Ginekologija i vagine....

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
142
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
199
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
31
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
46
7%
Samo po potrebi
79
12%
Kad se sjetim
26
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
134
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
11
2%

Ukupno glasova : 668

Re: Ginekologija i vagine....

PostPostao/la zelenashica dana 16/07/2011 18:26

lara b. je napisao/la:
zelenashica je napisao/la: napisala mi vaginalete neo-penotran i tablete metrozol. kaze da se javim za 7 dana na pregled i papa test...
I ja sam pod istom terapijom,razlog upala.
Eh sad,pregled mene nista nije bolilo,krvi nema.Bilo je par dana ranije krvi,ali smeđkaste boje i to ne svaki dan.....ja tek sad kukam od bolova usljed terapije i alergijskih reakcija na lijekove.....ali kaze dr-normalno. :?
Ranica za 7 dana ne moze biti izliječena i mislim da ti je kontrolu zakazala radi upale,da vidi papa test.
Ranicu pokusaj vaginaletama kantarion(neko ti je vec pomenuo kantarion).

ja nemam negativnih reakcija, zapravo odmah sutra dan mi je bilo bolje... samo imam problem ta ranica zaista boli, jedva stavim vaginalete...ali uspijem :D ja trebam dobiti menstruaciju za 2-3 dana...pa jel se tada prekida sa vaginaletama :-) i koliko dana nakon menstruacije ide taj papa test...drugarica mi rece da treba sacekati 10 dana :roll:
aaa kako se te sa kantarionom zovu..tj.koji proizvodjac ili mogu bilo koje :roll:

i samo da kazem cure/zene super ste sa savjetima :thumbup:

Ja za vrijeme menstruacije ne koristim vaginalete.Eh po mom proračunu ja sam haman sreće da ću ih stići završiti prije menstruacije :zoka:
Što se tiče papa testa i svih ostalih pregleda UZ,kolposkopija.....ja sam od svog ginekologa dobila info da je sve pretrage najbolje obavljati sredinom ciklusa....znači nekih 7-10 dana nakon menstruacije... :?

Kantarion vaginalete,zbilja im ne znam naziv,ja kod svoje apotekrke samo tražim kantarion vaginalete i dobijem ih i bez recepta i bez pitanja za naziv....mislim da nije toliko bitno ko je proizvođač,njih i u nekim apotekama prave.
zelenashica

PostPostao/la ljubav_aha dana 16/07/2011 18:28

licno i vecina mojih prijateljice,u vezi ili udane, nemamo ovakve probleme ,ne razumijem :?
ljubav_aha

PostPostao/la zelenashica dana 16/07/2011 18:59

ljubav_aha je napisao/la:licno i vecina mojih prijateljice,u vezi ili udane, nemamo ovakve probleme ,ne razumijem :?

Kakve probleme?
zelenashica

PostPostao/la ljubav_aha dana 16/07/2011 20:24

zelenashica je napisao/la:
ljubav_aha je napisao/la:licno i vecina mojih prijateljice,u vezi ili udane, nemamo ovakve probleme ,ne razumijem :?

Kakve probleme?

ranice :|

P.S. u slucaju uzimanja jakih antibiotika,moze se konzumirati tebleta,prije pocetak terapije antibioticima, koja sprecava gljivice,a tokom uzimanja antibiotika je preporucljivo piti jogurt
ljubav_aha

PostPostao/la zelenashica dana 16/07/2011 20:54

ljubav_aha je napisao/la:

Kakve probleme?

P.S. u slucaju uzimanja jakih antibiotika,moze se konzumirati tebleta,prije pocetak terapije antibioticima, koja sprecava gljivice,a tokom uzimanja antibiotika je preporucljivo piti jogurt

Ni ja ih nemam.I nadam se da neću.Ali zato upale haman pa počesto. :(
zelenashica

PostPostao/la neprilagodjena dana 17/07/2011 00:16

Meni se nekoliko puta desavalo da nekoliko dana pred menstruaciju pocne dole da me svrbi ( slicno kao da imam gljivice ali puno blaze) i tako ublazeno traje tokom menstruacije i poslije menstruacije nema nista :-) :-)

Stvarno za poluditi :-) :-)
neprilagodjena

PostPostao/la Michun dana 17/07/2011 09:53

tzv ranice nemaju veze jesil udana ili nisi, koliko si imala partnera. To su promjene na sluzokozi i prije se radilo tzv tusiranje. Sada se pusti da to sama zarasta, dize se imuni sistem i kantarion vaginalete obicno.
Infekcije...naravno veca mogucnost kad si spolno aktivan, ali je zenski donji dio toliko osjetljiv da moze i sam razviti infenkciju. Ljeti posebno, ulosci plasticni, znoj, vrucina, higijena.
Zadnja izmjena: Michun; 17/07/2011 09:54; ukupno mijenjano 1 put/a.
Michun

PostPostao/la Emich dana 17/07/2011 09:54

Ja nisam imala nikakve ranice na grlicu nego kad sam drugi porod imala grlic ostane sav u ranicama jer sam imala i rascjep grlica....a upale su konstantne...
Neo penotran vaginalete su odlicne, koristila sam ih i u trudnoci i poslije, a mislim kantarion vaginalete da se zovu BETADIN...dosta sam para i para dala na vaginalete u 3 mjeseca preko 100 km, jer sam uvijek morala koristiti po dva tri pakovanja, odlucila sam se tampon umociti u kantarion preko noci....i to sam ja napravila sama kantarion ulje i mogu vam reci da je odlicno
Emich

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 18:18

sanabe je napisao/la:Jednom godisnje, a i to se natjeram :oops: :roll:
Radila papa test nedavno. Eh radim ga svake godine i nazovem kada bude gotov, sestra na kartoteci ma kaze "Nalaz uredan" i to je sve. Ovaj put ( prije par dana) mi rece da dodjem na ocitanje nalaza kod doktora, kad budem mogla. Komtam, ako je nesta, rekla bi mi da dodjem odma, a opet sto li sad da idem na ocitanje nalaza , nikada do sad nisu to praktikovali. Ne kontam. :zoka:

mozda nisu imali dovoljno velik uzorak,moraju ponoviti test
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 18:21

Ni ja ih nemam.I nadam se da neću.Ali zato upale haman pa počesto. :(

mislim da je stres kritican fatkor :|

i das mi pade na pamet tema i Bog stvoru zensko,e bas ga stvorio , ma savrseno :mrgreen: :lol:
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 18:24

Michun je napisao/la:tzv ranice nemaju veze jesil udana ili nisi, koliko si imala partnera. To su promjene na sluzokozi i prije se radilo tzv tusiranje. Sada se pusti da to sama zarasta, dize se imuni sistem i kantarion vaginalete obicno.
Infekcije...naravno veca mogucnost kad si spolno aktivan, ali je zenski donji dio toliko osjetljiv da moze i sam razviti infenkciju. Ljeti posebno, ulosci plasticni, znoj, vrucina, higijena.

imnuo sistem opdane jer je flora i fauna tj.sluzokoza niska,znaci hormoni drmaju u pogresnm pravcu

treba koristiti super-absorb uloske,cesce ih mijeanjti i tusriati se 2 dnevno
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 18:27

neprilagodjena je napisao/la:Meni se nekoliko puta desavalo da nekoliko dana pred menstruaciju pocne dole da me svrbi ( slicno kao da imam gljivice ali puno blaze) i tako ublazeno traje tokom menstruacije i poslije menstruacije nema nista :-) :-)

ludi hormoni :D :lol: ma nije ni vagini lako sa mensturacijom :D prokleto zensko :lol:
ljubav_aha

PostPostao/la zelenashica dana 17/07/2011 20:30

Michun je napisao/la:tzv ranice nemaju veze jesil udana ili nisi, koliko si imala partnera. To su promjene na sluzokozi i prije se radilo tzv tusiranje. Sada se pusti da to sama zarasta, dize se imuni sistem i kantarion vaginalete obicno.

imnuo sistem opdane jer je flora i fauna tj.sluzokoza niska,znaci hormoni drmaju u pogresnm pravcu

Sve to radi i opet džaba :roll: nismo svi isti
zelenashica

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 21:25

Sve to radi i opet džaba :roll: nismo svi isti

tacno :)
ljubav_aha

PostPostao/la PalaSa Marsa dana 17/07/2011 21:28

Uh raja, jesu vam vaginice osjetljive. Ne znam sto to tako. Zao mi kad citam.

Probajte generalno promijenit' izhranu. :)
PalaSa Marsa

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 22:00

sanabe je napisao/la:
sanabe je napisao/la:Jednom godisnje, a i to se natjeram :oops: :roll:
Radila papa test nedavno. Eh radim ga svake godine i nazovem kada bude gotov, sestra na kartoteci ma kaze "Nalaz uredan" i to je sve. Ovaj put ( prije par dana) mi rece da dodjem na ocitanje nalaza kod doktora, kad budem mogla. Komtam, ako je nesta, rekla bi mi da dodjem odma, a opet sto li sad da idem na ocitanje nalaza , nikada do sad nisu to praktikovali. Ne kontam. :zoka:

mozda nisu imali dovoljno velik uzorak,moraju ponoviti test

nema govora, ne biiiii :twisted:
brige me, UZ uredan :D fakat ne mogu, mene i pregled boli :cry: o papa testu da ne pricam, boli :sad:

:lol: jao ,tako pricam sa tetkom,medicinar,rekoh ja necu taj glupi papa test,rakonju vlro tesko moze otkriti,a ostale bolestine nemam :lol:
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/07/2011 22:01

PalaSa Marsa je napisao/la:Uh raja, jesu vam vaginice osjetljive. Ne znam sto to tako. Zao mi kad citam.

ako nijegeneza iskljuciv problem,pametan ideja :thumbup:

mozda bi mogle podjeliti iskustva u ishrani ,lajkam :thumbup:
ljubav_aha

PostPostao/la PalaSa Marsa dana 18/07/2011 22:30

PalaSa Marsa je napisao/la:Uh raja, jesu vam vaginice osjetljive. Ne znam sto to tako. Zao mi kad citam.

Sve sto se jelo recimo do sad, da se zamjeni onim sto nije bilo u praksi da se jede..
Npr.. bijeli hljeb zamjenit' s' crnim. Crveno meso i masno meso izbacit', uvest bijelo meso - ribu, piletinu, puretinu, morske prizvode.. Slatkise zamjenit' sa vocem, sokove koji su pravljeni na bazi sode, koncentrata zamjenit' vodom i prirodnim napitcima. Grickalice zamjenit' zelenisima, recimo. Ulja zivotinjskog porijekla, zamjenit' uljima biljnog porijekla..sojino, maslinovo, suncokretovo ulje :thumbup: Jesti - ljuspicasto voce, orasi, bademi i sl..
Kad je hrana raznovrsna i zdrava, covjekov imunitet je jak i nije podlozan upalama prvenstveno.. pa tek onda dalje. :)
Ziv'li! :-D
PalaSa Marsa

PostPostao/la neprilagodjena dana 19/07/2011 23:50

neprilagodjena je napisao/la:Meni se nekoliko puta desavalo da nekoliko dana pred menstruaciju pocne dole da me svrbi ( slicno kao da imam gljivice ali puno blaze) i tako ublazeno traje tokom menstruacije i poslije menstruacije nema nista :-) :-)

ludi hormoni :D :lol: ma nije ni vagini lako sa mensturacijom :D prokleto zensko :lol:

Vjeruj da mi se popela na glavu :roll: :roll:
neprilagodjena

PostPostao/la ljubav_aha dana 20/07/2011 01:32

neprilagodjena je napisao/la:

Vjeruj da mi se popela na glavu :roll: :roll:

nesavrsena vagina :lol:
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 20/07/2011 01:36

PalaSa Marsa je napisao/la:

Sve sto se jelo recimo do sad, da se zamjeni onim sto nije bilo u praksi da se jede..
Npr.. bijeli hljeb zamjenit' s' crnim. Crveno meso i masno meso izbacit', uvest bijelo meso - ribu, piletinu, puretinu, morske prizvode.. Slatkise zamjenit' sa vocem, sokove koji su pravljeni na bazi sode, koncentrata zamjenit' vodom i prirodnim napitcima. Grickalice zamjenit' zelenisima, recimo. Ulja zivotinjskog porijekla, zamjenit' uljima biljnog porijekla..sojino, maslinovo, suncokretovo ulje :thumbup: Jesti - ljuspicasto voce, orasi, bademi i sl..
Kad je hrana raznovrsna i zdrava, covjekov imunitet je jak i nije podlozan upalama prvenstveno.. pa tek onda dalje. :)
Ziv'li! :-D

takodjer,kao i kod mene , ali ne konzumiram sojino ulje,maslinovo only :-D
ljubav_aha

PostPostao/la PalaSa Marsa dana 20/07/2011 07:25

Ama ne jedem ni ja striktno sojino ulje. Jedem preradjevine od soje, brasno za pohovanje, sir, mlijeko itd..
A inace kuhanje je striktno na maslinovom. :-) :-D
PalaSa Marsa

PostPostao/la ljubav_aha dana 20/07/2011 19:16

PalaSa Marsa je napisao/la:Ama ne jedem ni ja striktno sojino ulje. Jedem preradjevine od soje, brasno za pohovanje, sir, mlijeko itd..

plus,ne konzumiram alkohol,i pijem ,narocito tokom ljeta 3l vode,dnevno ; pijem obavezno mlijeko,svaki dan,kao i jogurt ... to bi continued :)
ljubav_aha

PostPostao/la PalaSa Marsa dana 20/07/2011 20:11

PalaSa Marsa je napisao/la:Ama ne jedem ni ja striktno sojino ulje. Jedem preradjevine od soje, brasno za pohovanje, sir, mlijeko itd..

plus,ne konzumiram alkohol,i pijem ,narocito tokom ljeta 3l vode,dnevno ; pijem obavezno mlijeko,svaki dan,kao i jogurt ... to bi continued :)

Ista sam ti tak'a. :) Alkohol zdra'o. :-D Mlijeko ne pijem cesto, kravlje mislim, i ako pijem, onda ono o,o1 masti, a sve drugo da sadrzi. Masnoca iz mlijeka i mlijecnih preradjevina nije dobra za godine kasnije. A popijem podjahkad jogurt.. min., masnoce. ne znam dali mi smijemo ovdj episat' o ovome ljubavi aha? :zoka:
PalaSa Marsa

PostPostao/la Felidae dana 20/07/2011 20:14

sve isto...maslinovo ulje, povrce svaki dan, bijelo meso iskljucivo i morski plodovi, crveno u rijetkim prilikama, slatkise ne volim, o vocu sam ovisna, caj od brusnice barem dva puta sedmicno....i opet bakterije u mokraci......sta reci....
Felidae

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.