Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.

Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

PostPostao/la BarbaDue dana 18/08/2008 14:39

Imas mahanje sa Posestre..... slika
BarbaDue

PostPostao/la Liberalism dana 18/08/2008 15:33

Kome si naucio, njemu masi.

Ode SZBIH s vlasti. samo da ne predju izborni prag sad u oktobru. Da hoce samo javno okaciti liste svojih clanova, da svi znamo odakle dolaze kad se budu ko najvece hinje prijavljivali u nove stranke....
Liberalism

PostPostao/la BarbaDue dana 18/08/2008 17:45

Koja mržnja jebo te...kako možes živjeti od tolike mržnje?
BarbaDue

PostPostao/la sharwoodforest dana 18/08/2008 23:28

i previse ljubavi skodi, zar ne barba due?
sharwoodforest

PostPostao/la BarbaDue dana 18/08/2008 23:46

sharwoodforest je napisao/la:i previse ljubavi skodi, zar ne barba due?

U pravu su Šumska princezo, ali ipak to ne ostavlja negativne posljedice... :-D
Slazes li se sa mnom?
BarbaDue

PostPostao/la sharwoodforest dana 19/08/2008 13:44

BarbaDue je napisao/la:

Slazes li se sa mnom?

ama jel ti to mene sarmiras da ti samar odvalim!!!
Zadnja izmjena: sharwoodforest; 19/08/2008 13:53; ukupno mijenjano 1 put/a.
sharwoodforest

PostPostao/la sharwoodforest dana 19/08/2008 13:51

[i]Al kad pobjedi Frasto, festival ce biti sigurno biti neopisivo bolji nego sto je bio u mustafinoim mandatu. Znace se sta je festival i sta mu je cilj (sada nigdje nema ni slova o tome sta je zapravo FP), znace se na koji nacin svako moze ucestvovati u kreiranju festivala (a ne kao kada su u ime svih ljudi u gorazdu odlucivali razne mustafe, bajre i muftije), u muzici ce biti u potpunosti odvojeni Folk i tradicionalna i ne-narodna muzika. za Folk sam cuo da je plan da se sve smjesti na stadion, a za tradicionalnu (sevdah) na trg. na trgu ce kao biti cijelo vrijeme sve u duhu sevdaha, samo je problem sto je sam gradski trg prerastao u cergu. Opcina bi mozda trebala razmisliti da odlukom preuredi djelatnosti koje se obavljaju u njenim poslovnim prostorima na trgu.

Vamo kod dvorane, na zanju, u omladinskoj i u ljetnom kinu bit ce sadrzaji za zabavnu i alternativnu muziku, dok ce pred Robnom kucom biti prostor za razlicite performanse. [b]U muzici ce biti sarenilo od latinske do indijske muzike.Sve kafane ce biti ukljucene u festivalski sadrzaj sa svojim programima i moci ce raditi non stop tokom svih festivalskih dana. tako ce Gorazde po prvi put dobiti festival koji ce trajati 24/7.[/i

]
sa ovim se slazem sto posto, super ideja. :thumbup:
evo i ja cu se angazovati da popravim one branike sto su ih kod interexa davno povaljali savjesni vozaci i vozacice.......a danima i danima stoji sve onako, niko se ne sjeti da se ponovo podignu. ali ja cu to zacas :mrgreen:
sharwoodforest

PostPostao/la BarbaDue dana 19/08/2008 15:14

sharwoodforest je napisao/la:
BarbaDue je napisao/la:

Slazes li se sa mnom?

ama jel ti to mene sarmiras da ti samar odvalim!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
E stvarno si zaista, ja se potrudim da razbijem monotoniju koja vlada na ovim nasim temama a ti odmah da se samaramo... :-D
Valjal to tako,..... dabome da nevalja...nego pusti samare, mogla si nam kolace neke napraviti. :-D :D
BarbaDue

PostPostao/la AO83 dana 20/08/2008 07:07

Liberalism je napisao/la:Sreca pa je ostala jos samo nada da pobjedi Frasto i da sprijeci ove nacionaliste da ugase festival. Svakako im vise odgovora Korida na ustikolini koja je okupila 4x vise ljudi nego Festival prijateljstva.

Al kad pobjedi Frasto, festival ce biti sigurno biti neopisivo bolji nego sto je bio u mustafinoim mandatu. Znace se sta je festival i sta mu je cilj (sada nigdje nema ni slova o tome sta je zapravo FP), znace se na koji nacin svako moze ucestvovati u kreiranju festivala (a ne kao kada su u ime svih ljudi u gorazdu odlucivali razne mustafe, bajre i muftije), u muzici ce biti u potpunosti odvojeni Folk i tradicionalna i ne-narodna muzika. za Folk sam cuo da je plan da se sve smjesti na stadion, a za tradicionalnu (sevdah) na trg. na trgu ce kao biti cijelo vrijeme sve u duhu sevdaha, samo je problem sto je sam gradski trg prerastao u cergu. Opcina bi mozda trebala razmisliti da odlukom preuredi djelatnosti koje se obavljaju u njenim poslovnim prostorima na trgu.

Vamo kod dvorane, na zanju, u omladinskoj i u ljetnom kinu bit ce sadrzaji za zabavnu i alternativnu muziku, dok ce pred Robnom kucom biti prostor za razlicite performanse. U muzici ce biti sarenilo od latinske do indijske muzike. Sve kafane ce biti ukljucene u festivalski sadrzaj sa svojim programima i moci ce raditi non stop tokom svih festivalskih dana. tako ce Gorazde po prvi put dobiti festival koji ce trajati 24/7.

nadam se da ce Frasto pobjediti i da ce ovo realizovati. Ako ne pobjedi, vjerovatno ce njegovi protivnici ugasiti festival, sto me nece zabrinuti jer ja od njih u startu ne ocekujem nista dobro u svakom slucaju.

A ti ces na posestru sigurno, jer ti se vidi u svakom slovu koliko volis tu atmosferu.

PS I kad pobijedi Frasto, u Gorazdu vise nikada kisa nece pasti, i ruze ce nam cvijetati i zimskim mjesecima.

Tvoje opisivanje Frasta zvuci kao zaljubljenost curice u prvom razredu...
AO83

PostPostao/la sharwoodforest dana 20/08/2008 08:36

molim da se politicke teme premjeste na topic namjenjen samo tome. ako je nesto spomenuto i citirano ne znaci da moramo da zacatavamo temu. ako krenemo, ne znamo stati, zato moji ljudi, ovdje samo o tefericu i kolacima...mmmmmmm :)
sharwoodforest

PostPostao/la BarbaDue dana 20/08/2008 09:18

Slazem se sa tobom u potpunosti,..... :-D
A gdje su kolaci? Opet varka... :run:
Šumska princezo, pusti branike nije to tvoj poso, ima ovog muškinja neka to rješe.
Ti nama samo napravi kolace i da se omrsimo... :-D :D
BarbaDue

PostPostao/la jugoistocnjak dana 20/08/2008 09:25

Wow! Barba na cemu si ti to danas? Izgleda nesto opasno! :-D
jugoistocnjak

PostPostao/la BarbaDue dana 20/08/2008 10:00

Sta bolan opasno, nemoj me prepadati....ne volim opasnosti... :-D
BarbaDue

PostPostao/la sharwoodforest dana 20/08/2008 10:23

“ako nemate hljeba, jedite kolače…”, to je istorijska izjava francuske kraljice marie antoinette upućena gladnom puku. ona, naravno, nije slavno završila, jer joj se glava otkotrljala u košaru za vrijeme francuske revolucije.....

ima li ovdje sinonima?
Zadnja izmjena: sharwoodforest; 21/08/2008 09:09; ukupno mijenjano 1 put/a.
sharwoodforest

PostPostao/la BarbaDue dana 20/08/2008 13:56

Namazana si sa sto boja, mogla bi ti sa politicarima mjesiti tjesto (kolace).... :-D
Bogami moram ja kupiti tortu, nista od domacih kolaca. :-D
BarbaDue

PostPostao/la lolita_xx dana 20/08/2008 18:23

BarbaDue je napisao/la:Slazem se sa tobom u potpunosti,..... :-D
Šumska princezo, pusti branike nije to tvoj poso, ima ovog muškinja neka to rješe.

barba, zivota mi reci cu ja sve mišici... do neki dan ona kolace pravila, svako jutro kaficu, a sad okolo trazis...eh sto su muskarci :D
lolita_xx

PostPostao/la BarbaDue dana 20/08/2008 20:35

lolita_xx je napisao/la:

barba, zivota mi reci cu ja sve mišici... do neki dan ona kolace pravila, svako jutro kaficu, a sad okolo trazis...eh sto su muskarci :D

Lolita kraljice, nek si vala navratila u moju mahalu...Bujrum hoces li sta pit' hoš šta jest'... :-D :lol:
Moja Lolita ovo su lokalne torte i kolaci i oni imaju posebnu slast... :-D

P.S. Navraca i Mišica ponekad u moju mahalu. :-D
BarbaDue

PostPostao/la lolita_xx dana 20/08/2008 22:50

BarbaDue je napisao/la:
lolita_xx je napisao/la:

Lolita kraljice, nek si vala navratila u moju mahalu...Bujrum hoces li sta pit' hoš šta jest'... :-D :lol:
Moja Lolita ovo su lokalne torte i kolaci i oni imaju posebnu slast... :-D

P.S. Navraca i Mišica ponekad u moju mahalu. :-D

uh jesi gostoprimljiv, morat cu cesce navratit :D hocu i jest i pit :D pokajat ces se, neces me vise nikad zvati :D
vidis, meni lokalne dosadile :D

nema mišice ni na mapi, zabrinula sam se vec :(
lolita_xx

PostPostao/la BarbaDue dana 21/08/2008 01:12

E moja ti, ne znas ti kakve ja vrtove posjedujem sve 100% domace povrce.bRez pesticida..Haman ko u Forta :-D
Pa onda farmu kunica i pilica, za hranu se ne sikiraj.Neš moci pojesti. Hebo sveCki sto... :-D
Mi smo ti poznati na daleko po gostoprimljivosti. Nego ti nama navrati ovako i onako...moze i sa obrazom :-D
Al navrati....
BarbaDue

PostPostao/la Liberalism dana 21/08/2008 09:03

AO83 je napisao/la:
Liberalism je napisao/la:Sreca pa je ostala jos samo nada da pobjedi Frasto i da sprijeci ove nacionaliste da ugase festival. Svakako im vise odgovora Korida na ustikolini koja je okupila 4x vise ljudi nego Festival prijateljstva.

Al kad pobjedi Frasto, festival ce biti sigurno biti neopisivo bolji nego sto je bio u mustafinoim mandatu. Znace se sta je festival i sta mu je cilj (sada nigdje nema ni slova o tome sta je zapravo FP), znace se na koji nacin svako moze ucestvovati u kreiranju festivala (a ne kao kada su u ime svih ljudi u gorazdu odlucivali razne mustafe, bajre i muftije), u muzici ce biti u potpunosti odvojeni Folk i tradicionalna i ne-narodna muzika. za Folk sam cuo da je plan da se sve smjesti na stadion, a za tradicionalnu (sevdah) na trg. na trgu ce kao biti cijelo vrijeme sve u duhu sevdaha, samo je problem sto je sam gradski trg prerastao u cergu. Opcina bi mozda trebala razmisliti da odlukom preuredi djelatnosti koje se obavljaju u njenim poslovnim prostorima na trgu.

Vamo kod dvorane, na zanju, u omladinskoj i u ljetnom kinu bit ce sadrzaji za zabavnu i alternativnu muziku, dok ce pred Robnom kucom biti prostor za razlicite performanse. U muzici ce biti sarenilo od latinske do indijske muzike. Sve kafane ce biti ukljucene u festivalski sadrzaj sa svojim programima i moci ce raditi non stop tokom svih festivalskih dana. tako ce Gorazde po prvi put dobiti festival koji ce trajati 24/7.

nadam se da ce Frasto pobjediti i da ce ovo realizovati. Ako ne pobjedi, vjerovatno ce njegovi protivnici ugasiti festival, sto me nece zabrinuti jer ja od njih u startu ne ocekujem nista dobro u svakom slucaju.

A ti ces na posestru sigurno, jer ti se vidi u svakom slovu koliko volis tu atmosferu.

PS I kad pobijedi Frasto, u Gorazdu vise nikada kisa nece pasti, i ruze ce nam cvijetati i zimskim mjesecima.

Izvni. Stvarno mi je zao sto ti ne odgovara opis, nazalost nisam znao da papci i kreteni uopste citaju postove o kulturi. Nekako neide
Liberalism

PostPostao/la lolita_xx dana 21/08/2008 10:11

BarbaDue je napisao/la:E moja ti, ne znas ti kakve ja vrtove posjedujem sve 100% domace povrce.bRez pesticida..Haman ko u Forta :-D
Pa onda farmu kunica i pilica, za hranu se ne sikiraj.Neš moci pojesti. Hebo sveCki sto... :-D
Mi smo ti poznati na daleko po gostoprimljivosti. Nego ti nama navrati ovako i onako...moze i sa obrazom :-D
Al navrati....

bila neki dan :D i moram vas pohvaliti :D super ste :D a nisam znala da si ti tamo :-? ja kontala ti negdje u dijaspori :D
lolita_xx

PostPostao/la Leonid Breznjev dana 21/08/2008 10:17

Liberalism je napisao/la:
AO83 je napisao/la:

Izvni. Stvarno mi je zao sto ti ne odgovara opis, nazalost nisam znao da papci i kreteni uopste citaju postove o kulturi. Nekako neide
pa ne ide ni tako izrazavanje, no tebe to ne sprijecava... :D

jedno hefta, ja mislim da je dosta.. :D sta ti kazes mirci? :D
Leonid Breznjev

PostPostao/la mIRCerka dana 21/08/2008 10:27

Arslan je napisao/la:
Liberalism je napisao/la:Izvni. Stvarno mi je zao sto ti ne odgovara opis, nazalost nisam znao da papci i kreteni uopste citaju postove o kulturi. Nekako neide
pa ne ide ni tako izrazavanje, no tebe to ne sprijecava... :D

jedno hefta, ja mislim da je dosta.. :D sta ti kazes mirci? :D

slika
mIRCerka

Lokacija: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

PostPostao/la Leonid Breznjev dana 21/08/2008 10:29

in der kürze liegt die würze :D
Leonid Breznjev

PostPostao/la BarbaDue dana 21/08/2008 10:57

lolita_xx je napisao/la:
BarbaDue je napisao/la:E moja ti, ne znas ti kakve ja vrtove posjedujem sve 100% domace povrce.bRez pesticida..Haman ko u Forta :-D
Al navrati....

bila neki dan :D i moram vas pohvaliti :D super ste :D a nisam znala da si ti tamo :-? ja kontala ti negdje u dijaspori :D

Pa to ti ga haman dođe isto, mi smo ti dijaspora...ima nas vise na strani nego ovdje ovdje. :-D
Vjeruj mi vise volim ovo malo zemlje i Drinu koju ovdje imamo neg pola Evrope. :bih:
BarbaDue

PrethodnaSljedeća

Natrag na Istočna Bosna

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.