Grčka - Bosna i Hercegovina 12.10.2012

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderatori/ce: burek_in_space, Charuga

U utakmici protiv Grcke osvajamo

nista
59
15%
1 bod
142
36%
3 boda
189
48%

Ukupno glasova : 390

Re: Grcka - Bosna i Hercegovina 12.10.2012

PostPostao/la cyprus dana 12/09/2012 22:21

1:1 bi bilo dosta...
cyprus

PostPostao/la madtv dana 12/09/2012 22:22

'ta ce Grcka :mrgreen:
madtv

PostPostao/la Riddle dana 12/09/2012 22:23

Yahel je napisao/la:Da bi dobili Grcku moramo dati vise golova od njih!!!!!

slika
Riddle

PostPostao/la luckylaka dana 12/09/2012 23:17

herturty je napisao/la:
JThomas je napisao/la:
herturty je napisao/la:@JTThomas
To prvenstvo su uzeli zato sto je bilo pred njihovom publikom u Grckoj.

šta bolan?

Nista nemam pojma. :D

Jesuli Grci dobili neko prvenstvo koje je bilo odrzano u Grckoj ili sam ja to nesto zbrkao?

Nisi ti nista pobrkao samo su ovi ljubomorni sto ti znas vise od njih :D Nego hajde ti malo prilezi neka popusti ta boba i vidjeces kad ustanes bit ces ko nov,sva ce ti se memorija povratiti.Hajde ziv bio pa se javi da vidimo jesi li ziv :-D
luckylaka

PostPostao/la Charuga dana 12/09/2012 23:25

:lol: :lol:
Charuga
Globalni moderator

PostPostao/la luckylaka dana 12/09/2012 23:39

Plavih_11 je napisao/la::lol: :lol:

Bjezi u q...c kad god vidim da postas poslije mene kontam,,evo ga gotovo,banovici garant,, :-D
luckylaka

PostPostao/la jeza u ledja dana 13/09/2012 00:07

Samo cu ovo konstatovati. Nerijesen ishod u dvomecu protiv Grka ide mnogo vise nama na ruku nego Grcima, jer mislim da su vece sanse Grcima da negdje kiksaju nego nama.

Zato bod iz Grcke bi nam bio ko Olimp.
jeza u ledja

PostPostao/la Bosanski_kralj dana 13/09/2012 00:08

jeza u ledja je napisao/la:Samo cu ovo konstatovati. Nerijesen ishod u dvomecu protiv Grka ide mnogo vise nama na ruku nego Grcima, jer mislim da su vece sanse Grcima da negdje kiksaju nego nama.

Zato bod iz Grcke bi nam bio ko Olimp.

:thumbup: :thumbup:

Haj da i tebi jednom ovaj smajlić zadam. :oops:
Bosanski_kralj

PostPostao/la just principe dana 13/09/2012 00:14

a protiv koga "moraju" kiksati, jedino protiv Slovacke. Imaju vec 6 bodova protiv dvije balticke zemlje + dodaj 6 protiv Lihte to je 12 plus novih 6 bodova protiv baltickih zemalja to je 18. Znaci ostaje Slovacka, za nadati se da ce tu osvojiti 2 boda tako ce pasti dvije muhe odjednom. /slovaci i oni/
Mi moramo dobiti balticke zemlje u gostima. Eventualni kiks tamo brise bod/ove/ protiv grka
Zadnja izmjena: just principe; 13/09/2012 00:15; ukupno mijenjano 1 put/a.
just principe

PostPostao/la Frankyee dana 13/09/2012 00:14

Grci su uvijek bili jaca ekipa od nas i jos uvijek su bez obzira sto smo dali toliko golova.

Kao sto neko ovde napisa Grcka igra je antifudbal , ali oni uzmu bodove i vecim ekipama.

Mi njih mozemo pobijediti ali se mnogo necega mora poklopiti u nasu korist.

Nasa najslabija tacka je i dalje selektor.
Frankyee

PostPostao/la jeza u ledja dana 13/09/2012 00:17

just principe je napisao/la:a protiv koga "moraju" kiksati, jedino protiv Slovacke. Imaju vec 6 bodova protiv dvije balticke zemlje + dodaj 6 protiv Lihte to je 12 plus novih 6 bodova protiv baltickih zemalja to je 18. Znaci ostaje Slovacka, za nadati se da ce tu osvojiti 2 boda i mi.
Mi moramo dobiti balticke zemlje u gostima. Eventualni kiks tamo brise bod/ove/ protiv grka

Ovaaaj, pa imaju jos dvije utakmice protiv Letonije i Litve, odnosno Latvije i Litvanije. :D Nisu to sigurni bodovi, kao ni nama naravno. Da ne spominjemo Slovacku.
jeza u ledja

PostPostao/la Frankyee dana 13/09/2012 00:23

Da dodam

Ponovo se pokazalo da kad Miske igra bar solidno onda cijeli tim igra bolje. Iako je Miske takticki nekako malo lutao po terenu ipak je imao odlicnih poteza a nekako se to uklopilo sa Pjanicem ( ja sam mislio da nece moci - priznajem )

Druga stvar je koliko ce Grci dozvoliti onakve finte i dobacivanja.....

Samo nikako mi nije jasan selektor, valjda vidi da smo pola golova dali glavom, i ako vec igramo sa dva spica , na koje idu sve duge lopte, zasto onda nemamo bar jos jednog visokog spic igraca na klupi ?

Cak i ako bude igrao sa jednim napadacem u gostima , treba taj treci napadac na klupi.
Frankyee

PostPostao/la convict dana 13/09/2012 00:24

Dvije stvari mi podgrijavaju nadu u dobar rezultat:

1. Miske je sam dao golova kao komplet Grčka.
2. Džeko je sam dao golova kao komplet Grčka.
:D

Realno, samo je bitno da ne nasjednemo na provokacije i grubosti i sve je moguće.
convict

PostPostao/la cyprus dana 13/09/2012 00:32

jeza u ledja je napisao/la:
just principe je napisao/la:a protiv koga "moraju" kiksati, jedino protiv Slovacke. Imaju vec 6 bodova protiv dvije balticke zemlje + dodaj 6 protiv Lihte to je 12 plus novih 6 bodova protiv baltickih zemalja to je 18. Znaci ostaje Slovacka, za nadati se da ce tu osvojiti 2 boda i mi.

Ovaaaj, pa imaju jos dvije utakmice protiv Letonije i Litve, odnosno Latvije i Litvanije. :D Nisu to sigurni bodovi, kao ni nama naravno. Da ne spominjemo Slovacku.

Ja bih ipak rekao da je Grčka u blagoj prednosti, zato što su pobjedili u težim utakmicama... Ali mislim da je bod za nas dobar, jer vjerujem da ih možemo konačno pobjediti kod kuće...
cyprus

PostPostao/la LSD dana 13/09/2012 00:42

Ništa grci nisu imali teže tekme od nas ;-) Grčka pobjedila Latviju u gostima i Litvaniju kod kuce, mi Lihtenštajn u gostima i Latviju kod kuce....odmah u startu u prve dvije tekme smo i mi i grci izbacili Latviju i Lihtenštajn iz igre, ostavili ih na 0...Litvanija zasad ima 1 bod, tako da ostaje makljanje sa grcima koji imaju kao i mi 6 bodova i sa Slovackom (koja je na 4 boda)....trece kolo bi moglo donijeti iznenađenje....mogli bi Latvijci izbiti koji bod Slovackoj u gostima, mi sa grcima i da podjelimo bodove u Atini bi ostali na prvom mjestu....pobjedom u Atini bi se vec u trecem kolu odvojili i napravili ogroman iskorak ,jer u cetvrtom kolu grci idu u goste Slovackoj, a mi docekujemo Litvaniju.
Svega ovoga su svjesni i grci i tražit ce svim sredstvima pobjedu nad nama u narednom kolu.
Vezani dvomec sa Slovackom ce presuditi o svemu ,izgleda.
LSD

PostPostao/la cvrčak_na_hedonizmu dana 13/09/2012 00:53

north je napisao/la:Dobro je ovo cvrle izanalizirao, jeste da se čovjek polomi čitajući, ali što jest-jest stoji gotovo sve što je naveo, zaista koliko god mi prema naprijed izgledali ok protiv ovih slabijih ekipa, protiv ovih iz prvog šešira gdje spada i Grčka to će puno teže ići ako se oslonimo samo na tehniku i ako nemamo igrače koji će suvereno držati sredinu terena i biti pravi motor na tom dijelu terena...

Ipak, ne treba odmah pehirati i najavljivati naš potop, jer treba još vidjeti kako će to izgledati na terenu kad počne....Sušić nije Murinjo ni Capello, ali nije valjda majka mu stara toliko ograničen da nije skontao sinoćnje loše postavljanje igrača kod prekida, kao i to da protiv grka ćemo morati mnogo više trčati na sredini i po bokovima, a to ne možemo ako nabijemo sve tehničare istovremeno koji nisu trkači...ne može zahirović sam držati taj defanzivni dio veznog reda, mora tu biti podrške i na to se mora obratiti posebna pažnju.....

Dakle, gle čuda, slažem se sa cvrčkom sa svim izuzev dijela da nema mjesta optimizmu....Mislim da zna ovo selektor o čemu mi palamudimo, a ima jebi ga koliko god smiješno izgledalo da se to spominje, tu i Ivica koji koliko god navodio da se ne želi petljati u selektorov posao, pije kafu sa Papetom, priča o svemu, a tu ne može da se ne priča o tekmi i njenoj analizi...

Tako da nemojmo baš pretjerivati u tome da selektor ne zna ono najosnovnije, tačno je da ima tu nekih greškica, ali dobro je počelo i nema razloga nikakvog za pesimizam, dok ne vidimo šta će se desiti u Grčkoj, a ni tada nema mjesta panici ako se gore pruži dobra partija, a nekim pehom ili sl. se ne ostavri željen rezultat, jer ima još jako puno do kraja i biće prilike za popravni...bitno je da kod ovih baltičkih zemalja ne bude kikseva....

Vidi, uvijek negdje u dubini duše tinja optimistički plamičak, taman igrali sa Španijom, da može neka frljoka proći i da će ovi pogoditi četiri prečke, dvije stative i promašiti penal :D

Nije u pitanju da li selektor zna najosnovnije ili ne zna ( iako je imao par zanimljivih taktičkih bravura ), pitanje je kakvo je njegovo shvatanje naše igre. Do sada se može primjetiti da obožava kreativce i da mu ne predstavlja problem da im "izmišlja" pozicije samo da bi igrali pa smo tako gledali Pjanića na zadnjem veznom igraču, Medunjanina također, pa opet Pjanića na desnom krilu i tako dalje.

Evo i protiv Latvije Medunjanin je ušao umjesto Ibiševića pa smo opet u ekipi imali Maedunjanina, Pjanića i Misimovića. Nisu ni počele kvalifikacije kada sam pisao da te varijante mogu proći protiv Lihtenštajna te eventualno protiv Latvije i Litvanije. Protiv Slovačke i Grčke, protiv Grčke posebno, nema šanse da takva formacija i selekcija igrača može proći. Eno posta na temi o Sušiću.

Eh, sada dolazimo do najbnitnijeg. Šta kontaš kakva će ekipa izaći na megdan Grčkoj. Misliš da neće igrati Pjanić, Misimović, Ibišević i Džeko gluho bilo i Medunjanin ako ne bude povreda ? Bojim se da griješiš. Od navedene petorice samo dvojica mogu igrati da bi mogli očekivati dobar rezultat, zašto, vrlo je jednostano objašnjenje, trkački padamo u drugom poluvremenu, možemo se poluvrijeme nositi, cijelu takmicu, nema šanse. Primjeri su Francuska, Portugal i tako dalje. Ljudi spominju kako smo odigrali vrhunsku utakmicu u Francuskoj, jesmo, al prvo poluvrijeme, u drugom je bila opsada Teočaka i konstantno zujanje lopte po našem šesnaestercu. Koliko smo odigrali dobro u prvom poluvremenu, toliko smo odigrali loše u drugom poluvremenu. Još veći problem u cijeloj priči jeste činjenica da su Grci dali četiri gola u kvalifikacijama, sva četiri u drugom poluvremenu. Gubili su od Latvije u gostima iako su primili gol na kraju provog poluvremena što je vrlo jebena situacija, nisu paničili i na kraju ih dobili. Dobili su Hrvatsku iz jedne prilike i jednog kornera.

Helem, protiv Grčke bi trebali krenuti sa dva zadnja vezna igrača, jedan je očito Zahirović al drugi ne bi trebao biti Pjanić ili Medunjanin jer su obojica loši u defanzivi. Pjanić također ne bi trebao biti "lažno" desno krilo jer on to jednostavno nije, ne razmišlja na taj način. Krilo mora da pomaže beku u odbrani, mora da prati svog igrača do kraja. Zaboraviće se par puta, par puta neće stići da pomogne Mujdži i desiće se situacija dvojica Grka na Mujdžu, ode lopta u 16 ili neki prodor i belaj, eto gola. Ovi to ne fulaju. "Recept" za Grke bi trebao biti dva zadnja vezna igrača ( koji to zaista jesu ), dva krila ( ista priča, bez izmišljanja pozicija), jedan plej i jedan napadač. Mnogo trke i gombanja na sredini i to je to. Pa onda ako ne ide ubaci još jednog napadača i ofanzivnog veznjaka pa šta bude. Bojim se da se ovo neće desiti i šmrc. Ne treba biti nuklearni fizičar pa skontati šta će se desiti na kraju. Samo jedan igrač koji je "višak" u formaciji tipa Pjanića na desnom krilu metiljima otvara mnogo napadačkih opcija a mi to nećemo moći zatvoriti kako treba i belaj garantovan. Iskreno se nadam da griješim.
cvrčak_na_hedonizmu

Lokacija: Bando nezahvalna, malo vam je plasman na SP ? Sram vas bilo

PostPostao/la cyprus dana 13/09/2012 00:56

LSD je napisao/la:Ništa grci nisu imali teže tekme od nas ;-)

Kako nisu? Teže je pobjedit Latviju u Rigi, nego kod kuće (nije isto, ni izbliza)... Također, teže je pobjediti Litvaniju nego Lihtenštajn...

Po meni, dvije naše ključne utakmice će biti Slovačka i Grčka u Zenici... Kixeva će vjerovatno biti, ali ako pobjedimo u te dvije utakmice, mislim da će to 99% značit odlazak u Brazil...
cyprus

PostPostao/la ludak_ dana 13/09/2012 00:58

Nadjel' ko sinoć u okolici BP onaj meniskus? :mrgreen:
ludak_

PostPostao/la Mustang1 dana 13/09/2012 01:02

0:2 ili 1:4 8-)
Mustang1

PostPostao/la zalizani dana 13/09/2012 01:02

volio bih sad da zaspim, pa da se probudim 12 oktobra oko 18:00. prelistam sve ono sto ste napisali, odgledam tekmu... naravno mi ih izbusimo k'o krave. zapalim njihovu zastavu i kad bude dovoljno odgorila da se popisam na nju, a strucnjake na ignore i da vise nikad ne udjem na forum, a da ne budem ulogovan. isfrustriran sam zbog reprezentacije, priznajem.
zalizani

PostPostao/la ganjeta dana 13/09/2012 01:06

Ja imam šuhvu da ćemo ih klepiti haldno. Eto živi bili pa vidjeli. Pa ne mogu oni godinama onom antipropagandom od fudbala da igraju velika takmičenja. Mora i njih jednom stati. Sad je pravi ternutak za to. Mi željni velikog takmičenja, a oni dojadili i Bogu i narodu svojom igrom. Mora nam se jednom otvoriti, mora!
ganjeta

PostPostao/la LSD dana 13/09/2012 01:17

Treba gledati i raspored....mi cemo do vezanog dvomeca sa Slovackom, vec odigrati svoje obje tekme sa grcima i tu cemo vidjeti gdje smo i šta smo u odnosu na njih (dakle omjer pobjeda ili remija u međusobnom duelu, gol razlika ako zapne itd)...bitno je da do dvomeca sa slovacima budemo u prednosti nad grckom bilo kako, a ako bude bodovni egal na tabeli (i rezultatski egal u međusobnim duelima) da bar imamo neku bolju gol razliku od njih.
Između doceka grka i slovaka kod nas u Zenici (5 i 7 kolo) , imamo gostovanje u Latviji gdje svakako moramo pobjediti (nadam se da ce do toga oni popušiti sve moguce kožnjake i da ce nas docekati mlitavo, bezvoljno ubijeni u pojam).
U osmom kolu idemo slovacima u goste, to je taj vezani dvomec - nešto kao u prošlim kvalifikacijama protiv bjelorusa.

A sad protiv grka naredna...jbg morat cemo se stisnuti u sredini, sa dva DM-a (ovo što kaže cvrcak) tu se makljati sa njima, više brinuti o svom golu nego u njihovom - jer ce grci sigurno sebe tako postaviti.... kad Grcka zabije gol prva, onda ni Brazil iz najboljih to više ne može anulirati, jer onda rade sve dozvoljeno i nedozvoljeno da ocuvaju taj rezultat....izbaciti netrkaca Misketa (samo ovu tekmu naravno), Pjanića pomjeriti na njegovo mjesto kao glavnog veznjaka, na desno stranu staviti neko brzo krilo, možda Stevanovića kao nepoznanicu grcima....zatim izbaciti jednog špica, da bi ojacali defanzivni dio veze, to jest da nebi Zahirović sam lijetao ko muha bez glave.
Ne smijemo fizicki pasti u drugom poluvremenu.
Sad ce neko reci, pravimo od Grcke neviđenu velesilu i mit, ali pogledajte njihove nastupe i kontinuitet na svim velikim takmicenjima , a onda pogledajte naš....sve je jasno onda.
Grci su bili prvaci Evrope, pobjedivši jedan Portugal na njihovom terenu, a sve su to postigli nevjerovatnim požrtvovanjem, fanaticnim trcanjem, disciplinom i pristupom...dakle, svim onim što mi nemamo :!: :shock:

Nemojte se nadati da cemo mi ponoviti u Atini ono prvo poluvrijeme iz Pariza....necemo, jer nam grci nece to dozvoliti...francuzi sa svojim levatskim selektorima su arogantna stoka pa svašta sebi dozvoljavaju, a i može im se dok je Platinija i sudija....sa grcima ce biti rovovska borba, morat cemo se dobro potruditi da ih pobjedimo i nadtrcimo u dva poluvremena.
LSD

PostPostao/la mistek dana 13/09/2012 01:30

Dobijemo sve tekme kući = 15 bodova, u gostima Latviju i Litvaniju i bod iz utakmica kontra Slovačke i Grčke će nam biti dovoljan. Imali bi 25 bodova i nema šanse da neko može biti bolji (Grci bi morali sve da uzmu osim eto utkamice u Zenici, a vala nema šanse da to urade).
Po mom mišljenju, teško ćemo mi dobiti i Litvaniju i Latviju u gostima, pa bi zbog toga bod protiv Grka bio ogroman.
mistek

PostPostao/la Kinaski dana 13/09/2012 01:45

Vidim neki vec napakovali kofere za brazil

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2
Kinaski

PostPostao/la Logovan dana 13/09/2012 01:50

187 je napisao/la:Vidim neki vec napakovali kofere za brazil

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Tako mi vazda. :D I kada su u pitanju klubovi, mi počnemo pakovati kofere već u prvom pretkolu. Treba se na vrijeme spremiti za prvo gostovanje. :mrgreen:
Logovan

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fudbal/nogomet

Trenutno korisnika/ca: Kinaski, trcicu trceci, ZonFon i 6 gostiju.