Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator/ica: ladyblue18

PostPostao/la Donnie Smith dana 23/06/2012 16:43

sada već 29. Vodiš :D

a na mojoj fun-page, rasprava se uveliko rasplamsava. Haos. Potući ću pokojnu Milevu uz tvoju pomoć. Haos na treću :D
Donnie Smith

PostPostao/la Donnie Smith dana 23/06/2012 17:19

kakavdanakneiskustvu je napisao/la:
Donnie Smith je napisao/la:sada već 29. Vodiš :D

a na mojoj fun-page, rasprava se uveliko rasplamsava. Haos. Potući ću pokojnu Milevu uz tvoju pomoć. Haos na treću :D

link??

sad ja kažem: Ti to ozbiljno?

:dance:
Donnie Smith

PostPostao/la Donnie Smith dana 23/06/2012 21:05

link??[/quote]

sad ja kažem: Ti to ozbiljno?

:dance:[/quote]

sad ja šutim[/quote]

dobro, kad opet progovoriš, da te citiram :-D
Donnie Smith

PostPostao/la Entropio dana 27/06/2012 17:17

Sulejman Tihić je seciran na TV Alfa. :-)

http://www.dailymotion.com/video/xrsyx7 ... acija_news
Entropio

PostPostao/la StupskaBitanga dana 27/06/2012 21:08

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
StupskaBitanga

PostPostao/la miop dana 28/06/2012 18:24

Božidar Matić: SDA je dovela giganta kao što je "Energoinvest" na rub propasti

"Energoinvest" nekada predstavljao 35 posto izvoza BiH
Autor A. Č. Z. | Objavljeno 26.06.2012. u 06:06
Verzija za štampu Samo tekst Decrease font Enlarge font
Delegacija "Energoinvesta" položila cvijeće (Foto: F. Fočo) Delegacija "Energoinvesta" položila cvijeće (Foto: F. Fočo)

Giganta kao što je "Energoinvest" uništila je, između ostalog, pogrešna politika vlasti prema ovakvim firmama, izjavio je jučer za "Avaz" Božidar Matić, nekadašnji direktor "Energoinvesta" i bivši predsjedavajući Vijeća ministara BiH, na jučerašnjem okupljanju u povodu 28. godišnjice smrti Emerika Bluma, utemeljitelja i prvog direktora ove kompanije.

- "Energoinvest" je nekada imao manje od pet posto zaposlenih u BiH, a više od 35 posto izvoza BiH. Drugim riječima, preko sedam puta natprosječna po izvozu, a to je osnovni pokazatelj kvaliteta - kazao je Matić.

Bez obnove

On je, prisjećajući se svih dobrih poteza Erika Bluma, istakao da je pogrešnom politikom nakon rata ova firma dovedena na rub propasti. Matić je kazao da je država odustala od obnove ovakvih firmi, čak je i iznijela pravilo da prije privatizacije nema obnove.

- Sramotno je da su firme koje su podržavljene funkcionirale samo u obimu u kojem su preživjele rat. Sada se pokazuje nedostatak toga što BiH nema više ovakvih firmi kakve je nekada imala, jer priča o malim i srednjim preduzećima je ispravna, ali ako postoje i velika oko kojih se mala i srednja okupljaju, a velika preduzeća im predstavljaju kičmu - istakao je Matić.

Sarajevski "Energoinvest", nekada gigant bh. privrede, sada grca u enormnim dugovima.

Prošlu godinu završili su s gubitkom većim od 24 miliona maraka, a samo u prvih šest mjeseci 2012. planirani finansijski rezultat iznosi minus deset miliona KM.
Kadrovi koje je postavljala Stranka demokratske akcije i u potpunosti kontrolirala ovu kompaniju proteklih godina, pogrešnim odlukama sistemski su uništavali "Energoinvest". Radnici kazuju da situacija nije nikada bila gora. Matić upozorava da se situacija pod hitno mora promijeniti.

Pad izvoza

- BiH jedva 50 posto pokriva svoj izvoz uvozom, a 1990. godine BiH je bila izvozno pozitivna, imala je pola milijarde dolara više izvoza nego uvoza. Sada vrijeme ne pogoduje ovakvim kućama kao što je "Energoinvest". Dok država upravlja preduzećima, to je nemoguće, jer ispostavilo se da je država najlošiji vlasnik preduzeća - dodao je Matić.

Stojeći kod biste Emerika Bluma, gdje je jučer položeno cvijeće, neko od starijih radnika koji su imali čast sarađivati s njim glasno je prokomentirao da je sva sreća što Blum nije doživio uništenje kompanije koju je stvorio.

Čengić: Bez svoje proizvodnje

Lošu situaciju u "Energoinvestu" priznao je i direktor Enes Čengić, koji traži podršku Vlade. Kazao je da ovom preduzeću nedostaje inžinjera, koje trenutno zbog finansijske situacije ne mogu zaposliti.

- U drugim segmentima imamo viška radnika. Danas je "Energoinvest" realno bez svoje proizvodnje, ali opstaje zahvaljujući ljudima koji su u njemu i onima koji rade srcem i dušom za relativno male pare - kazao je Čengić.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/102714-bozidar-matic-govorio-na-obiljezavanju-28-godina-od-smrti-emerika-bluma-sda-je-dovela-giganta-kao-sto-je-energoinvest-na-rub-propasti.html

Nisam rekao ono što piše u Avazu
U Dnevnom avazu od 26. 6. 2012. godine, u rubrici Teme, na strani 9, autor potpisan inicijalima A.Z. je u tekstu pod naslovom “SDA je dovela giganta kao sto je ‘Energoinvest’ na rub propasti”, u moju izjavu, datu za TVSA i TV1, u povodu godisnjice smrti Emerika Bluma, dodao svoj dio, koji ja ni sam izrekao.
Komentar koji je autor teksta dodao, a koji nije dio moje izjave, glasi: “Sarajevski ‘Energoinvest’, nekada gigant privrede, sada grca u enormnim dugovima. Proslu godinu zavrsili su s gubitkom vecim od 24 miliona maraka, a samo u
prvih sest mjeseci 2012. planirani finansijski rezultat iznosi minus devet miliona KM. Kadrovi koje je postavljala Stranka demokratske akcije i u potpunosti kontrolirala ovu kompaniju proteklih godina, pogresnim odlukama sistemski su unistavali ‘Energoinvest’. Radnici kazuju da situacija nije nikada bila gora. Matic upozorava da se situacija pod hitno mora promijeniti.”
U izjavi datoj za TVSA i TV1 (ne za Dnevni avaz, kako se navodi u clanku!), nisam spominjao ni jednu politicku stranku kao krivca za situaciju u “Energoinvestu”. Takodjer, nisam govorio o trenutnim gubicima u “Energoinvestu”, jer da jesam, nikako ne bih propustio reci da je gubitak uzro kovala visa sila, tj. situacija u Libiji, koja je osnovni rezultat trenutnog gubitka. Upravo ono sto ja nisam izrekao, posluzilo je i za naslov clanka koji je objavljen u Dnevnom avazu. Gore navedeni tekst sam 26.6.2012. godine poslao redakciji Dnevnog avaza s molbom da ga objave kao moj demanti, medjutim, oni to nisu ucinili. Ljubazno molim redakciju Oslobodjenja da u narednom broju objavi tekst demantija.
Unaprijed hvala. S postovanjem,
Bozidar Matic
miop

PostPostao/la Karabaja dana 28/06/2012 18:27

Moram i ovdje postaviti Avazovo vidjenje stvari :)

slika
Karabaja

PostPostao/la miop dana 28/06/2012 21:22

Karabaja je napisao/la:Moram i ovdje postaviti Avazovo vidjenje stvari :)

slika

Black Hawk Down
slika
slika
miop

PostPostao/la brzica dana 28/06/2012 23:10

Pročitajte naslov i podnaslov. NIkakve veze sa
tekstom. Katastrofa, sad i PIC počeli izvrtati.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/103225-sjednica-pic-a-nova-vlast-sposobna-za-rjesavanje-problema.html
brzica

PostPostao/la dr.gog dana 01/07/2012 11:16

miop je napisao/la:Black Hawk Down
slika
slika

" Povodom zlobnih insinuacija na objavljenu ilustraciju pada helikoptera Oružanih snaga BiH, a koje su se pojavile na uglednom forumu susjednog portala, redakcija izražava svoju osupnutost naivnošću autora posta-komentatora na forumu. Cijeneći istraživački duh agilnih članova sax foruma, ipak moramo napomenuti da vjeruju u povijesne falsifikate. Kolegij napominje na već svuda poznatu činjenicu da je pivarsko-selimovićevski lobi na cijenjenom sax vrlo jak i da je oprez potreban, uz uvijek spremne odgovore(Citat, Utemeljitelj F.R).

Istina je jednostavna i glasi da se pad Black Hawk helikoptera desio nakon pada helikoptera OS BiH, a selimovićevi ubačeni elementi u AFP, AP, CNN, BBC, SKY, FTV, Pink itd..su tu fotografiju bez znanja najčitanijeg dnevnika u BiH, jednostavno ukrali i objavili kao svoju, te digitalnim retuširanjem i propagandom na svjetskom nivou učinili svojim djelom. Avaz je sa indignacijom odbacio pomisao o tužbi iz razloga kolegijalnosti prema navedenim kućama"

"Povodom izjave cijenjenog akademika Matić Božidara, moramo izraziti svoju začuđenost ,ali i razumijevanje zbog profesorovog "demantija" na izjavu koju JESTE dao. Naime, ne sumnjamo u akademsku veličinu i značaj djela dr.Matića, ali redakcija napominje da i za njega nažalost važe prirodna i dobna ograničenja vezana za pamćenje složenih izjava datih najprodavanijem dnevniku..Iz tih razloga, redakcija i ne pomišlja na sasvim opravdanu tužbu za klevetu, te svoju dobru volju prema cijenjenom akademiku želi iskazati godišnjom dozom Ginkgo bilobe za g. Matića.
Poklon se može preuzeti na jednoj od redovnih espresso kafa u Twist toweru. Kako dodatak ovom saopštenju, redakcija šalje i ovaj simbolički znak poštovanja: :D "

Za sax prenio @dr.gog iz saniteta
Zadnja izmjena: dr.gog; 01/07/2012 11:25; ukupno mijenjano 1 put/a.
dr.gog

PostPostao/la StupskaBitanga dana 01/07/2012 11:22

Jel ti majke ti tamo radiš pa ovako identično sklapaš tekstove kao oni
Slučajnost ili ne ali ovo je fascinantno
StupskaBitanga

PostPostao/la dr.gog dana 01/07/2012 11:28

StupskaBitanga je napisao/la:Jel ti majke ti tamo radiš pa ovako identično sklapaš tekstove kao oni

Editovao sam post pa pročitaj drugi dio vezan za Matića.

Nisi naivan da ne znaš kako je moguće sklapati ovakve obrasce ukoliko upratiš način rada jednog medija :wink: , što i meni jeste bio posao izvjesno vrijeme. Čitač :D .Jedino mi je žao što ovo nisam zaista naplaćivao, jer se odlično prodaje u novini tipa Avaz. Pa pobogu, od čeg' žive novinari?
dr.gog

PostPostao/la Doktor29 dana 01/07/2012 11:32

dr.gog je napisao/la:
StupskaBitanga je napisao/la:Jel ti majke ti tamo radiš pa ovako identično sklapaš tekstove kao oni

Editovao sam post pa pročitaj drugi dio vezan za Matića.

Nisi naivan da ne znaš kako je moguće sklapati ovakve obrasce ukoliko upratiš način rada jednog medija :wink: , što i meni jeste bio posao izvjesno vrijeme. Čitač :D .Jedino mi je žao što ovo nisam zaista naplaćivao, jer se odlično prodaje u novini tipa Avaz. Pa pobogu, od čeg' žive novinari?

Ako primjete tvoj talenat dobit ces ponudu da pises za njih :dance: :dance: :dance:
Doktor29

PostPostao/la StupskaBitanga dana 01/07/2012 11:54

dr gog ti si genije
Svaka čast :thumbup:
StupskaBitanga

PostPostao/la Sancho_de_Sancho dana 01/07/2012 17:01

Kako glupa tema, sam njen naziv govori dosta, garant se radi o očajnom SDA-ovcu :-) tema neka vrsta šprdancije i ismijavanja ljudi koji čitaju Dnevni avaz a dnevno ih je oko 100.000, uz to dodajte 400.000 glasača stranke SBBB i još 70.000 onih čiji su glasovi bili nevazeci zahvaljuci tome Aljin slino je pobijedio na proslim izborima, sve u svemu Fahro - Avaz - SBBB je nova snaga u BIH, na predstojecim lokalnim izborima pomest ce sve pred sobom to je sigurno :thumbup: :bih:
Sancho_de_Sancho

PostPostao/la LeonardoAC dana 01/07/2012 19:44

dr.gog je napisao/la:
LeonardoAC je napisao/la:kaplan je ministar kulture a ne obrazovanja... btw

Redakcija najuglednijeg dnevnog lista je beskrajno zahvalna svom pažljivom čitatelju Leonardu na dobronamjernom ukazivanju na pravilno tituliranje izvjesnog Samira Kaplana. :D

Kolegij najčitanijeg dnevnika u BiH izražava svoju punu podršku čitaocu , te ga ohrabruje da i dalje nastavi sa objavljivanjem postova u kojima se pominje Dnevni Avaz.

Također, redakcija ne sumnja u značaj ukazivanja na pravu funkciju Kaplana u Bošnjaka, te izražava svoje poštovanje prema analitičkim bravurama g. Leonarda sa uglednog sarajevskog foruma klix-ba.

ti si sigurno Faaa'rin školski drug sa Kosova. Zahvaljujem redakciji koja nas svakodnevno uveseljava svojim glupostima. Samo naprijed. :sax:
LeonardoAC

PostPostao/la Akibh dana 01/07/2012 19:49

Sancho_de_Sancho je napisao/la:Kako glupa tema, sam njen naziv govori dosta, garant se radi o očajnom SDA-ovcu :-) tema neka vrsta šprdancije i ismijavanja ljudi koji čitaju Dnevni avaz a dnevno ih je oko 100.000, uz to dodajte 400.000 glasača stranke SBBB i još 70.000 onih čiji su glasovi bili nevazeci zahvaljuci tome Aljin slino je pobijedio na proslim izborima, sve u svemu Fahro - Avaz - SBBB je nova snaga u BIH, na predstojecim lokalnim izborima pomest ce sve pred sobom to je sigurno :thumbup: :bih:

Bravo Sancho,

tema je nastala 2008. a ako si je ti tek sad vidio, to govori dovoljno o tebi.
Pojma nemas o tirazu novina, o glasovima jos manje.
Kako nova snaga, kad je u stranci kompletan politicki otpad SBiH, SDA, SDP-a?
Hoce, pomest ce sve pred sobom, narod ce glasati za Eminu Ganic i sl...
I sto SBBB, jel to neki novi naziv? :D
Akibh

PostPostao/la Sancho_de_Sancho dana 01/07/2012 21:07

Akibh je napisao/la:
Sancho_de_Sancho je napisao/la:Kako glupa tema, sam njen naziv govori dosta, garant se radi o očajnom SDA-ovcu :-) tema neka vrsta šprdancije i ismijavanja ljudi koji čitaju Dnevni avaz a dnevno ih je oko 100.000, uz to dodajte 400.000 glasača stranke SBBB i još 70.000 onih čiji su glasovi bili nevazeci zahvaljuci tome Aljin slino je pobijedio na proslim izborima, sve u svemu Fahro - Avaz - SBBB je nova snaga u BIH, na predstojecim lokalnim izborima pomest ce sve pred sobom to je sigurno :thumbup: :bih:

Bravo Sancho,

tema je nastala 2008. a ako si je ti tek sad vidio, to govori dovoljno o tebi.
Pojma nemas o tirazu novina, o glasovima jos manje.
Kako nova snaga, kad je u stranci kompletan politicki otpad SBiH, SDA, SDP-a?
Hoce, pomest ce sve pred sobom, narod ce glasati za Eminu Ganic i sl...
I sto SBBB, jel to neki novi naziv? :D

slika
8-)
Sancho_de_Sancho

PostPostao/la Doktor29 dana 01/07/2012 21:25

Koji glup komentar, ova tema nema nikakve veze sa navedenim a ti ispadas smijesan
Doktor29

PostPostao/la Opetja033 dana 02/07/2012 13:01

Tema je nastala 2008, tj u periodu kada je tvoj patuljak jos uvijek ljubio skute "Slini".
Opetja033

PostPostao/la Donnie Smith dana 02/07/2012 15:54

Avaz čitam svaki dan, navike radi, no, o nepismenosti od koje novina vrvi, ne bih, već je opričana priča. Mene samo zanima, privatno, da medij sa takvom logistikom - decenijama kasni sa vijestima. Evo najsvježiji primjer, tema koju smo mi svi prožvakali na ovom forumu i koju su nam zatvoritli jer se književnica žalila na nas :-D

oni je tek danas objavljuju

:dance:

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-min ... rugoj.html

šta reći, koju poruku poslati.... :sad:
Donnie Smith

PostPostao/la LeonardoAC dana 02/07/2012 17:35

Do sada je bilo nezvanično...
slika

Sad je i zvanično... stranački bilten. Jbt, i za ovo neko daje novac :D :D :D :run: :run: :run:
LeonardoAC

PostPostao/la miop dana 02/07/2012 17:41

Reakcije na tekst u slučaju Agrokomerc
Pisanje Avaza potpuna izmišljotina
Tekst koji je izašao u jučerašnjem izdanju Dnevnog avaza u kojem je objavljena presuda Suda za ljudska prava u Strasbourgu u slučaju dioničara Agrokomerca je čista laž i izmišljotina, kazala je jučer za Oslobođenje Zikreta Ibrahimović, zamjenica zastupnice Vijeća ministara Bosne i Hercegovine pred Evropskim sudom za ljudska prava u Strasbourgu. Evropski sud za ljudska prava jeste naložio Federaciji BiH da, u roku od tri mjeseca, apelantima Fikretu Murtiću i Raski Ćerimović isplati nematerijalnu štetu, za što su oni potraživali 50.000 eura, ali nije, kao što je to napisano, “utvrđeno kršenje prava ovih dioničara po osnovu vlasništva nad dionicama Agrokomerca”, pojasnila je Ibrahimović. Napisano u Avazu je potpuno netačno. Presuda je bila da samo dva dioničara treba da dobiju po 3.600 eura na ime nematerijalne štete, a nije uopće pronađena povreda prava po osnovu vlasništva nad dionicama. To sve fino i čitko stoji u presudi. Bez ikakve konsultacije s našim uredom objavljeno je nešto što je apsolutna laž, jer nigdje u presudi ne stoji da je odluka Doma za ljudska prava bila netačna ili da su ugrožena neka prava kao što to piše u tekstu, kazala je Ibrahimović, dodavši da se tek sada treba postupiti po presudi i to kroz čitav niz procedura, a eventualne zatezne naknade će biti isplaćene samo zbog kašnjenja u provođenju odluke Doma za ljudska prava.
Zadnja izmjena: miop; 02/07/2012 17:42; ukupno mijenjano 1 put/a.
miop

PostPostao/la dr.gog dana 02/07/2012 19:12

Sancho_de_Sancho je napisao/la:Kako glupa tema, sam njen naziv govori dosta, garant se radi o očajnom SDA-ovcu :-) tema neka vrsta šprdancije i ismijavanja ljudi koji čitaju Dnevni avaz a dnevno ih je oko 100.000,

Dragi Sancho, tema nije glupa već predstavlja najveću podršku najčitanijem dn.listu na nekom drugom portalu. Svi učesnici teme su redovni čitaoci Avaza(ako lažem , neka sami kažu),a neki su i pretplatnici avazovih izdanja. Ono što oni pišu nije nikakva laž ako ukažu na tehničke i logičke greške u tekstu. Ti bi trebao da znaš, kao poštovalac Avaza, da su Redakcija i Utemeljitelj zahvalni na konstruktivnoj kritici urbanih analitičara na uglednim portalima. Posebno odkako je postalo jasno da nas dijeli samo uzdignuta obrva Druga Zlaje :D .

Sancho_de_Sancho je napisao/la: uz to dodajte 400.000 glasača stranke SBBB i još 70.000 onih čiji su glasovi bili nevazeci zahvaljuci tome Aljin slino je pobijedio na proslim izborima, sve u svemu Fahro - Avaz - SBBB je nova snaga u BIH, na predstojecim lokalnim izborima pomest ce sve pred sobom to je sigurno :thumbup: :bih:

Veoma je dobro što nevjerne Tome podsjećaš na briljantne uspjehe najnovije i najperspektivnije političke snage i njenog utemeljitelja, SBB BiH (tako se piše, a ne SBBB), i na okrutne podvale SDA koje su Stranci Budućnosti na kriminalan način otele glasove. Slažem se sa tvojom formulom ako te ona čini jakim u budućim turbulentnim vremenima. Bez Fahrudina i SBB BiH i Avaza, ne bi bilo ni ove teme,a s time ni mnogo veselja na njoj....

Iskren pozdrav,

@dr.gog, redakcija slobodnih foruma :)
dr.gog

PostPostao/la dragonz dana 02/07/2012 19:51

Sancho_de_Sancho je napisao/la:
slika
8-)

Ako je "savez" sa kojom su se strankom ujedinili i do kada traje taj savez deder nam pojasni ako znaš.
dragonz

PrethodnaSljedeća

Natrag na Elektronski i štampani mediji

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.