Ginekomastija

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Ginekomastija

PostPostao/la GoldenBoy89 dana 10/01/2010 04:07

M sam i 89 sam god...i imam problem a to je "ginekomastija".../nabujale bradavice kod muskaraca ili 'bitch tits' :)/...primjetio sam da to imam vec 4-5 god i mislio sam da ce to proci rek to je puberter... do 18-19 god... isao sam u teretanu i nista jos uvjek je to ostalo...prsa sad imam fino nabildana i oblikovana, trbusnjake, biceps, triceps... :) ali ljeti kad skinem majicu ruzno igleda i non stop stiscem bradavice da mi se skupe... :(
nisam nista uzimao od preparata ( stereoida) jer uglavnom ginekomastija se pojavi kod BBildera jer sadrze zenske hormone ...

pa.. da li netko od Vas ima taj problem... kako se toga rijesiti? :) jer me stvarno iritiraju :-)

Hvala!
GoldenBoy89

Re: Ginekomastija

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 10/01/2010 05:04

GoldenBoy89 je napisao/la:M sam i 89 sam god...i imam problem a to je "ginekomastija".../nabujale bradavice kod muskaraca ili 'bitch tits' :)/...primjetio sam da to imam vec 4-5 god i mislio sam da ce to proci rek to je puberter... do 18-19 god... isao sam u teretanu i nista jos uvjek je to ostalo...prsa sad imam fino nabildana i oblikovana, trbusnjake, biceps, triceps... :) ali ljeti kad skinem majicu ruzno igleda i non stop stiscem bradavice da mi se skupe... :(
nisam nista uzimao od preparata ( stereoida) jer uglavnom ginekomastija se pojavi kod BBildera jer sadrze zenske hormone ...

pa.. da li netko od Vas ima taj problem... kako se toga rijesiti? :) jer me stvarno iritiraju :-)

Hvala!

Uzimaš, i te kako uzimaš hormone, a da ni ne znaš:

http://www.rifeenergymedicine.com/BGH.html je napisao/la:The milk from BGH treated cows contains elevated levels of BGH and an insulin like growth factor IGF - 1. (116) IGF - 1 has been theoretically linked to breast cancer, colon cancer, glucose intolerance, diabetes, hypertension, acromegaly (enlargement of hands, feet, nose, and chin), and gynecomastia (growth of breasts in men).(117) IGF - 1 is naturally produced in humans and mediates the action of human growth hormone.
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 10/01/2010 05:04

...
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la clav dana 12/01/2010 14:04

ma nemas tu puno opcija, mozes cekati jos koju godinu da vidis hoce li se to povuci ili pod noz. ako se odlucis na ovo prvo, trebas izbjegavati mesne preradjevine, soju i sojine proizvode. sojinog ulja nema gdje nema, pa nauci se da citas sastav proizvoda.
clav

PostPostao/la rosegirl dana 12/01/2010 22:32

moj momak je jucer operisao ginekomastiju, i imam par pitanja- neke stvari sam vec procitala na internetu a neke mu je doktor objasnio ali eto neke stvari kao npr ovo oko pranja 'odjela' nisam nasla...a neke samo hocu da potvrdim (brinem se :( )

zna li neko mozda nesto o ovim 'odjelima' koje treba nositi poslie operacije ginekomastije?
to izgleda otprilike ovako:
slika
da li se treba nositi vec 2 dana poslije operacije? da li se treba/smije oprati prije prvog nosenja?
smije li se stvarno tusirati vec 2 dana nakon operacije?
koliko dugo se mora odreci cigareta poslije operacije?

hvala unaprijed!
rosegirl

PostPostao/la GoldenBoy89 dana 12/01/2010 23:35

hm... znaci ne smijem mlijeko pit... niti meso crveno uzimati... nista ostalo :( ahah to sam sve koristio za masu i naravno hranu sam uzimao sa vise proteina... hmmm a da idem pod noz ni ne pomisljam nisu bas extra velike kao kod nekih :S ja rek da ne postoji nesto da se skine... npr. kao masnoca sa stomaka...kao celulit :S

p.s. hmm...a momak ti je imao veliek, male, srednje bradavice? hmm operacije koliko je kostala, da li postoje posljedice...??? jer tijelo kad se reze nije nikad isto...i...sta mu je rekao doktor poslije koliko sedmica-mejseci npr moze u teretanu i to... :S

hvala jos 1 na svim odgovorima..
GoldenBoy89

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 13/01/2010 00:27

clav je napisao/la:ma nemas tu puno opcija, mozes cekati jos koju godinu da vidis hoce li se to povuci ili pod noz. ako se odlucis na ovo prvo, trebas izbjegavati mesne preradjevine, soju i sojine proizvode. sojinog ulja nema gdje nema, pa nauci se da citas sastav proizvoda.

Svaka čast @clav!
Možeš li detaljnije objasniti ovo za meso i mlijeko, te soju, sojino ulje.

Možda si primjetila mnoštvo mojih tema i postova odnosi se na mlijeko i meso tretirano GM hormonima rBGH (Bovine Growth Hormone,...Ovo ''r'' je valjda rapid).

Ne znam jesam li opravdano ''opterećen'' i imam strah od ovih namirnica ili sam ''malo paranoidan''.
Ima li osnove za moj strah?

Ne moraš nadugo i naširoko objašnjavati jer je tema o ginekomastiji. Samo kratko, imam li razloga za strah?

I o sojinom ulju. Koje ti ulje trošiš? Maslinovo? Dodaju li sojino i u maslinovo (Špancima i Talijanima ne vjerujem)?
PipiDugaDevetka

PostPostao/la clav dana 13/01/2010 02:31

PipiDugaDevetka je napisao/la:
clav je napisao/la:ma nemas tu puno opcija, mozes cekati jos koju godinu da vidis hoce li se to povuci ili pod noz. ako se odlucis na ovo prvo, trebas izbjegavati mesne preradjevine, soju i sojine proizvode. sojinog ulja nema gdje nema, pa nauci se da citas sastav proizvoda.

Svaka čast @clav!
Možeš li detaljnije objasniti ovo za meso i mlijeko, te soju, sojino ulje.

Možda si primjetila mnoštvo mojih tema i postova odnosi se na mlijeko i meso tretirano GM hormonima rBGH (Bovine Growth Hormone,...Ovo ''r'' je valjda rapid).

Ne znam jesam li opravdano ''opterećen'' i imam strah od ovih namirnica ili sam ''malo paranoidan''.
Ima li osnove za moj strah?

Ne moraš nadugo i naširoko objašnjavati jer je tema o ginekomastiji. Samo kratko, imam li razloga za strah?

I o sojinom ulju. Koje ti ulje trošiš? Maslinovo? Dodaju li sojino i u maslinovo (Špancima i Talijanima ne vjerujem)?

PrimjetiO :D
Soja je jeftina, jednostavna i u konacnici jako isplativa za uzgoj, a bogata bjelancevinama, pa je zbog toga njena upotreba vrlo rasprostranjena, narocito u mesnim preradjevinama gdje sluzi za povecanje sadrzaja bjelancevina i prati je koktel konzervanasa, regulatora, pojacivaca ukusa itd. Sojino ulje je takodje vrlo jeftino ulje, pa je sastojak gotovo svega gdje u sastavu pise biljno ulje(najcesce slatkisi i cesto je hidrogenirano). Soja je vrlo bogata fitoestrogenima(najbogatija biljka), supstancama koje se ponasaju kao zenski polni hormoni. Sigurno mogu poremetiti ravnotezu polnih hormona, samo je pitanje u kojoj mjeri. Ravnoteza hormona ima uticaja na razvoj cega sve ne u ljudskom u organizmu, a kako je u pitanju ishrana radi se o dugorocnoj izlozenosti, vrlo cesto od ranog djetinjstva. Ginekomastija je samo jedna u nizu mogucih posljedica, a kako utice na razvoj mozga treba tek biti ustanovljeno.
To oko mlijeka je u velikoj mjeri neosnovano, narocito na nasim prostorima. Zabranjen je u evropi, a vjerujem i da se kod nas nije nikada koristio. Domace mljekare imaju ugovor s seljacima od kojih odkupljuju mlijeko, a oni upotrebljavaju to isto mlijeko u svojoj ishrani. Ono sto kravlje mlijeko samo po sebi sadrzi je igf-1, hormon koji je identican ljudskom. Ima anabolicki ucinak(stimulise rast) i upravo zbog takvog djelovanja povecava rizik od nastajanja karcinoma, medjutim potrebna je dugotrajna upotreba velikih kolicina da bi se postigli visoke koncentracije tog hormona kod covjeka. Od domaceg mesa isto nemoj bjezati. Problem nastane kad se uveze ko zna koliko staro meso iz neke hladnjace iz Argentine ili slicno.
Koristim rafinisano suncokretovo ulje za vecinu jela, a maslinovo uz salate i ribe. Maslinovo ulje koje imam je upravo spansko :D Romulo se zove, hladno presovano,a vjerujem da bi morali napisati da sadrzi soju.
clav

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 13/01/2010 04:58

Pamtim dugo, pa se čak sjećam kada se suncokretovo ulje pumpalo u granapima u staklene, bezbojne flaše koje su se donosile od kuće.

Mirisa i okusa se više ne mogu sjetiti, a to se i neda opisati kakav je okus i miris bio, ali boja, boja suncokretovog ulja iz tog vremena je bila zlatno-žuta, ''vukla'' je na tamno. Možda je to bilo ulje nerafinisano, ne znam, dijete sam bio. Sada su samo pvc flaše žute.

Otkud ova pojava: viewtopic.php?f=34&t=55060&st=0&sk=t&sd=a&hilit=krava+otelila
Da nisu ove krave bile tretirane zabranjenim hormonima, pa otelile troje, četvero teladi?

Ne bih da nastavimo diskusiju izvan teme, ako je ovo izvan teme, uglavnom, hvala ti.

Slažemo se da je pojava ginekomastije među bh. muškadijom prvenstveno uzrokovana načinom ishrane.
Ja bih rekao, ne samo ginekomastija, ali o tome na drugim temama.
PipiDugaDevetka

PostPostao/la mr.gugl dana 26/08/2010 15:08

...
mr.gugl

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.