' ko kakvih iskustava da podjeli 8-)

Dr.Mr.Fr.

PostPostao/la Karen dana 30/09/2011 14:50

Imam veš mašinu, dva kvara u 2 godine, prvi put puštala vodu (kažu da nisu našli kvar ali je prestala puštati) drugi zamjena grijača. Nije grozna, ali je ne bih opet kupila.
Karen

PostPostao/la Altsa dana 30/09/2011 14:53

ja imam masinu za sude koja je nova i nemam za sada zamjerki...5 godina garancija...prije nje sam imao gorenjevu i vise mi je boravio majstor za masine u kuci nego sto sam prao sude :roll:
Zadnja izmjena: Altsa; 30/09/2011 14:56; ukupno mijenjano 1 put/a.
Altsa

PostPostao/la Dr.Mr.Fr. dana 30/09/2011 14:55

E hvala ljubazni se jako :) iskustva sa frižideron, neko/netko, bilo tko :-D
Dr.Mr.Fr.

PostPostao/la LieToMe dana 30/09/2011 15:03

Dr.Mr.Fr. je napisao/la:E hvala ljubazni se jako :) iskustva sa frižideron, neko/netko, bilo tko :-D

:D imam ja njihov frizider total no frost (bio malo skuplji jer smo uzeli u metalik boji) sad za sad je fantastican /u upotrebi je manje od pola godine pa vidjecemo kako ce se ponasati). nismo uzeli ugradbene nego samostojeci.
gornji dio ima stakleme pomicne police, na vratima mogu stati velike flase (coca-cola i fanta), donji dio ima tri ladice za zaledjene djidje, prva ima turbo zaledjavanje, tako da ohladi ili zaledi vrlo brzo... dobili popust 13% jer smo uzimali svu aparaturu na jednom mjestu. inace, od indesita imamo jos perilicu za sudje i perilicu za rublje... ostalo je sve gorenje.

edit http://www.tehnomanija.rs/katalog/indes ... 13-nf.html
nasla sam sliku slicnog frizidera (moj naravno nije bijeli) pozitivna stvar kod ovog frizidera sto se vrata mogu okrenuti (pogodno za ljevake)
Zadnja izmjena: LieToMe; 30/09/2011 15:10; ukupno mijenjano 1 put/a.
LieToMe

PostPostao/la otherside dana 30/09/2011 15:06

LieToMe je napisao/la:
Dr.Mr.Fr. je napisao/la:E hvala ljubazni se jako :) iskustva sa frižideron, neko/netko, bilo tko :-D

:D imam ja njihov frizider total no frost (bio malo skuplji jer smo uzeli u metalik boji) sad za sad je fantastican /u upotrebi je manje od pola godine pa vidjecemo kako ce se ponasati). nismo uzeli ugradbene nego samostojeci.
gornji dio ima stakleme pomicne police, na vratima mogu stati velike flase (coca-cola i fanta), donji dio ima tri ladice za zaledjene djidje, prva ima turbo zaledjavanje, tako da ohladi ili zaledi vrlo brzo... dobili popust 13% jer smo uzimali svu aparaturu na jednom mjestu. inace, od indesita imamo jos perilicu za sudje i perilicu za rublje... ostalo je sve gorenje.

koliko je bio taj frizider i gdje si ga uzela? moze info i na pp, prilicno mi je bitno :)
otherside

PostPostao/la LieToMe dana 30/09/2011 15:27

otherside je napisao/la:
LieToMe je napisao/la:

koliko je bio taj frizider i gdje si ga uzela? moze info i na pp, prilicno mi je bitno :)

imas pp - sa popustom od 13% oko 709 Km (ako se dobro sjecam)
LieToMe

PostPostao/la otherside dana 30/09/2011 15:40

LieToMe je napisao/la:
otherside je napisao/la:koliko je bio taj frizider i gdje si ga uzela? moze info i na pp, prilicno mi je bitno :)

imas pp - sa popustom od 13% oko 709 Km (ako se dobro sjecam)

hvala :kiss:
otherside

PostPostao/la ja1977 dana 04/10/2011 17:21

Imam perilicu-susilicu.
Do sada dva problema:
prvi, nesto je spalo na vratima pa se nisu dobro zatvarala. Dosao cika, napravio, ja vidio, te kada se jos jednom pojavilo, sam otklonio kvar :skoljka:
Drugi put, pukla jedna od dvije remenice. Dosao ciko, skinuo jednu remenicu, rekao da se masina moze koristiti, ja iz preventive smanjio broj okretaja. Cekao 45 dana, u to vrijeme ih zvao dva-tri puta. 46. dan nazvao i trazio da mi promjene uredjaj po uslovima garancije :D
Sef servisa me nazvao, izvinjavao se, dosli u roku pola sata i stavili remenicu.
U principu, malo bucna ali nista strasno.
Da li bi je ponovo kupio?? Ne znam, vjerovatno bi, jer ni one "izvikanije" marke imaju mane
ja1977

PostPostao/la Dady dana 04/10/2011 20:30

Imamo masinu za ves, sušilicu i perilicu. Kupljeno prije dvije godine. Do sada bez kvara. Isto General Servis, za kes je bio neki popust 20%. Sušilica mi stoji na mašini za veš. Ne mrda se puno ni na 1200 o/min :)
Jedinu gresku sto sam napravio je kod perilice, nisam provjerio da masina nema odgodu pranja.
Dady

PostPostao/la Dr.Mr.Fr. dana 05/10/2011 11:04

Ja imam neki samootapajuci frižider A+ klase, frižider je lud ali totalno, znaci konstantno se sam zaledi i sam odledi, 2 minuta ima po zadnjem zidu film od leda debljine milimetar otprilike... a druga dva minuta kapljice koje cure u neki žljeb i kroz crijevo na kompresor iza frižidera koji je topao i ta voda isparava...znaci ludnica totalna... :D

ali frižider je za 5+ :thumbup:
Dr.Mr.Fr.

PostPostao/la StupskaBitanga dana 11/10/2011 22:37

kakve su cijene masina za ves
StupskaBitanga

PostPostao/la kojeime dana 12/10/2011 17:28

Dr.Mr.Fr.: "Ja imam neki samootapajuci frižider A+ klase, frižider je lud ali totalno, znaci konstantno se sam zaledi i sam odledi, 2 minuta ima po zadnjem zidu film od leda debljine milimetar otprilike... a druga dva minuta kapljice koje cure u neki žljeb i kroz crijevo na kompresor iza frižidera koji je topao i ta voda isparava...znaci ludnica totalna... :D

ali frižider je za 5+ :thumbup:"

Tako i treba da radi, to je takozvani samootapajuci frizider. Druga je No frost tehnologija, tu se led uopste ne stvara. Kako meni izgleda ako ce neko kupovati No frost frizider, tu je LG na vrhu liste, ove samootapajuce prave sada skoro svi.

Kod samootapajuceg firzidera dakle imas kombinaciju tolote i vlage sto je super povoljan ambijent za zohare i druge insekte. No frost ne stvara toplotu na zadnjoj strani (ili je izolacija tako dobra da se toplota ne osjeti). Prekjuce sam pomjerao jedan No frost dok je bio u radu i nigdje nema toplote, sto mi se svidja.
kojeime

PostPostao/la MAN-lion's coach dana 12/10/2011 22:59

Imam mašinu za veš.Ona što se ubacuje veš odozgo.Sasvim je ok,nismo imali nikakvih problema dosad,mada su se neki ljudi žalili da im brzo odu kuglageri.Kupili smo je u Gorenju,Envera Šehovića,možda prije 2 godine ne sjećam se više,5 godina garancije ima.Inače su ljudi ok,za razliku od drugih koji uredno te pošalju da donosiš sam one aparate koji su se pokvarili. :-)
MAN-lion's coach

Sljedeća

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.