depilacija, epilacija... i njega kože poslije!

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

depilacija, epilacija... i njega kože poslije!

PostPostao/la Pravniccca dana 29/06/2010 13:51

Eee drage moje damee, kako se vi nosite sa dlačicama?
Koje metode koristite za uklanjanje, i imate li problema sa uraslim dlačicama - kako s time izlazite na kraj?

Ja sam prvo koristila britvicu (da napomenem da imam tamne i prilično guste dlake :twisted: ) i koža je poslije ok, osim što glatkoća kratko traje... 2-3 dana :-) pa sam odlučija da probam nešto što je učinkovitije... i kupim braunov epilator... misleći da ću time riješiti sve probleme :mrgreen: Prva primjena je bila ok, barem sam tako mislila, aa onda se pojavilo crvenilo... i modrine, bukvalno... aaa kada su počele rasti dlačice, skoro da je svaka druga urasla... pa sam imala problema s tim, morala sam ih čačkalicom "oslobađati" :lol: noge su mi bile k'o bojno polje... Prolazilo je barem 6 mjeseci :lol: I bikini zona, slična stvar...

Epilator sada umjesto dlačica skuplja prašinu, upotrebljen dakle samo 2x! Opet sam se vratila na britvicu... a da bih spriječila iritaciju, odmah nakon mažem solea baby kremicu :)
Pravniccca

Re: depilacija, epilacija... i njega kože poslije!

PostPostao/la miki27A dana 29/06/2010 17:21

Uh, bona nemoj brijati nista vise:
Ja vec evo preko 10 godina samo voskom radim depilaciju, zilet nisam uzela nikada vise. Epilator ce pomoci izmedju depilacija voskom, ali nece izmedju depilacija ziletom jer drugacije dlake rastu kad se briju, a drugacije kad ih iscupas voskom.
Ja bih ti predlozila da prvi put odes kod neke dobre kozmeticarke da ti uradi tu depilaciju voskom (raja ce ti reci na umjetnost zivljenja bolje, ima tamo tema o depilaciji), pa ako vidis da je to to mozes na kraju i sama kod kuce raditi.
Za poslije depilacije: losion, krema, sta god zelis, a pogledaj ima li se naci i krema/losion? za sporiji rast dlaka (mislim da je bilo nesto kao Dove, Nivea, sta li)
Jos jedan savjet: :!: PILING je veoma vazan za sprjecavanje urastanja dlacica: znaci piling najmanje 2 sedmicno, kakav god (kucni ili kupovni) i ne stedi sa tim!.
Evo link sa UZ teme:
viewtopic.php?f=23&t=59231
Zadnja izmjena: miki27A; 30/06/2010 14:55; ukupno mijenjano 1 put/a.
miki27A

PostPostao/la Pravniccca dana 29/06/2010 17:52

Nisam do sada probala sa voskom, jer sam čula da je bolno... ali sigurno tu negdje kao i epilator :D Hvala na savjetima, piling znači češće - budem praktikovala :thumbup: A inače, probala sam i one trake... i one mi izazovu iste reakcije, čak i gore... ne skidaju ravnomjerno, aa sitni prištevi poslije budu svuuuuuda... ii to dok izliječim treba mi barem 2 mjeseca ... koža mi je baš osjetljiva :-)
Pravniccca

PostPostao/la MAN-lion's coach dana 29/06/2010 21:37

Ja to profi voskom skidam poneka depiatorom.
Poslije namažem baby uljem onim džonson.To je sve.
MAN-lion's coach

PostPostao/la leptirica.d dana 30/06/2010 15:38

Ja sam probala lasersku depilaciju. Ona je odlicna protiv urastanja dlacica. Medutim, strasno je skupa. Inace sam radila bikini zonu i kostao me samo jedan tretman 400KM. Dlacice sporije rastu, odnostno neki period uopste ne izrastaju, a onda opet na novo... Odlucila sam probati ovu kremu na linku. Kupit cu ju sad kada odem na more, jer ima samo u Hrvatskoj, kod nas nema. Nova je, pa nije bas isprobana, ali ja sam odluci, pa sta bude. Valjda je biljna i ne bi trebalo da ima nekih stetnih efekata. Ali, dlacice mi stvaraju toliki problem da bih dosta rizikovala. Inace imam svijetlu kozu a tamne i jake dlacice, svuda po tijelu. :)
http://www.bezrecepta.hr/bioxet-krema-z ... -kozu.html
leptirica.d

PostPostao/la bez_ideje dana 30/06/2010 15:43

Uzmes grubu spuzvu ili cetku ili ostar peskir i istrljas dobro pod tusem u smjeru suprotnom od rasta dlacica ..i izvuku se sve urasle od epilatora napolje :)
bez_ideje

PostPostao/la Pravniccca dana 30/06/2010 23:03

Oo leptirice, znam kako ti je... svijetla koža, aa tamne dlake :x odlazak na bazen moram planirati 7 dana unaprijed, dok ja to sve sredim... i smirim kožu poslije :lol: Ma nisu meni samo urasle dlačice problem nakon epilatora, nego i modrine, podlijevi... noge mi se strašno prošaraju, a kad dlake počnu opet rasti, izaspem se nekim sitnim gnojnim prištevima :-) pa onda prvo moram to zaliječiti, da bih opet uklanjala dlačice bilo kojom metodom :roll: Isprobat ću prvo ovu voskom, aaa razmišljala sam i o laserskoj, jest da je skupo, ali vjerujem da se isplati...
Pravniccca

PostPostao/la shambho dana 30/06/2010 23:19

Iskreno, meni nesto lakse kad vidim da nisam jedina sa navedenim problema.. Isto sve.. :-)

..Ja sam godinama voskom noge depilirala i sad sam se vratila ziletu jer mi je postalo skupo stalno placati studentica sam i to.. :/ ..Vec sam se pokajala al' izdrzat cu ovo ljeto.. A bikini :roll: ..Samo britvica i to kad moram to su kod mene bile more sa eksperimentisanjima i sa bicevima i sa voskom i uvijek neke posljedice.. :roll: ..Sad se samo nje drzim..

U svakom slucaju preporuka za vosak (kod moje kozmeticark 10 KM do koljena) .. po dvije sedmice mi je znalo izrzati al nit se vide, prorijede se puno puno puno, pobijele..super stvar.. Ko ima para :D ..Sama sam isto pokusala al tad su mi urastale ipak treba neko strucan..
shambho

PostPostao/la Pravniccca dana 30/06/2010 23:32

Eee nismo jedine, i mnoge moje prijateljice imaju iste probleme, a posebno ovo sa epilatorom! Gledala sam malo cjenovnike kozmetičkih studija, otprilike 25 KM noge (valjda cijele) ... i 5 KM bikini, ono toliko bih mogla izdvajati mjesečno :) još ako bude kako treba, super :-D iii tako do laserske, aBd :lol: Jojj, ne znam šta bih dala da ih se riješim i da u svakom momentu mogu otići na bazen, npr. :lol:
Pravniccca

PostPostao/la miki27A dana 01/07/2010 16:13

I ja sam tako nadavala para i para kod kozmeticarke na depilaciju, sve dok nisam sjela i malo uradila racunicu: onaj grijac profi je oko 160 KM + ona veca konzerva voska je oko 18-20 KM, trake one.. mislim da me je sve doslo oko 185. Ovo sam kupila u aprilu, i do sad sam za sebe, sestru i drugaricu isplatila cijenu svega, a jos imam vise od pola konzerve voska.
SVE sama sad radim, i nijednom nisam imala podljeva, modrica ili bilo cega drugog. Dlake mi ne urastaju skoro pa nikad, a kad narastu skoro da se i ne vide (tamna koza, tamne dlake)
miki27A

PostPostao/la Lillith dana 01/07/2010 20:28

vosak i jako rijetko depil-krema, a nakon depilacije gel od 100% aloe - mogu samo da preporučim!
Lillith

PostPostao/la ellmichak dana 02/07/2010 23:37

laserska i nije bas skupa, u zenici noge su 100km viewtopic.php?f=23&t=73849
ellmichak

PostPostao/la Pravniccca dana 03/07/2010 00:35

ooo baš je povoljno... ali čitajući postove, znači - trebala bih čekati jesen :zjev:
sviđa mi se ponuda... a Zenica je i više nego blizu¨! :thumbup:
Pravniccca

PostPostao/la Lillith dana 03/07/2010 01:41

ne bih se nikad igrala sa laserskom depilacijom jer laserska tehnologija u ovom slučaju nije dovoljno istražena u smislu dugoročnih posljedica za kožu i njeno zdravlje. dakle djevojke, dobro razmislite o tome!
Lillith

PostPostao/la Sizzla dana 03/07/2010 03:29

Pravniccca je napisao/la:
Epilator sada umjesto dlačica skuplja prašinu, upotrebljen dakle samo 2x! Opet sam se vratila na britvicu... a da bih spriječila iritaciju, odmah nakon mažem solea baby kremicu :)

Jel to sad prodajes epilator :D mogao sam ja ledja obrijat LMAO
Sizzla

PostPostao/la Pravniccca dana 03/07/2010 12:20

Haha, neee ... možda ipak zatreba, nikad se ne zna :-D
A kad smo već kod leđa, ja sam prošle godine bratu depilirala Veet trakama... bila sam stvarno spretna, hehe, samo što je njega jako boljelo i nije mu više naumpalo :lol:

Btw, slažem se da je laserska "mačak u zavezanoj vreći", ali svašta bih uradila da ih se trajno riješim... :roll:
Pravniccca

PostPostao/la Lillith dana 03/07/2010 18:15

Moja jaranica je to odradila ovdje na zapadu, s početka je bilo sve super. Mislila je da se riješila problema s dlakama, međutim nakon izvijesnog vremena, dlake su počele ponovo da rastu - no, ni to ne bi bio problem - laserska se u često slučajeva mora ponoviti - što je ona i uradila. Poslije je imala probleme jer su na nekoliko mjesta korijeni dlake počeli da urastaju, tj. dlake da rastu pod kožom, uslijedile su upale i problemi koje niko nije očekivao. I dan danas je redovan pacijent kod dermatologa i kaje se grdno što je uopšte otišla na lasersku.
U još jednom slučaju sam čula da djevojka ima konstantne upale na nekolicini mjesta, a isto je radila lasersku.
Bila sam se naložila da je odradim i riješim problem za sva vremena, ali nakon drugaričine muke koju gledam, ne pada mi na pamet. Doduše kod mene to i nije toliko strašno, nerviraju me dlake i depilacije - ali ipak kažem živjeli vosak i depil krema, stim da kad radim vosak - onda sam duže mirna!
Lillith

PostPostao/la Simply_Red dana 03/07/2010 18:28

Simply_Red

PostPostao/la bosanka9 dana 08/07/2010 15:48

Cao!
Mene jako boli kad skidam dlacice sa epilatorom,ali brijati ne volim noge, a voskom skidati jako dugo traje. Sto mislite koja solucija bi meni odgovarala??

Hvala
bosanka9

PostPostao/la Ma.Le.Na dana 08/07/2010 15:55

mozda krema za depilaciju?

haj mi preporucite nesto za bikini zonu...
noge sredjujem epilatorom...ali bikini nema sanse..
brijanjem brzo izrastu...a vosak takodjer ne bih

pretpostavljam da ostaje ova depil. krema...koju da kupim?
Ma.Le.Na

PostPostao/la alica.k dana 10/07/2010 23:34

Ma.Le.Na je napisao/la:mozda krema za depilaciju?

haj mi preporucite nesto za bikini zonu...
noge sredjujem epilatorom...ali bikini nema sanse..
brijanjem brzo izrastu...a vosak takodjer ne bih

pretpostavljam da ostaje ova depil. krema...koju da kupim?

probaj bikini epilatorom, samo malo, ne boli uopste TOLIKO. ja sam se fakat presaltala na epilator, cim vidim neku dlacicu (na nogama, bikiniju il pazuhu) obradujem se jer je mogu pocupat :D moram se malo skinut s epilatora.

bez_ideje je napisao/la:Uzmes grubu spuzvu ili cetku ili ostar peskir i istrljas dobro pod tusem u smjeru suprotnom od rasta dlacica ..i izvuku se sve urasle od epilatora napolje :)

OVO je najbitnija stvar kod bilo koje vrste depilacije, bilo brijanja, bilo epilacije, depilacije voskom...ma bilo cega.
peeling je jako bitan kod urastanja dlaka, ja sam eto imala velikih problema s tim prije, al lufa sve zivo rijesi :D.

slika
al samo prava lufa, nikako one sinteticke gluposti.

dobila sam savjet da radim piling onim kamenom za stopala :S sta ja znam...meni se ne svidja bas ta ideja.
alica.k

PostPostao/la deseta dana 11/07/2010 12:38

ja nisam koristila vosak,nikada....
znaci,samo britvica...
razmisljam da pokusam i to...
da li da kupim vosak i probam sama....ili?
deseta

PostPostao/la miki27A dana 12/07/2010 19:59

deseta je napisao/la:ja nisam koristila vosak,nikada....
znaci,samo britvica...
razmisljam da pokusam i to...
da li da kupim vosak i probam sama....ili?

Za prvi put preporucujem da odes kod kozmeticarke, ima tema na UZ o nekoj koja je pravo dobra negdje oko Slatkog coseta...
miki27A

PostPostao/la dharma dana 12/07/2010 22:00

@ alica.k

Gdje si kupila tu spuzvicu??? Trazila sam i ja, ali svaki put naletim samo na te sinteticke, i onda sam i odustala :(
dharma

PostPostao/la sunny_samy dana 12/07/2010 22:27

I mene zanima gdje se moze nabaviti ta spuzvica, i sta tacno piling podrazumjeva?

p.s. zivio epilator :-D
sunny_samy

Sljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: spe i 5 gostiju.