Haljina za matursko vece

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Haljina za matursko vece

PostPostao/la anais_nin dana 07/04/2008 03:27

ovde imas dosta toga :D od kicha i golisavih do zaista finih modela :D

http://www.promgirl.net/

kad je vec plava i plavooka nek izabere neku veseliju boju ili barem pastelnu :D svi trce za tamnim, crnim, sivim, teget, lafo klasika, ali mislim da budu puno ljepse i interesantnije haljine u nekoj intenzivnijoj boji :) pri tom ne mislim ni na sta drecavo :D

ova druga haljina koju si postavila je zanimljivija :D u prve su boja i kroj interesantni, ali meni su malo passe ovi sjajni materijali :D

posto je visoka i vitka ja bih preporucila nesto ovako :D meni je ova haljina :thumbup: :D

slikaslika

slika
anais_nin
Moderator

PostPostao/la anais_nin dana 07/04/2008 03:37

slika

slika
anais_nin
Moderator

PostPostao/la nebojeplavo dana 07/04/2008 09:14

Uhh volim haljine :D

slika

slicno :D

slika
nebojeplavo

PostPostao/la nebojeplavo dana 07/04/2008 09:18

Sexy :-)

slika
nebojeplavo

PostPostao/la anais_nin dana 11/04/2008 03:16

prijavi nam za sta se rodica odlucila na kraju :D :D :D
anais_nin
Moderator

PostPostao/la Mickany dana 11/04/2008 15:50

nebojeplavo je napisao/la:Sexy :-)

slika

Mmmmm...divno. :-)
Mickany

PostPostao/la Mickany dana 11/04/2008 15:52

Ova ko u Julie roberts je tako njezna i neobicna.Mozes joj predloziti ovakvu u zelenoj boji,jer je plava i visoka,odlicno ce joj stojati zeleni saten svila.
Mickany

PostPostao/la trubica dana 13/04/2008 16:27

trubica

PostPostao/la idia dana 13/04/2008 20:16

Ćelava cura je napisao/la:a uz matursku haljinu, zapravo prvo nam pristavi sliku da vidimo sta pase, i reci jesi li zgoljava, elegantno popunjena, savrsenih proporcija, visoka, niska, srednje visoka, duzina kose, duzina ruka, itd...
pa cemo ti reci sta da dishra :D

Ćelava cura je napisao/la:Nije za mene da ne bude zabune, vec za moju rodicu :D
DAkle, visoka (oko 1,80), mrsava, duga plava kosa, prelijepe plave oci, izgleda k'o vila ....
Namjerava dati da joj se sasije haljina za matursko, ovdje se to moze dobiti prilicno jeftino, ni materijal naci nije tesko..
SAmo ideje nam trebaju.. Ja cu joj naci par haljina, ali bih stvarno voljela da ima malo vise izbora sto se ideja tice, a za ostvarivanje -imamo vjestu krojacicu..
Pa ako ima neka haljina koju ste vidjeli a mislite da bi pristajala ...postajte je ovdje..
I da, rodica je poprilicno sramezljiva/stidljiva, znaci ne prekratko, ne vise golo nego pokriveno...:D
Hvala svima koji stave sliku neke lijepe haljine :D
p.s. ako je tema vec bila ili ima slicna tema, molim moderatore da ovu izbrisu a da iskopaju tu...hvala :D
slika
evo ja bih joj preporucila ovu, a znam da ce biti "a vidi dekoltea :oops: ",stidljivo dijete ...

bolje ovdje odgovoriti da je sve na jednom :-) :D u biti je ista situacija kao i kod tebe samo sto je ova moja smeda :D i haljinu smo nasli veoma brzo :-) jos sam samo ostaje da zbavimo taj popratni materijal :D haljina je kratka, do koljena, crvena :-) sliku necu postavljati da ne bih imala kasnije problema :lol: tasna, lancic i nausnice su tu ostaje samo jos da se odlucimo da li treba jos nesto preko ili ne :-)
btw. ova haljina na slici je bas lijepa a ako nece ovakav izrez neka joj snajderica napravi onako kako ona zeli. cini mi se da se da to i nije tako neizvodivo :?
idia

PostPostao/la CLIO dana 13/04/2008 20:23

CLIO

PostPostao/la lady midnight dana 13/04/2008 21:02

joj, zaista ne bih da kvarim temu i ispadam vjechiti kontrash :D :D :D ali jesam li ja jedina ovdje kojoj su ove maturske vecheri chisti kicheraj :-) :-) :oops: :oops:
mislim, ovo napucavanje kao na bechkom opernom balu, cijela ta frka koja se oko toga dizhe, da ne govorim o totalno nepotrebnim finansijskim izdacima, pa onda te proslave same po sebi, pa ove haljinice od kojih je mozhda 5% neshto ukusno, ostatak kao u americhkim high school filmovima kada djecu utrpaju u one pompozne krpice sa shlepom i volanchicima :-) :-) ja na svoje matursko vecher nisam nikako ni ishla :oops: mada, sad kad skontam, ono je bio pravi lezherni i cool provod u poredjenju sa ovim cirkusom koji se kod nas pravi :oops: :oops: :skoljka: :run:
lady midnight

PostPostao/la pitt dana 13/04/2008 21:07

lady midnight je napisao/la:joj, zaista ne bih da kvarim temu i ispadam vjechiti kontrash :D :D :D ali jesam li ja jedina ovdje kojoj su ove maturske vecheri chisti kicheraj :-) :-) :oops: :oops:
mislim, ovo napucavanje kao na bechkom opernom balu, cijela ta frka koja se oko toga dizhe, da ne govorim o totalno nepotrebnim finansijskim izdacima, pa onda te proslave same po sebi, pa ove haljinice od kojih je mozhda 5% neshto ukusno, ostatak kao u americhkim high school filmovima kada djecu utrpaju u one pompozne krpice sa shlepom i volanchicima :-) :-) ja na svoje matursko vecher nisam nikako ni ishla :oops: mada, sad kad skontam, ono je bio pravi lezherni i cool provod u poredjenju sa ovim cirkusom koji se kod nas pravi :oops: :oops: :skoljka: :run:

bas si pravi grumpy :D :D :D

slika
pitt

PostPostao/la mamica papucarka dana 13/04/2008 21:08

nisi :D
ja sam vec nekada pisala da sam na maturskom bila u biciklistickim (sa onom chipkom) plus nekakve kundure na nogama nalik na gojzerice. :D

a rodica je nedavno proslavila maturu u salvarama i nekoj bluzi, plus sto je imala one alibabe na nogama. :D
mamica papucarka

PostPostao/la idia dana 13/04/2008 21:22

lady midnight je napisao/la:joj, zaista ne bih da kvarim temu i ispadam vjechiti kontrash :D :D :D ali jesam li ja jedina ovdje kojoj su ove maturske vecheri chisti kicheraj :-) :-) :oops: :oops:

jesi kontras ali nisi jedina :lol:

ja za svoju maturu nisam zaista pravila neki veliki trara ali sam rado otisla :) sa tim sam ljudima provela 4 divne godine i neke od njih vjerovatno vise nikada necu vidjeti. da ne postoji to matursko vece vjerovatno bi mi organizovali nesto drugo :D i iskreno, nije mi trebalo to napucavanje kako ti kazes ali mi nije nimalo smetalo :D a ako nekome ta matura znaci toliko a ja mogu toj radosti barem dio da prinesem onda cu se sigurno potruditi i to uraditi :)
idia

PostPostao/la anais_nin dana 13/04/2008 21:36

ja imam pravo super uspomene na to matursko, tj kod mene jeste bilo sjevernoamericko vece tj prom :D s tim sto je moja srednja skola bila onako malkice boemska, a uz to sam ja bila jedna od troje ljudi koji su organizovali tu noc :D :lol: tako da se fino ugodilo svojoj guzi :D
kao prvo potrudili smo se da nadjemo salu u jednom starijem malo otkacenom hotelu :D atmosfera i ugodjaj za slikanje su bili :thumbup: nije uopste izgledalo kao balska dvorana :D zatim smo unajmili bend u kojem je bila ekipa s kojom smo se i inace druzili pa je vece izgledalo vise kao da smo na svirci nego na maturskom :D iako su se svi "napucali" to nije bilo napucavanje ove vrste :D vise je bilo igra kostima :D tako su jedna jaranica i jaran, koji su se inace zabavljali skoro citavu srednju, odlucili da zamjene uloge za jednu noc :lol: :lol: :lol: ona se pojavila u odjelu s kravatom, a on je obrijao none i obukao haljinicu :lol: :D bilo je zaista fenomenalno :D

ja sam isla u goth izdanju u haljini koju sam sama dizajnirala i koja je bila sasivena za mene....haljina je bila nesto u ovom stilu

slika

bez ovih masnica i sa neobicnim izrezom na ledjima koji je podsjecao na steznik, koji je bio svezan vrpcom od cipke :D umjesto pepeljuginih cipelica nosila sam one viktorijanske cizmice koje se vezu do koljena :D nesto kao ovo samo dublje :D

slika

vece je bilo fantasticno, a slike i video snimak te veceri jos fantasticniji :D cak su se i profe pridruzile i neki od njih su se pojavili u nekim otkacenim kombinacijama :D a ne znam da se ijedna cura pojavila u onom kicastom izdanju kao iz americkih filmova....sve je bilo dosta orginalno i zabavno, i sa puno iznenadjenja....ispalo je vise kao maskenbal nego kao matursko.... tako da mislim da matursko vece moze da bude bilo sta sto ta generacija zamisli i osmisli :D

jedini trosak koji smo mi sebi tu noc napravili (jer cijene karata za veceru i ples su nisu bile basnoslovne) nisu bile limuzine, niti bilo sta drugo tako kichasto....unajmili smo umjesto hotelskih soba par apartmana u jednom od hotela s pogledom na jezero i tamo nastavili party :D meni je ta noc ostala u zaista finom sjecanju :D :D :D ispratili smo zavrsetak srednje skole bas onako kako treba :D
anais_nin
Moderator

PostPostao/la lady midnight dana 13/04/2008 22:15

Ćelava cura je napisao/la:Ne ispadas, vec jesi :D helem nebitno, mozda onima kojima je tvoje misljenje vaznije od njihovog, ili onima koji ti iz njima znanih razloga popustaju-postovanje, niska razina samopostovanja/samopouzdanja ili nesto slicno...nije ni bitno na kraju...
Imam dojam da zelis svugdje i u svemu biti najpamatnija, neka ti bude...
Evo sto se moje maturske veceri tice, isla sam u obicnoj crnoj haljini, i zao mi je sto je tada '97. bilo tesko naci neki ljepsi materijal ili bolju haljinu, barem meni da se skockam..i mozda je tebi to parada kica ali to je ovim mladim ljudima jedan dan kad se osjecaju posebno zato sto su na pocetku neceg novog, puta u pravi zivot...I to matursko vece je prilika da se mozda i posljednji put vide i isplesu, izludiraju sa onima s kojima su proveli i 12 godina zivota svog...
To skockavanje, sredjivanje je samo nuspojava...bitno je dotjerati se, uzivati u svojoj mladosti..Sta ima toliko lose u tome..
I sama sam htjela ne otici na svoje matursko, zato sto sam imala i porodicnih problema i svakakvih drugih problema, ostala sam samo do pola jedan, i zao mi je sto sam bila glupa i nisam ostala sa svojim prijateljima do jutra, jer nikad nisam bila bezbrizna kao tad..

moguce je ovo podebljano :D al ni ti nimalo ne zaostajesh za mnom :D :D :D
a josh se, mozhesh misliti, na ovakvim temama i podforumima gdje se raspravljaju problemi od zhivotne vazhnosti i ne upushtam u ozbiljne priche :D :D :D koji bi to uzhas tek bio da odesh na neku ozbiljniju temu i dozhivish me tamo :D :D

jeste, naravno da mi je kichasto, a pogotovo mi je glupo kada ljudi daju zadnji dinar za te stvari.
no, ne ponashaj se kao da sam izjavila da neshto treba zabraniti, te da bih mladima oduzimala uzhivanciju u njihovoj mladosti, ili nekog odvracala od bilo chega... bujrum shto se mene tiche :D
ja lichno ne mogu uzhivati u nechemu shto je napravljeno po JUSu, simbolichni pochetak svog zhivota ne vidim u feshtama u hotelima sa bijelim stolnjacima na koje je tu i tamo postavljen koji cvjetak, dok neki band na pozornici svira lake melodije, i tako dalje (ovo shto anais opisa ipak nije ono shto se vecinom organizuje) i usudila sam se da izrazim to svoje mishljenje, a ti slobodno chupaj kose :D jer ti ja idem na zhivce :D :D kako da ti kazhem... chisto me zaboli :D
lady midnight

PostPostao/la callmethebreeeze dana 13/04/2008 22:23

nisi. isti sam taki. ja nisam isao na balsku veceru. nisam nosio ni obaveznu bijelu kapu, ali sam imao sako i ruzne hlace.
grozzno.
:D
callmethebreeeze

PostPostao/la pitt dana 13/04/2008 22:24

jerry.......jerry......jerry :D :D :D :D :D
pitt

PostPostao/la Irm@ dana 13/04/2008 22:26

nebojeplavo je napisao/la:Sexy :-)

slika

ova mi je prelijepa...
i ja sam sila svoju matursku haljinu... samo sto je moja bila kratka jer sam ja poprilicno sitna pa mi duuge stvari bash ne stoje :D ali kako kzes da je ona visoka vec je vidim u ovoj haljini :-D
ugl sretno... i javi nam sta odluci ;-) :)
Irm@

PostPostao/la mamica papucarka dana 13/04/2008 22:28

pa gdje ste to vi zavrsavali te skole :oops: kod nas uopste nije bilo tog kiceraja. Kad malo bolje skontam, nije bilo niceg. Sjedili u zbornici i razisli se prije ponoci jer su nam profesori sve popili :-)

btw, kratke haljine bolje stoje visokim curama. Ne govorim ti dzaba, jer sam iste visine kao i ta tvoja rodica :) nesto malo vise iznad koljena ;-)
Zadnja izmjena: mamica papucarka; 13/04/2008 22:30; ukupno mijenjano 1 put/a.
mamica papucarka

PostPostao/la Irm@ dana 13/04/2008 22:44

do tebe je... ja je vidim :D
Irm@

PostPostao/la lady midnight dana 13/04/2008 22:51

Ćelava cura je napisao/la:hocu evo odmah na tvoju zapovijed :D :D :mrgreen:
al ni ti nimalo ne zaostajesh za mnom

oh Isuse, ja se ovdje samo zezam, i dangubim i ne upustam se ni u ozbiljne rasprave niti se bavim ozbiljnim temama :D
ne zelim da te "dozivljavam"nigdje, ne zanimas me k'o ni ja tebe...
Al ne moras bas na svaku temu koja nije po tvom jusu i ukusu pljunuti i reci ne valja... Mozes li se ikad suzdrzati... aj i mene sta pitam...
Zapravo ne vjerujem da na cijelom forumu i postoji takva tema koja je tebi po jusu i ukusu, i koja tebi ima smisla..al' da ti pravo kazem zabolise me hemorooidi koje nemam i za tebe i za tvoje misljenje :oops: :D :D :mrgreen: ....
... i ne daju svi zadnji dinar za to, konkretno osoba zbog koje sam otvorila temu zeli haljinu sasiti da prodje jeftinije a i zbog toga sto ne moze naci nista po svom ukusu.. :mrgreen:

ma ima tema koje mi se svidjaju, otkud ti to :D recimo ova mi se plaho svidja :D :D :D

nego, ima li josh koja fina haljinica :) treba mi za maturskog :D :D :D
lady midnight

PostPostao/la Mjaujorchanka dana 26/01/2010 19:01

Da li mi moze neko preporuchiti shnajderku u Sarajevu koja bi mi mogla sashiti moderniju mozda malo zahtevniju haljinu za matursko? Hvala unapred.
Mjaujorchanka

PostPostao/la Vanity dana 27/01/2010 02:17

Mjaujorchanka je napisao/la:Da li mi moze neko preporuchiti shnajderku u Sarajevu koja bi mi mogla sashiti moderniju mozda malo zahtevniju haljinu za matursko? Hvala unapred.

i meniiii :) imam slike i to
Vanity

PostPostao/la River_isle dana 27/01/2010 19:30

iiiiih da mi se vratiti u ovaj period ... :sad:

slika
moja je bila slicna ovoj, roze boje, buret svila ... :)
River_isle

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.