Hayat

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Hayat

PostPostao/la plain vanilla dana 29/03/2012 10:57

StupskaBitanga je napisao/la:
Ljuska_u_BaklaFi je napisao/la:Pa naravno, da je Mirza Vranj jedina koja ismijava ne bi li smo je dosada iskorijenili :roll:

:thumbup: samo još jedno zapažanje. Naime kako vidim ovo je pokušaj da kao RC NoveTV prave "zvijezde" ovih showbizz emisija. Kako je Nova napravila "zvijezde" od Ante, Simone pa ove učesnice Survivor Ave K. pa razni modni mačci i sl.

Istina, ali evo na forumu su svi osudili prilog i Mirzu..nije to zanemarivo
plain vanilla

Lokacija: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

PostPostao/la *mima* dana 29/03/2012 10:58

jooooj.......mirza vranj.........pa treba je zesci odron.....i emisija koju vodi je odron.......ma fuj
*mima*

PostPostao/la *mima* dana 29/03/2012 11:00

StupskaBitanga je napisao/la:
Ljuska_u_BaklaFi je napisao/la:Pa naravno, da je Mirza Vranj jedina koja ismijava ne bi li smo je dosada iskorijenili :roll:

:thumbup: samo još jedno zapažanje. Naime kako vidim ovo je pokušaj da kao RC NoveTV prave "zvijezde" ovih showbizz emisija. Kako je Nova napravila "zvijezde" od Ante, Simone pa ove učesnice Survivor Ave K. pa razni modni mačci i sl.

ta ce Ante......Simona...Ava.....pa oni placaju svi placaju da ih se ko fol prati...snima...slika....
*mima*

PostPostao/la hocunecu dana 29/03/2012 11:04

ma treba primitivusu,gdje god je ko vidu u gradu, mrsnut i sikanirat na svaki nacin
hocunecu

PostPostao/la StupskaBitanga dana 29/03/2012 11:04

Mislim da je Mirzi Vranj bolje da joj domet karijere bude praćenje i objavljivanje informacija o ljudima tipa Alen Albinović
Samo ako se vratimo malo u prošlost vidjećemo kako je dotična počela karijeru. Kao novinarka Svijeta pa komentator u RC OBN pa voditeljica na Hayatu. Eno joj ljudi ala Alen i sl. i nek se njima bavi
StupskaBitanga

PostPostao/la ultima_palabra dana 29/03/2012 11:14

Stani da skontam...
1. neka je cura nastupala u nekom šou programu
2. neka je druga cura napravila prilog o njoj u nekoj tabloid emisiji
3. neki je lik napisao obiman članak o tom prilogu ne znam gdje
4. o tome se naširoko raspravlja na forumu

Otišlo je ovo sve u tri lijepe...
ultima_palabra

PostPostao/la jazzer dana 29/03/2012 11:20

StupskaBitanga je napisao/la:Mislim da je Mirzi Vranj bolje da joj domet karijere bude praćenje i objavljivanje informacija o ljudima tipa Alen Albinović
Samo ako se vratimo malo u prošlost vidjećemo kako je dotična počela karijeru. Kao novinarka Svijeta pa komentator u RC OBN pa voditeljica na Hayatu. Eno joj ljudi ala Alen i sl. i nek se njima bavi

Bas tako. Njen krajnji ''novinarski'' domet je ''istrazivanje'' da li je neko kresnuo S. Bajrami,
da li su se neko dvoje totalnih anonimusa posvadjali, da li se neka kvazi zvijezda polila
kafom dok ju je pila, da li Sejo Kalac voli plavuse i sl. Sve u svemu jad i bijeda od novinarstva
(ako se ona novinarkom uopste moze i nazvati).
jazzer

PostPostao/la FX1 dana 29/03/2012 12:43

Ako izuzmemo neke primjere ratnog izvjestavanja, NIKADA gori prilog nisam vidio na TV.

Talent je toliko licnih kompleksa, ciste zlobe i gluposti (koji odlicno ocrtavaju danasnje stanje drustvene svijesti i vrijednosti u BiH) strpati u samo jedan kratki prilog.

Voditeljski par Blam Blama je zasluzio da se proucava na fakultetu - kako zurnalistici tako i psihologiji.

samo dno.
FX1

PostPostao/la sheilak dana 29/03/2012 15:15

Sramno.

Kako li se ova vulgarna zloba uklapa u sputna bajramska jordamljenja?
sheilak

PostPostao/la medonja_brundonja dana 29/03/2012 15:49

StupskaBitanga je napisao/la:najjači članak :thumbup: :thumbup:
Još jedna sramota TV Hayat
Komentar: "Mehida možeš biti

Ni mjesec dana nije prošlo od skandala u finalnom takmičenju talent show-a “ZMBT 4″, a medijska kuća u čijoj se produkciji odvija show priredila je gledateljima i javnosti novi šok. Desilo se to u posljednjem izdanju blijede kopije hrvatskog “Red Carpet-a”, odnosno u tabloid emisiji “Glam-Blam”, gdje je na izuzetno neprofesionalan, perfidan i krajnje bezobrazan način ismijana Mehida Daut, jedna od kandidatkinja u prethodnom ciklusu ovog sve lošijeg talent show-a.

Piše: Zlatimir Omerović

Istina je da Mehida, osim volje i želje, nema predispozicije (talenta ponajmanje) da bude “zvijezda estrade”. Ali, da li je to razlog da se novinari i reporteri ismijavaju na njen račun i od njene pojave i nastupa prave “cirkus”?!

Upravo to je pokušala reporterka Mirza Vranj, ali u cijeloj priči, baš ona je ispala najveći gubitnik i neko ko je u javnosti, sudeći prema komentarima i reakcijama, postao omražena osoba.

“Mehida Daut je postala zvijezda preko noći i ime o kojem se ne prestaje pričati. Vođena pažnjom koju je dobila u našoj državi ali i šire, ova mlada djevojka voljela bi u skorijoj budućnosti nastaviti pjevati”, navodi Vranj u uvodu onoga što bi, kao, trebalo biti “ekskluzivna vijest”.......

http://lukavac-x.ba/bih/drustvo-bih/kom ... s-biti-ti/

Članak je možda jedan od najboljih koje sam u zadnje vrijeme pročitao! I ja sam se smijao iskreno kad sam vidio njeno pjevanje, ali nakon ovog članka, a prije svega priloga ove Mirze... preporučujem svima da pročitaju ga u cijelost kao što je drug StupskaBitanga preporučio!
medonja_brundonja

PostPostao/la Melami dana 30/03/2012 11:05

Navratim na ovu temu da vidim st aljudi misle o ovom jadnom hayatu i drago mi je da dijele misljenje, pogotovo vidim da nisam jedini bio koji je stvarno bio negativno iznenadjen onim prilogom u glam blamu. Ako se uopste moze biti negativno iznenadjen od jedne takve televizije koja je dno dna i sve je za ocekivati. Voditelji su blago receno katastrfoa, ne zna se ko pije a ko placa.
Sejla- sta reci, djevojka leti, ufurana maksimalno.
Nadira SPRZO- prezime save govori, ne znam ko je zaposli, ona ne zna da prica, nema osnovnu kulturu i voditeljski posao ni je za nju at all. Ogadila mi je svako jutro kad sam upalio TV.
Sta tek reci za DALILU, ko je prebaci iz onih djecijih emisija, ona se tu bas dobro uklapala. Isto tako se desilo sa onom jos jednom, ne mogu da je nadjem na hayatovoj stranici da joj vidim ime, uglavnom godila je ZMBT pa onda jutarnju ili dnevni program, nesto su sad to promjenili.
Ne znam samo da li se sjecate onog djeteta sto je vodio jutarnji takodjer, lik spava maltene. Rijeci su suvisne za njeg, al brzo su vidjeli koga su zaposlili tkao da ga na svu srecu ne vidjam vise na TVu.
Melami

PostPostao/la minjonja dana 30/03/2012 18:16

kojim danom bude glam blam? jesu li sta odgovorili na negativne komentare vezano za slucaj mehida?
minjonja

PostPostao/la luckylaka dana 30/03/2012 18:55

minjonja je napisao/la:kojim danom bude glam blam? jesu li sta odgovorili na negativne komentare vezano za slucaj mehida?

Na Hayatu je svaki dan glam-blam tako kad god prebacis na Hayat vidjeces blam :D A jes mi postala od nekad najdraze danas najomrzenija televizija i sve kontam nema Fikreta sledeci blam-blam vodice par Vranj-Gudelj :(
luckylaka

PostPostao/la neo7 dana 30/03/2012 19:11

Nedjeljom u 6...vidjet cemo sta ce reci :)

http://www.facebook.com/pages/Glam-Blam/162076033849318

Biografija Mirze Vranj..
mnogi od vas su tražili :)

Mirza Vranj rođena je 01.10.1984. godine, a njen rad u medijima počinje još u 16. godini kad se zaposlila u printanim medijima, gdje je radila osam godina.

Godine 2004., pored rada za novine, počela je raditi televizijske priloge za emisiju "Svijet plus", koja se emitovala na 20 televizija u regionu. Paralelno, radeći za pomenutu emisiju i novine, izvjesno vrijeme radila je na bh. radiostanicama. Kad je završila Fakultet političkih nauka, u novembru 2008. godine, pridružila se timu Hayat TV kao jedna od voditeljica reality showa "Hayat traži zvijezdu" i novinarka emisije "Glam blam".
Završetkom rialiti projekta "Hayat Production traži zvijezdu", odradila je mjesečni ciklus emisija "Hayat Production traži zvijezdu Specijal", nakon čega je prebačena da vodi emisiju "Glam blam". Od sredine februara Mirza, pored vođenja i rada u emisiji "Glam blam", vodi emisiju "Hayat production show", koja se na Hayat TV-u emituje utorkom od 21h. Ova studentica magisterija žurnalistike, nastavila je raditi i za "Ljepotu i zdravlje", najčitaniji mjesečni magazin u regionu.

GRAD??????? SELOO???!!
neo7

PostPostao/la afannedim dana 30/03/2012 19:30

neo7 je napisao/la:Nedjeljom u 6...vidjet cemo sta ce reci :)

http://www.facebook.com/pages/Glam-Blam/162076033849318

Biografija Mirze Vranj..
mnogi od vas su tražili :)

Mirza Vranj rođena je 01.10.1984. godine, a njen rad u medijima počinje još u 16. godini kad se zaposlila u printanim medijima, gdje je radila osam godina.

Godine 2004., pored rada za novine, počela je raditi televizijske priloge za emisiju "Svijet plus", koja se emitovala na 20 televizija u regionu. Paralelno, radeći za pomenutu emisiju i novine, izvjesno vrijeme radila je na bh. radiostanicama. Kad je završila Fakultet političkih nauka, u novembru 2008. godine, pridružila se timu Hayat TV kao jedna od voditeljica reality showa "Hayat traži zvijezdu" i novinarka emisije "Glam blam".
Završetkom rialiti projekta "Hayat Production traži zvijezdu", odradila je mjesečni ciklus emisija "Hayat Production traži zvijezdu Specijal", nakon čega je prebačena da vodi emisiju "Glam blam". Od sredine februara Mirza, pored vođenja i rada u emisiji "Glam blam", vodi emisiju "Hayat production show", koja se na Hayat TV-u emituje utorkom od 21h. Ova studentica magisterija žurnalistike, nastavila je raditi i za "Ljepotu i zdravlje", najčitaniji mjesečni magazin u regionu.

GRAD??????? SELOO???!!

Nadjoh iz GORAŽDA kao i Mehida Daut.
afannedim

PostPostao/la afannedim dana 30/03/2012 19:37

U ponedjeljak u poslijepodnevnim satima u sarajevskom naselju Ciglane, neviđena gužva! Saobraćajni haos je izazval Mirza Vranj, voditeljica Hayat TV

Svojim "Golfom" udarila je u automobil "Corsa"

Svojim "Golfom" udarila je u automobil "Corsa" kojim je upravljao jedan 50-godišnjak. Mirza nam je u telefonskom razgovoru dok je još policija vršila uviđaj rekla kako je uzrok nezgode klizav kolovoz.

- Iznenada sam se "zabila" u njega. Kolovoz je bio puno klizav, kiša je padala, jedva sam zakočila a nisam zaista brzo vozila. Na svu sreću osim male materijalne štete nikome ništa nije bilo- Pozvali smo policiju jer se vozač u čiji sam automobil udarila počeo odjednom žaliti kako ga malo bole leđa. Nije povrijeđen ali eto iznenada su ga zaboljela - smješkajući se priča Vranj koja kaže kako je samo čekala kada će joj brzopletost "izaći na nos".

- Uvijek negdje žurim i evo... ništa me dobro neće stići - završava TV voditeljica.

Talentovano paglu cura
afannedim

PostPostao/la breviar dana 30/03/2012 21:40

Mirza na onom video klipu izgleda kao prostakusa. sa svojim stilom, i onim naocalima ne ostavlja damski
dojam. drzanje i njen naglasak su kruti, i nije doslovno nije se ukazao nijedan profinjen pokret.
da se covjek rastuzi.
iako je, vjerujem, dobiila nalog od svojih jos prostijih urednika da uradi ovu jako prostu reportazu.

sumnjam da ce daleko dogurati.
Mehida je za Mirzu i njenu ekipu i posslodavce ostala dostojanstvena, a to je nesto sto nedostaje
spomenutoj prostakusi koja iz ko zna kojeg dijela neba dolazi.
breviar

PostPostao/la Mezopotamija dana 31/03/2012 01:51

Vidjoh ovu njihovu reklamu "hayat na broju 1", i nesto me kopka. Znam da je isto prije par godina ta ista furka bila s nekom tv-kucom, pa ko li je to bio, nisu valjda oni? :-)
Mezopotamija

PostPostao/la Capajebo dana 31/03/2012 02:48

Hahaah, a ja mislio ona dosla iz Pariza kada ovako omalozava druge, a ona rodjena u Baćcima (mjesto kod Gorazda) udaljeno odprilike kao i Mehidino.

:angry: :x
Capajebo

PostPostao/la luckylaka dana 31/03/2012 07:13

breviar je napisao/la:Mirza na onom video klipu izgleda kao prostakusa. sa svojim stilom, i onim naocalima ne ostavlja damski
dojam. drzanje i njen naglasak su kruti, i nije doslovno nije se ukazao nijedan profinjen pokret.
da se covjek rastuzi.
iako je, vjerujem, dobiila nalog od svojih jos prostijih urednika da uradi ovu jako prostu reportazu.

sumnjam da ce daleko dogurati.
Mehida je za Mirzu i njenu ekipu i posslodavce ostala dostojanstvena, a to je nesto sto nedostaje
spomenutoj prostakusi koja iz ko zna kojeg dijela neba dolazi.

Mirza uopste ne izgleda tako nego ona stvarno jeste polupismena prostakusa koja ima srecu ko i onaj Avdo sa Ftv-a da ne nalete na nekoga ko ce im onu kameru nabiti na glavu.Kako mi je samo bila odvratna ona i ona glupaca sto se valja po krevetu u ZMBT(valjda ista skola).E sad jos dobili pojacanje u onoj celavoj :-) i Hayat nikad jaci.Gdje ih samo nakupi.
luckylaka

PostPostao/la crnoplavo dana 31/03/2012 08:07

sta ima veze gdje je roddena
i mozda voditelji ne prave priloge, ne pisu tekst, mozda samo citaju sta im napise urednik, ako oni nisu urednici.
crnoplavo

PostPostao/la breviar dana 31/03/2012 08:31

crnoplavo je napisao/la:sta ima veze gdje je roddena
i mozda voditelji ne prave priloge, ne pisu tekst, mozda samo citaju sta im napise urednik, ako oni nisu urednici.

ne sumnjam da je Mirza bila isto pijun, a isto ne sumnjam da ona nije svjesna da je i ona u ovom prilogu samo
potrcko svojih urednika. medjutim, u ovom izvjestavanju osjeca se Mirzina nadahnutost, spontanost - i konstrukcija
misli je proizvod te neposredne inspiracije. u svakoj misli i svakom pokretu i kimanju glave u razgovoru sa sagovornikom se osjeca njena banalna superiornost.
mislim, osjeca se da Mirza to misli... i da je nesvjesna kako je samu sebe srozavala.

razumijem da postoji cikanje, humor, i medijsko napuhavanje necega... no, oni su se 'nasadili' na jednu
potpuno bezazleznu osobu i plus su njenu porodicu uvukli u to.
da je Mirza iole svjesna, ona bi oosjetila da se njena medijska kuca, ili urednici odnose kao fasisti.
nisu imali pravo da uvlace u ovu pricu njenu porodicu, koja je bila naivna i ljubazna prema ovim medijskim dzelatima.

da Mirza ima iole profinjenosti (a trebala ju je formirati kroz taj fakultet kojim se dici da je diplomirala 2008.)
i intelekt, mogla je manevrisati naloge svojih urednika.
breviar

PostPostao/la Melami dana 31/03/2012 08:58

Onaj Igor je teski kreten. On je ja mislim urednik zabavnog programa il nesto tako.
Melami

PostPostao/la mel c dana 31/03/2012 09:05

Opstanak Hayata sve ove godine je misterija. Oni su mjera za neprofesionalnost, neobrazovanost, nekulturu i primitivizam. Tolika glupost i bezobrazluk na jednom mjestu. Vjerovatno ih izvlači strani program.
mel c

PostPostao/la sheilak dana 31/03/2012 14:30

mel c je napisao/la:Opstanak Hayata sve ove godine je misterija. Oni su mjera za neprofesionalnost, neobrazovanost, nekulturu i primitivizam. Tolika glupost i bezobrazluk na jednom mjestu. Vjerovatno ih izvlači strani program.

Koji? Turski?
sheilak

PrethodnaSljedeća

Natrag na Elektronski i štampani mediji

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.