Ginekologija i vagine....

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
134
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
194
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
31
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
44
7%
Samo po potrebi
77
12%
Kad se sjetim
25
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
126
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
11
2%

Ukupno glasova : 642

Re: Ginekologija i vagine....

PostPostao/la jedna dana 14/12/2008 21:13

Eh, ali ja sam odmah dobila tablete da pijem ( ne bih znala reći da li su u pitanju antibiotici, ali ova krema koju su mi dali 100% znam da je antibiotik)
kad su ti se vracale gljivice, je li ti se opet javljao svrab, ili si redovno isla na kontrole pa su ti dr-i rekli da ih se nisi kutarisala? Ja svraba, da kucnem u drvo, vise nikad nisam imala, a bijelo pranje, povremeno, zna biti jace (da naglasim da je uvijek bijelo, nije zuto ili ne daj boze druge boje)
jedna

PostPostao/la debela dana 14/12/2008 21:16

evo vam jedan opsiran clanak. @jedna, ovdje su ti odgovori na sva pitanja vezana za gljivice ali molim te ovaj dio clanka zaobidji "Kada se smijete odlučiti za samoliječenje?" :D

http://www.femigel.info/kandidijaza.html
debela

PostPostao/la neprilagodjena dana 14/12/2008 21:19

Ja sam dobila gripu i imala sam upalu bronhija tako da mi je doktor odma propisao antibiotike.

A kod gljivica je svaki put bila svrab i bjelo pranje,znas kao da je u malim mrvicama :roll: :roll:

Ja sam prvo otisla kod mog kucnog doktora i rekla mu sta je (bas me bilo stid) i on mi je rekao da je od antibiotika.

Kasnije kad mi se vratilo otisla sam kod ginekologa i on je uzeo bris i potvrdio da su to te gljivice.

Nejvise me nerviralo to kad sam ih dobila na odmoru :roll: :roll: i onda u turskoj apoteci i nogama i rukama objasnjavaj sta ti je i sta ti treba :roll: :roll:
neprilagodjena

PostPostao/la jedna dana 14/12/2008 21:29

i mojoj drugarici je doktorica rekla da se gljivice i bakterije mogu javiti zbog antibiotika, ali ja sam antibiotike konzumirala zbog problema sa aknama (sad i nemam toliko akni, sem kad trebam dobiti, ali proje par godina lice mi je bilo uzas)

debela - puno hvala :D
jedna

PostPostao/la neprilagodjena dana 14/12/2008 21:32

Meni je doktor rekao da pazim i na prljave wc-ove.

Tako da sad sa sobom nosim mokre krpice i obrisem prije nego li upotrijebim :-) :-)
neprilagodjena

PostPostao/la jedna dana 14/12/2008 21:43

Pa ja nikad ne sjedam na tuđe wc solje, a ako bas moram onda je temeljito oblozim toaletnim papirom :D
jedna

PostPostao/la neprilagodjena dana 14/12/2008 22:02

Ja sad sve obrisem ovim krpicama(ovo su krpice za wc) i onda toalet papirom :lol: :lol:
neprilagodjena

PostPostao/la Šeherzada dana 14/12/2008 22:15

jedna je napisao/la:Pa ja nikad ne sjedam na tuđe wc solje, a ako bas moram onda je temeljito oblozim toaletnim papirom :D

Ni ja NIKADA ne sjedam na wc solje bas nigdje,ni kod prijatelja,samo u svojoj kuci.Nema tog papira koji bi upotrijebila koji moze ocistiti sve.Ni preko papira ne bih sjela....
Šeherzada

Lokacija: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

PostPostao/la Loulou dana 14/12/2008 22:34

Ta "čuvena" gljivica je Candida albicans i zaista se pojavljuje kod velikog broja žena. Uzroci nastanka su različiti - prekomjerna upotreba anitbiotika, pad imuniteta i sl. I sklone su "vraćanju"(ovisno o stanju organizma).
Iskreno, ne znam da li je moguće potpuno iskorijeniti je :?: A kažu da je s E.coli "živa muka". :cry:
Loulou

PostPostao/la mojgrad dana 15/12/2008 00:41

jedna je napisao/la:dakle, proslog ljeta imala sam taj gadan svrab i otisla sam ginekologu. uzela mi je bris i rekla da imam tu neku gljivicu koja se moze pojaviti kod svake trece zene i nije opasna, lako se lijeci. dobila sam pomenute lijekove (vaginalete, tablete i kremu "plimakol nesto"). receno mi je i da se perem kamilicom. nakon 3 dana svrab se povukao. lijekove sam istrosila i... opustila se. a kazem vam sad sam dosta citala o tim cistama i zesce se natripovala, pogotovo zbog problema sa aknama. imam jednu prijateljicu prijateljice :D koja je prije par godina operisala ciste, a ima i ona problema sa aknama . rekla mi je da to nije nista strasno i da je operacija lako prosla.
a taj ultrazvuk sam radila prosle jeseni, jer sam imala povremene bolove u donjem predjelu abdomena. nisam nekad ni mogla mokriti, a pun mi stomak. otisla sam doktoru i oni su me poslali na ultrazvuk. ultrazvuk je bio super dobar, uspostavilo se da sam imala manju nahladu, a te povremene bolove (dakle, kada me nesto "presijece" preko stomaka i to traje oko 1 minutu)uzrokovalo je "trpljenje" od mokrenja.

U slucaju Eserihije Koli odmah znas da li je imas po tome sto mokraca smrdi na amonijak. Ti to nemas.
A sta mislis da odes ne samo ginekologu vec i psihijatru po pitanju tih fobija koje imas. Ipak zapitaj se malo zasto sama sebi umisljas bolesti koje nemas? Ovo ne mislim da te uvrijedim vec iskreno pisem da malo povedes racuna o tome. Nemoj se opterecivati svarima koje nemaju veze sa tobom i tvojim tijelom. Ako zelis da si sigurna da si zdrava fino dokotoru pa ces znati. Od strahovanja sta ako je ovo ili ono nemas nista. Samo sebe psihicki opterecujes i izludjujes.
Fino kod ginekologa, izvadi nalaze i rjesila si problem..
Sretno
mojgrad

PostPostao/la Šeherzada dana 15/12/2008 11:51

Moj grad,potpuno se slazem s tobom.To sam i ja rekla.Dakle:

aida05 je napisao/la:Uvjek je bolje ako je,nedaj Boze nesto,saznati na vrijeme,zato to "Strah me cuti" cisti je izgovor. mozda cujes pozitivnu stvar i bices srA (najvjerovatnetnije)a.Lijepo je kada ti doktor kaze da je papa 2 i da si zdrav.Zato-trk kod doktora!!!!
Šeherzada

PostPostao/la ljubav_aha dana 15/12/2008 23:12

aida05 je napisao/la:
jedna je napisao/la:Pa ja nikad ne sjedam na tuđe wc solje, a ako bas moram onda je temeljito oblozim toaletnim papirom :D

Ni ja NIKADA ne sjedam na wc solje bas nigdje,ni kod prijatelja,samo u svojoj kuci.Nema tog papira koji bi upotrijebila koji moze ocistiti sve.Ni preko papira ne bih sjela....

aida05,gora si od mene,licno radm kao i jedna :lol: kako uopce koristis tudji WC,tacnije tudju WC solju :?:
ljubav_aha

PostPostao/la skojotovski dana 15/12/2008 23:20

haplicira s nogu
skojotovski

PostPostao/la Šeherzada dana 16/12/2008 01:22

ljubav_aha je napisao/la:
aida05 je napisao/la:

aida05,gora si od mene,licno radm kao i jedna :lol: kako uopce koristis tudji WC,tacnije tudju WC solju :?:

Sto kako?Pa cucnem iznad
Šeherzada

PostPostao/la ljubav_aha dana 16/12/2008 01:49

aida05,to sam i mislila,plus,garant digens dasku WC solje,muska pee metoda ,kad mogu oni,zast ne mozemo i mi,zar ne ;-)
ljubav_aha

PostPostao/la jedna dana 16/12/2008 08:59

Da vam kažem da i čučanje nad šoljom nije nikako dobro, jer u tom slučaju ne možeš dobro izmokriti i nastaju upale.
jedna

PostPostao/la Šeherzada dana 16/12/2008 11:14

Ja nemam s tim problema.Bolje nego sjesti na tudju solju i pokupiti bolest!Usput,rijetko kada napolju i idem u wc a taj 1 put u toku dana(koji me uhvati napolju)cucanje dobro dodje.Jos pored toga spojim korisno-tako jacam nozne misice ;-)
Šeherzada

PostPostao/la neprilagodjena dana 16/12/2008 16:04

Ma kupite lotion krpica za solje kao i ja,ocistim sve i posusim toalet papirom i onda mogu da sjednem :-D :-D
neprilagodjena

PostPostao/la ljubav_aha dana 16/12/2008 16:14

aida05 je napisao/la:Ja nemam s tim problema.Bolje nego sjesti na tudju solju i pokupiti bolest!Usput,rijetko kada napolju i idem u wc a taj 1 put u toku dana(koji me uhvati napolju)cucanje dobro dodje.Jos pored toga spojim korisno-tako jacam nozne misice ;-)

jedna,aida05 je napisala cinjenicu o jacanju noznih misica ;-) tacnije,ne samo tih misica,ali je potrebno nauciti kontrolisati kontrakcije,ali je tacno da moze ostati malo urina ,koji moze uzrokovati infekciju,jer ne dolazi do opustanja upravo tog dijela misica
ljubav_aha

PostPostao/la saga dana 17/12/2008 00:16

pih... ja, narocito kad je hladnije, mnogo cesto moram u wc
a posto mi je uglavnom na faxu ledara, to mi je mnogo veselo
niko me ne bi mogao natjerati da sjednem na onu solju... nikakve maramice me ne mogu utjesiti, jedino da nosim kakvo dezinfekcijsko sredstvo i ribam solju svaki put :/
tako da lebdim... heh, i mnogi mi rekose da je to kao lose... al sta cu... uvijek cekam do zadnjeg trenutka, kad bas bas vise ne mogu izdrzati i onda odem u wc
saga

PostPostao/la skojotovski dana 17/12/2008 00:24

jos ako iz prve, u navali, utrefis sredinu, pa te zapljusne voda iz solje.... :lol: :D
skojotovski

PostPostao/la walkabout dana 17/12/2008 07:04

znaci, mishici su jaki u ovom trenutku... :oops: :D :oops: :D :oops:
walkabout

PostPostao/la Šeherzada dana 17/12/2008 11:21

Meni misici bogami jaki i sasvim normalni,a nista ne prekidam.Najnormalnije zavrsim posao kao da sjedim.......Mozda je bas stvar misica koliko mozete izdrzaci cucati iznad wc solje(jos da se ne cuvate nigdje rukama).StO jaci misici-duze!Ja sasvim normalno!!!
Šeherzada

PostPostao/la jedna dana 17/12/2008 12:37

Pa dobro, ja razumijem da je gadno sjesti. Gadno je i meni. Al samo sam rekla cinjenicu da urina ostane (koliko god vi mislile da nema vise nista) i da to izaziva upale.
jedna

PostPostao/la ljubav_aha dana 17/12/2008 16:46

aida05 je napisao/la:Meni misici bogami jaki i sasvim normalni,a nista ne prekidam.Najnormalnije zavrsim posao kao da sjedim.......Mozda je bas stvar misica koliko mozete izdrzaci cucati iznad wc solje(jos da se ne cuvate nigdje rukama).StO jaci misici-duze!Ja sasvim normalno!!!

sad nemam problema,sve izvjezbala u fitness centru,squad/s ;-)

jedna je napisao/la:Pa dobro, ja razumijem da je gadno sjesti. Gadno je i meni. Al samo sam rekla cinjenicu da urina ostane (koliko god vi mislile da nema vise nista) i da to izaziva upale.

prije sam imala taj problem,jeste nezgodonjer je zaista sklop misica tako isprepleten... ma da ne pisem detalje :lol: tema nam je stvarno luda :-)
ljubav_aha

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 11 gostiju.