Gdje jeftino na more ove godine?

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Gdje na more

PostPostao/la elcaliente dana 29/06/2012 12:14

VenomousV je napisao/la:da se pritefterim :D

inace ove godine idem u gradac s co'jekom :D

Super mjesto.
elcaliente

PostPostao/la tm-maglaj dana 29/06/2012 12:27

ja bio prosle godine.. dosta čeha i slovaka..al naravno i dosta dosta nasih :) mirno mjesto za odmor inace

ove godine Neum.. nisam dugo pa da vidim da li su se popravili nasi domacini dole :)
tm-maglaj

PostPostao/la Jay Gatsby dana 29/06/2012 12:34

Ko to smat je napisao/la:Jeste li vi culi za Istru slucajno ili nesmijete dalje od Makarske .Idem vec 2 ljeta u Istru a spremam se i ove.Apartman je 50 eura,lignje na zaru 40-50 kuna,mjesano meso 60 kuna,piva 10-12 kuna pice 30 kuna dakle jeftinije nego u sarajevu,o ljubaznosti i ostalom nema smisla diskutovati,profesionalizam na nivou.Prijatno.Pogledajte malo slike Poreca i Rovinja pa se uvjerite.

Samo gore i idem :mrgreen:
Jay Gatsby

PostPostao/la mirche_ dana 29/06/2012 12:40

Prošle godine bila sam u mjestu pored Dubrovnika ( Kupari ), i svakom mogu preporučiti ukoliko želi da se odmori od buke i pretrpanih plaža. More je kristalno čisto, do plaže možete doći automobilom ili čak pješice ukoliko nemate nešto pretjerano mnogo da nosite. Dubrovnik je udaljen 5 km, i možete iskoristiti priliku i prošetati se ulicama Dubrovnika ukoliko do sada niste imali priliku.

Odprilike 5 min. hoda vas dijeli od Srebrenog, a i Cavtat je vrlo blizu. Što se tiče cijena smještaja, mogu reći da cijene zaista nisu mnogo visoke, i ima mnogo ljudi koji su porijeklom s naših prostora tako da sigurno to vam neće predstavljati problem. Bitna stvar je što je vrlo blizu naš granični prelaz Ivanica, tako da u okolini postoji prodavnica gdje se primaju KM i cijenu su kao u Sarajevu, neke čak jeftinije, većina Dubrovčana dolazi tu da kupuje cigarete i ostale stvari kojima cijena znatno odskače. Noćni život i nije baš toliko prikloljen takoreći mlađoj populaciji, uz samu obalu postoji par pabova gdje se većinom okuplja mlađa raja, dok za zreliju populaciju postoji čitav niz restorančića i ponegdje live dalmatinska muzika.

Druga vrlo bitna stvar što možete naobdan odletiti do CG i njihove obale, možda nekih 1.5 h - 2h vožnje dijeli vas od obala Herceg Novog, Bijele, a ni ostali red tipa Sutomore, Ulcinj nije specijalno daleko. Prije možda 3 godine, bila sam smještena u Sutomoru, ali na plažu smo išli automobilom u Čanj gdje je prelijepo i zaista nema puno gužve kao što je slučaj u Sutomoru, noćni život se ubio za omladinu, a cijene zaista na na našem nivou čak i jeftinije.

I put Sarajevo - Kupari koji je udaljeni od Dubrovnika 5 km ide preko Foče i graničnog prelaza Ivanica, i realno gledajući, put je za nijansu duži od relacije Sarajevo - Neum =)
mirche_

PostPostao/la VenomousV dana 29/06/2012 12:51

tm-maglaj je napisao/la:

ja bio prosle godine.. dosta čeha i slovaka..al naravno i dosta dosta nasih :) mirno mjesto za odmor inace

dok sam bila mladja tamo sam ljetovala 6-7 godina zaredom, a nisam bila u gradcu mozda nekih 8 godina, ako ne racunamo jedno pice prije par godina...
meni je to lijepo mjesto, a s momkom ne planiram da partijam nego da odmaram, u svakom slucaju pineta je blizu pa se moze i tamo svratit' :D
VenomousV

PostPostao/la elcaliente dana 29/06/2012 12:55

VenomousV je napisao/la:
tm-maglaj je napisao/la:

dok sam bila mladja tamo sam ljetovala 6-7 godina zaredom, a nisam bila u gradcu mozda nekih 8 godina, ako ne racunamo jedno pice prije par godina...
meni je to lijepo mjesto, a s momkom ne planiram da partijam nego da odmaram, u svakom slucaju pineta je blizu pa se moze i tamo svratit' :D

"Vodice" je sada in. Na drugu stranu - kontra pinete.
elcaliente

PostPostao/la Kapri dana 29/06/2012 13:02

Koliko se krece jednokrevetna soba u Zaostrogu ili drveniku(malom)
Kapri

PostPostao/la VenomousV dana 29/06/2012 13:08

elcaliente je napisao/la:
VenomousV je napisao/la:
tm-maglaj je napisao/la:

"Vodice" je sada in. Na drugu stranu - kontra pinete.

aaaa dobro me napomenu :D tamo sam prvi put sok pago pila :D :lol:
VenomousV

PostPostao/la BlueBlood dana 29/06/2012 13:28

slika
BlueBlood

PostPostao/la hali gali halid dana 29/06/2012 13:51

Gdje je ovo?
hali gali halid

PostPostao/la BlueBlood dana 29/06/2012 15:36

Herceg Novi :mrgreen:
BlueBlood

PostPostao/la x generation dana 29/06/2012 15:49

Ringhio je napisao/la:
Nocenje je 10 Eura ! U hotelu !

:lol: :lol: :-)
pa gyros je prosjecno 3 € pa navise , kokteli od 6 pa navise , a da spavanje u hotelu bude 10 € prijatelju to neces nigdje naci , a narocito ne na Zakynthosu.
x generation

PostPostao/la Anticelulitna krema dana 29/06/2012 17:06

Kapri je napisao/la:Koliko se krece jednokrevetna soba u Zaostrogu ili drveniku(malom)

Takvu ces jako tesko i nac, cak je i dvokrevetne jako tesko naci,jer su vecina trokrevetne ili cetverokrevetne.... Ako vec ides sam/a onda idi preko onih agencija sto idu u ta mjesta. Sedam dana sa prijevozom i smjestajem ti je oko 200 markica... E sad kakve su sobe i koliko ljudi ide u jednu sobu to ti ne znam...
Anticelulitna krema

PostPostao/la Ringhio dana 29/06/2012 17:08

x generation je napisao/la:
Ringhio je napisao/la:
Nocenje je 10 Eura ! U hotelu !

:lol: :lol: :-)
pa gyros je prosjecno 3 € pa navise , kokteli od 6 pa navise , a da spavanje u hotelu bude 10 € prijatelju to neces nigdje naci , a narocito ne na Zakynthosu.

Eh yebaji ga burazere, ako je on mene slagao slagao sam i ja vas. Ono sto sam ja upratio po onom trip adviseru na internetu je da su najjeftiniji hoteli od 25 $ pa na vishe, nocenje, bez hrane svakako.

Ako pogledam te hotele i vidim da su po 3-4 zvjezdice, blizu plaza, onda mi i ne zvuci tako budalasto da je platio 10 Eura za sobu u nekom od hotela.

Mozda je i dalje od plaze, vjerovatno i jeste, cim je po toj cijeni.

Ko ce ga znati...

Valja mi otich pa provjerit, a onda cu vam poslati utiske :)
Ringhio

PostPostao/la Anticelulitna krema dana 29/06/2012 17:46

Ja sam mislio u Sutomore ove godine prvenstveno jer je dosta jeftin... Ja i drustvo smo malo tanki sa parama, tako da po nekoj racunici bit ce budzet nekih 15 eurica za noc(pojedinacno)... Jedna piva svakih sat.. :) Drustvo opet konta da idemo na 5 dana umjesto 7 al opet mi nekako beze, jer je dug put a i ne isplati nam se platiti tako skupo kartu za samo 5 dana...
Neki na more neki u Sutomore... :)
Anticelulitna krema

PostPostao/la ljuspica dana 29/06/2012 18:41

Anticelulitna krema je napisao/la:Ja sam mislio u Sutomore ove godine prvenstveno jer je dosta jeftin... Ja i drustvo smo malo tanki sa parama, tako da po nekoj racunici bit ce budzet nekih 15 eurica za noc(pojedinacno)... Jedna piva svakih sat.. :) Drustvo opet konta da idemo na 5 dana umjesto 7 al opet mi nekako beze, jer je dug put a i ne isplati nam se platiti tako skupo kartu za samo 5 dana...

15 eura svaku noc a tanki s parama? prijatelju onda niste tanki....

ja sam nasla 2 kampa jeftina u srednjoj Dalmaciji: 4-5 eura (sve ukljuceno sto mi treba u cijenu) noc....
ljuspica

PostPostao/la nuki_cika dana 29/06/2012 20:02

Anticelulitna krema je napisao/la:Ja sam mislio u Sutomore ove godine prvenstveno jer je dosta jeftin... Ja i drustvo smo malo tanki sa parama, tako da po nekoj racunici bit ce budzet nekih 15 eurica za noc(pojedinacno)... Jedna piva svakih sat.. :) Drustvo opet konta da idemo na 5 dana umjesto 7 al opet mi nekako beze, jer je dug put a i ne isplati nam se platiti tako skupo kartu za samo 5 dana...

Ovo je stvarno smjesno :lol: :lol: :lol: :lol:
nuki_cika

PostPostao/la ami-ra dana 30/06/2012 18:56

Mi smo se odlučili za Gradac ove godine. Troje nas je (odraslih). Google mi nije bio od pomoći, jer su cijene toliko različite, od 15-40 €, tako da nemam hrabrosti da se bez prethodnih konsultacija upustim u rezervisanje...

Malo sam čitala postove i vidim mnogo vas je išlo u Gradac. Imate li neki broj koji mi možete proslijediti, neku preporuku za apartman.. Bilo šta da me uputite onako iz prve ruke.. :) Hvala unaprijed.. Poruka može i u PP, da ne bude da pucam reklame :)
ami-ra

Re: Gdje jeftino na more ove godine?

PostPostao/la ami-ra dana 30/06/2012 19:12

rinna0304 je napisao/la:jel iko isao na more preko onih brojeva tel sto se nalaze na onim banderama :lol: vidjeh juce neku ponudu s prevozom 160 km 8 dana kao ... al mi nesto te tako ponude ne izgledaju sigurno al eto opet da provjerim :D i na fb sam isto neku grupu vidjela kao neka agencija najodmor ? imal ko neke info o tome :) jer ove god planiram u cg i po agencijama u sa gledam al mi nesto sve preskupo za studentski novcanik :D

ponude kao ponude su ok, moje drugarice su isle. i tek tu je doslo do problema. isle njih dvije, same, u ulcinj. albanci ih salijetali, pravili im probleme.. jedino na to su se zalile.. i na mrtvu macku koju su vidjele u moru :P

uglavnom, salu na stranu, bitno je skim ides. ne idi sama s drugaricama, ne zato sto ponude nisu ok, nego zato sto su albanci ludi :)
ami-ra

PostPostao/la vesela_sveska dana 30/06/2012 22:11

BlueBlood je napisao/la:slika

:mrgreen:
vesela_sveska

PostPostao/la @mba dana 30/06/2012 22:19

agent_zero je napisao/la:
Dozer je napisao/la:Hurgada je prelijepa, hoteli vrhunski (naravno oni sa 5s, ali skoro svi su takvi), more toplo i prepuno presarenih riba, vrlo je jeftino. Npr. i oni imaju kozu kao i Turci, ali dok je Truskoj kozna jakna min. 150KM, tamo je ista 50-100 :). Cisto radi omjera.
E, jedino ne znam kako je sad sto se tice sigurnosti...
U sustini, kod njih nema da turisti koji su dosli organizovano pretjerano hodaju sami. Mogu, naravno, ali sve sto je organizovano, svaka grupa ima naoruzanu pratnju.

Jesi li bio dole?

Meni rekoše da nema problema u tom dijelu, kriza je gore u Kairu.

ja sam bio prije tri godine u hurghadi, isli smo sa brodom na izlet bez ikakvih strazi i naurozanja, prelijepo more imaju, samo hrana nije bas za pohvaliti, pogotovo ako ne mozes svasta jesti, to vazi vise za zenskinje :)
imam poznanike koji su bili prije dva mjeseca u egiptu neznam sada tacno gdje bez problema, more super, super se proveli, eto toliko od mene sto se tice egipta¨!

ja bih preporucio!

jos da napomenem da je sve na ruski ispisano od restorana pa na dalje, rusa dole mali milion!
i jos nesta, brzo se smrkne, hocu reci brzo noc pada, u 18h je vec tama!
@mba

PostPostao/la subasic dana 01/07/2012 09:52

Na more bilo gdje osim u Hrvatsku.
subasic

PostPostao/la pirmin dana 01/07/2012 10:44

Anticelulitna krema je napisao/la:Jedna piva svakih sat.. :)

Ja bih umro od 24 pive dnevno. :mrgreen:
pirmin

PostPostao/la agent_zero dana 01/07/2012 13:31

@mba

Hvala na infu ;-)

@ostali

Zna li neko da li ijedna od ovih naših agencija ima uključen i prevoz za ove aranžmane u Hrvatskoj i Crnog Gori?
agent_zero

PostPostao/la Ko to smat dana 01/07/2012 14:24

Ipak ove godine u Vodice preporuka prijatelja i povoljan apartman .Dakle Vodice cim odradim detaljnije informacije,
Ko to smat

PrethodnaSljedeća

Natrag na Porodica i dom

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.