Do kada če lažni branioci Sarajeva predstavljati borce..

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

Do kada če lažni branioci Sarajeva predstavljati borce..

PostPostao/la kobac63 dana 05/02/2011 21:48

Do kada če lažni branioci Sarajeva predstavljati borce i biti na bužetu kantona ..svjedoci smo raznih boračkih udruženja u kojima , pojedinici kao da su privatnici te kao da su boračka udruženja Društva Jednog Lica ništa ne rade i nepredstavljaju niti ijednu populaciju nego sami sebi dodjeljuju neka priznanja i postoje samo radi sebe..Jedno od zvanja je i Generalni sekretar Koordinacionog odbora boračkig udruženja Kantona Sarajevo mada takvo zvnaje nepoznaje zakon o udruženjima i fondacijama..Takođe predsjednik Patriuotske lige Kantona Sarajevo ima samo 3 mjeseca ratnog staža a ostvario je vojnu penziju i dobio čin majora na osnovu potvrde o završenoj višoj Organizaciskoj školi u Novom Sadu 1994 godine a cio period rata je radio kao jedan od šefova pomočnog osoblja u bolnici Koševo..hočemo li i mi svjesni čuvari Bosne dozvoliti da nam pišu lažnu istoriju razni mešetari i probisvijeti koji su bog zna, kojim povodom došli u naše Sarajevo.. :sax:
kobac63

Re: Do kada če lažni branioci Sarajeva predstavljati borce..

PostPostao/la ja.neron dana 05/02/2011 22:28

pogrešno mjesto za temu koja je trebala ići ovdje viewforum.php?f=3
ja.neron

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 05/02/2011 22:33

Da slučajno nisu pozajmice u pitanju?

http://mbp.ks.gov.ba/sites/mbp.ks.gov.ba/files/Odluka%20o%20dopuni%20odluke-1-NLB-2010.pdf je napisao/la:Bosna i Hercegovina
Federacija Bosne i Hercegovine
KANTON SARAJEVO
Ministarstvo za boračka pitanja
Bosnia and Herzegovina
Federation of Bosnia and Herzegovina
CANTON SARAJEVO
Ministry For War Veterans
Broj: 06-05-17620-2PKdo
Sarajevo, 04.01.2011.godine
Na osnovu Zakona o dopunskim pravima boraca-branitelja Bosne i Hercegovine
(„Službene novine Kantona Sarajevo“ br: 9/07-Prečišćen tekst, 7/08 i 33/08) i Uredbe o načinu i
uslovima rješavanja stambenih potreba boraca-branitelja Bosne i Hercegovine («Službene novine
Kantona Sarajevo broj 31/07 i 23/09) ministar za boračka pitanja donosi
ODLUKU
O DOPUNI ODLUKE O ODOBRAVANJU NOVČANIH POZAJMICA BORCIMA
BRANITELJIMA BOSNE I HERCEGOVINE SA PODRUČJA KANTONA SARAJEVO
ZA 2010.GODINU, broj: 06-05-17620-2PK/10 od dana 26.11.2010.godine
I
Odluka o odobravanju novčanih pozajmica borcima-braniteljima Bosne i Hercegovine sa
područja Kantona Sarajevo za 2010.godinu broj: 06-05-17620-2PK/10 od dana
26.11.2010.godine se dopunjuje i sada glasi:
Odobravaju se novčane pozajmice:
1. Bašić (Fadil) Hajrudin, iz Hadžića, ul. A.Lazetića 27, JMBG 0705955171334,
demobilisani borac, 15.000,00KM (slovima: petnaest hiljada KM), namjena sanacija
stambene jedinice,-
2. ðulović (Mustafa) Ahmet iz Vogošće, ul. S.C.Jezera 99, JMBG 0810960174358,
demobilisani borac, 15.000,00KM (slovima: petnaest hiljada KM), namjena sanacija
stambene jedinice,-
3. Boloban (Alija) Ejub, iz Hadžića, ul. Hadželi 56, JMBG 2804955152009, demobilisani
borac, 15.000,00KM (slovima: petnaest hiljada KM), namjena sanacija stambene
jedinice,-
4. Tufo (Mustafa) Kemal, iz Hadžića, ul. Duranovići 44, JMBG 2606954171305,
stambene jedinice,-
OBRAZLOŽENJE
Bašić Hajrudin, ðulović Ahmet, Boloban Ejub i Tufo Kemal obratili su se sa zahtjevom za
dodjelu novčane pozajmice u 2010.godini.U postupku rješavanja po zahtjevu imenovanih
utvrñeno je da imenovani ispunjavaju uslove za odobravanju novčanih pozajmica ali zbog
nedostatka finansijskih sredstava nije im se moglo udovoljiti zahtjevima u konačnoj Odluci.

Potpis:
Ministar,
Hajrudin Ibrahimović, s.r.
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la kobac63 dana 06/02/2011 18:19

Ma ne odnosi se na pozajmice neka to rade stručne komisije i ljudi zaposleni u tom resoru,da malo pojasnim..evo več deset godina jedni te isti ljudi vrete se u Boračkim udruženjima i raznim marefetlucima uzimaju ono što pripada pravim borcima, evo naprimjer u opštini Centar gdje vodi udruženje Patriotske lige gospodin koji ima samo završene dvije godine medrese i naplačuje članarinu od članova udruženja mada je na bužetu opštine i dobija pare za svoj rad..taj čovjek se zove Kadija Škrijelj i on ovu napačenu državu košta godišnje oko 50 000 KM bez povlaštene penzije koju prima.Zato sam i napisao ovo a nadam se da u vašem okruženju ima još ovakvih primjera..
kobac63

PostPostao/la ROTOR 9 dana 06/02/2011 19:01

@ Kobac zanimljva tema stvarno .. mislim da je citav kanton sa svojim udruzenjima na istom principu..koliko para i gdje to ide sami bog zna.. a tog tipa iz Centra ., odi do njefga pa mu zatrazi (plan-program) kalendar godisnji., gdje to oni potrose tolike pare koje :
1- daje nacelnik
2- daje kanton

pa ti vidi..

Licno bih volio sva ta udruzenja ukinut kad dosada am bas nista nisu URADILA sem svaki put "konstatacije" po medijima "stvarno nam je krivo sto vise ljudi nije doslo .. "
U ovoj zemlji i gradu trebaju se pare usmjeravat na proizvodnju-novca.. oni ga dijele i svaka 4 mjeseca rastu cijene i samo kupuju socijalni mir..
I moji su se borili i ja sam.. pa nikad ni eksera ni marke od tog udruzenja.. al huja me uhvati kad vdim ko sve pomoc dobija i ko sve gradi od nule.. "donacija" .. :x
ROTOR 9

PostPostao/la Stator91 dana 08/02/2011 15:46

Zaista i ma koliko se pojedinci otimali, tema ti je za 10/Kobac!
Istinu si rekao, ali te večina ne razumije. Udruženja postoje da bi čuvala i od zaborava branila sve ono što je najsvetije, a to je ispravan put na odbrani jedine nam domovine BiH.
Na žalost, pojedinci ne poštuju ništa, ali se nalaze na mjestima koje im ni po kom osnovu niti i ne pripadaju, to je jedna stvar, a druga je puno gora, pa ti nepismeni ili polupismeni ljudi gaze preko mrtvih samo da bi opstali tamo gdje su se ustoličili. Napravio je ''gospodin'' Škrijelj Takozvanu Skupštinu Saveza UB ''PL'' Kantona Sarajevo, na naćin da je u kafani Doma sindikata doveo tridesetak ljudi koji mu i nisu verifikovani kao delegati, podjelio im kalendare i častio ručkom od sredstava iz Kantonalnog budžeta, uzeo im Matične brojeve (doduše ne od svih) i potpise, te na taj način, bez Izvještaja o radu, bez zapisnika i bez pozivnica, bez prisustva Predsjednika i dopredsjednika Skupštine u Ministarstvu Pravde KS uspio verifikovati svoj debelo upitni mandat. Na isti način, bez Skupštine i Delegata smijenio legalno rukovodstvo Skupštine , a verifikovao takođe svoje poslušnike na ta mjesta. Na žalost, sve nam je otprilike tako, pa pojedinci misle da su bogom dati da po 20 dvadeset godina obitavaju na takvim ili sličnim mjestima, na žalost svih nas!!!
Stator91

PostPostao/la Stator91 dana 08/02/2011 16:07

Rotor 9! Dao mi je ideju i ja sam se nazvao Stator 91.
Diskusija na njegov komentar je slijedeća. U večini svog izlaganja si u pravu, ova Udruženja treba ili ukinuti ili ih ujediniti. Ukinuti ne možemo, ima Udruženja koja zaista rade, bar po neku stvar onako kako to i treba, a radi populacije, naravno i tvojih koji su dali doprinos, sva ova Udruženja treba objediniti. Moje mišljenje je; ''Patriotska liga'' je ta koja treba da bude krovna organizacija i kao takva treba da bude primjer i da bude Državotvorna, a tako što i zaslužuje, Ali nikako sa ovakvim poiedincima, za koje tačno znamo šta su i ko su bili u tom teškom i kritičnom vremenskom periodu, kakvom su se smutnjom bavili tada kad je najteže bilo, pa zar od njih očekivati nešto bolje danas.
Treba smoći snage i očistiti svoje redove i akobogda boljitak, posao i rad, te život od svog rada neće biti upitan.
Na ovakva mjesta dovesti školovane ljude, one koji će uz pomoć dobivenih sredstava osmisliti projekte o samoodrživosti, zapošljenju bar djece onih koji su sebe utkali u ovu napačenu zemlju. Hvala za razumijevanje!
Stator91

PostPostao/la JoseMujica dana 08/02/2011 16:22

sve su to stranačka udruženja pokrenuta za potrebe politike....davno sam prestao kucati na vrata bilo kojeg od ovih udruženja i pitati za bilo šta :x

a niču ko gljive poslije kiše, prije i poslije svakih izbora, dok se malo pregrupišu snage, kad ono hop novo boračko udruženje. Isti je k*urac i sa ovim ministartsvima i opštinskim BIZ-ovima.

Otišao sam u ArBiH kao maloljetnik i nisam išao da se borim za pare i nekretnine, imam iza sebe tri ranjavanja i 60% invalidnost i živim ko podstanar u rodnom gradu. Na moju sreću nakon rata (jer su me odmah nogirali 96-te kao nesposobnog) nastavio sam sa školovanjem (naravno o svome trošku) i bio dovoljno sposoban da sam nađem posao, a iz biografije sam izbacio pripadnost ARBiH i invalidnost i na jednom mjestu su mi čak i rekli (naknadno kad su skontali) da me ne bi nikada zaposlili da su znali da sam invalid WTF :x . Gdje god sam pitao kako mogu riještiti stambeno pitanje, od boračkih udruženja do opštinskih BIZ-ova (pazite nisam tražio da mi ga riješe nego tražio informacije KAKO?), samo me dočekivalo slijeganje ramenima.

sve bi ja to postreljo i onog Aliju iskopao i mrtvog ga o drvo objesio jer je ovaj sistem ostatak njegovog minderašenja.

PS

moram da dodam da bi se smio u život kladit da ni ova tema nije otvorena za dobrobit boraca i kako bi se sistemski riješili njihovi problemi već zbog toga jer je neko popušio negdje od nekoga ko je imao veću štelu ili pak platio više. Tako da predviđam uzajamno pljuvanje klanova u nastavku.
JoseMujica

PostPostao/la Vogošćanin dana 09/02/2011 15:21

Ne mogu a da ne kažem (ali smo djelić onoga što znam..vidim). ...jedan sam od hiljada izigranih branioca BiH. Prisojan posao prije rata - momak, neoženjen, politički neopterečen, ali nepopravljivi domoljub. Rat preživio - u komadu, jedino je zaj.... oženio se kada je potpisan Dejtonski sporazum. Demobilisan (uz Božiju pomoć) u aprilu 1996.godine. Za nepovjerovat, iste godine počeo raditi, dobio jedno, zatim drugo...dijete....U skladu sa Zakonom o dopunskim pravima boraca u Kantonu Sarajevo iz 2002.godine "Organizator otpora". Paralelno sa svim onim "što je po redu" radio i pokušavao da dam svoj doprinos u radu boračkih organizacija i udruženja na području općine gdje radim - gdje sam zaposlen. Nažalost, nakon nekog vremena sam uvidio da oni miševi iz prijeratnog vremena i takođe oni koji su početkom rata "našli angažman u dubokoj pozadini" kao policajci, intedanti..., pa čak i oni koji su "kao čuvali ambasade po Zagrebu" i drugim evropskim prijestolnicama, oni, kao pomenuti Škrijelj koji je u toku rata bio nekakav rukovodilac tzv.tehničkog osoblja (čistača-čistačica) u bolnici Koševo (a po završetku rata uz pomoć gen.Drekovića ??? je aktiviran-mobilisan u Armiju i dodjeljen mu čin kapetana (ako se ne varam) - danas su uzeli uzde u svoje ruke i opet hoće hljeba preko pogače. Nažalost, Škrijelj nije sam. Svaka općina u našem Kantonu ima po nekoliko njih koji su nalik ili gori i od samog Škrijelja. Ovo bi možda trebao da bude i poziv svim dobronamjernim ljudima, demobilisanim pripadnicima Armije RBiH, a bogami i policiji koja je ratovala, da se podignu iz letargije, te da daju svoj doprinos u radu boračkih udruženja i organizacija, jer vjerujte - većina boračkih udruženja i organizacija je nalik na političare... puno pričaju (oni koji to ne bi smjeli), a malo rade. Gospda "Rotor" i "Stator" su dosta rekli o načinima kako se registruju (nažalost) udruženja, ali krivicu snose i Ministri, odnosno ministarstva - prije svega Ministarstvo za boračka pitanja i Ministarstvo pravde i opće uprave.

Za sada toliko, budite mi zdravo i veselo :bih:
Vogošćanin

PostPostao/la negativ dana 09/02/2011 17:37

Kao prvo, bila su samo dva načina da se postane borac u toku protekle agresije:
1. Da si dobrovoljac (pa ako si dobrovoljac šta sad tražiš od države da to naplatiš?)
2. Da si mobilisan (pa ako si mobilisan silom zakona kakva to prava tražiš da ostvariš?)

Kao drugo, kakve qrčeve boračke organizacije, koga to oni predstavljaju 16 godina nakon prestanka oružane agresije?
Kao treće, sve te qrčeve boračke organizacije otimaju pare ljudima koji su u borbi stradali i sad su invalidi!!!
Kao četvrto, kakva je to pomoć borcima u iznosu od 150 KM, po kojem osnovu pomoć, od čijih para pomoć i kome sve pomoć - ukinuti tu šarenu lažu pod hitno!!!
Kao peto, sve što se izborilo tokom odbrane BiH, prodaje se u zadnjih 16 godina ekonomsko-političkim mahinacijama tako da je pojam ''borci'' u potpunosti izgubio svoje pravo značenje!!!

Šta je onda svrha postojanja tzv boračkih organizacija, a o onima koji ih vode ne treba ni pričati!!!

''Žao mi konja'' što bi rek'o Balašević...
negativ

PostPostao/la kobac63 dana 17/02/2011 00:37

Da odgovorim Negativu...upravu si ono za Balaševića to je upravo tako ali..kako da ne budemo više konji, još uvijek nas levate neki polupismeni a mi šutimo i umiremo jedan po jedan.Što li smo mi Sarajlije tako merhametli i široke duše pa nam uzeše sve..Kako može neko iz Sandžaka da voli više Sarajevo od mene i moje raje..a takvi dušebrižnici i patriote poput Kadrije Škrijelja koji rastaču Bosnu i Sarajevo kao neki lešinari i crvi, žive pored nas i mi šutimo a i vlast šuti i blijedo posmatra svoje dželate kako mačem mašu joj nad glavom...nadam se da me razumiješ..vozdra..
kobac63

PostPostao/la Stator91 dana 23/02/2011 10:30

Poštovani!!!
Malo sam se raspitao i ćuo sam da su bili ''izbori'' unutar ''PL'' Kantona Sarajevo.
Skinut je Kadrija Škrijelj, nije više Prešjednik, kako nam se predstavljao, ali ipak eno ga i iz sjene A-SDA huška borce na novo krvoproliče. I nije ga stid!!! :oops: Malo mu što je čitav rat iz podruma navijao dok smo mi ginuli za ovaj grad, ''koji GAD''. I ko ga još i prizna, pa Ljudi, gori je od njega!!!!!!!!!!!! Pogan jedna-pu....
Stator91

PostPostao/la Stator91 dana 23/02/2011 10:44

Pogledam u Radončićev Avaz od 23.02.11, kad u kadru na stranici 11 poznata faca, Varalica-prešednik i PODRUMAŠ-KAČO. Ja mrska li insana rekoh. Proćitam i vidim kako on i nije komentar dao ili mu ga pak i nisu prihvatili, pa i kako bi jer taj nepismeni prevarant i nije niti znao progovoriti, a nije ni imao o ćemu. Van svih zbivanja je uvijek i bio, osim kada pare uzet treba.......Jadna li je organozacija u kojoj je on :evil: ........
Stator91

PostPostao/la Stator91 dana 23/02/2011 12:18

Ne znam kako i na koji način, ali postavio bih pitanje gosp.Kulosmanu;
Ko, kako i na koji je naćin u Koordinacioni odbor Boračkih organizacija uvrstio ovog Tzv.prešednika ''PL''-a KS ??????

Pa ljudi moji to je predratni varalica i ratni podrumaš!
U Novom Sadu je 93 god završio višu školu za Organizaciju rada, aha, al u g..... !!!!
Stator91

PostPostao/la ROTOR 9 dana 23/02/2011 12:38

Boracke org. ukinut podhitno nadam se da cita neko ovo iz kantona ili fed. ministarstva.. U njima su ljudi koji znaju samo klimat glavom i konj u konjusnjici bi nekad postupio drugacije. Preko 12000 ljudi u Sarajevu izgubi zivot da bi oni krcmili neki socialni fond..Sjecate se samo zadnjih protesta boraca., moglo se vidjeti koliko su org. pocjepane izmedju sebe i jos neka prava traze.. sve je to kafan do kafane nema tu mjestaza strucne i pametne ljude.. Da ih sve skupimo u federacji., ne znam imali ih 5 koji su zavrsili fax legalno i regularno..
sjetih se rijeci .. " Ne brani se drzava u kafani sine., nazdravi za povratnika sto za tebe gine.. " :sad:
ROTOR 9

PostPostao/la valter.ba dana 03/03/2011 20:13

Ratnici da li je bilo ko uspjeo da rijesi pitanje zaposlenja na osnovu Zakona o dopunskim pravima boraca-branitelja pozivajuci se na clan 22. koji kaze:
"Lica iz clana 1. ovog Zakona ostvaruju pravo na prioritetno zaposljavanje, pod uvjetima i na nacin predvidjen
aktivnom politikom zaposljavanja utvrdjenom propisima Kantona.
Kantonalni organi uprave i kantonalne upravne ustanove, Grad Sarajevo, opcine, kao i sva pravna lica ciji je
osnivac Kanton, Grad Sarajevo ili opcina, odnosno koja se finansiraju iz budzeta sa ucescem od najmanje 25%,
duzni su prilikom prijema u radni odnos obezbijediti prioritet licima iz clana 1. ovog Zakona, kao i clanovima
uze porodice ratnog vojnog invalida".

Bilo bi mi jako korisno saznati da li pored deklarativno donesenog zakona ima propisana bilo kakva sankcija za neprovodjenje ovog zakona ili je ovo samo mrtvo slovo na papiru.

Danas citam u Oslobodjenju kako se opet neki kvaziorganizatori otpora ugurase na spiskove i obezbjedise povlastene penzije i jos puno toga a sve po diktatu politike. Pravi organizatori otpora i dobrovoljci samo sute i trpe hebem li nas sve odreda. Ima li neko slucajno ovaj clan zakona koji jasno definise ko je organizator otpora (znam samo da je granicni datum 19.06.1992g.) da vidim koja prava proizilaze iz ovog statusa???
Ne treba mi penzija hocu posao u struci koji godinama ganjam ali ne mozes od babinih sinova.
valter.ba

PostPostao/la kobac63 dana 09/03/2011 19:09

Danas citam u Oslobodjenju kako se opet neki kvaziorganizatori otpora ugurase na spiskove i obezbjedise povlastene penzije i jos puno toga a sve po diktatu politike. Pravi organizatori otpora i dobrovoljci samo sute i trpe hebem li nas sve odreda. Ima li neko slucajno ovaj clan zakona koji jasno definise ko je organizator otpora (znam samo da je granicni datum 19.06.1992g.) da vidim koja prava proizilaze iz ovog statusa???
Ne treba mi penzija hocu posao u struci koji godinama ganjam ali ne mozes od babinih sinova.

E moj waltere da znaš ko prvi te spiskove pa kada bih ti reko da to radi Kadrija škrijelj koji pojma nema o tome ko je gdje bio i ko je branio Sarajevo onda ti ne trebam ništa više govoriti..a na tim spiskovima su ljudi samo njemu znani
ali većina je njegova rodbina i ljudi koji su dali novac da se stave na takve spiskove a da nebi pravili buku i dizali neku frku u parlamentu i da bi to sve lakše prošlo zakonske procedure onda su tu i stavljani političari koji veze nemaju sa pokretom otpotra..kao ni sam Kadrija Škrijelj koji je nekada radio u TAS-u i sada se predstavlja kao doktor vojnih nauka..a ojadio i izvarao je pola grada čudi me ko tkvom liku uopšte dozvoljava da priđe blizu bilo kakve institucije..i zato ti Druže Waltere obijaš vrata boračkih ministarastava i organizacija bezuspješno pokušavajuči da dobiješ posao kada iza svih tih vrata sjede većinom ljudi poput Kadrije Škrijelja..čast izuzetcima nisu svi kao on ali malo ih je i jedan takav pokvari sve. Waltere Želim ti da što prije uspiješ da dobiješ posao i valjda će se i država jednom opametiti...puno sreče ...
kobac63

PostPostao/la doktor237 dana 10/03/2011 10:51

kobac63 je napisao/la:Danas citam u Oslobodjenju kako se opet neki kvaziorganizatori otpora ugurase na spiskove i obezbjedise povlastene penzije i jos puno toga a sve po diktatu politike. Pravi organizatori otpora i dobrovoljci samo sute i trpe hebem li nas sve odreda. Ima li neko slucajno ovaj clan zakona koji jasno definise ko je organizator otpora (znam samo da je granicni datum 19.06.1992g.) da vidim koja prava proizilaze iz ovog statusa???

E moj waltere da znaš ko prvi te spiskove pa kada bih ti reko da to radi Kadrija škrijelj koji pojma nema o tome ko je gdje bio i ko je branio Sarajevo onda ti ne trebam ništa više govoriti..a na tim spiskovima su ljudi samo njemu znani
ali većina je njegova rodbina i ljudi koji su dali novac da se stave na takve spiskove a da nebi pravili buku i dizali neku frku u parlamentu i da bi to sve lakše prošlo zakonske procedure onda su tu i stavljani političari koji veze nemaju sa pokretom otpotra..kao ni sam Kadrija Škrijelj koji je nekada radio u TAS-u i sada se predstavlja kao doktor vojnih nauka..a ojadio i izvarao je pola grada čudi me ko tkvom liku uopšte dozvoljava da priđe blizu bilo kakve institucije..i zato ti Druže Waltere obijaš vrata boračkih ministarastava i organizacija bezuspješno pokušavajuči da dobiješ posao kada iza svih tih vrata sjede većinom ljudi poput Kadrije Škrijelja..čast izuzetcima nisu svi kao on ali malo ih je i jedan takav pokvari sve. Waltere Želim ti da što prije uspiješ da dobiješ posao i valjda će se i država jednom opametiti...puno sreče ...

Dragi moj Kobac dobro ti primjećuješ...ima puno tih koji se u ime boraca stavljaju u prvi red a nigdje ih ni na mapi nije bilo poznajem ovog lika kojeg spominješ i znam da je i sinu izganjao invaliditet a uopšte nije bio ranjen u borbenim dejstvima a isto tako pričao je da mu je drugi sin RVI i da igra fudbal u Austriskom klubu i da je zaposlenik ambasade u Austriji,čak da je kordinirao puštanje na slobodu generala JOVE DIVJAKA.. ma čovjek laže da to nije zdravo .. namazan tip skroz....Pozdrav
doktor237

PostPostao/la Vitez Koja dana 10/03/2011 12:05

doktor237 je napisao/la:
kobac63 je napisao/la:Danas citam u Oslobodjenju kako se opet neki kvaziorganizatori otpora ugurase na spiskove i obezbjedise povlastene penzije i jos puno toga a sve po diktatu politike. Pravi organizatori otpora i dobrovoljci samo sute i trpe hebem li nas sve odreda. Ima li neko slucajno ovaj clan zakona koji jasno definise ko je organizator otpora (znam samo da je granicni datum 19.06.1992g.) da vidim koja prava proizilaze iz ovog statusa???

Dragi moj Kobac dobro ti primjećuješ...ima puno tih koji se u ime boraca stavljaju u prvi red a nigdje ih ni na mapi nije bilo poznajem ovog lika kojeg spominješ i znam da je i sinu izganjao invaliditet a uopšte nije bio ranjen u borbenim dejstvima a isto tako pričao je da mu je drugi sin RVI i da igra fudbal u Austriskom klubu i da je zaposlenik ambasade u Austriji,čak da je kordinirao puštanje na slobodu generala JOVE DIVJAKA.. ma čovjek laže da to nije zdravo .. namazan tip skroz....Pozdrav

A, meni je jednom prilikom rekao, da su mu pginula dva sina. Kada sam ga, drugom prilikom, pitao gdje su mu poginuli, on mi je rekao "kako ustvari nije poginuo njegov sin, nego sin od njegovog brata, a da je njegov sin tesko ranjen". Ma, koliko je ovakih likova!?
Vitez Koja

PostPostao/la zonbirile dana 10/03/2011 12:41

a đe idu pare od najprofitabilnijeg biznisa na planeti-parking.Sve poklopili borci,lova do krova,a pravi borci spavaju po bunkerima i goste se u kontejnerima.Mater im -ebem
zonbirile

PostPostao/la doktor237 dana 11/03/2011 13:26

a đe idu pare od najprofitabilnijeg biznisa na planeti-parking.Sve poklopili borci,lova do krova,a pravi borci spavaju po bunkerima i goste se u kontejnerima.Mater im -ebem

Pare uzimaju tipovi poput K.Škrijelja..vidi njegovu kuću na Breci i poslovne prostore burekžđinica i klub patriotske lige na Koševu u kom je kafana koju on drži.....Čuo sam za ovoga momka što spava još u bunkeru da je bio strašano hrabar borac i da je svo vrijeme bio u jedinicama koje su bile elitne..a pogledaj jednog Škrijelja gdje je bio i kakvim se lažima služi..ovaj borac je nevjerovatno hrabar to možete pitati one koji su se borili u Otesu..ali nije mogao ostvariti svoja prava od tipova kakav je Kadro perjanica boračke populacije,organizator otpora ,i zamjenik Avde Hebiba...tako se on predstavlja..a borci šute i spaljuju se od muke,a sve zbog korumpiranosti sistema koji drži tipove poput gore pomenutog..a nije samo Kadro 70% je takvih koji lafo predstavljaju borce i prisvajaju parkinge po Sarajevu ..sa mo da znaš da su vlasnik parkinga kod državne bolnice Zelene bertke(društvoi za zapošljavanje boraca) i da jedino na njihovim parkinzima nevaže kartice ratnih vojnih invalida..A ratne vojne invalide tjeraju u državnu bolnicu da idu na reviziju i moraju svoja vozila ostaviti na tom parkingu...jadno da nemože jadnije i providnije biti...valjda neko nekda se sjeti ili dođe do grla borcima pa jednom nešto i naprave kako treba,bar progovore..o nepravdi koja se njima čini...nestat će i sabura....
doktor237

PostPostao/la zonbirile dana 11/03/2011 13:33

doktor237 je napisao/la:a đe idu pare od najprofitabilnijeg biznisa na planeti-parking.Sve poklopili borci,lova do krova,a pravi borci spavaju po bunkerima i goste se u kontejnerima.Mater im -ebem

Pare uzimaju tipovi poput K.Škrijelja..vidi njegovu kuću na Breci i poslovne prostore burekžđinica i klub patriotske lige na Koševu u kom je kafana koju on drži.....Čuo sam za ovoga momka što spava još u bunkeru da je bio strašano hrabar borac i da je svo vrijeme bio u jedinicama koje su bile elitne..a pogledaj jednog Škrijelja gdje je bio i kakvim se lažima služi..ovaj borac je nevjerovatno hrabar to možete pitati one koji su se borili u Otesu..ali nije mogao ostvariti svoja prava od tipova kakav je Kadro perjanica boračke populacije,organizator otpora ,i zamjenik Avde Hebiba...tako se on predstavlja..a borci šute i spaljuju se od muke,a sve zbog korumpiranosti sistema koji drži tipove poput gore pomenutog..a nije samo Kadro 70% je takvih koji lafo predstavljaju borce i prisvajaju parkinge po Sarajevu ..sa mo da znaš da su vlasnik parkinga kod državne bolnice Zelene bertke(društvoi za zapošljavanje boraca) i da jedino na njihovim parkinzima nevaže kartice ratnih vojnih invalida..A ratne vojne invalide tjeraju u državnu bolnicu da idu na reviziju i moraju svoja vozila ostaviti na tom parkingu...jadno da nemože jadnije i providnije biti...valjda neko nekda se sjeti ili dođe do grla borcima pa jednom nešto i naprave kako treba,bar progovore..o nepravdi koja se njima čini...nestat će i sabura....

-------------------------------------------------------------
jeli ono uz Ambulantu,gdje Gile radi.Zna seljak sanđački gdje će,iznad mu Bakir i Belkić.
zonbirile

PostPostao/la doktor237 dana 14/03/2011 20:46

A, meni je jednom prilikom rekao, da su mu pginula dva sina. Kada sam ga, drugom prilikom, pitao gdje su mu poginuli, on mi je rekao "kako ustvari nije poginuo njegov sin, nego sin od njegovog brata, a da je njegov sin tesko ranjen". Ma, koliko je ovakih likova!?

E danas u listu Dnevni Avaz izašao neki spisak organizatora otpora i možeš misliti Kadrija škrijelj na njemu..pa majko mila ko takvom čovjeku (LAŽOVU) uopšte da pristup nekim institucijama da može uopšte i komjentarisati borbu i borce,kada je on cio rat bio u podrumu i švercovao..Mislim da je ovo suviše neozbiljno sa ovim spiskovima organizatora trebaju sjesti pravi ljudi koji su u istinu učestvovali u organizovanju otpora a ne tamo neki Kaća (Kadrija Škrijelj) kojem netreba dati ni dvije koze da čuva jer bi i od njih pokrao jariće..gdje će on sa nekim ljudima koji su tu na spisku da se poredi i sam pomen njegova imene degradira status borca...neka nauči prvo govoriti Bosanski i neka se okupa trek onda da spominje borce jer on sam nije nikakv borac i nema pravo da se mješa među borce..neka nas Dragi Alah sačiva ljudi poput Kadrije..
doktor237

PostPostao/la Mr. Brightside dana 14/03/2011 21:26

Čista dusa,čist obraz,mahala moja ne zna za poraz :)
Mr. Brightside

PostPostao/la Vogošćanin dana 16/03/2011 17:39

Jednom prilikom sam pročitao na net.-u što je pisala izvjesna gospođica Nermina koja je studirala "pravo" u Sarajevu - da je (najviše pominjana osoba na ovom dijelu Foruma - Kadrija Š.) uzeo 500,00 KM-a u cilju "štele" za neki ispit, te istoj djevojki nudio nešto nalik na stan u zamjenu za intimno druženje (fuj gade). Volio bih da se i ta djevojka javi na ovaj Forum. (poznavajuči ovog ...... od čovjeka - vjerujem da je istima).

Budite mi zdravo i veselo :bih:
Vogošćanin

Sljedeća

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: Alfons Kauders, ultima_palabra i 8 gostiju.