Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Re: Gdje kupovati svježe meso u Sarajevu?

PostPostao/la poznanik dana 21/08/2011 12:13

Goblin je napisao/la:
poznanik je napisao/la:
BHF_Manijak je napisao/la:Kako ba nema, sta se pravite Englezi...Haman svaki Merkator ili Konzum kako znam ima odvojen odjel gdje se svinjtina prodaje, eto lafo nema nigdje...Hocemo to opet o majorizaciji?! :oops:

Jes', ima, al' u Istočnom Sarajevu....u ovom Jošistočnijem - nema :oops:

Ne znam kako tvrdis ovakve stvari :shock: :shock:
Poslije ovoga sumnjam u svaki tvoj post i svaku tvoju izjavu. Svaki mercator i konzum ima svinjetine. Pijaca -trzni centar Grbavica ima svinjetine i to najmanje u dvije mesarske radnje.

Tema je "svježe meso", ne prerađevine. Na grbavičkoj pijaci svježe svinjsko meso prodaje se samo kod Švabe, nigdje drugo. Svaki Mercator i Konzum nema svježe svinjsko meso u prodaji.

Da prolaziš Grbavicom, znao bi da odavno Majmunović ne prodaje meso, zamijenio ga Prndelj iz Velešića ;-)
poznanik

PostPostao/la JThomas dana 21/08/2011 13:45

dobro, počeli smo od verzije da nema nikako, da moraš po svinjetinu u istočno sarajevo i da se ljudi boje linča kad bi prodavali, pa smo skontali da ima na ilidži, ali daleko, ko će iz grada ići na ilidžu, pa smo skontali da ima i na grbavici i u tržnici, al' sad ne odgovara cijena i što više majmunović ne drži...napredujemo, korak po korak.

:-)
JThomas

PostPostao/la poznanik dana 21/08/2011 14:01

JThomas je napisao/la:dobro, počeli smo od verzije da nema nikako, da moraš po svinjetinu u istočno sarajevo i da se ljudi boje linča kad bi prodavali, pa smo skontali da ima na ilidži, ali daleko, ko će iz grada ići na ilidžu, pa smo skontali da ima i na grbavici i u tržnici, al' sad ne odgovara cijena i što više majmunović ne drži...napredujemo, korak po korak.

Da bismo na kraju došli do zaključka da u cijelom Sarajevu svježe svinjsko meso prodaju samo tri privatne mesnice, ne i Konzum ili Mercator :oops:

Da redovno kupuješ svinjsko meso na grbavičkoj pijaci, kako si napisao, sigurno bi znao koliko Švabo dnevno pretrpi negativnih reakcija građana na prodaju svinjskog mesa :sad:
poznanik

PostPostao/la JThomas dana 21/08/2011 14:05

evo male retrospektive:

poznanik je napisao/la:
PipiDugaDevetka je napisao/la:Pajić Prom na pijaci Ilidža ima prodavnicu sa mesom kojeg kao lafo u Sarajevu nema!

Indikativno je da građani Sarajeva moraju putovati 12 km da bi kupili kilo svinjskog mesa :(

Jes', ima, al' u Istočnom Sarajevu....u ovom Jošistočnijem - nema

Raska je napisao/la:Trolom do Dobrinje, pa lagano u Tom ili nekoliko mesnica u blizini, jer jedino tamo mogu kupiti one vrste mesa koje u SA nema.

nagradno pitanje: iz kojeg to dijela grada sarajeva građanin sarajeva mora putovati 12 km i do grbavice i do tržice i do ilidže da bi kupio kilo svinjskog mesa?
JThomas

PostPostao/la poznanik dana 21/08/2011 14:18

JThomas je napisao/la:nagradno pitanje: iz kojeg to dijela grada sarajeva građanin sarajeva mora putovati 12 km i do grbavice i do tržice i do ilidže da bi kupio kilo svinjskog mesa?

Očito je da imaš problem s kompleksom dokazivanja sopstvene vrijednosti i nadmoći :-) :D

Evo, zadovoljiću tvoju psihu odgovorom - ne, ne treba 12 km, ali treba po 3-4. Zar i to nije dovoljno indikativno o broju mesnica u kojoj se prodaje svinjsko meso. Ispada: na svakih 10.000 građana kršćanske religije - po jedna.

Podsjećam te na iskustva grbavičkog mesara koji svakodnevno doživljava prigovore zbog prodaje svinjskog mesa, pa možda uskoro budu samo dvije svinjske mesnice.

A nagradna pitanja ostavi za svoje vršnjake u igraonici.
Zadnja izmjena: poznanik; 21/08/2011 14:23; ukupno mijenjano 1 put/a.
poznanik

PostPostao/la JThomas dana 21/08/2011 14:21

:lol:

četvrta verzija otkad je počela priča o svinjetini :lol:
JThomas

PostPostao/la ladyblue18 dana 21/08/2011 14:25

Bogam nije JT taj koji je poceo pricu o svinjetini pa onda mjenjao 5 puta svoje tvrdnje. :oops:

Inace ove price kako narodu smetaju mesnice gdje se svinjetina prodaje pa bi ih haman demolirali su... :-)
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

PostPostao/la poznanik dana 21/08/2011 14:35

ladyblue18 je napisao/la:Bogam nije JT taj koji je poceo pricu o svinjetini pa onda mjenjao 5 puta svoje tvrdnje. :oops:

Inace ove price kako narodu smetaju mesnice gdje se svinjetina prodaje pa bi ih haman demolirali su... :-)

Da izađeš malo iz svoje avlije i pitaš Švabu na grbavičkoj pijaci, ne bi toliko kolutala očima.

U gradu površine 100 km2 imati 3 svinjske mesnice je pravi razlog za kolutanje očima, i činjenica koja je bliža tvrdnji da ih nema nikako. Jedna svinjska mesnica na 10.000 stanovnika je podatak koji svaku normalnu osobu u multireligijskoj zajednici treba da zabrine.
poznanik

PostPostao/la ladyblue18 dana 21/08/2011 14:50

poznanik je napisao/la:Da izađeš malo iz svoje avlije i pitaš Švabu na grbavičkoj pijaci, ne bi toliko kolutala očima.

U gradu površine 100 km2 imati 3 svinjske mesnice je pravi razlog za kolutanje očima, i činjenica koja je bliža tvrdnji da ih nema nikako. Jedna svinjska mesnica na 10.000 stanovnika je podatak koji svaku normalnu osobu u multireligijskoj zajednici treba da zabrine.

A ti znas gdje ja izlazim, i izlazim li iz svoje avlije...kako? :zoka:

Zato sto ce nekoliko primitivaca zakolutati ocima kad vide svinjetinu u mesnici to je kao valjan razlog da se Sa i njegovi stanovnici proglase kasabom eto koja ne odobrava svinjetinu, sto povlaci da Sarajlije mrze haman i sve sto nije muslimansko, hajd malo odvadite.

Kome svinjetina treba naci ce je i u srcu grada, a nece morati ici u drugi entitet a ni 12 km :wink: jelde da ne valja pretjerivati. :wink:
Da postoji veca potraznja vjerovatno bi bila i veca ponuda, ali necete od Sarajeva praviti nesto sto nije nit cete izmisljati. :wink:
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

PostPostao/la udrch dana 21/08/2011 14:58

Čovjek je pitao za svježe meso, nije pitao za svinjetinu, tako da je bezveze priča o tome..
Vratimo se mesu, manite se harama u ramazanu..
Istočno Sarajevo je koliko znam uvijek bilo Sarajevo, pa će i biti uvijek..tamo je potražnja veća i ponuda je veća što je sasvim razumljivo..
Poznanik hinski ovdje i provlači tezu da u gradu živi sveukupno 30000 Srba i Hrvata, što nije tačno..samo u Istočnom sarajeviu ih ima bar 50000..
Jel to dežurnoi demagog hoće reći da oni nisu Sarajlije?
Kakva je to diskriminacija?
Podsjeća me na najcrnje SDS i SNSD demagoge koji ovo isto tvrde..
udrch

PostPostao/la poznanik dana 21/08/2011 15:07

udrch je napisao/la:Čovjek je pitao za svježe meso, nije pitao za svinjetinu, tako da je bezveze priča o tome..
Istočno Sarajevo je koliko znam uvijek bilo Sarajevo, pa će i biti uvijek..tamo je potražnja veća i ponuda je veća što je sasvim razumljivo..
Poznanik hinski ovdje i provlači tezu da u gradu živi sveukupno 30000 Srba i Hrvata, što nije tačno..samo u Istočnom sarajeviu ih ima bar 50000..

Šta da ti čovjek odgovori na ovakav komentar :-) :( :? Stvarno ne znam :-)

Još me i SDS demagogom proglašavaš :-) :lol: :lol: Pa stvarno... :( :?

A nisam ni znao da se svinjsko meso ne smije ni spominjati u vrijeme mjeseca Ramazana :-) :? Kako bi se tek ponašao da vidiš svinjsku mesnicu i prodavca u njoj :oops:
poznanik

PostPostao/la oh teddy... dana 21/08/2011 15:13

Sama cinjenica da se o ovome mora raspravljati, govori dovoljno za sebe.

Nego, jel zna neko gdje u Sarajevu ima kupiti zecetine? ili svjeze jaretine? posebno me zecetina zanima, jel postoji to igdje u Sarajevu?
oh teddy...

PostPostao/la udrch dana 21/08/2011 15:22

poznanik je napisao/la:
JThomas je napisao/la:nagradno pitanje: iz kojeg to dijela grada sarajeva građanin sarajeva mora putovati 12 km i do grbavice i do tržice i do ilidže da bi kupio kilo svinjskog mesa?

Očito je da imaš problem s kompleksom dokazivanja sopstvene vrijednosti i nadmoći :-) :D

Evo, zadovoljiću tvoju psihu odgovorom - ne, ne treba 12 km, ali treba po 3-4. Zar i to nije dovoljno indikativno o broju mesnica u kojoj se prodaje svinjsko meso. Ispada: na svakih 10.000 građana kršćanske religije - po jedna.

Podsjećam te na iskustva grbavičkog mesara koji svakodnevno doživljava prigovore zbog prodaje svinjskog mesa, pa možda uskoro budu samo dvije svinjske mesnice.

A nagradna pitanja ostavi za svoje vršnjake u igraonici.

Ovo sa velikim slovima si ponovio nekoliko puta..ništa ti ne radiš džabe..
Svinjetina mi ne smeta ni u mesari, a ni bilo gdje drugo..
Ko želi bujrum, pa makar kamenje bilo..
udrch

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 21/08/2011 15:43

oh teddy... je napisao/la:....

Nego, jel zna neko gdje u Sarajevu ima kupiti zecetine? ili svjeze jaretine? posebno me zecetina zanima, jel postoji to igdje u Sarajevu?

Ja znam gdje ima za kupiti konjetine, ali ja je nisam kupovao, pa detalje ne bih znao objasniti. Samo telefon na pp.
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la plain vanilla dana 21/08/2011 20:40

poznanik je napisao/la:

A nisam ni znao da se svinjsko meso ne smije ni spominjati u vrijeme mjeseca Ramazana :-) :? Kako bi se tek ponašao da vidiš svinjsku mesnicu i prodavca u njoj :oops:

Sta tebi covjek da kaze?

odnos ponude i potraznje je glavna vodilja..da je veca traznja, bila bi i veca ponuda
jel to zabranjeno imati mesnicu sa svinjetinom?
ako grijesim, a ti si u pravu, otvori fino lanac mesnica sa svinjskim proizvodima, i postani bogat covjek :wink:
plain vanilla

Lokacija: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

PostPostao/la karanana dana 21/08/2011 20:49

konjetine ima u visokom.

i nije istina da u konzumu i merkatoru u federalnom sarajevu nema svjeze svinjetine.
ima.
karanana

PostPostao/la poznanik dana 21/08/2011 20:59

plain vanilla je napisao/la:
poznanik je napisao/la:

Sta tebi covjek da kaze?

odnos ponude i potraznje je glavna vodilja..da je veca traznja, bila bi i veca ponuda
jel to zabranjeno imati mesnicu sa svinjetinom?
ako grijesim, a ti si u pravu, otvori fino lanac mesnica sa svinjskim proizvodima, i postani bogat covjek :wink:

Ne znam ni šta tebi čovjek da kaže :-) O čemu ti pišeš :? Čitaš li uopšte tekstove prije, ili samo ateriraš i ispametuješ :-) Zašto nisi citirala komentar prije mog, onaj na koji sam odgovorio, već podlo izvlačiš iz konteksta cijeli smisao :x
poznanik

PostPostao/la poznanik dana 21/08/2011 21:00

karanana je napisao/la:konjetine ima u visokom.

i nije istina da u konzumu i merkatoru u federalnom sarajevu nema svjeze svinjetine.
ima.

Navedi Konzume i Mercatore u Sarajevu gdje je moguće kupiti svježe svinjsko meso!
poznanik

PostPostao/la amrica dana 21/08/2011 21:04

oh teddy... je napisao/la:
Oopet na temu, stvarno, jel samo meni meso u Merkatoru i Konzumu crvenije odnosno zdravije izgleda, nego u vecini mesnica?

meni se nekako cini da oni imaju crvene lampice unutra :-) kad izvade meso vani, nije vise tako crveno :D

kupjem kod Keme u Trznici :)
amrica

PostPostao/la plain vanilla dana 21/08/2011 21:08

poznanik je napisao/la:
PipiDugaDevetka je napisao/la:Pajić Prom na pijaci Ilidža ima prodavnicu sa mesom kojeg kao lafo u Sarajevu nema!

Indikativno je da građani Sarajeva moraju putovati 12 km da bi kupili kilo svinjskog mesa :(

Ubijeđen sam da bi ga mnogi mesari stavili u prodaju, da se ne plaše reakcija i javnog "linča" i radnje i firme :-)

evo citata

cuj linca, ma narod ce da navali, nece moci nanijeti svinjetine dovoljno :-)
plain vanilla

PostPostao/la poznanik dana 21/08/2011 21:11

poznanik je napisao/la:
udrch je napisao/la:Čovjek je pitao za svježe meso, nije pitao za svinjetinu, tako da je bezveze priča o tome..

@vanilla, evo citata!
poznanik

PostPostao/la plain vanilla dana 21/08/2011 21:14

ja nisam spominjala sds
ja pricam o ekonomiji

da je veca potraznja bila bi i ponuda
prosto k'o pasulj
plain vanilla

PostPostao/la poznanik dana 21/08/2011 21:21

plain vanilla je napisao/la:ja nisam spominjala sds
ja pricam o ekonomiji

da je veca potraznja bila bi i ponuda
prosto k'o pasulj

U svojoj priči o ekonomiji citirala si kompletan moj post - odgovor na prethodno pisanje @udrch-a, koja veze s vezom nema s onim što si pisala, i još me pitaš šta da mi čovjek kaže... :-) :? :x

Ako već citiraš komentar, odgovori u njegovom kontekstu, ili nemoj nikako citirati.

Po tvom starom običaju ponavljaš klasično trolanje i skretanje teme... :(
poznanik

PostPostao/la plain vanilla dana 21/08/2011 21:23

ja trolam, a vi upleli i sds :-)
plain vanilla

PostPostao/la Mr. Brightside dana 21/08/2011 21:30

pitanje za gurmana @Poznanik :)
gdje kupovati sveze meso u Sarajevu? :)
ti to sigurno znas bolje od mene, pa mi reci ako nije problem :)
Mr. Brightside

PrethodnaSljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.