Ilidža - Sa Igmana pogledat' je lijepo!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Re: Ilidža - Sa Igmana pogledat' je lijepo!

PostPostao/la Ne volem dana 13/06/2012 22:21

Reds, nisi u pravu
nije mi poznato da je to nekome ranije plačeno a i da jeste ukoliko nije provedeno u zk uredu- đaba ti
Ljudima dođeš pred kuću da mu uradiš pješačku stazu cest a onda lik izbaci ogradi par metara
Nema tih muda u državi koja će uraditi nalaz stručni da se radi o uzurpaciji i kazni lika
Imovinci i geometri ništa ne rade
Inspekciju možeš i zaboraviti
Dođe mi da zakopam kuću na semaforu kod grafičke
Da mi je samo vidjet ko će mi doći
Zar nije lik kod fontane u Maloj aleji pokazao kako se to radi
Čiji je ono prostor
Da nije možda od generala
Malo li je dobio pa mu treba još :x
Ne volem

PostPostao/la _Reds_ dana 13/06/2012 22:26

Onaj kafic gdje je sad Gradska, a nekad bio Paparazzo je Fikrin prostor.

Nisam govorio o ovoj zemlji u Hrasnicku nego u Igmanskoj, onja ulica sto se ukljucuje u Hrasnicku na semaforu kod Panere. Ulica je urađena jedno 90 posto, dvije trake, trotoari, i samo nije uređeno 10 posto ulice, odma kad se krene desno, jer u tom dijelu zive bas Memici i Botulje. Mislim kako su onda uradili u tom donjem dijelu i tih 90 posto. I drug mi rece da im je zemlja bila placena prije rata, sad da li jer svima, i da li je zaista tako ne znam.
_Reds_

PostPostao/la Ne volem dana 13/06/2012 22:30

Sory
da ti odgovorim za Igmansku što nije završena
Kišna kanalizacija se sa Igmanske ubada u kišnu glavne saobračejnice i na kraju preko prečistača ispušta se u Večericu
Zbog ne rješenih imov-pravnih sa Gajićima pola igmanske se godinama ne odvodi nikud pa za posljedicu imaš propadanje asfalta kod zadnjeg šahta pred semaforom

Ali nije to ništa
Uz Gajinu parcelu se nalazi parcela na kojoj treba izmjestiti silu instalacija i za što će trebati silu para i još više vremena
Ko preživi pričaće
Ne volem

PostPostao/la _Reds_ dana 13/06/2012 22:54

Hajde vjerovacu ti da je do odvodnih voda.

Jel taj gaja onaj lik sto zivi preko puta Panere, i ima jedno 150 kila ?
_Reds_

PostPostao/la _Alcatraz_ dana 13/06/2012 22:59

Ne volem je napisao/la:Ahmo Čengić je regularan čojek i nije ništa dobijo od Općine, dapače
U Velikoj aleji je kupio Šipadovu vilu u postupku privatizacije, a u Azićima je kupio svojim novcem lokaciju i sagradio objekat
Trasa novoprojektovane saobraćajnice za Hrasnicu mu prolazi na 3.0 metra od kuće i sve što mu se oduzima zemljište daje halal za gradnju puta

Kada u jednoj ili dvije recenice za redom vidim rijeci regularno i privatizacija nasmijem se kao da mi je neko dobar vic ispricao, i na kraju "halalio zemlju opcini ilidza", a koja mu nista nije pomogla. I jos je Cengic. Suplja prica!

Meni samo nije jasno da li je @Ne volem opcinski sluzbenik ili neko od novopecenih volontera (koji zna da koristi forum), a koji pise po instrukcijama nacelnika ili nekoga od sluzbenika koji je upoznat sa stanjem (katastrofalnim) na terenu i pisace nam iste stvari koje opcinari stalno pricaju, a ne realizuju kako treba.

Kada si vec u toku, a citao si nase postove odgovori nam kakva je situacija sa fontanom u centru (osim toga da je nacelnik rekao da bi je sravnio sa zemljom i napravio na tom mjestu novu fontanu)?
Sta je i kada ce se dovrsiti ona cesta sto ide iza holivuda?
Sto je usporena gradnja spomenika kod opcine? Cekaju se izbori ili...
Zasto se ne uredjuje Velika aleja?
Zasto se ne realizuje uredjenje korita rijeka na koje je izdvojeno nekoliko miliona KM za ovu godinu? Nista se ne radi, a i prosle godine se slabo radilo, a pare su propale.

Za pocetak dosta od mene.
_Alcatraz_

PostPostao/la _Reds_ dana 13/06/2012 23:11

Kad smo kod ceste pored Holivuda, ko je dao dozvolu Holivudu da zatvori tu cestu istu koristi kao parkiraliste, i naplacuje pakring za parkiranje na istom. Tacno cu i ja doci na Ilidzi ograditi sta hocu, i napalcivati kome hocu.
_Reds_

PostPostao/la _Alcatraz_ dana 13/06/2012 23:15

_Reds_ je napisao/la:Kad smo kod ceste pored Holivuda, ko je dao dozvolu Holivudu da zatvori tu cestu istu koristi kao parkiraliste, i naplacuje pakring za parkiranje na istom. Tacno cu i ja doci na Ilidzi ograditi sta hocu, i napalcivati kome hocu.

U tom slucaju ces morati promijeniti nadimak, a na forumu nick u BAJA :lol: jer je nadimak GAJA vec zauzet i pravi probleme opcini. :lol:
Zadnja izmjena: _Alcatraz_; 13/06/2012 23:24; ukupno mijenjano 1 put/a.
_Alcatraz_

PostPostao/la _Reds_ dana 13/06/2012 23:24

_Alcatraz_ je napisao/la:
_Reds_ je napisao/la:Kad smo kod ceste pored Holivuda, ko je dao dozvolu Holivudu da zatvori tu cestu istu koristi kao parkiraliste, i naplacuje pakring za parkiranje na istom. Tacno cu i ja doci na Ilidzi ograditi sta hocu, i napalcivati kome hocu.

U tom slucaju ces na forumu morati promijeniti nick u BAJA :lol: jer GAJA vec pravi probleme opcini.

Gaja je izgleda najzajebaniji lik na Opcini, tacno je jaci i od generala.
_Reds_

PostPostao/la _Alcatraz_ dana 13/06/2012 23:27

_Reds_ je napisao/la:
_Alcatraz_ je napisao/la:

U tom slucaju ces na forumu morati promijeniti nick u BAJA :lol: jer GAJA vec pravi probleme opcini.

Gaja je izgleda najzajebaniji lik na Opcini, tacno je jaci i od generala.

Ne znam koliko je tacna i prica :-) da Memic i Budnjo "pakuju" papirologiju Prevljaku kao dokaze za sudjenje za ratne zlocine, a s ciljem osvete za sve sto im je uradio.

Budnjo je zeznut, ali ga moramo hvaliti da ne bi ogradio hotele visokom ogradom, pa necemo moci prostetati do fontane i igrati se u velikom parku.
_Alcatraz_

PostPostao/la Ne volem dana 13/06/2012 23:37

Bravo Reds, u pravu si
Adano politika može sve
Al bolje da ti ne pričam o sudbini te započete saobračajnice
Mislim da je zamisao bila dobra
Probiti cestu prema mostu na Želji, čime se pravi pješačka zona Ilidže i zatvara saobračaj od Rajfeisen banke do pijace
Most na Tilavi je prilično skup cca 2.0 mil dok je cesta nekih 900.00,00KM
Pošto je trebalo da se na toj livadi od Želje Tilave i Ansdriva radi hiljade stanova u kombinaciji nekih likova
Desi se pad Harisa Sil i padne sve u vodu - za sada

Što se tiče Salje, pa taj je i trotoar sa ivičnjacima oduzeo i ima jedini na kantonu papir za ležeći policajac
A da , i parking između bazena i objekta je državno zemljište
Jah
Ne volem

PostPostao/la Ne volem dana 13/06/2012 23:40

Alcaraz greška
U sudu BiH se nalazi predmet za koji se tereti Huso general i još par likova aktualnih u ta doba za koješta pokrenut od srba

Budnjo neće ograđivati osim živom ogradom
Ne volem

PostPostao/la _Alcatraz_ dana 13/06/2012 23:47

Ne volem je napisao/la:Alcaraz greška
U sudu BiH se nalazi predmet za koji se tereti Huso general i još par likova aktualnih u ta doba za koješta pokrenut od srba

To oni preko svojih struja ubrzavaju....

Nego...
Sta je sa fontanom?
Sta je sa spomenikom kod opcine? Sporo nesto ide.
Zasto se ne uredjuje Velika aleja?
Zasto se ne realizuje uredjenje korita rijeka na koje je izdvojeno nekoliko miliona KM za ovu godinu? Nista se ne radi, a i prosle godine se slabo radilo, a pare su propale.
_Alcatraz_

PostPostao/la _Reds_ dana 13/06/2012 23:51

Ne volem je napisao/la:Bravo Reds, u pravu si
Adano politika može sve
Al bolje da ti ne pričam o sudbini te započete saobračajnice
Mislim da je zamisao bila dobra
Probiti cestu prema mostu na Želji, čime se pravi pješačka zona Ilidže i zatvara saobračaj od Rajfeisen banke do pijace
Most na Tilavi je prilično skup cca 2.0 mil dok je cesta nekih 900.00,00KM
Pošto je trebalo da se na toj livadi od Želje Tilave i Ansdriva radi hiljade stanova u kombinaciji nekih likova
Desi se pad Harisa Sil i padne sve u vodu - za sada

Što se tiče Salje, pa taj je i trotoar sa ivičnjacima oduzeo i ima jedini na kantonu papir za ležeći policajac
A da , i parking između bazena i objekta je državno zemljište
Jah

Holivud se ponasa apsolutno uzurpatorski, dakle tamo na zapocetoj saobracajnici, preko puta Svijetlosti, takodje se parkiraju auta, i to oni naplacaju, nisam znao da je i onaj dio izmedju Bazena i Termi drzavni, i to su napravno sve spojili u jedno i naplacuju. U biti je dobar stvar sto nisu cigani, pa bar je 1KM citav dana.

I to za trotoar si upravu, uzurpirali su trotoar u ulici Dr Mustafe Pintola, ali ga je uzurpirali i svi drugi sa druge strane: Premium, Mama Mia, onaj bivsi Keljemndijev kafic, oni Turci pored.

Primjeri uzurpiranja drustvenog zemljista u samom centru Ilidze su dalje, stanari onih zgrada u Maloj Aleji, ogradili Hase i Huse, jer misle ako su kupili stan da su kupili i parking mjesto, i da imaju Bogom dato pravo na to.

Trebo bi i ja ondje kod one cesme, kod pjesackog ograditi lancem jedno mjesto, i staviti katanac, pa kad se dodje da se ima.

Dalje svi kafici zu uzurpatori. Ja se dobro sjecam kako je to islo, redom od onih kafica tamo, od Levantea pa do Intermezza. Jedne godine, izbace bastu, druge godine to ograde i pokriju, i onda prosire prostor, druge opet izbace bastu ispred tog svega.

Vrhunac uzurpiranja je onaj na terminalu, koji je nedavno prebio vozaca busa jer mu je parkirao bus ispred kafica, a on je stolove i stolice izbacio na trotoar terminala i pjesacima je nemoguce proci.

Svakom normalni covjek koji dodje negdje sa strane se zapita, pa imal ovdje kakve pravne drzave, ili ovdje ikakvih pravila, ili svako radi kako je njemu volja.

Sto se tice mosta, ne vjerujem da kosta zaista 2 miliona. Jer je to most za dvije trake, nije kao onaj ne Zeljeznici kod Burcha, a ni Tilava nije tolika bas. Ako kosta 2 mliona to je pranje para. I kakve veze ima Haris sa tim svim.

Btw, vidi se da radis u Opcini pa imas sve ove podatke. De nam reci onda i ko napravi onu bruku od web stranice i koliko je kostalo ??
Zadnja izmjena: _Reds_; 14/06/2012 00:02; ukupno mijenjano 1 put/a.
_Reds_

PostPostao/la _Reds_ dana 13/06/2012 23:55

Ne volem je napisao/la:Alcaraz greška

Budnjova ziva ograda je fakat ziva, i ogleda se u par baildanih likova koji tjeraju djecu iz parka, ako su glasna, ili ne daj Boze ciknu.
_Reds_

PostPostao/la Ne volem dana 13/06/2012 23:57

Alcatraz polako
imaš pitanja ko u priči
Nemože niko ništa ubrzavati kad znaš kako Memić stoji sa tim sudom a i policijom inače zbog Lučkina
Fontana koliko znam treba biti uklonjena i radi se neko rješenje tipa sebilj, al to je još u nivou ideje
Velika aleja je nadležnost JP Spomenika prirode
Općina radi rezanje rasvjetu krpažu al kanton gazduje

Što se korita tiče tu ti mogu danima pisati i u pravu si nije se uradilo nešto al bi trebalo ovih dana da se krene sa nekim radovima
Ne volem

PostPostao/la Ne volem dana 13/06/2012 23:59

Budnjova ziva ograda je fakat ziva, i ogleda se u par baildanih likova koji tjeraju djecu iz parka, ako su glasna, ili ne daj Boze ciknu.

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaha
Ne volem

PostPostao/la _Reds_ dana 14/06/2012 00:04

Ne volem je napisao/la:Alcatraz polako
imaš pitanja ko u priči
Nemože niko ništa ubrzavati kad znaš kako Memić stoji sa tim sudom a i policijom inače zbog Lučkina
Fontana koliko znam treba biti uklonjena i radi se neko rješenje tipa sebilj, al to je još u nivou ideje
Velika aleja je nadležnost JP Spomenika prirode
Općina radi rezanje rasvjetu krpažu al kanton gazduje

Što se korita tiče tu ti mogu danima pisati i u pravu si nije se uradilo nešto al bi trebalo ovih dana da se krene sa nekim radovima

Kakve veze ima Lučkin sa tim svim, on je sada u Novom Sarajevu.
_Reds_

PostPostao/la Ne volem dana 14/06/2012 00:07

Pa šta misliš ko je upakovao cijelu priču o puškama u Kovačima
Ne volem

PostPostao/la fidoremilienko dana 14/06/2012 00:09

golfiista je napisao/la:kružni tok se pravi ukupno pet mjeseci, jer je bila zimska pauza. I nemojte zaboraviti da je ispod istog tekla rijeka i da treba vremena da se korito slegne, da su požurili i da je asfalt propao svi bi kazali kako je urađeno nekvalitetno i sl.

Slicna je situacija i sa mostom u Blazuju :D Po toj analogiji, mozes ti doci i reci meni: "...bila je ljetna pauza...". Ja ne znam sta ljudi tamo rade, ali kada god prodjem, vidim 1 ili 2 covjeka kako se muvaju oko mosta, ali konkretne radove ne vidim :-) Valjda razvlace do izbora, jedino je to, a kazu da mijenjaju betonske ploce na mostu. Zamjena tih ploca bi trajala max.2 dana. Po jedan dan za svaku stranu mosta, ali ajd.

Izvodjac, Hering d.o.o.
fidoremilienko

PostPostao/la _Reds_ dana 14/06/2012 00:12

Ne volem je napisao/la:Pa šta misliš ko je upakovao cijelu priču o puškama u Kovačima

Hahahaha ! Daj bolan, pricu o puskama. De reci koliko ti aktuelni nacelnik daje sto pises ovo ovdje, i imas gore tonu pitanja i od mene, kako i zasto, ti samo prebaqcujes na nekoga drugog, nigdje nisi napisao da je ista do nacelnika bio, uvijek je do nekoga drugog.

Eto Zejnil Lucnik napakovao Senaidu Memicu puske, a Senaid Memic napakovao puske svome sinu. I sud ga osudio zato je je sutkinjja bila Srpkinja, a Senaid Memic ne priznaje Srbe za sudije. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !

Kao da mi ne znamo cime se Senaid Memic bacio jos u ratu.

I tvoj zakljucak je da Memic ne moze da radi svoj posao, zbog Luckina koji zeli da mu napakuje tamo nesto.

:lol: :lol: :lol:

Jel i Luckin Trnovljak, cini mi se da jeste, ja Boze ovih Trnovljaka, za sve su oni krivi.
Pored ovakve jedne izjave, sad ti ne vjerujem ni za ono u Igmanskoj cesti.
_Reds_

PostPostao/la Ne volem dana 14/06/2012 00:33

REDS
UPRSKA ČOVJEČE I STANICU I ŠEFA STANICE
NE OPTUŽUJEM NIKOGA, VEĆ ZA TVOJU INFORMACIJU DA ZNAŠ TI KAŽEM I
PONOVIĆU TI SA POČETKA MOG UKLJUČIVANJA U CIJELU RASPRAVU ŠTO SAM REKAO
NE DRŽIM NIKOME STRANU, SVI IMAMO PRAVO NA MIŠLJENJE I KAŽEM TI ONO ŠTO U BITI JESTE
TVOJA JE ODLUKA DAL TO PRIHVATITI ILI NE
NE NAMEĆE TI NIKO NIŠTA-SAMO TI KAŽEM
MISLIM DA JE OVO DOBAR NAČIN DA SE IZNESU MIŠLJENJA I SUGESTIJE

MOST U BLAŽUJU KAO I PRIJE KOJU GODINU RADI FED DIR ZA CESTE JER JE TO MAGISTRALNI PUT U NJIHOVOJ NADLEŽNOSTI
Ne volem

PostPostao/la _Reds_ dana 14/06/2012 00:34

Ne volem je napisao/la:REDS
UPRSKA ČOVJEČE I STANICU I ŠEFA STANICE
NE OPTUŽUJEM NIKOGA, VEĆ ZA TVOJU INFORMACIJU DA ZNAŠ TI KAŽEM I
PONOVIĆU TI SA POČETKA MOG UKLJUČIVANJA U CIJELU RASPRAVU ŠTO SAM REKAO
NE DRŽIM NIKOME STRANU, SVI IMAMO PRAVO NA MIŠLJENJE I KAŽEM TI ONO ŠTO U BITI JESTE
TVOJA JE ODLUKA DAL TO PRIHVATITI ILI NE
NE NAMEĆE TI NIKO NIŠTA-SAMO TI KAŽEM
MISLIM DA JE OVO DOBAR NAČIN DA SE IZNESU MIŠLJENJA I SUGESTIJE

MOST U BLAŽUJU KAO I PRIJE KOJU GODINU RADI FED DIR ZA CESTE JER JE TO MAGISTRALNI PUT U NJIHOVOJ NADLEŽNOSTI

Pisi mali slovima, velika slova na forumu se karakterisu kao psovanje, i mozes dobiti ban.

Sam si rekao da je Luckin napakovao Memicu. A ja ti kazem da Luckin vise ne radi na Ilidzi.
_Reds_

PostPostao/la Ne volem dana 14/06/2012 00:41

Hvala za ova slova, nisam znao
Ti se izgleda baviš ovim stvarim
Vjerovatno imaš neku radnju tu na Ilidži

Što se tiče Lučkina znaš da mu je prvi komšija Budnjo
Znaš da mu je kretanje u poslu policije bilo i kant min i Ilidža i td
Cijela igranka oko oružja je imala za cilj trećeg čovjeka strpati u zatvor, al nije upalilo
Senad je zaglavio i to je to
Bilo prošlo
Ne volem

PostPostao/la _Reds_ dana 14/06/2012 00:48

Ne volem je napisao/la:Hvala za ova slova, nisam znao

Cijela igranka oko oružja je imala za cilj trećeg čovjeka strpati u zatvor, al nije upalilo
Bilo prošlo

Mislim sad vjerovatno nije luckin u nekoj ljubavi sa SDA. Ali je Senaid do juce bio u ljubavi sA Budnjom, ako nije i danas, uglavnom cini mi se da je Budnjo protiv generala, pa tako to nema bas neke logike. Naravno da Senaidov sin nije bio kriv, nego Senaid i ekipa. To mozes provjeriti kod lika, u cijoj su kuci nadjene puske. Ali ti to dobro znas, a znamo i mi, i tako da nema potreba da se tu nesto oko toga razglabamo.

Ne znam na kakve stvari mislis, ali sam tu rodjen, i odrstao, i citav sam zivot tu, tako da je dovoljno valjda.
_Reds_

PostPostao/la _Alcatraz_ dana 14/06/2012 00:57

Ne volem je napisao/la:Hvala za ova slova, nisam znao

Bilo prošlo

Gdje zivi Budnjo?
Ko je ona plava cura/zena iz opcine sto je Budnjo vraca dzipom sa paouze? Dobra je, ali je premlada za njega. :thumbup:
_Alcatraz_

PrethodnaSljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: StupskaBitanga i 5 gostiju.