Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator/ica: Bobi

Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

PostPostao/la Neelix dana 11/06/2009 22:40

mima je napisao/la:
Neelix je napisao/la:
travar je napisao/la:Ja sam u radnji na Alipašinom Polju (pored pijace, mislim da se zove Extra Mobiles ili tako nešta) uzeo mobitel, 30 KM jeftiniji nego u Imamexu (u kojem btw nije bilo tog mobitela).
Čovjek nabavlja iz Njemačke brandirane mobove, onda ih samo de-brandira :D, i prodaje!
Već sam prije 5 godina uzeo jedan mobiel kod njega, i evo još radi bez problema!
I što je najvažnije, garancija je 1 godina!

joj sto ga smaslat volis :D :lol:

ja sam kupovao u imamexu bez problema, a najdraze mi je neki telecomov na rate. najsigurniji si, a garancija 2 god.

Telefoni telecoma su stvarno cisti lopovluk.

zasto?

uzmem super telefon sa 15 km ratom na 2 godine (prije 2 god uzeo samsung x830, otplatio ga, taman mi dosadi, sad uzeo motorolu zn5, ista rata). nije finansijsko opterecenje, nije ni skup (360km+pddv), nadji mi ga jeftinijeg. a imam 2 god garanciju.
Neelix

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 11/06/2009 22:45

Neelix je napisao/la:
mima je napisao/la:
Neelix je napisao/la:Ja sam u radnji na Alipašinom Polju (pored pijace, mislim da se zove Extra Mobiles ili tako nešta) uzeo mobitel, 30 KM jeftiniji nego u Imamexu (u kojem btw nije bilo tog mobitela).
Čovjek nabavlja iz Njemačke brandirane mobove, onda ih samo de-brandira :D, i prodaje!
Već sam prije 5 godina uzeo jedan mobiel kod njega, i evo još radi bez problema!
I što je najvažnije, garancija je 1 godina

joj sto ga smaslat volis :D :lol:

ja sam kupovao u imamexu bez problema, a najdraze mi je neki telecomov na rate. najsigurniji si, a garancija 2 god.

Telefoni telecoma su stvarno cisti lopovluk.

zasto?

uzmem super telefon sa 15 km ratom na 2 godine (prije 2 god uzeo samsung x830, otplatio ga, taman mi dosadi, sad uzeo motorolu zn5, ista rata). nije finansijsko opterecenje, nije ni skup (360km+pddv), nadji mi ga jeftinijeg. a imam 2 god garanciju.

Slažem se, ne znam što ovolika hampa na BHTelecom glede mobilnih koje prodaju?
chuchumbamayumbe

PostPostao/la Šeherzada dana 31/08/2009 10:27

travar je napisao/la:Ja sam u radnji na Alipašinom Polju (pored pijace, mislim da se zove Extra Mobiles ili tako nešta) uzeo mobitel, 30 KM jeftiniji nego u Imamexu (u kojem btw nije bilo tog mobitela).
I što je najvažnije, garancija je 1 godina!

Nikada u ovoj radnji vise.Uzasno je skup a sa 2 sam bila nezadovoljna.Nedavno mi je trazio kada sam mjenjala mobitel da mu damn svoj i doplatu 150km za drugi,a u gradu dala svoj i 50km.Znaci 100km trazio vise.
Šeherzada

Lokacija: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

PostPostao/la mrtva kokoš dana 31/08/2009 10:41

ima na ciglanama kod kosih liftova radnja PC Ke&Na mobile. cijene korektne, ja sam jednom uzimao mob. i likovi su krajnje regularni bili...
mrtva kokoš

PostPostao/la Šeherzada dana 31/08/2009 10:45

Ja sam juce na autopijaci gledala mobitele i vidjela gdje cu da kupim.Da nebi cekala do sljedece nedelje covjek mi je dao broj ali ga nisam spasila poslije ukucavanja :sad: .Znam,budala!
Covjek se zove Izo,malo je podeblji.Ako iko zna o kome govorim,broj tel ili gdje radi ovim danima moze li mi reci,hitno mi je!!!
Šeherzada

PostPostao/la VenomSa dana 31/08/2009 12:03

Ja sam prosle godine kupio mobitel u radnji preko puta autobuske stanice u Istocnom Sarajevu (prije Tom-a). Mobitel radi odlicno, cijena je bila za preko 40 KM jeftinija nego bilo gdje, a garancija je pola godine.

Imamex zaobilazite u sirokom luku. Osim sto podvaljuju baterije (nakon sto su zamijenili bateriju na NOVOM mobitelu, tu istu bateriju su stavili u drugi mobitel !?!?!) servis je UZAS!!! Njihova garancija pokriva SOFTWARE, a ne hardware. Nisu mi htjeli zamijeniti zvucnik na 2 mjeseca starom mobitelu. I jos nesto, momak je pred mojim ocima listao svesku u kojoj su zapisani svi mobiteli koji su vec na servisu. Radilo se o najmanje 50-tak mobitela pa se mozete uvjeriti u kvalitet proizvoda.
VenomSa

PostPostao/la Šeherzada dana 31/08/2009 16:08

big head je napisao/la:najbolje mjesto, najpouzdaniji telefoni, garancija naravno, i najpovoljnije kod Cele u trznici na Grbavici, nije kod onog nekog Mese, nego unutra u trznici na prvom spratu, lik je Celo, nisam siguran kak se zove, Elmedin ili tako nekak.

Ima li jos neko iskustva sa Celom?Mislim,ne s njim vec s telefonima tamo :D
Šeherzada

PostPostao/la Radosav dana 31/08/2009 17:01

VenomSa je napisao/la:...

Imamex zaobilazite u sirokom luku. Osim sto podvaljuju baterije (nakon sto su zamijenili bateriju na NOVOM mobitelu, tu istu bateriju su stavili u drugi mobitel !?!?!) servis je UZAS!!! Njihova garancija pokriva SOFTWARE, a ne hardware. Nisu mi htjeli zamijeniti zvucnik na 2 mjeseca starom mobitelu. I jos nesto, momak je pred mojim ocima listao svesku u kojoj su zapisani svi mobiteli koji su vec na servisu. Radilo se o najmanje 50-tak mobitela pa se mozete uvjeriti u kvalitet proizvoda.

Imao isti problem sa Imamexom. Ko mi je kriv kad nisam gledao, u garancijskom listu fino VELIKIM SLOVIMA pise da se garancija odnosi samo na software telefona...
Radosav

PostPostao/la VenomSa dana 31/08/2009 18:18

Znam, ali pretpostavljao sam da u garanciju ulazi sve osim baterije i mozda displaya. Ko mi je kriv kad nisam ni ja gledao. Radi ovakve "garancije" uopce nema smisla vise kupovati nove mobitele. Kupis polovnjak i ustedis fine pare.

Ovo iskustvo sa Imamexom sam ispricao svakome. Fuj, takav odnos nisam nigdje vidio. Kupis NOV mobitel na kojem se pokvari zvucnik nakon 2 mjeseca (pitanje je da li uopce bio nov mobitel) i cigani nece da zamjene zvucnik vec traze 15 KM+ostanak u servisu sedmicu-dvije jer imaju toliko pokvarenih mobitela da ih ne mogu stici popravljati.
VenomSa

PostPostao/la Šeherzada dana 01/09/2009 13:23

Definitivno pojeftini,najljubazniji su u Gazi Husref Begovoj 4.Mobiteli novi,garancija godinu dana,momci pravo ljubazni,jos se gratis dobije futrola..... :thumbup:
Šeherzada

PostPostao/la Mahalac dana 01/09/2009 13:40

Ma u BHtelecomu su najpovoljniji :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:dance:
Mahalac

PostPostao/la nineinchnails dana 03/09/2009 14:47

Ova tema ocito sluzi za reklamu trgovaca mobitelima nego za stvarnu uslugu onima koji planiraju kupiti mobitel.
Najjednostavnije:
BH Telecom i izvoli.........dobices telefon koji je 100% ispravan, 100% original i 100% povoljno i rijeseni svi problemi.

Gdje god drugo da odete kupiti telefon dobicete slijedece:
1. Telefoni su u 60% slucajeva ukradeni
2. Telefoni su u 80% slucajeva dekodirani sa neke evropske mreze
3. Telefoni u 70% slucajeva imaju re-instaliran softver
4. Telefoni u 80% slucajeva ne podrzavaju softverski sve ono sto bi trebali, jer su dekodirani i reinstalirani
5. Telefoni su zbog svega gore navedenog preskupi.

Povodeci se licnim iskustvom i iskustvom prijatelja, zakljucak je: Kupite telefon samo u BH Telecomu. Jest da su i oni kriminalna organizacija, ali druge nam nema.
nineinchnails

PostPostao/la mrtva kokoš dana 03/09/2009 14:53

nineinchnails je napisao/la:Ova tema ocito sluzi za reklamu trgovaca mobitelima nego za stvarnu uslugu onima koji planiraju kupiti mobitel.
Najjednostavnije:
BH Telecom i izvoli.........dobices telefon koji je 100% ispravan, 100% original i 100% povoljno i rijeseni svi problemi.

4. Telefoni u 80% slucajeva ne podrzavaju softverski sve ono sto bi trebali, jer su dekodirani i reinstalirani

Povodeci se licnim iskustvom i iskustvom prijatelja, zakljucak je: Kupite telefon samo u BH Telecomu. Jest da su i oni kriminalna organizacija, ali druge nam nema.

buahhhh vidi postotaka kao da ih je radio statisticki zavod fbih :D
nego odo ja u bh telecom kupiti telefon :run:
mrtva kokoš

PostPostao/la tahoma dana 03/09/2009 15:07

Neelix je napisao/la:uzmem super telefon sa 15 km ratom na 2 godine (prije 2 god uzeo samsung x830, otplatio ga, taman mi dosadi, sad uzeo motorolu zn5, ista rata). nije finansijsko opterecenje, nije ni skup (360km+pddv), nadji mi ga jeftinijeg. a imam 2 god garanciju.

Jesi zadovoljan telefonom?
Jel ga bilo na stanju ili si morao cekati da im dodje?
Ja kontam isto taj da uzmem...
tahoma

PostPostao/la Better Man dana 03/09/2009 15:44

Najsigurnije je uzeti mobitel preko jednog od 3 telekom operatera, a evo zašto. Dobijete 100% orginal telefon koji nije skidan sa mreže,koji ima sve moguće opcije i funkcije kao da ste ga kupili npr. (Samsungov mobitel) u zemlji koja je proizvođač tog mobitela, odnosno zemlji odakle dolazi taj brand, a ne da fali pola opcija i funkcija i koji ima normalnu garanciju. Pored telekoma jedino sigurno mjesto gdje možete biti sigurni da ste kupili 100% orginalan telefon je Mobisel, ali to se odnosi isključivo na Nokiu, jer je Mobisel ovlašteni zastupnik i distributer isključivo Nokia mobitela. Otiđite u bilo koji shop u gradu i tražite određeni mobitel, ako imaju imaju samo jedan primjerak ( zašto?, zato što nisu zastupnici i zato što za jeftine pare pokupuju na benzinskim pumpama i drugim radnjam vani telefone koji su kodirani na mreže te zemlje i ovdje ih dekodiraju i uvaljuju naivnim budalama), dok u telekomima kad tražite određeni model imaju na lageru više primjeraka. Isto tako i u Mobiselu (njihova radnja u Titovoj) bilo koji model Nokie koji imaju nije samo jedan primjerak, već više. Imao sam prije par godina jedan model Nokie koji sam kupio u Mobiselu. Isti dan kad sam ga kupio prilikom korištenja primjetim da mu jedna tipka ne radi kako treba i odmah odem u Mobisel i bez riječi mi zamjene telefon i dadnu drugi primjerak koji je na sreću bio bez greške. da vam se ovo desi u Imamexu ili sličnim radnjama morali bi ste čekati da vam nabave novi, jer isti su imali samo u jednom primjerku, a i kad dođe ne bi ste bili sigurni dali su vam uopće nabavili novi ili su vam uvalili vaš neispravni koji su popravili ( jedno je kad vam na licu mjesta pred vašim očima zamjene telefon i dadnu drugi primjrerak, a drugo je kad vam kažu dođite za par dana ili koju sedmicu) ili bi vam odmah ponudili opravku umjesto zamjene. Bilo koji mobitel koji je orginalan i namjenjen za tržište ex Yu mora imati domaći meni (uglavnom je to hrvatski i srpski jezik), ako nema velika vjerovatnoća da je skidan sa neke strane mreže.
Better Man

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 03/09/2009 16:31

Splinter je napisao/la:
nineinchnails je napisao/la:Ova tema ocito sluzi za reklamu trgovaca mobitelima nego za stvarnu uslugu onima koji planiraju kupiti mobitel.
Najjednostavnije:

Slažem se sa 22,86cm dugim noktima...
I ja sam uzeo N78 u BH Telecomu, dao sam neznatno više, imam garanciju, telefon čist iz kutije, 0 minuta razgovora, sve radi, prelijepo. Ne znam šta je sa ljudima koji kojekakvim likovima iz oglasa plaćaju basnoslovne cifre a mobitele kakve je 22,86cm dugi nokti gore spomenuo?
Napomena, nemam nikoga u BH Telecomu, dapache, haman pa ih prezirem, ali što se tiče ponude telefona, relativno su fer.
chuchumbamayumbe

PostPostao/la hakazvaka dana 03/09/2009 18:32

chuchumbamayumbe je napisao/la:
Splinter je napisao/la:
Najjednostavnije:

Slažem se sa 22,86cm dugim noktima...
I ja sam uzeo N78 u BH Telecomu, dao sam neznatno više, imam garanciju, telefon čist iz kutije, 0 minuta razgovora, sve radi, prelijepo. Ne znam šta je sa ljudima koji kojekakvim likovima iz oglasa plaćaju basnoslovne cifre a mobitele kakve je 22,86cm dugi nokti gore spomenuo?
Napomena, nemam nikoga u BH Telecomu, dapache, haman pa ih prezirem, ali što se tiče ponude telefona, relativno su fer.

telecom ima slabu ponudu telefona.
nema iphone, blackberry :skoljka:
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la Better Man dana 04/09/2009 11:07

Blackberry imaš u ponudi m:tl-a, a I-Phone nije još legalno na našem tržištu.
Better Man

PostPostao/la Halleluhwah dana 04/09/2009 11:18

chuchumbamayumbe je napisao/la:Slažem se sa 22,86cm dugim noktima...

Moram potvrditi da je chuchumbamayumbe potpuno tačan, ali, nažalost, ja ne mogu konvertovati njegovo ime u ništa sem chuchumbamayumbe.
Halleluhwah

Lokacija: Among and above strange people, mit dir Lili Marleen

PostPostao/la Neelix dana 04/09/2009 15:21

tahoma je napisao/la:
Neelix je napisao/la:uzmem super telefon sa 15 km ratom na 2 godine (prije 2 god uzeo samsung x830, otplatio ga, taman mi dosadi, sad uzeo motorolu zn5, ista rata). nije finansijsko opterecenje, nije ni skup (360km+pddv), nadji mi ga jeftinijeg. a imam 2 god garanciju.

Jesi zadovoljan telefonom?
Jel ga bilo na stanju ili si morao cekati da im dodje?
Ja kontam isto taj da uzmem...

nazovi 1444 pa provjeri imajul na stanju. reci ce ti tacno koliko u kojoj posti imaju primjeraka :) ja kad sam kupovao bilo je, a ima tome 4-5 mjeseci :) telefon je odlican, pogotovo kamera.
Neelix

PostPostao/la respo dana 04/09/2009 15:46

da ne otvaram novu temu moze li mi ko reci gdje se moze kupiti xperia

licno me ne zanima sto nema srpski ili hr jezik jer ionako sada mozes mobitelu izvrsiti update da poboljsas softver i da promijenis jezik

tako da to original ne original sto se tice jezika je prica za malu djecu osim ako se neko da se "zeza" sa tim
nek je on original onako a to za koje trziste je namjenjen najmanji je problem

tako da ja trazim samo posteno mjesto gdje mi nece uvaliti polovan i pokvaren i ako nesto nije uredu da mi ga uredno zamjene a ne tipa imamex koliko sam cuo garancija samo na softver
.ebo softver ja cu ga sam zamjeniti glavni mi je dio hardver
respo

PostPostao/la hakazvaka dana 04/09/2009 16:45

respo je napisao/la:da ne otvaram novu temu moze li mi ko reci gdje se moze kupiti xperia

licno me ne zanima sto nema srpski ili hr jezik jer ionako sada mozes mobitelu izvrsiti update da poboljsas softver i da promijenis jezik

tako da to original ne original sto se tice jezika je prica za malu djecu osim ako se neko da se "zeza" sa tim
nek je on original onako a to za koje trziste je namjenjen najmanji je problem

tako da ja trazim samo posteno mjesto gdje mi nece uvaliti polovan i pokvaren i ako nesto nije uredu da mi ga uredno zamjene a ne tipa imamex koliko sam cuo garancija samo na softver
.ebo softver ja cu ga sam zamjeniti glavni mi je dio hardver

imas za 840 KM ako se dobro sjecam u Robotu Novi Grad, ona neka smijesna radnja ispred stepenica. isto pijaca.
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la hakazvaka dana 04/09/2009 16:49

Better Man je napisao/la:Blackberry imaš u ponudi m:tl-a, a I-Phone nije još legalno na našem tržištu.

a ja sam kriv, pretpostavljam, sto iphone nije jos na nasem trzistu ?
sta mislis, Apple nas mrzi ? ne bih rekao. prije ce biti da nema iphone-a kod nas jer telekom jos uvijek nije dovoljno zainteresovan za ozbiljne projekte.
if you know what i mean.
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 04/09/2009 22:18

hakazvaka je napisao/la:
Better Man je napisao/la:Blackberry imaš u ponudi m:tl-a, a I-Phone nije još legalno na našem tržištu.

a ja sam kriv, pretpostavljam, sto iphone nije jos na nasem trzistu ?
sta mislis, Apple nas mrzi ? ne bih rekao. prije ce biti da nema iphone-a kod nas jer telekom jos uvijek nije dovoljno zainteresovan za ozbiljne projekte.
if you know what i mean.

Pa. šta misliš, koja bi bila cijena iPhone-a kada bi ga kod nas legalno prodavali?!
Jedno dvije milje km, brat-bratu.
chuchumbamayumbe

PostPostao/la respo dana 05/09/2009 00:00

pa kolika je cijena u t-comu i onda uporedite koliko bi bila
respo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Računari i tehnologija

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.