Fudbaleri koji su presli na islam?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderatori/ce: nasa, NIN

Re: Fudbaleri koji su presli na islam?

PostPostao/la ljubav_aha dana 09/11/2010 04:49

Ridjobrki je napisao/la:Dobar meni ovaj Bilal Ribery, sa kurvanja na umru. ;-)

Sve sam arhimusliman, kao i one naše džihadlije iz Basement-mekteba...

:lol:
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 09/11/2010 04:50

Chisum je napisao/la:Ajde sto ovaj konstantno otvara ove smijesne teme (u nedostatku Kotromanichevih komicnih tema - TheTruePath dominira), ali sto me raduju ovi muslimani fudbaleri.... bas mi je drago kad ih vidim... :lol:
Zarade sedmicno kao 90% muslimana svijeta po raznim istocnjackim vukojebinama u toku citavog zivota (i to svi zajedno).... vodaju najvece profuknjace i sponzoruse, koje je prije njih pregazio kompletan sastav u formaciji 4-4-2, voze se u autu koje samo vrijedi vise nego 10 stambenih naselja u Islamabadu - sve sa bijelom tehnikom i namjestajem - a onda navuku ove ponjave na sebe, zasilje jarecu bradu, nabiju kapicu - i eto ti TheTruePath-a da svrsava.

Ne cudi me.... imaju na koga da se ugledaju... Arapski sejkovi, princevi zive slicnim zivotom... uz razliku sto za svoje pare cak ne moraju ni trcati... samo se rode... A ni robova im ne fali. :-D

Sve je to nas ponos. :-D Sve mumin do mumina... a 100 milioncica u padze, lagano, par vila, poneki zamak, vozni park - opet koji milioncic.... i tako... uglavnom mumini, pobozni, blagi, skromni i nasmijani....

Nesto kao kada oni drugi oni ulete u teren, dotaknu zemlju, prekrste se, pobjede tekmu, presvuku se, picnu se, locu i jebu do zore, po elitnim klubovima... sjuze tu noc para koliko sarajevski kanton ima u budzetu...

Sve se cijepa od duhovnost i skrusenost....

Praveci poredjenje - kako zive fudbaleri, a kako obicni smrtnici sa nasim lovatorima ovdje, i nama, obicnim smrtinicima, ovdje i danas, ne bi me cudilo da kardinal i reis vole zaigrati koju... barem "namale".

:lol:
ljubav_aha

PostPostao/la theTruePath dana 09/11/2010 05:02

nesto si mi vesela ljubavi aha :D :lol:
theTruePath

PostPostao/la XXS dana 09/11/2010 06:45

Fudbalska lopta je okrugla. Cak ni Allah ne moze predvidjeti kako ce se okrenuti.
Da moze, nebi bilo kladionica, bile bi samo molitve!

Sto se tice muslimana fudbalera, ipak oni robuju Fergusonu, Wagneru, Guardioli ...... itd.....kompletnim kjafirima :)
XXS

PostPostao/la BHF_Manijak dana 09/11/2010 16:26

Chisum je napisao/la:Ajde sto ovaj konstantno otvara ove smijesne teme (u nedostatku Kotromanichevih komicnih tema - TheTruePath dominira), ali sto me raduju ovi muslimani fudbaleri.... bas mi je drago kad ih vidim... :lol:
Zarade sedmicno kao 90% muslimana svijeta po raznim istocnjackim vukojebinama u toku citavog zivota (i to svi zajedno).... vodaju najvece profuknjace i sponzoruse, koje je prije njih pregazio kompletan sastav u formaciji 4-4-2, voze se u autu koje samo vrijedi vise nego 10 stambenih naselja u Islamabadu - sve sa bijelom tehnikom i namjestajem - a onda navuku ove ponjave na sebe, zasilje jarecu bradu, nabiju kapicu - i eto ti TheTruePath-a da svrsava.

Ne cudi me.... imaju na koga da se ugledaju... Arapski sejkovi, princevi zive slicnim zivotom... uz razliku sto za svoje pare cak ne moraju ni trcati... samo se rode... A ni robova im ne fali. :-D

Sve je to nas ponos. :-D Sve mumin do mumina... a 100 milioncica u padze, lagano, par vila, poneki zamak, vozni park - opet koji milioncic.... i tako... uglavnom mumini, pobozni, blagi, skromni i nasmijani....

Nesto kao kada oni drugi oni ulete u teren, dotaknu zemlju, prekrste se, pobjede tekmu, presvuku se, picnu se, locu i jebu do zore, po elitnim klubovima... sjuze tu noc para koliko sarajevski kanton ima u budzetu...

Praveci poredjenje - kako zive fudbaleri, a kako obicni smrtnici sa nasim lovatorima ovdje, i nama, obicnim smrtinicima, ovdje i danas, ne bi me cudilo da kardinal i reis vole zaigrati koju... barem "namale".

Uvijek si "duhovit" bio, a citajuci mnoge tvoje postove cini mi se da i ti svrsavas na silne ove njihove cifre...Pucate svi redom ateisticku suplju kako je najbitnije da li je neko covjek ili ne, kako je humanost vazna, a ovdje ljudima svasta nesto nalijepi, za sta bi trbao biti sankcionisan svakako, koristeci svoje demokratsko pravo da izneses svoje misljenje ne znaci da mozes i da se sprdas i podsmjehujes sa svime i svacim, bar bi toliko one moralne strane trebao imati u sebi, moral o kojem vi ateisti toliko vazite i dici te se! :oops:
I sta je sad poenta tvoga posta, kao lahko je ovima biti muslimanima sa svim ovim "privilegijama"?!Ne kontam post kako ni svrhu ove teme, ali eto, od koga je dosta je... :zzzz:

@TheTruePath ma ne brini se, Ljubav je uvijek vesela kad se neko sprda na racun muslimana! :oops:
BHF_Manijak

PostPostao/la Ridjobrki dana 09/11/2010 16:55

Sorry, ali i ja sam musliman pa ne vidim nikakvog smisla u potenciranju ovakvih stvari. Samo se pravi cirkus od vjere ali to ustvari i jeste u điru: i muslimani su popušili koncept estradizacije vjere i u tom nismo nimalo utekli od konkurencije. Bravo mi. Šta sad, mom djetetu treba biti uzor neko ko prije tekme uči dovu a nakon tekme kara maloljetnice ili loče k'o hajvan? To musliman i na to se treba ugledati? Ali takvi smo mi, važno je mahati zastavom, doviti da narod vidi i to je to. 'Ta će sadržina, nek je nama forme...

Ko je sljedeći muslimanski heroj da ga dodamo, Iron Mike Aziz Tyson?
Ridjobrki

PostPostao/la Chisum dana 09/11/2010 16:59

BHF_Manijak je napisao/la:

Uvijek si "duhovit" bio, a citajuci mnoge tvoje postove cini mi se da i ti svrsavas na silne ove njihove cifre...Pucate svi redom ateisticku suplju kako je najbitnije da li je neko covjek ili ne, kako je humanost vazna, a ovdje ljudima svasta nesto nalijepi, za sta bi trbao biti sankcionisan svakako, koristeci svoje demokratsko pravo da izneses svoje misljenje ne znaci da mozes i da se sprdas i podsmjehujes sa svime i svacim, bar bi toliko one moralne strane trebao imati u sebi, moral o kojem vi ateisti toliko vazite i dici te se! :oops:
I sta je sad poenta tvoga posta, kao lahko je ovima biti muslimanima sa svim ovim "privilegijama"?!Ne kontam post kako ni svrhu ove teme, ali eto, od koga je dosta je... :zzzz:

@TheTruePath ma ne brini se, Ljubav je uvijek vesela kad se neko sprda na racun muslimana! :oops:

E'o ga, dezurni... :-D

Pa sto ne pustis ovog nesretnika da se sam batrga kad vec otvara ovako glupe teme? Sta mu ti dodjes? Karkin? Vasvija Vidovic? :lol:

A sto se sprdanja tice, naravno da cu da se sprdam sa ovakvim glupostima. Ovakve teme ne zasluzuju nista drugo. Ko pozeli mi zabrani, ovako ili onako - bujrum, neka proba.

A to sto ti ne vidis poentu mog odgovora na ovakvu temu - o onima koji zive u svjetovima u kojima se bogatstvo i rasipnistvo mjeri takvim ciframa da je nekada o tome sramota i govoriti - jer na samo sat-dva leta zive oni koji umru a ne najedu se, to je, haveru, do tvoje "optike".
Zadnja izmjena: Chisum; 09/11/2010 17:37; ukupno mijenjano 1 put/a.
Chisum

PostPostao/la ljubav_aha dana 09/11/2010 17:08

Ridjobrki je napisao/la:Sorry, ali i ja sam musliman pa ne vidim nikakvog smisla u potenciranju ovakvih stvari. Samo se pravi cirkus od vjere ali to ustvari i jeste u điru: i muslimani su popušili koncept estradizacije vjere i u tom nismo nimalo utekli od konkurencije. Bravo mi. Šta sad, mom djetetu treba biti uzor neko ko prije tekme uči dovu a nakon tekme kara maloljetnice ili loče k'o hajvan? To musliman i na to se treba ugledati? Ali takvi smo mi, važno je mahati zastavom, doviti da narod vidi i to je to. 'Ta će sadržina, nek je nama forme...

:thumbup:

licno ne razumijem isticanje religijske pripadnosti pozantih licnosti :!:
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 09/11/2010 17:09

theTruePath je napisao/la:nesto si mi vesela ljubavi aha :D :lol:

kad je Edin Deko presao na islam :lol:
ljubav_aha

PostPostao/la theTruePath dana 09/11/2010 17:20

ljubav_aha je napisao/la:
Ridjobrki je napisao/la:Sorry, ali i ja sam musliman pa ne vidim nikakvog smisla u potenciranju ovakvih stvari. Samo se pravi cirkus od vjere ali to ustvari i jeste u điru: i muslimani su popušili koncept estradizacije vjere i u tom nismo nimalo utekli od konkurencije. Bravo mi. Šta sad, mom djetetu treba biti uzor neko ko prije tekme uči dovu a nakon tekme kara maloljetnice ili loče k'o hajvan? To musliman i na to se treba ugledati? Ali takvi smo mi, važno je mahati zastavom, doviti da narod vidi i to je to. 'Ta će sadržina, nek je nama forme...

:thumbup:

licno ne razumijem isticanje religijske pripadnosti pozantih licnosti :!:

Sigurno bi trebali pitati tebe prije nego sto se izjasne ili ne izjasne ;)
theTruePath

PostPostao/la Ridjobrki dana 09/11/2010 17:26

Ali bitno je da se izjasne. To je sve što je važno, potrebno i dovoljno. Nama treba samo to da nam uljepša život. A njima je džennet zagarantiran jer za njih važe neki drugi islamski šarti.
Ridjobrki

PostPostao/la black dana 09/11/2010 17:31

ne treba se ljutiti, @Chisum je prilichno u pravu u onome shto napisao, ne znam bas cemu fascinacija takvim stvarima, ali eto nekima je lakshe svariti to vec npr. William Stoddarta ili sta ja znam Ananda Coomaraswamya
black

PostPostao/la BHF_Manijak dana 09/11/2010 17:37

Chisum je napisao/la:E'o ga, dezurni... :-D

Pa sto ne pustis ovog nesretnika da se sam batrga kad vec otvara ovako glupe teme? Sta mu ti dodjes? Karkin? Vasvija Vidovic? :lol:

A sto se sprdanja tice, naravno da cu da se sprdam sa ovakvim glupostima. Ovakve teme ne zasluzuju nista drugo. Ko pozeli mi zabrani, ovako ili onako - bujrum.

A to sto ti ne vidis poentu mog odgovora na ovakvu temu - o onima koji zive u svjetovima u kojima se bogatstvo i rasipnistvo mjeri takvim ciframa da je nekada o tome sramota i govoriti - jer na samo sat-dva leta zive oni koji umru a ne najedu se, to je, haveru, do tvoje "optike".

Ne kazem za sprdanje sa ovom temom, ne vidim joj ni sam svrhu, sta se ko ima prebrojavati, nit ce kome uvecati vjeru niti ce koga natjerati da dodje tobe, ali inace tvoje sprdanje sa svime sto nosi predzank "islamski" ili "musliman" je dno dna, a onda ti takvi isti o kojekakvom moralu uhvate predavanja drzati...U tome je moja poenta!

A tema nit ima svrhe nit koristi, niti moze pokrenuti neku konstruktivnu diskusiju!
BHF_Manijak

PostPostao/la kukuruz_kokicar dana 09/11/2010 17:38

Iskrene cestitke i fudbalerima i postavljacu teme.

Ocekujem da ce sljedeca tema biti:
- Klaviristi koji piju vocni sok ili
- Filatelisti koji redovno citaju horoskop
kukuruz_kokicar

PostPostao/la LSD dana 09/11/2010 17:41

XXS je napisao/la:Fudbalska lopta je okrugla. Cak ni Allah ne moze predvidjeti kako ce se okrenuti.

Sto se tice muslimana fudbalera, ipak oni robuju Fergusonu, Wagneru, Guardioli ...... itd.....kompletnim kjafirima :)

Ne samo da Allah zna kako ce se loptra okrenuti u toj sekundi (to je On znao i propisao joj tu putanju još u ezelu praiskonu) vec se ta lopta samo i iskljucivo Njegovom voljom uopšte okrece, kao i sve što se dešava i cijelom univezumu.
Ali kako ces ti to znati, kad nisi ni knjige procitao o tome...vec je fol praviti zezanciji i cirkus sa stvarima o kojima pojma nemaš po forumima.
Ne znam jel se to intenzivno družiš sa Guardiolom Fergusonom, Wengerom pa znaš da su "kompletni kjafiri" i tako to etiketiranje.
LSD

PostPostao/la nista novo dana 09/11/2010 17:44

kukuruz_kokicar je napisao/la:Iskrene cestitke i fudbalerima i postavljacu teme.

Ocekujem da ce sljedeca tema biti:
- Klaviristi koji piju vocni sok ili
- Filatelisti koji redovno citaju horoskop

Ili crnci koji su presli na katolicanstvo :D Kad bi ja poceo nabrajati njih, kakvi fudbaleri, nas i crnaca preko nekoliko :D
nista novo

PostPostao/la Chisum dana 09/11/2010 17:45

LSD je napisao/la:
XXS je napisao/la:Fudbalska lopta je okrugla. Cak ni Allah ne moze predvidjeti kako ce se okrenuti.

Ne samo da Allah zna kako ce se loptra okrenuti u toj sekundi (to je On znao i propisao joj tu putanju još u ezelu praiskonu) vec se ta lopta samo i iskljucivo Njegovom voljom uopšte okrece, kao i sve što se dešava i cijelom univezumu.
Ali kako ces ti to znati, kad nisi ni knjige procitao o tome...vec je fol praviti zezanciji i cirkus sa stvarima o kojima pojma nemaš po forumima.
Ne znam jel se to intenzivno družiš sa Guardiolom Fergusonom, Wengerom pa znaš da su "kompletni kjafiri" i tako to etiketiranje.

Ako je tako kako kazes, onda vas je protiv Videotona momacki otres'o... Mora se priznati. :lol:
Zadnja izmjena: Chisum; 09/11/2010 17:47; ukupno mijenjano 1 put/a.
Chisum

PostPostao/la ljubav_aha dana 09/11/2010 17:46

theTruePath je napisao/la:
ljubav_aha je napisao/la:licno ne razumijem isticanje religijske pripadnosti pozantih licnosti :!:

fazon je sto ih ti istices ,vecina ih tako nesto ne pokusava , to ne razumijem :D

kad ces shvatiti da je religija licni izbor

i nisi mi odgovorio na pitanje : kad je edin deko presao na Islam :lol:
ljubav_aha

PostPostao/la theTruePath dana 09/11/2010 17:49

ljubav_aha je napisao/la:
ljubav_aha je napisao/la:licno ne razumijem isticanje religijske pripadnosti pozantih licnosti :!:

fazon je sto ih ti istices ,vecina ih tako nesto ne pokusava , to ne razumijem :D

kad ces shvatiti da je religija licni izbor

i nisi mi odgovorio na pitanje : kad je edin deko presao na Islam :lol:

Varas se

Gdje sam rekao da je Edin presao na islam?
theTruePath

PostPostao/la LSD dana 09/11/2010 17:52

Chisum je napisao/la:
LSD je napisao/la:

Ako je tako kako kazes, onda vas je protiv Videotona momacki otres'o... Mora se priznati. :lol:

Znalo se još u praiskonu da cemo primiti gol od Videotona u toj 89. minuti, između ostalog...to je dakle propisano i određeno još dok nije ni postojao ovaj svijet....ne znam koliko ti je to sad teško shvatiti ili jesi li uopšte u mogucnosti da to shvatiš, koliko te to zanima itd.
Zadnja izmjena: LSD; 09/11/2010 17:52; ukupno mijenjano 1 put/a.
LSD

PostPostao/la Ridjobrki dana 09/11/2010 17:52

Ovakve teme su u startu ponižavanje vjere banalizacijom, trivijalizacijom i estradizacijom. Prava vjera, baš kao i pravi patriotizam su stvari koje se mjere pravim osjećajima i korisnim djelovanjem a ne paradiranjem i razmetanjem. Svako takvo ponašanje je po definiciji kičeraj i nema veze sa suštinom vjere.

A oni, s druge strane, koji zadovoljstvo nalaze u a priori odbacivanju ili ismijavanju svega vezanog za vjeru su samo drugi kraj iste hrenovke.

No, što god koga čini sretnim... :kiss:
Ridjobrki

PostPostao/la BHF_Manijak dana 09/11/2010 17:56

Chisum je napisao/la:Ako je tako kako kazes, onda vas je protiv Videotona momacki otres'o... Mora se priznati. :lol:

Nemoj da trazim po arhivi inboxa tvoje poruke gdje se dicis Plavom bojom i kako si stalan na Jugu... :oops: Ne znas ni ti sta bi vise...
BHF_Manijak

PostPostao/la Chisum dana 09/11/2010 18:00

BHF_Manijak je napisao/la:
Chisum je napisao/la:Ako je tako kako kazes, onda vas je protiv Videotona momacki otres'o... Mora se priznati. :lol:

Nemoj da trazim po arhivi inboxa tvoje poruke gdje se dicis Plavom bojom i kako si stalan na Jugu... :oops: Ne znas ni ti sta bi vise...

:lol: :lol: :lol:

Cekaj da pljunem tri put!

Ne dao dragi Bog :lol: :lol:

Bogami si me dobro s nekim zamijenio :lol:

Hz od samog pocetka pa do danas... stara ekipa.
Zadnja izmjena: Chisum; 09/11/2010 18:03; ukupno mijenjano 1 put/a.
Chisum

PostPostao/la ljubav_aha dana 09/11/2010 18:02

ljubav_aha je napisao/la:i nisi mi odgovorio na pitanje : kad je edin deko presao na Islam :lol:

Varas se

Gdje sam rekao da je Edin presao na islam?

zasto si postavo youtube link o njemu na ovoj temi :?:
ljubav_aha

PostPostao/la BHF_Manijak dana 09/11/2010 18:05

Chisum je napisao/la: :lol: :lol: :lol:

Cekaj da pljunem tri put!

Ne dao dragi Bog :lol: :lol:

Bogami si me dobro s nekim zamijenio :lol:

Hz od samog pocetka pa do danas... stara ekipa.

Krivo mi je jer sam izbriso poruku, a tome im poodavno, i godina dana, ali jejse sad, dobro se sjecam da si govorio kako tebe znaju na Jugu da pitam za "tog i tog"(ne sjecam se imena sad)...Ali dobro, mozda ti je pjanska biila,haj` znaj...
BHF_Manijak

PrethodnaSljedeća

Natrag na Religija

Trenutno korisnika/ca: Chagalj, IcedMFEarth i 5 gostiju.