Grand centar Ilidža-naplata parkinga

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator/ica: Muhamed Đakmić

Re: Grand centar Ilidža-naplata parkinga

PostPostao/la floki dana 17/09/2009 10:49

Možda je off topic , ali sam bila iznenađena prije par dana spuštenom rampom na parkingu ispred Opštine Ilidža ( previše mjesta i za uposlenike i za posjetioce cca 50-ak ). Obradovana činjenicom da ću se napokon nakon njihove selidbe u novu zgradu, prilikom potrebe usluge opštine, imati gdje parkirati a ne kao prije čekati gospodu iz Restorana Br......ć da potegnu štogod na tebe jer si ih zagradio autom :-) . Pomislih OK odoh onda u GrandCentar i po većini bih trebala biti SELJAK, NEDGOJENA itd jer nisam kupac GrandCentra a zauzimam parking prostor, uredno platih parking 1 KM za provedenih 10-ak min.
Kasno sam primjetila parking koji je čini mi se u vlasništvu Hotela Hollywood. Mislim da bi se trebalo više upitati ko drži lobi u opštini ( a zna se , mada se ne raguje ) pa dozvoljava da svi ti vlasnici, suvlasnici i oni koji unajmljuju prostor na ovaj ili onaj način naplaćuju parking za nešto što ne koristiš :roll: .
Također, mislim da većini nije problem, platiti parking ali platiti onome kome stvarno to trebaš i uraditi.
Evo npr. BBI centar ima paletu ponuda za korištenje svog parking prostora pa bujrum izaberi ono što ti je po volji.
floki

PostPostao/la duboka_misao dana 17/09/2009 11:01

floki je napisao/la: Kasno sam primjetila parking koji je čini mi se u vlasništvu Hotela Hollywood. Mislim da bi se trebalo više upitati ko drži lobi u opštini ( a zna se , mada se ne raguje ) pa dozvoljava da svi ti vlasnici, suvlasnici i oni koji unajmljuju prostor na ovaj ili onaj način naplaćuju parking za nešto što ne koristiš :roll: .
Također, mislim da većini nije problem, platiti parking ali platiti onome kome stvarno to trebaš i uraditi.
Evo npr. BBI centar ima paletu ponuda za korištenje svog parking prostora pa bujrum izaberi ono što ti je po volji.

ja ne kontam.....djabe citam opet ali ne kontam......
duboka_misao

PostPostao/la ins dana 17/09/2009 11:47

drekalica28 je napisao/la:CIjela stvar uopšte nije pitanje vlasništva nego čiste ekonomske računice.
Ukoliko su zaista uposlenici opštine/općine, ili bilo ko drugi parkirali na parkingu Mercatora i time blokirali parking prostor za mene kao potencijalnog kupca, onda je logično da neću tu dolaziti u šoping, jednostavno zato što nemam gdje auto ostaviti. Sigurno neću hodati sa punim kesama do obližnjeg parkinga, koji i nije toliko blizu kada su ti ruke pune. Ako ništa ne kupujem, Centar onda ništa i ne zarađuje.
Kako eliminisati cjelodnevne parking korisnike? Naplati im.
Ovako je kupac zadovoljan. Obavila sam kupovinu, razgledala radnje, popila kafu/sok/čaj, i besplatno koristila parking.

Pogodak u sridu.... :thumbup:
ins

PostPostao/la floki dana 17/09/2009 11:48

duboka_misao je napisao/la:
floki je napisao/la: Kasno sam primjetila parking koji je čini mi se u vlasništvu Hotela Hollywood. Mislim da bi se trebalo više upitati ko drži lobi u opštini ( a zna se , mada se ne raguje ) pa dozvoljava da svi ti vlasnici, suvlasnici i oni koji unajmljuju prostor na ovaj ili onaj način naplaćuju parking za nešto što ne koristiš :roll: .

Evo natenane ću ti prostim riječima napisati pa možda skontaš :

Obzirom da neću da ulazim u dubioznu diskusiju sa postavljačem teme ( koji je btw banovan ) za koprcanje prilikom naplate parking prostora ako si došao već u prostor GrandCentra bez obzira što nećeš ništa kupiti, lunjaš prodavnicama.

Zato je na početku mog posta napisano:.... Možda je off topic....

Opštinari vjerovatno uzimaju tal za taj isti parking prostor obzirom za 10- ak minuta provedenih u istoj moram platiti GrandCentru ili Hotelu Hollywood ili RVI jer su oni svoj parking uredno zatvorili.

Over and out
floki

PostPostao/la cute poison dana 17/09/2009 11:54

floki je napisao/la:

Obzirom da neću da ulazim u dubioznu diskusiju sa postavljačem teme ( koji je btw banovan ) za koprcanje prilikom naplate parking prostora ako si došao već u prostor GrandCentra bez obzira što nećeš ništa kupiti, lunjaš prodavnicama.

Opštinari vjerovatno uzimaju tal za taj isti parking prostor obzirom za 10- ak minuta provedenih u istoj moram platiti GrandCentru ili Hotelu Hollywood ili RVI jer su oni svoj parking uredno zatvorili.

Over and out

Ma opstina nikakve veze nema ni sa Hollywood-om ni Grand Centrom (isto k'o da kazes da ja naplacujem tebi ulaz u tvoj kucu), ti ocigledno ne znas kakva je divljina na Ilidzi sto se tice parkinga... Grand centar je 0.50 KM koliko god ostanes, hollywood je 1KM=1sat, RVI je 1KM=1sat, a opstina ima svoj privatni parking! Kad ides u opstinu, onda ostavi auto negdje drugo pa malo prosetaj, ne moras pred ulaz ni ostavljati.
cute poison

PostPostao/la cute poison dana 17/09/2009 11:54

dupli post...
cute poison

PostPostao/la duboka_misao dana 17/09/2009 11:56

floki je napisao/la:

Over and out

djabe nebuloza ostaje nebuloza ali hvala na pokusaju .....
duboka_misao

PostPostao/la floki dana 17/09/2009 13:20

cute poison je napisao/la:Ma opstina nikakve veze nema ni sa Hollywood-om ni Grand Centrom (isto k'o da kazes da ja naplacujem tebi ulaz u tvoj kucu), ti ocigledno ne znas kakva je divljina na Ilidzi sto se tice parkinga... Grand centar je 0.50 KM koliko god ostanes, hollywood je 1KM=1sat, RVI je 1KM=1sat, a opstina ima svoj privatni parking! Kad ides u opstinu, onda ostavi auto negdje drugo pa malo prosetaj, ne moras pred ulaz ni ostavljati.

Eto ja sam im izdala građevinsku i urbanističku dozvolu za gradnju pomenutog parkinga. Pride ispadoh naivna što mi naplatiše čitavu 1 konvertibilnu marku (tražit ću povrat sredstava).

A sad da se vratim na to da su za naplatu parkinga u GrandCentru između ostalih krivi i opštinari jer svojim autima zauzimaju prostor stvarnim kupcima ( neko je već naveo u svom postu ) što se kosi sa tvojom tvrdnjom da oni imaju svoj privatni parking.
Ja nemam problema s tim da moram parkirati auto tik uz ustanovu, šta više.

duboka_misao @
to je tvoj problem, ovim komentarom se poistovjećuješ sa postavljačem teme, ako se neko ne slaže s tvojim mišljenjem, piše nebuloze ili je glup ili je... ili je... ili je... mašti ti na volju... druže chillout :wink:
floki

PostPostao/la duboka_misao dana 17/09/2009 13:25

floki je napisao/la: duboka_misao @
to je tvoj problem, ovim komentarom se poistovjećuješ sa postavljačem teme, ako se neko ne slaže s tvojim mišljenjem, piše nebuloze ili je glup ili je... ili je... ili je... mašti ti na volju... druže chillout :wink:

no comment :-)
duboka_misao

PostPostao/la Gospoda Ministarka dana 17/09/2009 15:53

.
Zadnja izmjena: Gospoda Ministarka; 17/01/2012 13:35; ukupno mijenjano 1 put/a.
Gospoda Ministarka

PostPostao/la fini dečko dana 17/09/2009 16:35

Super Hik je napisao/la:
karanana je napisao/la:ma ne, slazem se sa hikom da je nebuloza sto naplacuju parking, ali u isto vrijeme ko ce tamo bogu iza nogu parkirati a da ne ode u centar sa namjerom da nesto kupi? nije da u okolini ima drugih atraktivnih stvari a da nema parkinga. zato ce 99,9% raje koja udje unutra, uci sa namjerom da nesto kupi. a i ako ne kupi moze popiti kafu i sa racunom od kafe imati besplatan parking. moze li?

sad će te napast. :D

ma ne kupuje svako, evo ja sam išao sa namjerom da pogledam nekakve artikle koji koštaju 500-600KM, mislio sam pogledati i ako budu povoljni i kupiti, a ako ne zdravo. postim, a kafu svakako i ne pijem.

nekako mi to drsko djeluje-nisi ništa kupio haj sad fino plati parking. :?

@karanana, čudilo bi me da ne zakuhavaš :-)
fini dečko

PostPostao/la cute poison dana 17/09/2009 16:53

floki je napisao/la:
cute poison je napisao/la:Ma opstina nikakve veze nema ni sa Hollywood-om ni Grand Centrom (isto k'o da kazes da ja naplacujem tebi ulaz u tvoj kucu), ti ocigledno ne znas kakva je divljina na Ilidzi sto se tice parkinga... Grand centar je 0.50 KM koliko god ostanes, hollywood je 1KM=1sat, RVI je 1KM=1sat, a opstina ima svoj privatni parking! Kad ides u opstinu, onda ostavi auto negdje drugo pa malo prosetaj, ne moras pred ulaz ni ostavljati.

Eto ja sam im izdala građevinsku i urbanističku dozvolu za gradnju pomenutog parkinga. Pride ispadoh naivna što mi naplatiše čitavu 1 konvertibilnu marku (tražit ću povrat sredstava).

Onda znas kakva je situacija na Ilidzi, jer i dok je Hollywood bio besplatan i tu je katastrofa bila s parkingom. Sad kad se placa niko i ne ulazi tamo, bio jedno vrijeme Grand besplatan sad se i on placa ( i jos je jeftiniji). Problem sto niko nece da pjesaci, vec svi hoce pred vrata da ostave svoje auto.

:wink:
cute poison

PostPostao/la sodom dana 18/09/2009 18:05

hike cigane kupi biciklo pa ga uparkiravaj u opštini ili ponesi kovanica da platis parking :lol:
sodom

PostPostao/la igor-sarajevo dana 25/09/2009 20:56

eto više vam nećemo naplacivati parking, je li vam drago :D hehe
igor-sarajevo

PostPostao/la cute poison dana 01/10/2009 23:56

Veceras sam parkirao tamo, i nisam nista placao, nema onih sto naplacuju. :)
Vjerovatno prate forum :lol:
cute poison

PostPostao/la Neelix dana 02/10/2009 06:49

igor-sarajevo je napisao/la:eto više vam nećemo naplacivati parking, je li vam drago :D hehe

vala ja bih vise volio da naplacujete, s tim da je uz racun besplatno. ovako guzve povazdan :D al nadje se mjesto doduse.
Neelix

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 02/10/2009 08:03

igor-sarajevo je napisao/la:eto više vam nećemo naplacivati parking, je li vam drago :D hehe

Fakat, ne naplaćuju više.
:sax:
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 02/10/2009 08:16

Hvala gazdama GRAND centra ''đe čuli i đe nečuli''!

Zuzvrat, besplatna reklama:
Ljepotice da se prijave na izbor Miss GRAND centra.
Nagrade: 3000KM, 2000KM i 1000KM.
:sax:
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la Neelix dana 02/10/2009 15:14

micki125 je napisao/la:
cute poison je napisao/la:Veceras sam parkirao tamo, i nisam nista placao, nema onih sto naplacuju. :)
Vjerovatno prate forum :lol:

naravno da prate, pa kako drugačije objasniti pojavu poplave profesionalnih pljuvača na ovoj temi, ko biva eto njima drago plaćati parking, imaju viška para.......
no eto, valjda su i sami skontali :-) :-) . a ovim što su bili za plaćanje bi trebalo nastaviti naplaćivati..... :D

shabane, ovisni, zavisni, nezavisni, nazovi se kako hoces. prije nego sto pocnes valjati gluposti, provjeri cinjenice. jeste, drago mi je sto naplacuju parking, ali ga ja nikad nisam platio. a mjesta je uvijek bilo 10 puta vise. to sto bijednici poput tebe imaju za auto a za hljeba nemaju, pa radije sipaju gorivo nego se najedu, i naravno gledaju dje ce strpat svoju trulju besplatno, nije moj problem, tako da me, sviHA ti, ne uzimaj u tastaturu vise.
Neelix

PostPostao/la igor-sarajevo dana 02/10/2009 21:24

Jednostavno se nije isplatilo :D
igor-sarajevo

PostPostao/la anjusha dana 03/10/2009 10:46

Opomena radi zachatavanja!
anjusha

Lokacija: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 02/09/2010 08:25

Pošto smo se svi uvjerili da gazda Grand centra čita Forum Portala Sarajevo-x, te da je nakon virtualnog protesta ukinuo naplatu parkinga u svom trgovačkom centru, molim gazdu da riješi i ovo pitanje u vezi sa parkingom u njegovim garažama:

Juče sam vozio sestru u laboratoriju DZ (Do 09:30 se vadi krv), pa sam žurio da se parkiram u Gazdinu garažu:

slika

Dočekao me onaj momak iz ''gamad sikjuritija'', pa me je priupitao da li sam kupac u Gazdinom trgovačkom centru.
Smušen zbog žurbe nisam ukapirao da se neću moći parkirati ako nisam kupac, ja sam greškom izrekao istinu, da nisam kupac, nego da žurim u DZ.

''Gamad sikjuriti'' mi je rekao da ne mogu parkirati jer su parking mjesta u podzemlju rezervisana samo za kupce prodavnica u sklopu Grand centra.

Ja sam na te riječi konstatovao da na ulazu ima saobraćajni znak za parkiranje uz koji nema nikakvo obavještenje o uslovima parkiranja, dalje, priupitao sam da li mogu platiti to svoje parkiranje na šta nisam dobio odgovor.

Napravio sam krug svojim golfom2 i parkirao se uz ogradu obližnjeg bazena, pa pješke do zgrade DZ. Sestra nije zakasnila u laboratoriju.

Poštujem pravo gazde Grand centra da odredi uslove za parkiranje u njegovoj garaži.
Medjutim, neka i on poštuje mene, inače, redovnog kupca u Grand centru-Ilidža, bez obzira na moj bijedni golf2.

Moje KM su iste kao KM vozača sa fancy vozilicima!
PipiDugaDevetka

PostPostao/la duboka_misao dana 02/09/2010 08:49

zbunjeni sikjuriti bifla : da li ste kupac i da li zelite samo parkirati vozilo u garazi ?
reko oboje od navedenog? kaze nemozete :D ustanovili smo da ih prosirene recenice zbunjuju do jaja
duboka_misao

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 02/09/2010 08:53

duboka_misao je napisao/la:zbunjeni sikjuriti bifla : da li ste kupac i da li zelite samo parkirati vozilo u garazi ?
reko oboje od navedenog? kaze nemozete :D ustanovili smo da ih prosirene recenice zbunjuju do jaja

Veoma inteligentan postupak koji ću i ja od sada primjenjivati da bih izbjegao naplatu parkinga koji sam kao redovni kupac odavno platio.
PipiDugaDevetka

PostPostao/la duboka_misao dana 02/09/2010 09:04

PipiDugaDevetka je napisao/la:
duboka_misao je napisao/la:zbunjeni sikjuriti bifla : da li ste kupac i da li zelite samo parkirati vozilo u garazi ?

Veoma inteligentan postupak koji ću i ja od sada primjenjivati da bih izbjegao naplatu parkinga koji sam kao redovni kupac odavno platio.

a ja im stvarno vise necu prismrditi cjenjenom soping centru jer takav supacki odnos ne tolerisem makar bili jedini u gradu, niije problem u naplati nego u odnosu prema ljudima
duboka_misao

PrethodnaSljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: _ado_, AlwaysHappy, bitanga_sa_otesa, neki i 4 gostiju.