Ejup Ganic: "Spreman sam odgovarati sto sam se borio za

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

PostPostao/la suncica13 dana 06/03/2005 14:43

Hvala Bogu pa se nisu svi borili kao Ganic!
Da jesu... Bosne i Hercegovine ne da ne bi bilo ni na mapi, vec ni u mislima.
suncica13

PostPostao/la zzzzz dana 06/03/2005 15:10

Prvo, nikoga ja nisam ni sa kim poredio vec odgovorio na TVOJE poredjenje! Pogledaj malo bolje!

Drugo, sta ti ono gore lupi o ´92. i drzavotvornosti muslimanskog naroda?
Ispada:
1. Da nam ne bi 92. (a time ni Alije ni SDA, naravno), ne bi nikad ni bili drzavotvorni
2. Kad smo vec (te 1992! ) postali drzavotvorni, imamo pravo da radimo greske kakve hocemo jer, eto, nemamo iskustva!

3. Oplakah!

Nemoj zezat haveru, nisi ti tako glup kao sto se pretstavljas.

Prvo pricamo u razlicitim terminima ja govorim Bosnjaci ti muslimani (nevazno, ali eto primjetih usput)

Nismo mi bili drzavotvorni ni sa Alijom ni bez njega, ne kontam kako si takav zakljucak izvukao iz mog posta. Alija je sanjao da opstane Jugoslavija da bi svi muslimani (sa malim m) ostali u zajednickoj drzavi.

Ako smijem primjetiti, bili smo jedini narod koji nije sanjao svoju drzavu, jos od pada srednjevjekovne Bosne (nisam jos siguran za Makedonce, imali su VMRO koji je bastinio probugarske ideje). Dakle nismo imali rezervni plan, kad je doslo do raspada Jugoslavije.

Medjutim ti si toliko opsjednut Alijom, da se s tobom svaka konverzacija zavrsava na isti nacin.

Skrenusmo sa teme, poenta je u tome, koliko ja god negotivio Delica i Ganica, ja sam sa njima na optuzenickoj klupi. Nemogu da ponavljam do besvjesti, ali jos da kazem da je razlika kad se sudi nekom idiotu koji je pocinio zlocine (on moze biti pojedinac) i komadantu armije ili clanu predsjednistva. Onda se sudi politici jednog naroda, a ja ne vidim da ima osnova za to.
Posto tesko kontas stvari, i ideoloski si obojen, uporedi ovo sa sudjenjem Beslagicu za "zlocin" u Tuzli.

Da je politika Bosnjaka bila etnicko ciscenje i progon, ne bi u izvjestajima CIA-e i UN-a stajalo da su Bosnjaci pocinili 3% svih zlocina u BiH. Meni ti izvjestaji nisu ni trebali da bih to znao, jer sam bio na licu mjesta.
zzzzz

PostPostao/la twynsty dana 06/03/2005 16:31

Ne sjecam se da je njegova exelencija - sveucilisni profesor i vlasnik privatnog Sa.Unirveziteta , gospodin Ejup Ganic ucinio bilo sto vrijedno paznje osim 'oslobadjanja' A.Izetbegovica maja '92.god.
Moguce da jeste ali to ce se dokazati na Haskom tribunalu.
Jedino sto znamo svi da je taj dobro profitirao u ratu a samim tim je nacinio veliku, neprocjenjivu stetu za sve Bh. gradjane.
Uspio je 'osloboditi' vilu u centru Sa. od njenog vlasnika 1/1 oboljelog Slobodana Kovacevica - poznatog svim sarajlijama i smjestiti ga u nekakav dom.
Pored toga 'uspio' je otvoriti najeminentniji priv.univerz.po europskim cijenama itd.
twynsty

Re: Ejup Ganic: "Spreman sam odgovarati sto sam se bori

PostPostao/la Prenj dana 06/03/2005 17:13

emmiirr je napisao/la:
Prenj je napisao/la:Ejup je bio samo jedan od clanova Predsjednistva, u trenutku kada je nas (vazda naivni) predsjednik Alija zarobljen u Lukavici.
Kako je to Milosevic mogao dobiti "Bosnu na tanjiru" preko Fikreta, nije mi jasno.
A jos je manje jasno otkud tu Ejup kao stub odbrane.
Ali eto, vrijeme prolazi, l;udi zaboravljaju, pa ovi i ovakvi mogaju svasta nekaznjeno lupati.

Sjecas li se one emisije uzivo na TVSA 2.maja 1992. Sto je Fikret bio u sutdio i nije porogovorio niti jednu rijec kada se rahmetli Izetbegovic javio iz Lukavice?
JNA je trebala likvidirati predsjednik Izetbegovica , da bi ga na njegovom mjestu mogao zamijeniti upravo Fikret Abdic koji bi omogucio JNA da izvrsi vojni udar tih dana i da se okonca posao u BiH.

http://www.domovina.net/tribunal/page_006.php

U kakvoj je vezi bio Abdic i JNA saznat ces kad donwlodujes razgovor od 23.5.1992. vodjen izmedju Fikreta Adbica i Ratka Mladica.
Uzivaj!

Ne kontam ja tebe i Diplomatu i vasu logiku nikako.
Kada su vec drzali Aliju i kada je vec Fikret trebao da im isporuci Bosnu na tanjiru odmah poslije toga (ukljucujuci i Kukanjca i ostale opkoljene u Komandi na Bistriku) zasto to nisu i ucinili????

Preslusah razgovor izmedju Fikreta Abdica i Ratka Mladica, ocito jos jedan od bezbrojnih razgovora o "primirju" vodjen izmedju clanova Predsjednistva BiH i JNA, sa pocetka rata.
Osim ako nisu pricali nekakvim sifrovanim jezikom ....?
Da li si ti uopste bio u Sarajevu u maju 1992?
Zadnja izmjena: Prenj; 06/03/2005 18:44; ukupno mijenjano 1 put/a.
Prenj

PostPostao/la zzzzz dana 06/03/2005 17:18

twynsty je napisao/la:Ne sjecam se da je njegova exelencija - sveucilisni profesor i vlasnik privatnog Sa.Unirveziteta , gospodin Ejup Ganic ucinio bilo sto vrijedno paznje osim 'oslobadjanja' A.Izetbegovica maja '92.god.
Jedino sto znamo svi da je taj dobro profitirao u ratu a samim tim je nacinio veliku, neprocjenjivu stetu za sve Bh. gradjane.
Uspio je 'osloboditi' vilu u centru Sa. od njenog vlasnika 1/1 oboljelog Slobodana Kovacevica - poznatog svim sarajlijama i smjestiti ga u nekakav dom.
Pored toga 'uspio' je otvoriti najeminentniji priv.univerz.po europskim cijenama itd.

Kakve veze sve ovo ima sa Hagom :? Ako ce mu se suditi za vilu, ima za to sud u Sarajevu. Znate li uopste naslov teme?
zzzzz

PostPostao/la wandy dana 06/03/2005 17:39

zzzzz je napisao/la:
Prvo, nikoga ja nisam ni sa kim poredio vec odgovorio na TVOJE poredjenje! Pogledaj malo bolje!

Ispada:
1. Da nam ne bi 92. (a time ni Alije ni SDA, naravno), ne bi nikad ni bili drzavotvorni
2. Kad smo vec (te 1992! ) postali drzavotvorni, imamo pravo da radimo greske kakve hocemo jer, eto, nemamo iskustva!

3. Oplakah!

Prvo pricamo u razlicitim terminima ja govorim Bosnjaci ti muslimani (nevazno, ali eto primjetih usput)

Nismo mi bili drzavotvorni ni sa Alijom ni bez njega, ne kontam kako si takav zakljucak izvukao iz mog posta. Alija je sanjao da opstane Jugoslavija da bi svi muslimani (sa malim m) ostali u zajednickoj drzavi.

Ako smijem primjetiti, bili smo jedini narod koji nije sanjao svoju drzavu, jos od pada srednjevjekovne Bosne (nisam jos siguran za Makedonce, imali su VMRO koji je bastinio probugarske ideje). Dakle nismo imali rezervni plan, kad je doslo do raspada Jugoslavije.

Medjutim ti si toliko opsjednut Alijom, da se s tobom svaka konverzacija zavrsava na isti nacin.

Skrenusmo sa teme, poenta je u tome, koliko ja god negotivio Delica i Ganica, ja sam sa njima na optuzenickoj klupi. Nemogu da ponavljam do besvjesti, ali jos da kazem da je razlika kad se sudi nekom idiotu koji je pocinio zlocine (on moze biti pojedinac) i komadantu armije ili clanu predsjednistva. Onda se sudi politici jednog naroda, a ja ne vidim da ima osnova za to.
Posto tesko kontas stvari, i ideoloski si obojen, uporedi ovo sa sudjenjem Beslagicu za "zlocin" u Tuzli.

Da je politika Bosnjaka bila etnicko ciscenje i progon, ne bi u izvjestajima CIA-e i UN-a stajalo da su Bosnjaci pocinili 3% svih zlocina u BiH. Meni ti izvjestaji nisu ni trebali da bih to znao, jer sam bio na licu mjesta.

Pa njemu je rahmetli Alija kriv sto mu nije reko da se brani.

:-D
wandy

PostPostao/la Vodenjak dana 06/03/2005 18:20

wandy je napisao/la:
zzzzz je napisao/la:

Ispada:

3. Oplakah!

Pa njemu je rahmetli Alija kriv sto mu nije reko da se brani.

:-D

Ja vragova sta mi rade! :-) :-)

:lol: :lol: :lol:
Vodenjak

PostPostao/la twynsty dana 06/03/2005 18:34

suncica13 je napisao/la:Hvala Bogu pa se nisu svi borili kao Ganic!
Da jesu... Bosne i Hercegovine ne da ne bi bilo ni na mapi, vec ni u mislima.

Borio se i on za sebe.Steta je jedino u svemu sto oni koji se jesu borili - izborili su se za njega i njemu slicne ganiche.
Zrinski ne lupa napamet o drzavnosti Bh. i opstojnosti iste.
twynsty

PostPostao/la Prenj dana 06/03/2005 18:34

zzzzz je napisao/la:[

Uvijek se sudi samo pojedincu iz vrlo konkretnih razloga.
Delicu se sudi zbog nekaznjavanja idiota koji su pocinili zlocine. Optuznica podignuta protiv Delica ni u kom slucaju nije uporediva sa optuznicom podignutom protiv Milosevica.i
Nije mi jasno kako to dvoje uopste mozes da povezes.
Prenj

PostPostao/la Qwert dana 06/03/2005 18:43

Samo necovjek moze biti imun na moralni integritet. Izgleda da je ovo ipak regija gdje takvi najbolje prolaze.
Qwert

PostPostao/la Vodenjak dana 06/03/2005 22:48

Prenj je napisao/la:
zzzzz je napisao/la:[

Uvijek se sudi samo pojedincu iz vrlo konkretnih razloga.
Delicu se sudi zbog nekaznjavanja idiota koji su pocinili zlocine. Optuznica podignuta protiv Delica ni u kom slucaju nije uporediva sa optuznicom podignutom protiv Milosevica.i
Nije mi jasno kako to dvoje uopste mozes da povezes.

To ti sve, moj Prenj, lici na ono na sta se oni jeze: "Tito to smo mi!" :D

:lol:
Vodenjak

PostPostao/la DiplomataSaSela dana 07/03/2005 06:50

Prenj je napisao/la:Ne kontam ja tebe i Diplomatu i vasu logiku nikako.
Kada su vec drzali Aliju i kada je vec Fikret trebao da im isporuci Bosnu na tanjiru odmah poslije toga (ukljucujuci i Kukanjca i ostale opkoljene u Komandi na Bistriku) zasto to nisu i ucinili????
?

Ne kontam na koga mislis ovo "zasto to nisu ucinili' ako mislis na Abdica nije jer ne bi prezivio kao vjerovatno ni kukanjac
DiplomataSaSela

PostPostao/la Prenj dana 07/03/2005 09:29

DiplomataSaSela je napisao/la:
Prenj je napisao/la:Ne kontam ja tebe i Diplomatu i vasu logiku nikako.
?

Ne kontam na koga mislis ovo "zasto to nisu ucinili' ako mislis na Abdica nije jer ne bi prezivio kao vjerovatno ni kukanjac

Pa kakve veze onda tu ima Ejup Ganic? James Bond u liku Jugoslovena?
Prenj

PostPostao/la Fair Life dana 07/03/2005 10:07

Prenj je napisao/la:Pa kakve veze onda tu ima Ejup Ganic? James Bond u liku Jugoslovena?
Oooo, imao je on debelu vezu... i to, cini mi se, na obe strane.
On govori srpski pa ga ceo svet razume... bEkavac, bre.
Fair Life

PostPostao/la sami sebi najgori dana 08/03/2005 23:33

Pricajte vi sta hocete ali MZ uklana sve sposobne ljude iz Bosnjackog naroda kako bi isti obezglavila i zapocela novi rat uz pomoc nasih komsija!!!!!!
Zavjese su davno pale a za dalekovide su bile odavno prozirne!!!!
sami sebi najgori

PostPostao/la imaginarnabrojka dana 08/03/2005 23:39

sami sebi najgori je napisao/la:Pricajte vi sta hocete ali MZ uklana sve sposobne ljude iz Bosnjackog naroda kako bi isti obezglavila i zapocela novi rat uz pomoc nasih komsija!!!!!!
Zavjese su davno pale a za dalekovide su bile odavno prozirne!!!!

Ko nam je za to kriv? Sami smo sebi najgori neprijatelji.
imaginarnabrojka

PostPostao/la korky dana 09/03/2005 02:08

:D dobro kaze covjek "spreman odgovarati" :lol: - nego sta, nego sta :D

srecan put! :D
korky

PostPostao/la BosOzy dana 09/03/2005 03:07

twynsty je napisao/la:Ne sjecam se da je njegova exelencija - sveucilisni profesor i vlasnik privatnog Sa.Unirveziteta , gospodin Ejup Ganic ucinio bilo sto vrijedno paznje osim 'oslobadjanja' A.Izetbegovica maja '92.god.

Moram se umijesti jer ne mogu da trpim malogradjanstinu. Gospodine "twynsty" koliko god Ganic bio pogodan ili nepogodan za politiku on ipak nije nikom nista oteo a spomena radi covjek je predavao na univerzitetima gdje su dnevnice i do nekoliko hiljada $US sto je mogao sebi da priusti predavajuci godinama.

P.S.
To ti je ona seljacka logika "samo da komsiji crkne krava a mojoj sta bude"
BosOzy

PostPostao/la Prenj dana 09/03/2005 10:14

BosOzy je napisao/la:

Moram se umijesti jer ne mogu da trpim malogradjanstinu. Gospodine "twynsty" koliko god Ganic bio pogodan ili nepogodan za politiku on ipak nije nikom nista oteo a spomena radi covjek je predavao na univerzitetima gdje su dnevnice i do nekoliko hiljada $US sto je mogao sebi da priusti predavajuci godinama.

P.S.
To ti je ona seljacka logika "samo da komsiji crkne krava a mojoj sta bude"

Dok se u Bosni ratovalo i ginulo, Ejupu je bilo najbitnije da se dokopa svoje vile.
Tuzna je istina da je zbog njegovog hira jedan siroti covjek prisilno smjesten u ustanovu za mentalno oboljela lica.

Ejup Ganic je bio samo privremeni profesor na University of Illinois u Chikagu i nekakve hiljade $US jeste zaradjivao, ali ne dnevno, nego mjesecno.
Od te crkavice svakako nije mogao platiti djeci skolovanje u Engleskoj

slika
http://www.bhdani.com/arhiva/68/fokus68.htm#f3
LEGITIMACIJA GANICEVE ODLUCNOSTI
U proslom broju Dana smo pisali o projektu pomoci mladim strucnjacima do 35 godina starosti, ciji je idejni tvorac predsjednik Federacije BiH Ejup Ganic. Poznavajuci doktora Ganica, izrazili smo skepsu glede ovog projekta, napisavsi da bi spisak onih koji su imali neke koristi bio najbolja legitimacija predsjednikove odlucnosti. Spisak jos nismo vidjeli, ali zato saznajemo da je Bosna dobila svog predstavnika na jednom od najprestiznijih svjetskih univerziteta. To je: Ganic (Ejupa) Emina, nastanjena u Sarajevu, u Ulici Kosevo, prva vila sa dva uniformisana policajca ispred.

Dakle, od petog septembra 1997. godine Ganic (Ejupa) Emina je student Univerziteta u Oxfordu, na Odsjeku za englesku knjizevnost i evropsku historiju. Prema tome, skepticni, sacekat cete jos malo da predsjednik Federacije, potpredsjednik SDA i predsjednik Fonda za mlade talente SDA, u opcem interesu konstitutivnih naroda, prede sa rijeci na djela i pronade drustvo za svoju kcerkicu. Uzgred, cetverogodisnje prestizno skolovanje (skolarina plus troskovi boravka plus ostali troskovi) talentovane kcerke stajat ce oko 450.000 njemackih maraka.
Prenj

PostPostao/la Savrsena dana 09/03/2005 20:54

Svi su krivi, sve ratne "vojskovodje". Trebaju da odgovoraju za ono sto su nam ucinili 92-96 i nek sad jedni s drugima igraju saha u Den Haagu i pricaju do mile volje sta su mogli drugacije da urade.
Savrsena

PostPostao/la Kazimoglu dana 10/03/2005 15:11

greske su velike a iskustvo gotovo nikakvo
Kazimoglu

Prethodna

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: Alfons Kauders, atg51, flexibila, Genije, golman, hAZNADAR, jon_jovi, Klavikula, Mister Yes i 5 gostiju.