Dermatolog u Sarajevu!

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

PostPostao/la grunt dana 02/03/2008 01:10

laureena je napisao/la:I ja takodje imam jako puno benova i pijega po cijelom tijelu, a najvise po ledjima i ramenima. Mislim da mi je sestra izbrojala oko 50-tak na ledjima :( . Od toga samo je jedan pravi mladez i jos mozda 4 koja prerastaju u mladeze. Jos dok sam bila dijete , nekoliko puta sma izgorila na suncu , jer moji nisu skontali da imam preosjetljivu kozu koja ne tamni, tako da su tada i nastali benovi, ciji se broj godinama naravno povecavao.

S obzirom na njihov broj, kako ih sve ukloniti hirurski :? . Na netu sam procitala da se benovu uklanjaju laserom koji topi melanin u njima i tako oni blijede. Da li u Sarajevu neko to radi?

Interesuje me da li neko zna koliko kosta pregled kod tog dr.Edina sto gostuje kod Bibe?

Danas se laserom uklanjaju u sekundi,mislim da i Karabeg radi uklanjanje benova!!!

http://www.karabeg.com/
grunt

Lokacija: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

PostPostao/la Šole dana 03/03/2008 00:03

Tanja Knor, sinoć sam vodio djevojčicu na pregled.Super je.
Šole

PostPostao/la Sarayman dana 03/03/2008 19:41

Bio kod Alendara i nisam odusevljen. Prvi pregled 40 KM, ali sve ostalo dodatno se naplacuje. Meni slikao dva mladeza i naplatio 50 KM za svaku sliku sa nalazom. Pored toga, na kraju pregleda mi rekao da je uzrok dermatitisa deterdzent, sto nema veze sa istinom. Jeste on strucnjak, ali kad nije u zurbi. Kod mene je pao na ispitu.
Sarayman

Re:

PostPostao/la 2407 dana 11/04/2008 23:15

Michun je napisao/la:Dermatolog - opet preporucujem Edin koji gostuje kod Bibe.

Kako i kada zakazati pregled kod dr. Edina Suljagica? Moze li malo vise informacija?
Hvala

Da li se u Sarajevu moze uraditi mikrobioloska kultura uzorka(strugotine) nokta? Da li je neko imao problema sa noktima(deformacije, smeksavanje itd.?)
Pozdrav
2407

Re: Dermatolog u Sarajevu!

PostPostao/la Mala sirena dana 15/04/2008 12:36

Ja od proslog ljeta imam gozno iskustvo s dermatolozima. Svi me gledali pih, kao da sam sugava, a bio neki neobicni herpes zoster. Srecom naletih na profesoricu Arslanagic - radi u Medicus-u na Ciglanama, a cujem i u Eurofarmu u UNITIC-u. Cula sam od jos ljudi da je super.
Mala sirena

PostPostao/la Lady Saray dana 16/04/2008 23:37

jel' neko imao problema s alergijom na sunce pa da mu je neki dermatolog pomogao. volim ljeto ali svake godine mi je sve gore i gore, cim me sunce "dotakne" izaspem se i onda je to crveno i svrbi... ko sugava, fuj! :twisted: ne mogu jos da se predam pa da hodam ko ninja ljeti, ne idem na more, sunca da ne vidim... sta da radim? gdje da odem?
Lady Saray

PostPostao/la Ali_G dana 17/04/2008 00:15

Hehhehe, ovdje oni kojima su pomenuti pomogli ih hvale, drugi ih kude, sto je i logicno. Licno sam bio prisutan kada pacijenti hvale dr. Knor :D
Ono sto je bitnije za bolesnike koji imaju kozna oboljenja je da je veliki broj oboljenja, hajmo reci jos nedovoljno istrazen. Pojedinim se ne zna tacna etiologija tako da nije cudo da pojedine terapije pomazu, a pojedine ne. Neka oboljenja su i hronicna, malo se poprave ali se opet vrate.
Ali_G

Re:

PostPostao/la Aloisius dana 21/04/2008 18:03

Michun je napisao/la:Dr. Edin something iz Tuzle...utorkom je kod Bibe. Ispitano na mojoj kozi i kozi mojih poznanika. Djulistana jock, a ni ostali nisu cemu.

koja je to ordinacija kod bibe?

koja je adresa?
Aloisius

PostPostao/la Michun dana 23/04/2008 09:33

Biba pogedaj na internetu adresu. A to je na Bistriku - od kopirnice pravo pa druga lijevo (ima tabla na stenderu :D ) pa onda desno.
Moras nazvati pa zakazati pregled.
Michun

PostPostao/la LANANA dana 25/08/2008 21:10

Ta Tanja pojma nema.Ja došla zbog akni(jest da imam više godina) ali kao da sam u pubertetu povremeno :D ,žena mi dala kremu s voćnim kiselinama i koža na licu mi se strašno upalila.Crvenilo,svrab,peckanje.....Najobičniju hidrantnu kremu uz to.Toliko o stručnosti dotične u mom ličnom iskustvu.
LANANA

PostPostao/la LANANA dana 25/08/2008 21:34

Da li neko ima direktno iskustvo s Ganićkom jer mi je danas jedna poznanica nahvalila.Osim visokih cijena !Ja sam se toliko gluposti naplaćala da sam mogla do Amerike do najboljeg stručnjaka i nazad za sve te pare.Kod nje bisam bila a bila sam svuda po Balkanu.Jedino ko zna oko kože lica su dvije žene u Beogradu koje te pogledaju,pitaju nekoliko pitanja i daju pregršt krema koje same prave u svojoj laboratoriji (odobreno od zavoda za zdravlje) i poslije kojig nemožeš da vjeruješ da ti se kža preporodila bez ikakvih tretmana.Ali....moraš duže vrijeme to da koristiš i mjesečno na kontrolo.Možda je neko čuo KOTODERMA. Pošto je to nemoguće nekome ko živi u Sarajevu ,ja sam odustala ali to je bilo jedino što je meni pomoglo.
Ja sam živi primjer nekoga ko je kupio i probao sve što je moglo da se proba.Bila sam i kod raznih stručnjaka ali nijedan mi nije pomogao a mnogi i odmogli.Sreća moja pa moj problem nije tako veliki pa se da živjeti ali kao i svako žensko voljela buh srediti lice.
Molila bih da neko napiše svoje iskustvo sa njom tj. Ganićkom :)
LANANA

PostPostao/la 3xa dana 27/08/2008 12:05

Kod Alendara ne bi vise ni u ludilu. Imam od djetinstva gljivice na noktima, probala sve i svasta, pulsna terapija, lakovi, maze, nista. Odem kod njega i on odmah preporuci pulsnu terapiju na sta sam mu odgovorila da mi nije pomogla. I on bez uzimanja uzoraka me pocne ubjedjivati kako je to psorijaza nokta. Pitao me mislim li narednih 4,5 mjeseci ostajati u drugom stanju i kad sam mu odgovorila negatino, prepise mi neotigason. Ja u tom trenutku nisam znala sta je to ali sam poslije saznala da su kostikosteroidi i da ne smijem zatrudniti 2 godine. Mislim da nije fer sto mi nije objasnio koji su rizici i posljedice, jer da jeste ne bih pristala na terapiju. Naravno, prekinula sam terapiju nakon sto su mi se nalazi poceli pogorsavati i nisam vise htjela rizikovati svoje zdravlje zbog noktiju. Jos uvijek nemam vjere da postoji dermatolog koji moze izlijeciti gljivicno oboljenje noktiju. Ako neko zna drugacije voljela biz znati za njega.
3xa

PostPostao/la Michun dana 27/08/2008 13:27

Lanana - bas mi je zao sto se patis. Ali ja bi rekla da je taj kotoderm (po nazivu) kortikosteroid, koji dok mazes ili pijes sve je OK. cim prestanes stanje se vraca. S tim sto KS nisu dobri za hormone i organizam uopste.
Ako nisi bila, probaj nazvati i otici do dr. edina. http://www.bibastudio.com/kontakt.html
Sto se tice Ganicke, ne znam nista osim da je basnoslovno skupa. Mozda i to, da skupis para mjesec dva pa da odes. Ali se nemoj iznenaditi cifri od 300, 400, 500 KM.

Pozdrav
Michun

Re:

PostPostao/la downtoearth dana 12/09/2008 16:26

grunt je napisao/la:
laureena je napisao/la:I ja takodje imam jako puno benova i pijega po cijelom tijelu, a najvise po ledjima i ramenima. Mislim da mi je sestra izbrojala oko 50-tak na ledjima :( . Od toga samo je jedan pravi mladez i jos mozda 4 koja prerastaju u mladeze. Jos dok sam bila dijete , nekoliko puta sma izgorila na suncu , jer moji nisu skontali da imam preosjetljivu kozu koja ne tamni, tako da su tada i nastali benovi, ciji se broj godinama naravno povecavao.

S obzirom na njihov broj, kako ih sve ukloniti hirurski :? . Na netu sam procitala da se benovu uklanjaju laserom koji topi melanin u njima i tako oni blijede. Da li u Sarajevu neko to radi?

Interesuje me da li neko zna koliko kosta pregled kod tog dr.Edina sto gostuje kod Bibe?

Danas se laserom uklanjaju u sekundi,mislim da i Karabeg radi uklanjanje benova!!!

http://www.karabeg.com/

ne piše mu na stranici ništa u vezi sa laserom
downtoearth

PostPostao/la LANANA dana 12/09/2008 20:03

Ja podržavam naše stručnjake i nemam ništa protiv njih ali sam čula da Karabeg nije toliko stručan.Ovo kažem zato što sam od jedne poznanice čula da je njenoj prijateljici radio laserom piling lica(ili tako nešto) i da joj je oštetio površinski sloj kože tako da joj je jedva zaraslo,a nesrećnica mjesec dana na bolovanju.Sada joj se na promjene temperature pojavljuju crveni ožiljci tj. zacrveni joj s dio lica koji je tretiran.Zao mi je da ovo pišem jer više volim da hvalim nego da kudim,ali savjest mi neda da to prešutim.
LANANA

PostPostao/la dlfo dana 12/09/2008 20:56

Sto se tice Bibe , tj Edina Suljagica 30 km je pregled a svaka kontrola je besplatna... Nekako neocekivano brzo traje pregled, ali vidi se da covjek zna svoj posao.
dlfo

PostPostao/la Michun dana 15/09/2008 09:19

A i ja sam isto za cula za plasticara poznatog - odn. da je izvikan jer je prvi poceo s tim a da nije jako strucan. O gdji. da ne govorimo. A to je tako kod svakog dr. - mora biti fula, al' kad puno fulaju onda je belaj.
Michun

PostPostao/la liliput99 dana 18/09/2008 21:11

Evo procitah sve 4 stranice....i opet ne skontah kod koga bi se moglo otici.... :-)
Prvi put sam bila kod Tanje Knor, imala sam blazi oblik akni. Ja ocekivala da ce me zena pitati kako mi koza reagira na sunce/zimu(jer se uzasno zacrvenim zimi, i osjetljiva mi koza praaaaavo), i tako neka opsta pitanja, nish. Dala mi avene diacneal i differin, ja dosla za mjesec dana pola face mi se zgulilo, kazem joj da me pece i svrbi, kaze, pa moras izdrzati ako hoces da uspije! Elem, izdrzala sam jos malo al se stanje nije neshto ekstra poboljsalo kao sto je ona rekla :x
Onda sam bila kod Asje Prohic, koja mi je opet propisivala stalno iskljucivo Avene proizvode koji su mi opet bili prejaki za kozu.Ali bar mi odgovori na sve sto me zanima, ugodna je i fina. Samo je problem sto ovi nashi dermatolozi, cim vide jednu cibu odmah ti daju terapiju protiv akni i neke ekstra agresivne kreme (a ja dodjem radi osjetljivosti i crvenila koza :shock: ).
liliput99

PostPostao/la ANTHRAX dana 05/10/2008 14:35

A jedno pitanje.. Radi li ko od ovih dermatologa pregled vlasista kose?
ANTHRAX

PostPostao/la melb26sa dana 05/10/2008 18:32

ANTHRAX je napisao/la:A jedno pitanje.. Radi li ko od ovih dermatologa pregled vlasista kose?

To imas u skoro svakoj apoteci - dodje doktorica pa sa onim mikroskopom pregleda i jos ti i pokaze sta je i kako je. Mislim da su oni predstavnici RougJ ili tako neke firme koji imaju preparate za kosu. Meni je pomogla njihova cisteca pjena (sampon) i neke ampule na bazi duhana.
melb26sa

PostPostao/la ANTHRAX dana 07/10/2008 14:46

Hvala lijepo :)
ANTHRAX

PostPostao/la Panthera dana 11/10/2008 20:54

Da li neko ima adresu i ili broj telefona dr.Tanje Knor, gdje mogu doci do nje i da li radi privatno? Unaprijed hvala
Panthera

PostPostao/la Šole dana 11/10/2008 23:31

Tanja Knor, radi od 19:00 u ŽIŠ-ovom domu zdravlja na Pofaličima (iznad Hitne), na prvom spratu, broj mob. za naruđbe je 061 509 904.
Šole

PostPostao/la Panthera dana 12/10/2008 12:54

Šole je napisao/la:Tanja Knor, radi od 19:00 u ŽIŠ-ovom domu zdravlja na Pofaličima (iznad Hitne), na prvom spratu, broj mob. za naruđbe je 061 509 904.

Hvala Sole.
Panthera

PostPostao/la arabela dana 18/11/2008 16:07

liliput99 je napisao/la:Evo procitah sve 4 stranice....i opet ne skontah kod koga bi se moglo otici.... :-)
Prvi put sam bila kod Tanje Knor, imala sam blazi oblik akni. Ja ocekivala da ce me zena pitati kako mi koza reagira na sunce/zimu(jer se uzasno zacrvenim zimi, i osjetljiva mi koza praaaaavo), i tako neka opsta pitanja, nish. Dala mi avene diacneal i differin, ja dosla za mjesec dana pola face mi se zgulilo, kazem joj da me pece i svrbi, kaze, pa moras izdrzati ako hoces da uspije! Elem, izdrzala sam jos malo al se stanje nije neshto ekstra poboljsalo kao sto je ona rekla :x
Onda sam bila kod Asje Prohic, koja mi je opet propisivala stalno iskljucivo Avene proizvode koji su mi opet bili prejaki za kozu.Ali bar mi odgovori na sve sto me zanima, ugodna je i fina. Samo je problem sto ovi nashi dermatolozi, cim vide jednu cibu odmah ti daju terapiju protiv akni i neke ekstra agresivne kreme (a ja dodjem radi osjetljivosti i crvenila koza :shock: ).
Ja kcerku vodila skoro isti problemi.Tanja Knor upropastila jos vise lice ,skoro doslo do opekotina.Sve obisla u Vrazovoj doktore,svak drugu terapiju i svak pita ko vam je ovo pobogu prepisao.isla privatno kod stare Prohicke na Pofalicima u stan, kreme koje ona pravi 50km nista .Alendar jedino on malo ublazio sad je podnosljivo ,ne pece je i ne svrbi na toplo ,hladno .Nekad vise crveno lice i kao da se ljusti .Alender je dobar ali malo previse sa visine gleda nije bas prijatan za saradnju sa pacijentom .Cula sam za neku novu dr u bivsoj vojnoj na koznom ,kazu da je dobra ,pa ako neko ima iskustva sa njom molila bi da se javi .
arabela

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.