I...kako se izjasniste...? :)

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

Kako ste se izjasnili na popisu?

BBI
167
56%
BBA
38
13%
HHK
15
5%
HHA
3
1%
SSP
5
2%
SSA
4
1%
BoBI
28
9%
BoSP
2
1%
BoHK
3
1%
BoDA
35
12%

Ukupno glasova : 300

Re: I...kako se izjasniste...? :)

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 21:24

emmiir je napisao/la:Zasto sam se izjasnio sa BBI:

Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance jer imamo isti cilj) + Srbi + Hrvati = normalna BiH
Ako ovo zajedno sabremo u tom slucaju dobijamo normalnu drzavu za koju su svi zasluzni. Ovo je gotovo nemoguce sabrati (nadam se da se varam).

Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance) + Srbi + Hrvati = ako rezultat ispadne Srbi=otcjepljenje
Dobijamo sa 99%tnom sigurnoscu otcjepljenje RS-a(da ne budem 100%tan).

Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance) + Srbi + Hrvati = Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance) = normalna BiH (po meni)
Mislim da bi sa 90%tnom sigurnoscu dobili normalnu drzavu za koju bi bili zasluzni samo Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance), ali postoji 10% bojazani da bi se tu moglo otici i u nezeljenom pravcu.

Dok, u medjuvremenu, neko izvana ne bude odlucio da napravi normalnu drzavu (ako ikada odluci), po meni trenutno najrealnija opcija stvaranja normalne drzave je rezultat Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance)
Tako da po meni mi Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance) treba da vodimo svoju politiku, pa bila ona i prebrojavanje krvnih zrnaca, dok nam se ne pocnu pridrzivati i ostali narodi, koliko to god dugo trajalo.

Dokle god se ne nazire prva varijanta sabiranja, prebrojavam krvna zrnca.

Ostale varijante rezultata nisam razmatrao.

Dok god ti nekog ubrajas u nesto protiv njegove volje, tu srece nema... Tako i Srbi Bosnjake ubrajaju u konvertirane Srbe. Nije lijepo zar ne?
salvatore paradise

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 21:39

Edin H. je napisao/la:
KatarinaKosaca je napisao/la:
Edin H. je napisao/la:Divi katarine sto je udarila po John Maynard Keynesu, a preferira model Sovjetskog Saveza :D

:wink: Neoprotekcionističke elemente primjenjuju baš razvijene zemlje usljed nemogućnosti uvođenja carina, pa se pojavljuju prelivmani, kvote itd..

Tacno, ali protekcionisticke mjere ubijaju razvoj manjih, nerazvijenih zemlaja podstreknut konkurencijom, ali sa druge strane ne mozes se razvijati ako te monopolista poklopi osobito nizom cijenom proizvoda. Ovo je zacarani rug i jedino rjesenje je adekvatan balans, ali slazem se, ne u potpunosti slobodno trziste.

Trziste moze biti slobodno ili neslobodno. Ne postoji djelomicno slobodno trziste... Inace mislim da je slobodno trziste pravo rjesenje za nas iz razloga koji je Katarina vec objasnila, nas je mentalitet takav da samo gledamo da nesto proguramo, sredimo, ispod ruke, preko ograde, a korupcija i nerad cvjetaju u takvom okruzenju. Gdje god se okrenes vidis javasluk, neozbiljnost, bolikurac za sve. Vec napomenuh da je administracija samo za podrucje Sarajevo toliko velika da bi sudeci po tome Sarajevo moralo imati par miliona stanovnika. Kad je vec tako onda bi covjek pomislio da ce barem usluga koju gradjani traze biti brza i efikasna, da ce te na salterima docekivati s osmijehom i zeljom da pomognu, a ne stavom "koji kurac me i ti sad peglas vidis da sam na pauzi (koja je prosla prije jedno pola sata najmanje). Naravno od toga nema nista, svi znamo s koliko se zivaca, vremena i cigara (ako ste pusac) covjek mora opremiti da izvadi najednostavniju potvrdu za bilo sta od neke drzavne firme ili institucije. I tako je u svim firmama koje se finansiraju iz drzavnog budzeta. Jedan Gras uzima pare od gradjana Sarajeva a ima katastrofalnu uslugu, previse zaposlenih, korupciju u citavoj hijerarhiji firme (krade od direktora do cistacice, naravno svako u okviru mogucnosti), i opet proizvodi milionske gubitke svake godine. Kako je to moguce? Pa moguce je zato sto znaju da kad god zatreba mogu zagrabiti u drzavnu kasu i nastaviti s radom. I u takvom okruzenju ne postoji manevarski prostor za poboljsanje usluge, smanjenje cijena ili mogucnost zalbe.. Mi smo ljudi koji posao mogu ozbiljno shvatiti jedino u privatnom sektoru, u kojem ako ne radis ono za sto si placen dobijas otkaz. Naravno u nekim normalnim zemljama dobijas otkaz i u javnom sektoru ako ne radis svoj posao, ali mi nazalost nismo takva zemlja. Stoga mislim da je slobodno trziste apsolutno jedini nacin da se izvucemo iz govana...
salvatore paradise

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 21:47

Ja se izvinjavam na off-u, posto je tema o popisu...
salvatore paradise

PostPostao/la emmiir dana 06/11/2013 21:57

salvatore paradise je napisao/la:

Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance jer imamo isti cilj) + Srbi + Hrvati = normalna BiH
Ako ovo zajedno sabremo u tom slucaju dobijamo normalnu drzavu za koju su svi zasluzni. Ovo je gotovo nemoguce sabrati (nadam se da se varam).

Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance) + Srbi + Hrvati = ako rezultat ispadne Srbi=otcjepljenje

Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance) + Srbi + Hrvati = Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance) = normalna BiH (po meni)
Mislim da bi sa 90%tnom sigurnoscu dobili normalnu drzavu za koju bi bili zasluzni samo Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance), ali postoji 10% bojazani da bi se tu moglo otici i u nezeljenom pravcu.

Dok, u medjuvremenu, neko izvana ne bude odlucio da napravi normalnu drzavu (ako ikada odluci), po meni trenutno najrealnija opcija stvaranja normalne drzave je rezultat Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance)
Tako da po meni mi Bosnjaci (tu ubrajam i Bosance) treba da vodimo svoju politiku, pa bila ona i prebrojavanje krvnih zrnaca, dok nam se ne pocnu pridrzivati i ostali narodi, koliko to god dugo trajalo.

Dok god ti nekog ubrajas u nesto protiv njegove volje, tu srece nema... Tako i Srbi Bosnjake ubrajaju u konvertirane Srbe. Nije lijepo zar ne?

Ne ubrajam Bosance u Bosnjake vec samo kazem da su nam isti ciljevi normalna drzava BiH.
emmiir

PostPostao/la emmiir dana 06/11/2013 22:02

emmiir je napisao/la:
Dozer je napisao/la:Svaka ova varijanta ima jendu bitnu manu - nikako da se odmakne od etnickog faktora kao osnovnog.
A to ne da ne traba da bude osnovni faktor za bilo sta, nego se radi o iskljucivo privantim stvarima svakog pojedinca.

Ovdje treba da bude postavka/formula:
Strucan covjek + Strucna zena = Prosperitet i stabilna drzava.
Sve ostale kategorije poput etnicke pripadnosti, vjerskog opredjeljenja, boje koze i slicnih, u sustini privatnih stvari, jednostavno su visak.

Sve dok se u glavama vecine BH gradjana stvari svode na BHS matricu, mi se necemo maci iz crnjaka. Cinjenicno stanje.

Slazem se s tobom, ali nasa stvarnost je drugacija. Evo npr. imali smo i imamo SDP kao gradjansku stranku na nazovimo je nasoj strani. Gdje su gradjanske stranke kod S i H ili zasto se oni ne prikljucuju gradjanskim strankama?
Skroz je druga prica sto nemamo ni postenih strucnih ljudi i zena.

Ma jebo stranke, pa ko normalan jos ocekuje da one nesto rijese. Nama moze pomoci jedino obrazovanje i ekonomski rast... Imam srecu da u poslu kojim se bavim suradjujem sa raznoraznim firmama i iz Federacije i iz Rs-a, Hrvatske, Srbije, Makedonije i tu se uopce ne gleda ime prezime, vjera i slicne stvari. Jedan od najboljih saradnika mi je covjek hadzija, zavrsio medresu... A ja cafir da ga pod kapom nebeskom veceg nema. Ali jedno su pogledi na svijet, zelje, razmisljanja, stavovi a nesto sasvim drugo poslovna suradnja i ekonomska korist.
AKo cu isti proizvod dobiti za manju cijenu kod Milosa sa Sokoca, nego kod Muje iz Gorazda necu uopce sekunde razmisljati od koga cu taj proizvod kupiti, niti me interesira da li ce "nas covjek" zaraditi ili tamo neki "cetnik"...

Ni mene ne zanima da ce neki tamo cetnik zaraditi dok god ne ugnjetava npr djecu u Konjevic polju
emmiir

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 22:06

emmiir je napisao/la:
salvatore paradise je napisao/la:Ma jebo stranke, pa ko normalan jos ocekuje da one nesto rijese. Nama moze pomoci jedino obrazovanje i ekonomski rast... Imam srecu da u poslu kojim se bavim suradjujem sa raznoraznim firmama i iz Federacije i iz Rs-a, Hrvatske, Srbije, Makedonije i tu se uopce ne gleda ime prezime, vjera i slicne stvari. Jedan od najboljih saradnika mi je covjek hadzija, zavrsio medresu... A ja cafir da ga pod kapom nebeskom veceg nema. Ali jedno su pogledi na svijet, zelje, razmisljanja, stavovi a nesto sasvim drugo poslovna suradnja i ekonomska korist.
AKo cu isti proizvod dobiti za manju cijenu kod Milosa sa Sokoca, nego kod Muje iz Gorazda necu uopce sekunde razmisljati od koga cu taj proizvod kupiti, niti me interesira da li ce "nas covjek" zaraditi ili tamo neki "cetnik"...

Ni mene ne zanima da ce neki tamo cetnik zaraditi dok god ne ugnjetava npr djecu u Konjevic polju

Uz duzno postovanje, jebe mi se za djecu u Konjevic polju...
salvatore paradise

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 22:07

emmiir je napisao/la:

Ne ubrajam Bosance u Bosnjake vec samo kazem da su nam isti ciljevi normalna drzava BiH.

Ne bih se bas slozio. Bosnjaci naginju ka tome da oni imaju prevlast u drzavi, to jest da drzava BIH bude ustrojena po njihovim zamislima. A Bosanci ipak teze tome da se uopce ne gleda na etnicku pripadnost ili nacionalne kljuceve, te da svaki gradjanin posjeduje svaki dio ove nase zemlje podjednako. Mnogo je tu razlike
salvatore paradise

PostPostao/la House dana 06/11/2013 22:11

Bošnjaci jednostavno dominiraju 8-) hejteri mogu lagano sisati lulicu
House

PostPostao/la Dozer dana 06/11/2013 22:17

Ne bih se bas slozio. Bosnjaci naginju ka tome da oni imaju prevlast u drzavi, to jest da drzava BIH bude ustrojena po njihovim zamislima. A Bosanci ipak teze tome da se uopce ne gleda na etnicku pripadnost ili nacionalne kljuceve, te da svaki gradjanin posjeduje svaki dio ove nase zemlje podjednako. Mnogo je tu razlike

Vrlo tacno, i lijepo receno.
Dozer

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 22:18

House je napisao/la:Bošnjaci jednostavno dominiraju 8-) hejteri mogu lagano sisati lulicu

Da da, svi su protiv njih ali oni dostojanstveno ustrajavau na pravim vrijednostima... Kako je poznata ova prica jbt. Upravo mi pade na pamet da je rat donio jos jednu vecu stetu od 100 hiljada mrtvih (ako je moguce da postoji veca steta). A to je da je zrtvu nacinio istom kao i progonitelja.
salvatore paradise

PostPostao/la House dana 06/11/2013 22:25

House je napisao/la:Bošnjaci jednostavno dominiraju 8-) hejteri mogu lagano sisati lulicu

Da da, svi su protiv njih ali oni dostojanstveno ustrajavau na pravim vrijednostima... Kako je poznata ova prica jbt. Upravo mi pade na pamet da je rat donio jos jednu vecu stetu od 100 hiljada mrtvih (ako je moguce da postoji veca steta). A to je da je zrtvu nacinio istom kao i progonitelja.

:?
House

PostPostao/la House dana 06/11/2013 22:26

stillheremf je napisao/la:
salvatore paradise je napisao/la:Ne bih se bas slozio. Bosnjaci naginju ka tome da oni imaju prevlast u drzavi, to jest da drzava BIH bude ustrojena po njihovim zamislima. A Bosanci ipak teze tome da se uopce ne gleda na etnicku pripadnost ili nacionalne kljuceve, te da svaki gradjanin posjeduje svaki dio ove nase zemlje podjednako. Mnogo je tu razlike

A je li vama Jugoslovenima cilj ukidanje genocidnog entiteta kao nama ili vi nemate problem sa nacinom na koji je nastao taj entitet??

:thumbup:

ocekujem odgovor komunjara
House

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 22:27

salvatore paradise je napisao/la:Ne bih se bas slozio. Bosnjaci naginju ka tome da oni imaju prevlast u drzavi, to jest da drzava BIH bude ustrojena po njihovim zamislima. A Bosanci ipak teze tome da se uopce ne gleda na etnicku pripadnost ili nacionalne kljuceve, te da svaki gradjanin posjeduje svaki dio ove nase zemlje podjednako. Mnogo je tu razlike

A je li vama Jugoslovenima cilj ukidanje genocidnog entiteta kao nama ili vi nemate problem sa nacinom na koji je nastao taj entitet??

Ja nisam Jugoslaven, glupo bi bilo da jesam, ta zemlja je mrtva vec dvadesetak godina. Nemam apsolutno nikakvih problema i ne zanima me ustrojstvo drzave. Ja zelim bolje plate, visi standard zivota, vise radosti, optimizma i zelje za radom i uspjehom. A to da li je drzava sastavljena od entiteta, kantona, opcina, mjesnih zajednica ili cega vec... pa to me interesuje ko lanjski snijeg.
salvatore paradise

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 22:30

House je napisao/la:

:?

Nije ti jasno? Pa pogledaj malo kakve su stvari pricali Srbi prije proslog rata. U bobu istu pricu pricaju Bosnjaci danas. Vjekovni neprijatelji, milioni genocida pocinjenih nad njima, zlocinacki geni susjeda i komsija,domaci izdajnici i strani placenici, svi su u krivu samo smo mi u pravu. Identicno. Jos je rano za zveckanje oruzjem, ali ako je suditi po tome da je historija majka znanja doci cemo i do toga. I onda Jovo nanovo
salvatore paradise

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 22:31

House je napisao/la:

:thumbup:

ocekujem odgovor komunjara

Ovo je vec previse fakat. Na istoj stranici napisem prilicno velik post u kojem promicem ideje slobodnog trzista a ti mi kazes da sam komunjara :lol: :lol: :lol:

I da, da nije bilo komunjara i SFRJ danas ne bi bilo ni Bosne i Hercegovine, narocito ne u ovim granicama koje su te iste komunjare i odredile. Ovo kaze covjek koji prezire komunizam.
salvatore paradise

PostPostao/la House dana 06/11/2013 22:34

Pa sta si onda ? ako mozemo znati ... ludo me interesuje :D
House

PostPostao/la escobar__ dana 06/11/2013 22:36

salvatore paradise je napisao/la:I da, da nije bilo komunjara i SFRJ danas ne bi bilo ni Bosne i Hercegovine

Jest, jest, komunjare su Bosnu stvorile. :lol: I vrijeme se računa od 1945. godine.
escobar__

PostPostao/la Liga Rojalista dana 06/11/2013 22:37

Bošnjaci su dokazali da su moderna nacija u 21 vijeku.Ako nastavimo ovako moci cemo upotpunosti uzivati u blagodatima i tekovinama modernih ozbiljnih nacija.Nacionalna država Bošnjaka je neminovnost to smo dokazali ovim popisom.
Liga Rojalista

PostPostao/la Liga Rojalista dana 06/11/2013 22:37

House je napisao/la:Pa sta si onda ? ako mozemo znati ... ludo me interesuje :D

On je srbin samo nama ovdje prodaje muda pod bubrege
Liga Rojalista

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 22:37

Bosanac i Hercegovac prije svega. Zatim liberal, avangarda, muzicar, uzor mladima, pomoc starima :lol: :lol: :lol:

Ne fakat, imas pogresan rezon da zbog nekog misljenja odmah trpas ljude u odredjene ladice. Kazes bilo sta "protiv" (ovo je u zagradi zato sto ja ne govorim nista protiv, vec dajem konstruktivnu kritiku) Bosnjaka i odmah si ili vojvoda i cetnik ili Jugoslaven komunjara.. A ja sam samo obican mali covjek
salvatore paradise

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 22:38

Liga Rojalista je napisao/la:

On je srbin samo nama ovdje prodaje muda pod bubrege

Kao sto rekoh. :-)

Jednoumlje u svom izvornom obliku
salvatore paradise

PostPostao/la House dana 06/11/2013 22:39

Bosanac i Hercegovac prije svega. Zatim liberal, avangarda, muzicar, uzor mladima, pomoc starima :lol: :lol: :lol:

Ne fakat, imas pogresan rezon da zbog nekog misljenja odmah trpas ljude u odredjene ladice. Kazes bilo sta "protiv" (ovo je u zagradi zato sto ja ne govorim nista protiv, vec dajem konstruktivnu kritiku) Bosnjaka i odmah si ili vojvoda i cetnik ili Jugoslaven komunjara.. A ja sam samo obican mali covjek

Ne postoji nacija Bosanac i Hercegovac , fino te pitam sta si rekao popisivacu za nacionalnost ?? :D
House

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 22:39

escobar__ je napisao/la:
salvatore paradise je napisao/la:I da, da nije bilo komunjara i SFRJ danas ne bi bilo ni Bosne i Hercegovine

Jest, jest, komunjare su Bosnu stvorile. :lol: I vrijeme se računa od 1945. godine.

Naravno da je nisu stvorile ali su priznale njenu drzavnost prvi put od kada je pala pod vlast Osmanlija. Ili bi radije da ti Cvetkovic i Macek stvaraju BiH? Ili mozda Karadjordjevic.
salvatore paradise

PostPostao/la House dana 06/11/2013 22:40

Liga Rojalista je napisao/la:Bošnjaci su dokazali da su moderna nacija u 21 vijeku.Ako nastavimo ovako moci cemo upotpunosti uzivati u blagodatima i tekovinama modernih ozbiljnih nacija.Nacionalna država Bošnjaka je neminovnost to smo dokazali ovim popisom.

:D
House

PostPostao/la salvatore paradise dana 06/11/2013 22:41

House je napisao/la:

Ne postoji nacija Bosanac i Hercegovac , fino te pitam sta si rekao popisivacu za nacionalnost ?? :D

Naravno da postoji, to je i jedina prava nacionalnost u ovoj zemlji. Bosnjak, Srbin ili Hrvat su etnicke pripadnosti. Recimo svi drzavljani Amerike su po nacionalnosti Amerikanci a po etnickoj pripadnosti mogu biti sta god zele i osjecaju. Tako da sam mu to rekao, Bosanac i Hercegovac.
salvatore paradise

PrethodnaSljedeća

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: graue_maus, IQ 190, kakavdanakneiskustvu, NinajaPlanina i 16 gostiju.