Ginekologija i vagine....

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
142
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
199
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
31
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
46
7%
Samo po potrebi
78
12%
Kad se sjetim
26
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
134
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
11
2%

Ukupno glasova : 667

Re: Ginekologija i vagine....

PostPostao/la lara b. dana 28/11/2012 17:26

zanima me je li neko ima iskustvo sa miomima. uglavnom imam 3 mioma od nekih 2-3 cm.
inace sam kod dr.amre u clarusu, ali ona tvrdi da to nije problem, da ce ih pratiti, tako to stoji vec odavno. a godisnje rastu oko 1cm.
nisam do sada radjala i brine me sada to sve :roll:
pa jel neko koristio horm.terapiju ili nesto drugo...
i imate li jos nekog gin. preporuciti, da vidim i dr.misljenje oko toga :shock:

i da, 4 ciljana ginekološka brisa:- bris na klamidiju, na HPV, na ureaplazmu, na mikroplazmu... jel to vama predlozi ginek. ili same trazite... procitah da to treba nekada uraditi :)
lara b.

PostPostao/la Saabee dana 29/11/2012 11:49

@Kapri; @da-dy....joj jest skup ovaj beta glucan. Ovo što sam do sad vidjela najjeftiniji od Aktivala 250 mg 35 KM 60 kapsula. Navodno je najbolji od Transferpointa...ali preskup je kod nas. Koje ste vi uzimali?
Još ću danas do ap.Denide.

Kod mene bio mozaik, pa pošlo malo dalje, upala i ACSUS sad. Pijem kunicu, imunal kapi, ponekad Calfen kapi od Matije, Eva kapi od Edena....ne mogu da stignem više da ispijem sve. Zato tražim beta glukan. Od gin.nisam dobila neku posebnu terapiju osim neo penotrana.
Ako neko ima iskustva sa liječenjem ACUSa ...dobro bi došli savjeti. :)
Zadnja izmjena: Saabee; 29/11/2012 14:00; ukupno mijenjano 1 put/a.
Saabee

PostPostao/la Kapri dana 29/11/2012 11:54

Saabee je napisao/la:
Kod mene bio mozaik, pa pošlo malo dalje, upala i ACSUS
Ako neko ima iskustva sa liječenje ACUSa ...dobro bi došli savjeti. :)

Kod mene ista stvar.Bila ljetos.Prvo uradi HPV ja sma bila negativna izlijecila sam se pa ako si negativna napisacu ti sta sam ja pila :)
Kapri

PostPostao/la Saabee dana 29/11/2012 13:57

Kapri je napisao/la:
Saabee je napisao/la:
Kod mene bio mozaik, pa pošlo malo dalje, upala i ACSUS
Ako neko ima iskustva sa liječenje ACUSa ...dobro bi došli savjeti. :)

Kod mene ista stvar.Bila ljetos.Prvo uradi HPV ja sma bila negativna izlijecila sam se pa ako si negativna napisacu ti sta sam ja pila :)

Rekla mi doktorica da ne radim hpv test, obzirom da se ovo prvi put pojavljuje. Ali me zato naručila na papa t. prerano po mom mišljenju...za koji dan a zadnji bio 31.10.2012. :?
Nisam još odlučila da li ću ići, zato tragam za ovim svim preparatima. Jer kad razmislim malo bolje, ove godine mi je baš uzdrman imunitet.
Ako ti nije problem piši šta si koristila...može na pp.
Hvala :)
Saabee

PostPostao/la Kapri dana 29/11/2012 14:13

Mozaik i ASCUS su znak HPV virusa.I meni se javilo prvi put ali su me obavezno slali da radim Hpv tipizaciju.ASCUS bez hpv-a nemora biti opasan,ali ako postoji HPV on je predznak da moze nastati rak.Bolje je uradi to da budes mirna.Nije on bas beznacajan.To je skracenica od Atypical Squamous Cells of Undetermined Significance i pripada u najblazi stepen abnormalnosti celija.

Ja sam pila Beta glukan,vino sa travama(napisacu ti recept) i cajeve....Za 4 mjeseca je nalaz bio uredan.Opet ti kazem kod mene je negativan HPV
Kapri

PostPostao/la Saabee dana 29/11/2012 14:53

@Kapri....Znam, pročitala sam šta znači. A i razgovarala s doktoricom. Zato neću da prepustim baš slučaju i praćenju. Nije baš istina da je mozaik znak hpv virusa, ali ASCUS može biti.
Ako nije tajna gdje si radila tipizaciju i kod koje gin. ideš. Nisam pametna gdje da odem.
Hm, za vino nisam čula....al može heheh :)
Hvala

@m@m...mozaik se otkriva kolposkopijom a ASCUS papa testom
Saabee

PostPostao/la Kapri dana 29/11/2012 15:42

Saabee je napisao/la:@Kapri....Znam, pročitala sam šta znači. A i razgovarala s doktoricom. Zato neću da prepustim baš slučaju i praćenju. Nije baš istina da je mozaik znak hpv virusa, ali ASCUS može biti.
Ako nije tajna gdje si radila tipizaciju i kod koje gin. ideš. Nisam pametna gdje da odem.
Hvala

Kada mi je otkriven mozaik bila sma kod Spahovica i on mi je rekao da je ranica beznacajna ali mozaik koji ne reaguje na jod moze biti znak HPV.Isto mi je rekla i doktorica na porodjajnom gdje sam radila tipizaciju,a poslije mi je to ponovila i Amila FrljAK.Tako da su mi svi rekli da su mozaicne promjene i ASCUS znak HPV.Kod mene sreca nisu bile.Uradi tipizaciju ako ces me poslusati,bolje nego za par mjeseci da ASCUS predje u CIN. kao kod moje drugarice kojoj je ASCUS skocio na CIN 2
Kapri

PostPostao/la Saabee dana 29/11/2012 16:09

Kapri je napisao/la:
Saabee je napisao/la:@Kapri....Znam, pročitala sam šta znači. A i razgovarala s doktoricom. Zato neću da prepustim baš slučaju i praćenju. Nije baš istina da je mozaik znak hpv virusa, ali ASCUS može biti.
Hvala

Kada mi je otkriven mozaik bila sma kod Spahovica i on mi je rekao da je ranica beznacajna ali mozaik koji ne reaguje na jod moze biti znak HPV.Isto mi je rekla i doktorica na porodjajnom gdje sam radila tipizaciju,a poslije mi je to ponovila i Amila FrljAK.Tako da su mi svi rekli da su mozaicne promjene i ASCUS znak HPV.Kod mene sreca nisu bile.Uradi tipizaciju ako ces me poslusati,bolje nego za par mjeseci da ASCUS predje u CIN. kao kod moje drugarice kojoj je ASCUS skocio na CIN 2

Pa sad..hm...za razmišljanje.
Amira mi je otkrila "ranicu" ali mi nikad nije rekla da bi moglo biti od hpv. Kad sam je pitala od čega bi moglo biti, rekla je od upale. Što sam i liječila. Kod mene je na jod reagovalo i ranije i sad.
Promijenila sam Amiru ali mislim da sam pogriješila. Bar njene kolposkopije nisu bile bolne. :)
Saabee

PostPostao/la Kapri dana 29/11/2012 16:18

Ranica i nije od HPV-a ja pricam o MOZAIKU koji nije isto sto i ranica.MOZAIK ne reaguje na jod.Sad si me zbunila sta ti ustvari imas ili mozaik ili ranicu
Kapri

PostPostao/la Saabee dana 29/11/2012 16:26

Kapri je napisao/la:Ranica i nije od HPV-a ja pricam o MOZAIKU koji nije isto sto i ranica.MOZAIK ne reaguje na jod.Sad si me zbunila sta ti ustvari imas ili mozaik ili ranicu

Hmmmm...izgleda sam ja pomiješala to dvoje. Amira mi je rekla nježni mozaik i ranica. Ali reagovalo je na jod. I sad kad mi je ova rekla da se površina ranice povećala..reagovala je i na sirćetnu kiselinu i jod. Gin. je rekla da je to dobro.
Saabee

PostPostao/la Kapri dana 29/11/2012 16:28

I meni je njezni mozaik koji slabo reaguje na jod.Inace mozaik slabije reaguje na jod.To sve znam od Spahovica jer njemu najvise vjerujem a i citala sam dosta o tome.
Kapri

PostPostao/la Saabee dana 29/11/2012 16:46

Šta nas neće sve snaći.
Vjerovatno ću se odlučiti i ja za Spahovića...čula sam dosta pohvala.
Za to vrijeme ..što bi Đuro rekao..AlteRnativna medicina! :)
Saabee

PostPostao/la orange dana 29/11/2012 16:53

Drage dame,

zna li mozda neko da li se na Kosevu radi HSG nalaz? Evo sad sam zvala par privatnika, kosta 250 KM... pa kontam ako se vec na Kosevu moze uraditi i sacekacu ako se vec dugo ceka, nije bitno...
U Opcoj bolnici se ne radi, neki dan sam zvala i receno mi je da ne rade...
orange

PostPostao/la Kapri dana 29/11/2012 16:57

Saabee je napisao/la:Šta nas neće sve snaći.

Spahovic je odlican strucnjak.A evo ti recept za sve zenske boljke :-D
U litar vina bijeloga stavis 3 supene kasike kantariona,kunice i preslice.Zaklopi folijom i ostavi na mracnom mjestu da stoji 10 dana.Onda procjedi i pij nataste po casicu rakije.Odlicna stvar za zenske stvari
Kapri

PostPostao/la Saabee dana 29/11/2012 17:27

Hej draga, hvala za recept. :) Pretpostavljam nije važno koje bijelo vino!?
Saabee

PostPostao/la Kapri dana 29/11/2012 17:29

Naravno da nije moze i najjeftinije :-D
Kapri

PostPostao/la Saabee dana 29/11/2012 21:46

Kapri je napisao/la:Naravno da nije moze i najjeftinije :-D

Saabee

PostPostao/la PeekABoo dana 29/11/2012 23:01

orange je napisao/la:Drage dame,

zna li mozda neko da li se na Kosevu radi HSG nalaz? Evo sad sam zvala par privatnika, kosta 250 KM... pa kontam ako se vec na Kosevu moze uraditi i sacekacu ako se vec dugo ceka, nije bitno...

Može li info molim te ko ti je (koji ginekolog) preporučio da radiš HSG i koje sve pretrage trebaš uraditi prije HSG-a?
PeekABoo

PostPostao/la BIONA dana 29/11/2012 23:05

Kapri je napisao/la:
Saabee je napisao/la:Šta nas neće sve snaći.

Spahovic je odlican strucnjak.A evo ti recept za sve zenske boljke :-D
U litar vina bijeloga stavis 3 supene kasike kantariona,kunice i preslice.Zaklopi folijom i ostavi na mracnom mjestu da stoji 10 dana.Onda procjedi i pij nataste po casicu rakije.Odlicna stvar za zenske stvari

Izvini, znaci ide po jedna kasika ove 3 biljke? Hvala :)
BIONA

PostPostao/la Kapri dana 29/11/2012 23:08

Ne jedna vec 3 kasike supene kunice,3 kantariona i 3 preslice :)
Kapri

PostPostao/la BIONA dana 29/11/2012 23:20

E sad je jasno, pravim ovo definitivno :thumbup:
BIONA

PostPostao/la Kapri dana 30/11/2012 01:24

Slobodno :) Za sve zenske boljke,mojoj komsinici rjesilo miome,nestali kao rukom.....Samo pij redovno ujutro nataste
Kapri

PostPostao/la azurna_obala dana 30/11/2012 01:53

Meni je moja mati uvijek govorila da popijem po jednu čašicu rakije kad dobijem mjesečnicu, jer imam užasne bolove...a ja nikad :roll:
azurna_obala

PostPostao/la Kapri dana 30/11/2012 02:36

Ja ne govorim o rakiji ...Ako ko hoce neka me poslusa ako ne vasa stvar :)
Kapri

PostPostao/la orange dana 30/11/2012 10:28

PeekABoo je napisao/la:
orange je napisao/la:Drage dame,

Može li info molim te ko ti je (koji ginekolog) preporučio da radiš HSG i koje sve pretrage trebaš uraditi prije HSG-a?

Preporucila mi dr. Gutic u Opcoj bolnici jer je vidjela prosiren desni jajovod a poslije nje sam isla kod Anje Tomic koja je vidjela taj nalaz i nakon pregleda ultrazvukom, na svom nalazu napisala da i ona preprucuje HSG.
Jucer sam zvala kod dr. Divanovica i sestra mi je rekla da on to radi ali da prvo trebam doci kod njega na konsultacije i uraditi brisove na klamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, koje sam ja uradila prije 3 mjeseca i svi su hvala Bogu bili negativni. Eto to je sve sto su mi rekli.

U medjuvremenu sam saznala da se ovaj nalaz ne radi ni na Kosevu :sad:
orange

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.