ford focus

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Re: ford focus

PostPostao/la Melami dana 02/10/2012 22:10

Dobar je focus. Ja sam imao zelju uvijek da ga kupim al uvijek mi izmakne nekako. Isao sam cak i gledao neke al nisu bili odrzavani po mom ukusu.
Uglavnom, kupicu ga, samo je pitanje vremena. to je dobro auto. Izdrzljivo, dobra suspension, sjedista su po meni za tu klasu veoma udobna. Jako lijepo izgleda, funkcionalno/.
Melami

PostPostao/la quarterback dana 02/10/2012 22:11

ja sam svog prodavao prije oko pola godine (izletilo mi je jedno auto iz vise klase), vala nije mogao biti bolje odrzavan, pa se niko nije javio, kod nas je ljudima draze dati pare za audija spustenog sa ko zna koliko na 200.000 km nego za focusa sa originalnih tadasnjih 50.000...
quarterback

PostPostao/la Qler dana 02/10/2012 22:37

Ja imam taj problem sa svojim mondeom :) dzaba sto je ocuvan i u boljem stanju od dobre vecine konkurencije iz vag koncerna, nije audi ili vw i mos' ga prodavati do sutra...
Qler

PostPostao/la quarterback dana 02/10/2012 22:41

Ma na kraju sam odustao od prodaje, nije mi se isplatilo da ga dajem jeftinije iako sam ga iz zezancije spustio na krau za vise od 5000 KM cisto da vidim kada ce se neko javiti... Istina nisam ga jeftino ni cijenio ali ne mogu dati za 10.000 auto koje je imalo tada 4 godine, 50.000 na satu, bilo uvijek u ovlastenom servisu odrzavano i koje je placeno 32.000...

Ovako znam sta vozim i vozdra...
quarterback

PostPostao/la carobnjak1 dana 02/10/2012 23:42

Qler je napisao/la:Ja imam taj problem sa svojim mondeom :) dzaba sto je ocuvan i u boljem stanju od dobre vecine konkurencije iz vag koncerna, nije audi ili vw i mos' ga prodavati do sutra...

moj drug trazi mondea pa mogu preporuciti baci link neki ili kontakt u p.p,a i ja svog focusa prodajem 2004 god tdci za 7 hiljada prevalio je 200 hiljada al je jos uvijek extra ocuvan
carobnjak1

PostPostao/la andi dana 03/10/2012 09:54

Obzirom da je krenula prica oko Fordova, volio bih znati gdje odrzavate svoje ljubimce u SA i okolini, odnosno gdje su dobri majstori za iste, ukoliko se nekada odlucim da ga kupim. :bih:
andi

PostPostao/la Melami dana 03/10/2012 09:56

carobnjak1 je napisao/la:
Qler je napisao/la:Ja imam taj problem sa svojim mondeom :) dzaba sto je ocuvan i u boljem stanju od dobre vecine konkurencije iz vag koncerna, nije audi ili vw i mos' ga prodavati do sutra...

moj drug trazi mondea pa mogu preporuciti baci link neki ili kontakt u p.p,a i ja svog focusa prodajem 2004 god tdci za 7 hiljada prevalio je 200 hiljada al je jos uvijek extra ocuvan

Tamo focusi povoljniji nego u USA :D
maa zaludjena raja sa golfovima IV, sta se moze.
Melami

PostPostao/la quarterback dana 03/10/2012 10:02

andi je napisao/la:Obzirom da je krenula prica oko Fordova, volio bih znati gdje odrzavate svoje ljubimce u SA i okolini, odnosno gdje su dobri majstori za iste, ukoliko se nekada odlucim da ga kupim. :bih:

ja idem u FAC jer je ovlasteni mada su kao servis katastrofa, ne da mi se sada pisati o njihovim sranjima, ako koga zanima nije problem, posveticu se tome veceras
quarterback

PostPostao/la carobnjak1 dana 03/10/2012 10:08

ja na svom nisam mjenjao nista sem ulja i filtera i imao problem sa klimom palila se na 3,i to sve rijeseno kod lokalnih majstora,auto je uvezeno iz italije i ima servisnu knjigu koju ja ne znam prevesti :))) pici dok ne stane :P
carobnjak1

PostPostao/la shecher dana 03/11/2012 22:18

ima li neko iskustva sa Ford Focus 2006. godište, 1.6 benzinac, o kakvom se automobilu radi, da li vrijedi 11.000 ako je prešao oko 80.000 KM?
shecher

PostPostao/la medo28 dana 03/11/2012 23:49

Ford focus je odličan avto omjer kvaliteta/cijena je u rangu golfa... iako mene nekako ne privlači jer mi ne svidja toliko unutrašnjost znači armatura ali po voznim karakteristikama držanju na cesti, pračenju trendova sa motorima i tehnologijom je u vrhu hatcback auta, i još da pokomentiram sličice vezano na koroziju - ta avta ili su lupana ili sudjelovala negdje u poplavi.
medo28

PostPostao/la goran16v dana 04/11/2012 00:04

shecher je napisao/la:ima li neko iskustva sa Ford Focus 2006. godište, 1.6 benzinac, o kakvom se automobilu radi, da li vrijedi 11.000 ako je prešao oko 80.000 KM?

Imas 2 vrste 1,6 motora sa 100 KS i 115 KS. Clan pod imenom Quaarterback ima onog sa 100 KS.
Ja imam 1,4 84 KS, sto je u biti isti Duratec motor ali ovom definitivno fali snage. Generalno gledajuci auto sasvim solidan,sto se motora tice osjetljiv je na kablove i svjecice, na otvorenom ekonomican, po gradu respektabilan potrosac. Sto se kvarova tice ja ne znam nijednog Focusa sa Duratec motorom koji nije imao problem sa TPS-om - senzor pedale gasa. Zbog multilinka nazad odlican ima odlicno drzanje. Unutra je dosta prostran, sjedi se nekako malo poviceno, sav je neko plasticni i prilicno nepregledan nazad ali ima solidan gepek. Sto se dijelova i odrzavanja tice ako nije nuzda ne ici u ovlasteni, dijelova ima u redovnim prodavnicama.
Sto se cijene tice sve zavisi od stanja, a orjentir ti mogu biti oglasi, meni se licno cini mrvicu skup.
goran16v

PostPostao/la shecher dana 04/11/2012 01:40

mislim da se radi o nekom "ojačanom" (fabrički) modelu, moguće taj od 115KS, na prvi pogled mi se čini jako sređen i jako očuvan, ali svi od moje raje imaju nekakvo rezervisano mišljenje prema svemu što nije VW, Audi i sl. Ja sam, recimo, spreman rizikovati, no eto htio bih čuti i neka iskustva vaša.
shecher

PostPostao/la Melami dana 04/11/2012 01:47

shecher je napisao/la:mislim da se radi o nekom "ojačanom" (fabrički) modelu, moguće taj od 115KS, na prvi pogled mi se čini jako sređen i jako očuvan, ali svi od moje raje imaju nekakvo rezervisano mišljenje prema svemu što nije VW, Audi i sl. Ja sam, recimo, spreman rizikovati, no eto htio bih čuti i neka iskustva vaša.

dobar je focus.
Melami

PostPostao/la goran16v dana 04/11/2012 02:07

shecher je napisao/la:mislim da se radi o nekom "ojačanom" (fabrički) modelu, moguće taj od 115KS, na prvi pogled mi se čini jako sređen i jako očuvan, ali svi od moje raje imaju nekakvo rezervisano mišljenje prema svemu što nije VW, Audi i sl. Ja sam, recimo, spreman rizikovati, no eto htio bih čuti i neka iskustva vaša.

Moj drug koji vozi tog 1,6 115 KS, doduse sedan sa Ghia opremom, 2006. god presao 60k km je imao problem sa TPS-om, katalizatorom i bravom gepeka, i to je bilo to, mada se zali na visoku potrosnju pogotv opo gradu.
U biti taj TPS im je redovna boljka, navodno i bobina, ali kod mene jos nije dosla na red, osjetljivost na kablove i svjecice i to je to. Takodjer problematicne mogu biti i neke guimice na deklu glave pa se oborinska voda i voda koja udje pod haubu u toku voznje slijeva u prostor gdje su svjecice pa motor mocne mrsiti na niskim obrtajima.
Sto se osjecaja u voznji tice stvarno je izuzetno dobar, auto se odlicno ponasa na cesti. Moj auto je neki srednji paket opreme i u biti je ocigledno zasto je bio jeftiniji nekih 3-5k KM od priznate konkurencije. Materijali su generalno losiji, tapenzirunzi na vratima su 100% plasticni za razliku od drugih brendova koji imaju tkaninu pa cijela vrata zvone kad ih zatvoris i sav je nekako slabo izolovan, relativno bucan i kad prodjes kroz baru ili po makadamu imas osjecaj da si u limenoj kanti. Dobra stvar je sto je relativno visok. Generalno je unutra jako prostran, nekako se visoko sjedi na prednjim sjedalima i na zadnjoj klupi ima vise mjesta nego npr u Golfu, cak je i ponesto siri.
Ja zasad imam podjenjena iskustva. Naravno da sam imao taj problem sa TPS-om koji se jako ruzno manifestuje, auto ode u Safe mode, izgubi snagu, a zatim se bez ikakvog upozorenja ugasi zbog "System Failure", pa to zna biti nezgodno ako si negdje na sred raskrsnice i sl. Zamjena je oko 700 KM u ovlastenom i ja sam se jedno vrijeme patio tako cekajuci da prelomim tu cifru i odem da zamjenim, a onda sam procitao na forumima da su razlog za to naslage na Dosser klapni koju sam ocistio i evo 1,5 god nema nikakvih problema - kuc, kuc da se ne urekne. Drugi problem je bio jos veci, a to je benz. pumpa. Moj auto nema filtrea goriva niti povratnog voda nego su plovak, pumpa, sedimetator i povratni ventil jedna cjelinu pa je cifra bila 1500 KM. Sljedeci problem je bio kad je procurio amortizer 5. vrata, a jedan ih ne moze drzati pa sam i to zamjenio.
Uglavnom za cijenu za koju ga mozes kupiti jako solidan i zahvalan auto koji je lijepo voziti i nije problem niti skupo odrzavati ukoliko kuoujes zamjenske dijelove i vozis u neovlastene servise.
goran16v

PostPostao/la gidra dana 04/11/2012 06:15

Imao Focus-a mk1 2000. godiste tddi. 3 godine ga vozio i jedva prodao prije godinu i po. Po mom licnom iskustvu ja ga ne bi dusmanu preporucio, mozda je meni bilo auto peh jebiga. Limarija tanka, iako sam garazu imao na rubovima vrata korozija pocela da probija, zatim na gepeku iznad znaka Ford takodjer pocela farba da se ljustri i pojavljuje korozija.

Auto je redovno odrzavano u Klimacentru u Butmiru (prijatelj vlasnik), senzor pedale otisao nakon par mjeseci sto sam ga kupio, zatim najveci moguci kvar Bosch pumpa (slao u Sabac ako se ne varam autobusom iz Lukavice pumpu da repariraju), zatim motori od podizaca stakala. Takodjer imao sam osjecaj da svako 10 dana crkne neka lampica u autu ili svijetlo...prodao sam ga bas ispod cijene. Izgubio duple pare, pa cak i vise na njemu za 3 godine voznje.
gidra

PostPostao/la quarterback dana 05/11/2012 02:41

shecher je napisao/la:ima li neko iskustva sa Ford Focus 2006. godište, 1.6 benzinac, o kakvom se automobilu radi, da li vrijedi 11.000 ako je prešao oko 80.000 KM?

Kod mene je 1.6 benzin, 2007, 100 ks (postoji i vrezija 115 ks), vrijedi ovo sto ti je Goran napisao.
Senzor gasa je crkao na 20.000, nije priznat u garanciji (strucnjaci iz F-AC ga zovu TROTIL senzor... trebalo mi je pola sata da provalim da pod tim misle na throttle senzor :-) ...) i on ti nece praviti problem jer je na tom focusu i ako je crkao vec davno zamjenjen

ja sam prije njega vozio g2d tako da nisam mjerodavan da pricam o kvaliteti jer je nakon g2d ovaj focus avion, ipak ovo sto kaze Goran oko dojma stoji, meni je recimo instrument tabla ok, sve je pregledno i doima se kvalitetno ali vrata kao da su iz kakvog 10 godina starog hyndaia, nekakva tanka plastika, stvarno ne odaje dojam kvaliteta.

sjedista su vrlo udobna i kvalitetna tako da se lijepo voziti u njemu, za moje neke pojmove sasvim solidno ide i rijetke su prilika kada mi je zafalilo gasa, kod mene je karavan tako da gepek definitivno nije nikakav problem

jako lijepo lezi u krivinama iako ovaj moj posto je duzi ima malo teznju da zanese zadnjim krajem kod vrlo ostre voznje ali nista sto se ne bi dalo trpiti sa dobim gumama, u svakom slucaju po meni je focus dobro rjesenje na stranu sto je F-AC nista drugo do gomila nesposobnjakovica, da ne kazem kakvu drugu goru rijec.

Ako ste sta jos zanima - pitaj tu sam.

ps
sto se tice cijene tesko mi je reci bilo sta, ja sam svog prodavao prije godinu dana, tada je presao oko 45.000 i bio star 4 godine, stavio sam cijenu 18.000 i niko mi se nije javio, potom 17.000, pa 16.000 pa 15.000 vise da vidim hoce li se iko ikada javiti... niko se nije javio, na kraju sam odustao od prodaje (imao sam povoljnu ponudu za auto iz vise klase zato sam prodavao focusa) i odlucio da ga vozim dok ne bude imao milion kilometara pa mu cijena bude 10.000 a meni bude svejedno... jednostavno mi se nije isplatilo prodavati auto koje je mint condition za kikiriki...

Po meni to auto za 11.000 sa 80.000 na satu - ne znam sta cekas. Kostao je 32.000 tada kada ga je on kupio.
quarterback

PostPostao/la TDK-90 dana 05/11/2012 11:19

Ford focus auto godine 1999 u Europi. Valjda potpuno konstruisan u Njemačkoj i prilagođen EU tržištu, nekad sam pratio auto trke i focus je bio baš respektabilan slika i dugo je bio predmetom mog razmišljanja jer mi se dopada njegov izgled.

Igrom slučaja rođak se ljetos zauzme da proda komšijinog Focusa 2006 godina 1.6 benzin 70-ak KW cca 50.000 KM ne sjećam se tačno ( oprema el. paket, tempomat, CD obični, klima , daljinsko ključanje..... i to je to koliko vidjeh) Komšija rijedak sretnik koji kupuje samo nova vozila i ovog je kupio novog u F-AC na lizing preko neke banke i koliko shvatih morao je i zbog garancije na ovlašteni servis da obavlja redovno a posjeduje i knjižicu ( postaviću i slikice kad ih nađem...mislim da je bio i na PIK-u :-? )

Rođaku je obećana nagrada ako ga proda između 12.000,- KM i 15.000,- KM jer vlasnik vozila nije tu.... rođak sav sretan kontao: Super auto...1 vlasnik kupljen u BiH servisna knjižica, mala kilometraža, vozila se samo jedna osoba, metalik srebreni LJEPOTA jedna -BRZO ĆE SE PRODATI ( što bi rekli Srbijanci ko ´alva :D ) :-D .....hebote ja se zaljubio :D :D :D evo pravog auta za male pare JEDINSTVENA prilika za mene sa skromnim budžetom :bih: :bih: :bih: PLUS auto sam isprobavao koliko sam htio, MOTOR se ne čuje kako radi "vuče" odlično, kočnice ukopavaju u mjestu :dance: izuzrtno udobna sjedišta ( inače kod 5 vratne verzije su uvijek bolja sjedišta nego kod 3 vratne)...nikad se ništa nije kvarilo na autu...osim sijalica eh sad potrošnja :-) Tuzla- Sarajevo prema Sarajevu cca 7,5 l a nazad prema Tuzli cca 6,5 l što je super za takvo auto....ali Tuzla i brdovita okolina Tuzle 10 l - 12 l :sad: Hajde rekoh potrošnja moglo bi se to trpit :wink: malo loko malo otvoreni put malo pažnje i tu je to 8 l - 9 l .
I kad sam već u prilici da ga pogledam detaljno .... :shock: auto HRĐA na blatobranima iskuckan lak oko točkova i počela hrđa....polako al sigurno :dance: lak inače na cijlom autu je srebreni pa se ne vide baš izdaleka neka oštećenja...ali kad se približi vidi se da je lakiran nekvalitetno, svjetla plastična naprijed počela se "mutiti" i hvata se kondenz iznutra, brave - kvake rasklimane , ali što me je iznenadilo unutra sjedišta i nosači sjedišta i oni šarafi što vežu sjedište i pod su nenormalno ishrđali :? usput mi u oči upade da je na podu auta "prostrt" neki jeftin itison koji ni djeca kada oblažu bass kutije ne bi koristila :cry: . Vrata izgledaju masivno i moćno ali samo dok ih ne osjetiš u ruci plastika na vratima-obloga unutra se odvojila od vrata kao da se deformisala i odmaknuta je na svim vratima cca 1.5 - 2 cm od stakla tj lima i na dodir "diše" inače sve naprijed okolo volana je ravna loša plastika ALI jako pregledna i pomagala su jednostavna za uključivanje/isključivanje. Onaj Fordov ključ mi je još uvijek čudan , kao i otvaranje haube isključivo ključem iza znaka FORD :? :? :? jel to napravljeno zbog zaštite od krađe ???

Jedno 10-ak dana sam sabirao utiske :mrgreen: , čitao po forumima stranim i našim ( njemci pljuju po FORDU to je čudo ) a u komšiluku i među prijateljima nema FORDA tako da nemam direktnih komentara tako da sam prinuđen odgovore tražiti po NET-u al kako god naiđem na minuse:
-potrošnja - te navodno ne mogućnost prepravke na plin zbog nekakvih keramičkih venitila ili tako nešto
-korozija se često spominje
-nekakvi regulatori od količine benzina
-elektrika kablovi, bobine,svjećice, sijalice jako česti postovi
-gubljenje vrijednosti FORD-a i otežana prodaja-naročito preprodaja na našim krajevima
-loša unutrašnjost

Pozitivne stvari u vezi ovog Focusa
-kupljen u BiH
-prvi vlasnik
-redovno održavan
-samo jedna osoba se vozila u njemu
-mladi polovnjak 2006 g.
-mala kilometraža cca 50.000

-simpa boja srebrena
-oprema solidna
-NIKAD UDARAN
-sigurno i pouzdano porijeklo
-cijena povoljna...možda sam ga mogao dobiti i za 11.500,- KM za keš...MOŽDA :-?

Da li sam se pokajao što ga nisam kupio..hmmmm i da i ne :-? :? :-?

Eh da se vratim na rođaka :D jadnik cijelo ljeto je govorio imam dobrog FORDA treba li kome dobro auto :dance: :dance: :dance: NIKO ni da pita nešto više o autu :-)

Vlasnik se vratio -auto nismo prodali pa ga je on uzeo pod svoje......kroz koji mjesec je uspio dobiti 5.000,- KM ili 6.000,- KM i pride FORD focus ali iz 2000 g. dizel 66 KW ako sjećam ( ovaj dizel FOCUS je išao još bolje od onog mlađeg benzinca i NIŠTA manje nije pohaban ....podjednako na mjestima hrđav i pohaban :shock: ) i nije ga još prodao nada se dobiti još 5.000,- KM ili 6.000,- KM tako da uz puno sreće i vremena i truda dođe nekako na onih minimalnih 12.000,- KM koliko je u konačnici i tražio za svog Ford-a :-D
TDK-90

PostPostao/la goran16v dana 05/11/2012 11:59

@tdk
I ja imam slican utisak o dosta stvari, cim se neko prsloni na zadnji branik vrhovi branika odbiju lak na uglu zadnjih obrva, a kamencici ih uredno ispjeskare.
Bez obzira na sve, ja sam Focusa 1,4 5 vr. manje od 3 god starog, presao 51k km kupio za nekih 12k KM i mislim da je za te pare, uz sve nabrojane mane, odlican auto. Ipak, auto je mlad, malo je presao, savremen koncept, solidna oprema i sve ono sto sto je bitno da bude dugovjecno ce biti jednako dugovjecno kao kod konkurencije. Naravno postoji taj problem pada vrijednosti kad kupis nov, ali ovdje se govori o kupovini polovnog i tako da je ta cinjenica prednost, a ne mana.
goran16v

PostPostao/la TDK-90 dana 05/11/2012 12:19

goran16v je napisao/la:@tdk
I ja imam slican utisak o dosta stvari, cim se neko prsloni na zadnji branik vrhovi branika odbiju lak na uglu zadnjih obrva, a kamencici ih uredno ispjeskare.
Bez obzira na sve, ja sam Focusa 1,4 5 vr. manje od 3 god starog, presao 51k km kupio za nekih 12k KM i mislim da je za te pare, uz sve nabrojane mane, odlican auto. Ipak, auto je mlad, malo je presao, savremen koncept, solidna oprema i sve ono sto sto je bitno da bude dugovjecno ce biti jednako dugovjecno kao kod konkurencije. Naravno postoji taj problem pada vrijednosti kad kupis nov, ali ovdje se govori o kupovini polovnog i tako da je ta cinjenica prednost, a ne mana.

He he he ..... dok jednom ne smrkne drugom ne svane :D
Mi kao društvo imamo problem HOMOGENIZACIJE na umišljene vrijednosti tako da su ne samo auta već i druge stvari u životu već "predodređene" što bi rekao Bush Jr. "Ko nije s nama on je protiv nas"

Prevelik utjecaj ustaljenosti i konzervativnog razmišljanja
TDK-90

PostPostao/la johntra dana 05/11/2012 12:26

Ista stvar sa stražnjim obrvama je bila i kod mog službenog Focusa i tu je već površinska hrđa nastupila, zbog odlaska boje...inače, naš je bio 1,6 TDci sa 115 KS i taj auto stvarno super ide i odlično čupa...bio je u vlasništvu komercijale Coca-Cole, i došao je sa nekih 130.000 na satu kod nas...s obzirom da je bio njihov, bio je u dobrom stanju, jedino što su sjedišta unutra bila pomalo prljava i negdje izblijedila...

s motorom nismo imali problema i prešli smo negdje oko 15.000 za manje od godinu, dok ga nismo vratili...nerviralo me otvaranje haube, kao i ona smiješna upozorenja za zimske uslove vožnje na cesti...također, autu hronično fali šesta brzina, što se najbolje vidi prilikom vožnje na autoputu, gdje značajno raste potrošnja, a ni buka nije zanemarljiva...inače, facelift ovog auta je mnoge stvari riješio, pogotovo po pitanju kvalitete materijala u enterijeru, koji je kod prve verzije na nekim mjestima baš jeftin...
johntra

PostPostao/la goran16v dana 05/11/2012 16:29

johntra je napisao/la:nerviralo me otvaranje haube, kao i ona smiješna upozorenja za zimske uslove vožnje na cesti...također, autu hronično fali šesta brzina, što se najbolje vidi prilikom vožnje na autoputu, gdje značajno raste potrošnja, a ni buka nije zanemarljiva...inače, facelift ovog auta je mnoge stvari riješio, pogotovo po pitanju kvalitete materijala u enterijeru, koji je kod prve verzije na nekim mjestima baš jeftin...

Otvaranje haube manje-vise naviknes se, ali indikacija vanjske temp je idiotizam.
Moj auto je neki "polu facelift", tj zadnja serija prije FL-a, unutra ima novi izgleda cent. kozole, elipsasti audio uredjaj, novu grafiku u boju kom. table i osvjetljenja ali svana je isti, pa sam ga uporedjivao sa Focusom mog druga koji je 2 god mladji FL iste opreme i po pitanju kvaliteta materijala nema razlike, gdje plastika ista plastika je na istom mjestu u na njegovom.
goran16v

PostPostao/la johntra dana 05/11/2012 16:55

iskreno, ja sam ovo auto uvijek smatrao dobrom kupovinom, mada sad vidim da ni on nije bez grešaka...pogotovo mi se sviđa FL verzija, koja mi je čak i ljepša od sadašnje generacije...
johntra

PostPostao/la goran16v dana 05/11/2012 16:59

johntra je napisao/la:iskreno, ja sam ovo auto uvijek smatrao dobrom kupovinom, mada sad vidim da ni on nije bez grešaka...pogotovo mi se sviđa FL verzija, koja mi je čak i ljepša od sadašnje generacije...

Jest dobra kupovina, ali realno kad ga vozis i kad ga imas jasno ti je zasto je jeftiniji.
goran16v

PostPostao/la sema911 dana 05/11/2012 17:18

kudite po tom fordu ko da je neznam sta a taj auto kao i vw i audi i pug ima pocincanu karoseriju nosive djelove a vrata blatobrani i sve sto je nakaceno na njega nije pocincano jer se ne ispalti fabrici to prskat sta vec obradjivat kada vam to moze prodat ko zamjesnki dio sto i je i i samim time joz zahrdjat,.
a focus na nasem trzistu u bih je dobra kupovina samo tesko ga prodat jedino da mu prilikom prodaje nakacis vw il audi znak,.
sema911

PrethodnaSljedeća

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.