Ginekologija i vagine....

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
134
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
194
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
31
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
44
7%
Samo po potrebi
77
12%
Kad se sjetim
25
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
126
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
11
2%

Ukupno glasova : 642

Re: Ginekologija i vagine....

PostPostao/la nesquik dana 14/07/2011 19:08

pozdrav forumasice XD

da budem iskren nisam procitao prethodne strane teme iz ociglednih razloga, ali su me zaduzili da nadem dobrog ginekologa u sa i naravno jeftinog (studentski je budzet)
rekla mi je kolegica da je prije par dana na tv-u bilo da je otvorena neka ordinacija u vogosci sa popustom za studente(50% ako se ne varam) malo sam surfao ali ne mogu naci adresu ni kontakt telefon, pa vas molim ako ima neko ove vrijedne informacije da podijeli sa mnom... :D
nesquik

PostPostao/la shambho dana 14/07/2011 20:10

@lara b.: Kantarion je inace dobar za rane, a ako ti je na poectku samom, mozes koristiti i nevenovu kremu, to je meni jednom doktor preporucio kada mi je bilo upaljeno, ili ulje od kantariona na vati.. Nisam imala, ali znam par cura koje su imale, rana k'o rana, zaraste, treba se paziti. Proguglaj malo o tome.. A ako te boli kad stavljas vaginalete, ja ih inace umocim u vodi (savjet od drugih cura), samo malo da se ne raspadne, i onda ide puno lakse.. Lezi skroz na ledja mozda i jastuk da stavis ispod guze.. Sretno u svakom slucaju!!

@neskvik: Ne znam za tu kliniku u Vogosci, u Sa su manje vise cijene iste (30 KM pregled, 50 KM ultrazvuk), u pet deka sto bi rekli, neki preporucuju Dr. Spahovica, koji bas vodi racuna da se ne daju pare ako bas ne treba, izlazi u susret kad su te stvari u pitanju i inace je jedan od najjeftinijih, a kazu i odlican ginekolog.. Ja nisam licno bila al' mi je ciko na telefon (besplatno) rastumacio sta i kako, smirio me, sto je meni puno znacilo.. 033/640 655 broj..
shambho

PostPostao/la LaCici dana 14/07/2011 20:17

Potpisujem za Spahovica, zaista je detaljan i nije uopste skup. Kompletan pregled koji bi kod drugih doktora bio 150-200 KM kod njega je max 100 KM. I jedini me je uputio na tipizaciju HPV-a, i ispostavilo se da je nalaz pozitivan. Naravno, da sam slusala druge nikad ne bih uradila. Zato, iskljucivo Spahovic ako se ide privatno.
LaCici

PostPostao/la Karen dana 14/07/2011 20:19

Za laru b

Išla sam prije mjesec kod dr Anje Čiče Tomić, i stvarno je dobra - pristup i kao čovjek. Ako trebaš broj, javi se na pp. Mene je papa i kolposkopija došla 100 km.
Karen

PostPostao/la zelenashica dana 14/07/2011 23:18

lara b. je napisao/la:pregledala me rukom i to je strasno bilo, ja pocela da vristim koliko je bolilo, pocela i krv teci, kaze ona neka jaka infekcija i ranica na pocetku vagine, ali nista strasno :shock:
zatim je probala pregled nekom spravicom pa je krv tekla i odustala je... zatim je htjela da ispere taj sekret i krv, a sestra joj dobacila da ne moze, jer nemaju neku tecnost... pa me doktorica tuzno pogledala i rekla zao mi je, ali ne moze to isprati, nego da malo lezim tu dok ne stane krvarenje :roll: sestra je opet kolutala :roll: napisala mi vaginalete neo-penotran i tablete metrozol. kaze da se javim za 7 dana na pregled i papa test...
sestra mi nije htjela dati termin, nego broj tel. pa da nazovem za 2 dana i uzmem termin :?
sada moje pitanje:
-kako protice pregled kod drugih doktora... jel svugdje to tako rukom pregledaju i jel i vas boli :shock:
- zatim ovdje nisu uzimali ni briz, izgleda nemaju ni ultrazvuk... ja bih isla negdje privatno, da mi pogledaju to sve i kakva je ova clarus poliklinika, mislila sam tamo probati, ali bas me strah...
-i jel mi rano za 7 dana na pregled jer sumnjam da ce ova ranica tako brzo proci :roll:

I ja sam pod istom terapijom,razlog upala.
Eh sad,pregled mene nista nije bolilo,krvi nema.Bilo je par dana ranije krvi,ali smeđkaste boje i to ne svaki dan.....ja tek sad kukam od bolova usljed terapije i alergijskih reakcija na lijekove.....ali kaze dr-normalno. :?
Ranica za 7 dana ne moze biti izliječena i mislim da ti je kontrolu zakazala radi upale,da vidi papa test.
Ranicu pokusaj vaginaletama kantarion(neko ti je vec pomenuo kantarion).
zelenashica

PostPostao/la corbica dana 14/07/2011 23:57

Ja idem obično jednom godišnje, naravno plus po potrebi. Srećom, te potrebe i nisu tako česte, tako da nemam nekih stalnih posjeta dotičnoj.
Nikad nisam imala problem da li se radi o muškarcu ili ženi ginekologu, bitno mi je da dobro radi svoj posao. I strašno mi idu na živce žene i djevojke koje idu samo kad treba uzeti kontracepciju, ili ne daj Bože, dođe do nekih komplikacija.
corbica

PostPostao/la swirl dana 15/07/2011 00:04

corbica je napisao/la:Ja idem obično jednom godišnje, naravno plus po potrebi. Srećom, te potrebe i nisu tako česte, tako da nemam nekih stalnih posjeta dotičnoj.
Nikad nisam imala problem da li se radi o muškarcu ili ženi ginekologu, bitno mi je da dobro radi svoj posao. I strašno mi idu na živce žene i djevojke koje idu samo kad treba uzeti kontracepciju, ili ne daj Bože, dođe do nekih komplikacija.

:thumbup:
swirl

PostPostao/la lara b. dana 15/07/2011 15:56

zelenashica je napisao/la: napisala mi vaginalete neo-penotran i tablete metrozol. kaze da se javim za 7 dana na pregled i papa test...
Eh sad,pregled mene nista nije bolilo,krvi nema.Bilo je par dana ranije krvi,ali smeđkaste boje i to ne svaki dan.....ja tek sad kukam od bolova usljed terapije i alergijskih reakcija na lijekove.....ali kaze dr-normalno. :?
Ranica za 7 dana ne moze biti izliječena i mislim da ti je kontrolu zakazala radi upale,da vidi papa test.

ja nemam negativnih reakcija, zapravo odmah sutra dan mi je bilo bolje... samo imam problem ta ranica zaista boli, jedva stavim vaginalete...ali uspijem :D ja trebam dobiti menstruaciju za 2-3 dana...pa jel se tada prekida sa vaginaletama :-) i koliko dana nakon menstruacije ide taj papa test...drugarica mi rece da treba sacekati 10 dana :roll:
aaa kako se te sa kantarionom zovu..tj.koji proizvodjac ili mogu bilo koje :roll:

i samo da kazem cure/zene super ste sa savjetima :thumbup:
lara b.

PostPostao/la swirl dana 15/07/2011 16:03

lara b. je napisao/la:
zelenashica je napisao/la: napisala mi vaginalete neo-penotran i tablete metrozol. kaze da se javim za 7 dana na pregled i papa test...

ja nemam negativnih reakcija, zapravo odmah sutra dan mi je bilo bolje... samo imam problem ta ranica zaista boli, jedva stavim vaginalete...ali uspijem :D ja trebam dobiti menstruaciju za 2-3 dana...pa jel se tada prekida sa vaginaletama :-) i koliko dana nakon menstruacije ide taj papa test...drugarica mi rece da treba sacekati 10 dana :roll:
aaa kako se te sa kantarionom zovu..tj.koji proizvodjac ili mogu bilo koje :roll:

Kad dobijes menstruaciju, prekidas terapiju sa vaginaletama. Samo trazi kanatarion vaginalete u apoteci, ne treba ti naziv. A sto se tice kad se radi papa test, koliko ja znam, u bilo koje vrijeme kad nemas menstruaciju.
swirl

PostPostao/la swirl dana 15/07/2011 16:05

Upises u google: kad se radi papa test? I kaze: Najbolje vrijeme za uzimanje uzorka je sredina ciklusa tj. 10-20 dana nakon prvog dana zadnje menstruacije. :-D
swirl

PostPostao/la swirl dana 15/07/2011 16:06

swirl

PostPostao/la Emich dana 16/07/2011 08:05

Ja idem ginekologu svaka 4/6 mjeseci...radi mozaika na grlicu, i tada radim kolposkopiju i papa i UZ imam ceste upale radi sekreta....ipak svaka seksualno aktivna zena treba makar jednom godisnje ili dva puta posjetiti ginekologa....a ti draga otidji obavezno kad menzes prestane kod ginekologa pogotovo radi te ranice
Emich

PostPostao/la zelenashica dana 16/07/2011 18:26

lara b. je napisao/la:

Ja za vrijeme menstruacije ne koristim vaginalete.Eh po mom proračunu ja sam haman sreće da ću ih stići završiti prije menstruacije :zoka:
Što se tiče papa testa i svih ostalih pregleda UZ,kolposkopija.....ja sam od svog ginekologa dobila info da je sve pretrage najbolje obavljati sredinom ciklusa....znači nekih 7-10 dana nakon menstruacije... :?

Kantarion vaginalete,zbilja im ne znam naziv,ja kod svoje apotekrke samo tražim kantarion vaginalete i dobijem ih i bez recepta i bez pitanja za naziv....mislim da nije toliko bitno ko je proizvođač,njih i u nekim apotekama prave.
zelenashica

PostPostao/la ljubav_aha dana 16/07/2011 18:28

licno i vecina mojih prijateljice,u vezi ili udane, nemamo ovakve probleme ,ne razumijem :?
ljubav_aha

PostPostao/la zelenashica dana 16/07/2011 18:59

ljubav_aha je napisao/la:licno i vecina mojih prijateljice,u vezi ili udane, nemamo ovakve probleme ,ne razumijem :?

Kakve probleme?
zelenashica

PostPostao/la ljubav_aha dana 16/07/2011 20:24

zelenashica je napisao/la:
ljubav_aha je napisao/la:licno i vecina mojih prijateljice,u vezi ili udane, nemamo ovakve probleme ,ne razumijem :?

Kakve probleme?

ranice :|

P.S. u slucaju uzimanja jakih antibiotika,moze se konzumirati tebleta,prije pocetak terapije antibioticima, koja sprecava gljivice,a tokom uzimanja antibiotika je preporucljivo piti jogurt
ljubav_aha

PostPostao/la zelenashica dana 16/07/2011 20:54

ljubav_aha je napisao/la:

Kakve probleme?

P.S. u slucaju uzimanja jakih antibiotika,moze se konzumirati tebleta,prije pocetak terapije antibioticima, koja sprecava gljivice,a tokom uzimanja antibiotika je preporucljivo piti jogurt

Ni ja ih nemam.I nadam se da neću.Ali zato upale haman pa počesto. :(
zelenashica

PostPostao/la neprilagodjena dana 17/07/2011 00:16

Meni se nekoliko puta desavalo da nekoliko dana pred menstruaciju pocne dole da me svrbi ( slicno kao da imam gljivice ali puno blaze) i tako ublazeno traje tokom menstruacije i poslije menstruacije nema nista :-) :-)

Stvarno za poluditi :-) :-)
neprilagodjena

PostPostao/la Michun dana 17/07/2011 09:53

tzv ranice nemaju veze jesil udana ili nisi, koliko si imala partnera. To su promjene na sluzokozi i prije se radilo tzv tusiranje. Sada se pusti da to sama zarasta, dize se imuni sistem i kantarion vaginalete obicno.
Infekcije...naravno veca mogucnost kad si spolno aktivan, ali je zenski donji dio toliko osjetljiv da moze i sam razviti infenkciju. Ljeti posebno, ulosci plasticni, znoj, vrucina, higijena.
Zadnja izmjena: Michun; 17/07/2011 09:54; ukupno mijenjano 1 put/a.
Michun

PostPostao/la Emich dana 17/07/2011 09:54

Ja nisam imala nikakve ranice na grlicu nego kad sam drugi porod imala grlic ostane sav u ranicama jer sam imala i rascjep grlica....a upale su konstantne...
Neo penotran vaginalete su odlicne, koristila sam ih i u trudnoci i poslije, a mislim kantarion vaginalete da se zovu BETADIN...dosta sam para i para dala na vaginalete u 3 mjeseca preko 100 km, jer sam uvijek morala koristiti po dva tri pakovanja, odlucila sam se tampon umociti u kantarion preko noci....i to sam ja napravila sama kantarion ulje i mogu vam reci da je odlicno
Emich

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 18:18

sanabe je napisao/la:Jednom godisnje, a i to se natjeram :oops: :roll:
Radila papa test nedavno. Eh radim ga svake godine i nazovem kada bude gotov, sestra na kartoteci ma kaze "Nalaz uredan" i to je sve. Ovaj put ( prije par dana) mi rece da dodjem na ocitanje nalaza kod doktora, kad budem mogla. Komtam, ako je nesta, rekla bi mi da dodjem odma, a opet sto li sad da idem na ocitanje nalaza , nikada do sad nisu to praktikovali. Ne kontam. :zoka:

mozda nisu imali dovoljno velik uzorak,moraju ponoviti test
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 18:21

Ni ja ih nemam.I nadam se da neću.Ali zato upale haman pa počesto. :(

mislim da je stres kritican fatkor :|

i das mi pade na pamet tema i Bog stvoru zensko,e bas ga stvorio , ma savrseno :mrgreen: :lol:
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 18:24

Michun je napisao/la:tzv ranice nemaju veze jesil udana ili nisi, koliko si imala partnera. To su promjene na sluzokozi i prije se radilo tzv tusiranje. Sada se pusti da to sama zarasta, dize se imuni sistem i kantarion vaginalete obicno.
Infekcije...naravno veca mogucnost kad si spolno aktivan, ali je zenski donji dio toliko osjetljiv da moze i sam razviti infenkciju. Ljeti posebno, ulosci plasticni, znoj, vrucina, higijena.

imnuo sistem opdane jer je flora i fauna tj.sluzokoza niska,znaci hormoni drmaju u pogresnm pravcu

treba koristiti super-absorb uloske,cesce ih mijeanjti i tusriati se 2 dnevno
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 18:27

neprilagodjena je napisao/la:Meni se nekoliko puta desavalo da nekoliko dana pred menstruaciju pocne dole da me svrbi ( slicno kao da imam gljivice ali puno blaze) i tako ublazeno traje tokom menstruacije i poslije menstruacije nema nista :-) :-)

Stvarno za poluditi :-) :-)

ludi hormoni :D :lol: ma nije ni vagini lako sa mensturacijom :D prokleto zensko :lol:
ljubav_aha

PostPostao/la zelenashica dana 17/07/2011 20:30

Michun je napisao/la:tzv ranice nemaju veze jesil udana ili nisi, koliko si imala partnera. To su promjene na sluzokozi i prije se radilo tzv tusiranje. Sada se pusti da to sama zarasta, dize se imuni sistem i kantarion vaginalete obicno.

imnuo sistem opdane jer je flora i fauna tj.sluzokoza niska,znaci hormoni drmaju u pogresnm pravcu

treba koristiti super-absorb uloske,cesce ih mijeanjti i tusriati se 2 dnevno

Sve to radi i opet džaba :roll: nismo svi isti
zelenashica

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.