Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

Šta su za vas najbitniji ciljevi protesta poput ovog u Tuzli?

Smanjenje troškova administracije na sve moguće načine a posebno kroz smanjenje plata političarima, te ukidanje svih povlastica (paušala, naknada, itd)
115
21%
Postavljanje stručnih i odgovornih, a ne podobnih kadrova na odgovorne funkcije (ukidanje stranačke raspodjele)
77
14%
Oduzimanje nelegalno stečene imovine i revizija privatizacije, te prodaja oduzete imovine radi namirivanja radničkih potraživanja
100
18%
Sudski progon i kažnjavanje odgovornih za privatizacijski kriminal, te procesuiranje i kažnjavanje svih slučajeva nepotizma i korupcije
65
12%
Efikasnije sudstvo u službi građana (a ne političara i tajkuna)
28
5%
Ukidanje kantona i jačanje države, uz puno uvažavanje etničkih prava
60
11%
Ravnomjerno a ne proporcionalno povećanje penzija i socijalnih davanja
7
1%
Ostavke onih prema kojima su protesti usmjereni (kantonalne vlade, ministri)
19
3%
Uvođenje prijevremenih izbora kao opcije za promjenu vlasti, te objedinjavanje općih i općinskih izbora
20
4%
Nasilne smjene vlasti s ciljem dokazivanja vlastodršcima da su oni u službi građana, a ne obrnuto
58
11%

Ukupno glasova : 549

Re: Demonstracije u Tuzli "za bolje sutra"

PostPostao/la mO k3 dana 05/02/2014 15:40

BHCluster je napisao/la:slika
A i Šaban je tu!

Ide mi na živce ovo nošenje Titove slike ..... Proseravanja na kvadrat
mO k3

PostPostao/la Pasiflora dana 05/02/2014 15:40

Panzer_Daddy je napisao/la:
AmirBaa je napisao/la:,,Službenik Jednice za specijalne namjene upozorava demonstrante preko megafona da će uslijediti nova intervencija ako se ne raziđu kućama." Ako je ovo stvarno ovako receno, treba citava drzava otici tamo i podrzati ovo.

Govna drotovska-kome oni sluze i cije su sluge... FUJ !!!

Nije da ih branim, ali jbg, njima je to posao.
Pasiflora

PostPostao/la snaga_znanja dana 05/02/2014 15:42

Vidim ide vam rasprava u zdravom pravcu. :lol:

Ljudi u ovoj drzavi moraju shvatiti da nema crveni, plavi, zeleni ili ne znam kakvih politicara. Postoje posteni i lopovi. Nema trece kategorije. Ako vladaju posteni narod to osjeti u svom dzepu, ako vladaju lopovi onda osjetimo to tako sto smo fukara.

Razlike izmedju Tuzle, Zenice, Banja Luke, Sarajeva, Mostara ili bilo kojeg mjesta u ovoj drzavi jednostavno nema. Dok nas zabavljaju nacionalnim problemima i slicnim pizdarijama pljackaju svakodnevno i zaposljavaju svoju rodbinu da nam svima zive na grbaci. Dok narod to jednom za sva vremena ne skonta nece ovdje nikad biti bolje.

SDA u ZE-DO krcmi i oblaci od 95. Sve su unistili sto se dalo unistiti. Kada se SDP pojavio samo su nastavili utabanim stopama. "Partijska" i rodbinska zaposljavanja se samo nastavila. Pa jebo Vam Zlatko Lagumdzija mater. Ne moze Zavod za zdravstveno osiguranje ZE-DO kantona 5000 ljudi zaposlit. Bolnica zaposlila 100 ljudi nemedicinskog kadra. SDA.ovci zaposlise u grijanje svu familiju, a jebeno grijanje nema svakih 15 dana. Kantonalne i opstinske strukture ne treba ni komentirati. Svi znamo ko radi u njima i kako se tamo zaposlio. Nikad niko u Zenici na budzet ili u JP na budzet nije dosao posteno i regularno.

A kad se narod pobuni onda posalju specijalnu policiju na njih. I normalno da ce imati za 10-tak dana situaciju da gori drzava. Ah da ista ta policja u koju se bez mita i korupcije nije moglo zaposliti. Sad trebamo ocekivati da oni hapse bagru... :lol:
snaga_znanja

PostPostao/la mO k3 dana 05/02/2014 15:42

Pasiflora je napisao/la:
AmirBaa je napisao/la:,,Službenik Jednice za specijalne namjene upozorava demonstrante preko megafona da će uslijediti nova intervencija ako se ne raziđu kućama." Ako je ovo stvarno ovako receno, treba citava drzava otici tamo i podrzati ovo.

Bas tako , sta bi trebali dopustiti da uništavaju tuđu imovinu ???
mO k3

PostPostao/la Alfons Kauders dana 05/02/2014 15:42

Russki je napisao/la:sve razvali, sve popali, treba im jebat mamare, samo naprijed tuzlaci!

vlada tk je smjestena u zgradi bivseg sodaso holdina, tj pripada dionicarima firmi koje su cinile holding... :-) ukljucujuci npr mene :D zatim radnike solane, sode lukavac, fondove itd... :D

ako ti je do razvaljivanja i paljenja, kreni od svoje kuce
Alfons Kauders

PostPostao/la Itakoto dana 05/02/2014 15:42

Zao mi je ovih radnika ali ce ove demostracije ostati lokalnog karaktera. U nakaradnoj drzavi poput BIH su se politicari osigurali ventilima koji svaki put smanjuju visak pritiska u kotlu (citaj: drustvu). Pored sive ekonomije (jedina grana ekonomije koja iz godine u godinu ima pristojan porast), tu su kradje i kriminal, uhljebeni stranacki kadar itd. A kad nista ne upali onda se vadi as iz rukava s pricama o nacionalnom interesu i nacionalnoj ugrozenosti. :roll: Dok je ovaca bice i vune.
Zadnja izmjena: Itakoto; 05/02/2014 15:43; ukupno mijenjano 2 put/a.
Itakoto

PostPostao/la StupskaBitanga dana 05/02/2014 15:43

Koliko će trebati da se ovo uguši i zaboravi
StupskaBitanga

PostPostao/la snaga_znanja dana 05/02/2014 15:43

mO k3 je napisao/la:
A i Šaban je tu!

Titina slika se nosi ne zbog ljubavi prema komunizmu vec zbog podjsecanja da je nekad ovdje narod bio sit, obucen i egzistencijalno obezbjedjen, dakle sve ono sto danas nije...
snaga_znanja

PostPostao/la Alfons Kauders dana 05/02/2014 15:44

StupskaBitanga je napisao/la:Koliko će trebati da se ovo uguši i zaboravi

sat - dva
Alfons Kauders

PostPostao/la mO k3 dana 05/02/2014 15:44

Alfons Kauders je napisao/la:
Russki je napisao/la:sve razvali, sve popali, treba im jebat mamare, samo naprijed tuzlaci!

vlada tk je smjestena u zgradi bivseg sodaso holdina, tj pripada dionicarima firmi koje su cinile holding... :-) ukljucujuci npr mene :D zatim radnike solane, sode lukavac, fondove itd... :D

ako ti je do razvaljivanja i paljenja, kreni od svoje kuce

:thumbup: bas to , onaj ko ništa u životu nije napravio, stvorio može vikati popali itd.....
mO k3

PostPostao/la calculator dana 05/02/2014 15:44

snaga_znanja je napisao/la:
mO k3 je napisao/la:Ide mi na živce ovo nošenje Titove slike ..... Proseravanja na kvadrat

Titina slika se nosi ne zbog ljubavi prema komunizmu vec zbog podjsecanja da je nekad ovdje narod bio sit, obucen i egzistencijalno obezbjedjen, dakle sve ono sto danas nije...

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
calculator

PostPostao/la agnostic_front dana 05/02/2014 15:45

Ako nema transparent "Da se Rifat makne iz kuhinje", onda vam je bezze protest.
agnostic_front

PostPostao/la VjecitiStudent dana 05/02/2014 15:45

StupskaBitanga je napisao/la:Kako će u Sarajevu održati proteste kad mi imamo ekspertnu vladu i kod nas je med i mlijeko

Eksperti su počeli sa pripremama

Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo trebalo bi sa 300 novih zaposlenih policajaca i inspektora upotpuniti redove i podići sigurnost na još viši nivo u Kantonu Sarajevo.

Na već postojeću gomilu policijskih neradnika, dodaju još 300, s kojim krajnjim ciljem?
VjecitiStudent

PostPostao/la law2 dana 05/02/2014 15:45

mO k3 je napisao/la:Bas tako , sta bi trebali dopustiti da uništavaju tuđu imovinu ???

Pa i protestantni traže da se ne uništava imovina BIH, imovina firmi koji još postoje...
Zato i jesu na protestima, traže da se ne uništava imovina
law2

PostPostao/la I am Happy dana 05/02/2014 15:46

Bht i Ftv uredno nastavljaju sa serijskim programom ....
I am Happy

Lokacija: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

PostPostao/la mO k3 dana 05/02/2014 15:46

snaga_znanja je napisao/la:
mO k3 je napisao/la:
A i Šaban je tu!

Pusti te šuplje price vremena se mijenjaju na nama je da napravimo bolje sutra , a ne da gledamo u prošlost ....
mO k3

PostPostao/la calculator dana 05/02/2014 15:46

law2 je napisao/la:
mO k3 je napisao/la:Bas tako , sta bi trebali dopustiti da uništavaju tuđu imovinu ???

Pa i protestantni traže da se ne uništava imovina BIH, imovina firmi koji još postoje...

Bravo za post :thumbup: :thumbup: :thumbup:
calculator

PostPostao/la leo karan dana 05/02/2014 15:46

Evo pacifisti i legalisti ovdje su počeli da seru i filozofiraju.

FUJ
Zadnja izmjena: leo karan; 05/02/2014 15:47; ukupno mijenjano 1 put/a.
leo karan

PostPostao/la O'zone dana 05/02/2014 15:46

StupskaBitanga je napisao/la:Koliko će trebati da se ovo uguši i zaboravi

Malo. Ustvari već je počelo pravdanjem vlasti jer jebi ga ova nije kriva kriva je ona prije nje i ona prije nje i ona prije nje.
O'zone

PostPostao/la Obuca9 dana 05/02/2014 15:47

Pasiflora je napisao/la:

A policija inače sve svoje poslove radi bez premca... :zzzz:
Obuca9

PostPostao/la Pasiflora dana 05/02/2014 15:47

mO k3 je napisao/la:
Pasiflora je napisao/la:
Panzer_Daddy je napisao/la:Govna drotovska-kome oni sluze i cije su sluge... FUJ !!!

Bas tako , sta bi trebali dopustiti da uništavaju tuđu imovinu ???

Ma sto se mene tice, svaka cast demonstrantima (jadnim obespravljenim građanima) i treba da pale i lome jer je to izgleda jedini nacin da se neko od ovih mafijasa na vlasti uplasi (glasa) naroda barem par sati.
A policija - vecina njih se vjerovatno slaze sa demonstrantima, ali nemaju izbora...
Pasiflora

PostPostao/la mO k3 dana 05/02/2014 15:47

law2 je napisao/la:

Vidjecemo kako ce ići dalje u toku dana uglavom mirni protesti DA!!!! Nikako suprotno
mO k3

PostPostao/la hrasno38 dana 05/02/2014 15:47

Ide mi na živce ovo nošenje Titove slike ..... Proseravanja na kvadrat[/quote]

Titina slika se nosi ne zbog ljubavi prema komunizmu vec zbog podjsecanja da je nekad ovdje narod bio sit, obucen i egzistencijalno obezbjedjen, dakle sve ono sto danas nije...[/quote]
Pusti te šuplje price vremena se mijenjaju na nama je da napravimo bolje sutra , a ne da gledamo u prošlost ....[/quote]

iz proslosti se moze puno puno toga dobrog nauciti bar sto se tice radnicke klase!!!!!
hrasno38

PostPostao/la Banksy dana 05/02/2014 15:48

Alfons Kauders je napisao/la:
Banksy je napisao/la:
Alfons Kauders je napisao/la:btw tvoja opsjednutost sdp-om i mojom malenkoscu zasluzuje zasebnu temu...
haj sad opek listaj forum i trazi postove od prije 5 godina

I uz najbolju volju, uopće ne razumijem o čemu govoriš.

Što se mene tiče, nema potrebe, pišem u riječ isto što sam pisala prije pet godina. I predvidjela sve što će se desiti.

moje postove od prije pet godina, kao sto si nedavno pokusala - u nedostatku argumenata... :D cisto da te posaljem malo po cevape, ionako nemas pametnije posla :D

treci put, ko je unistio navedene firme? :D

Opasno te prenosi ... Pozdrav.
Banksy

PostPostao/la Bodkin dana 05/02/2014 15:48

It_is_a_Leclerc je napisao/la:
Bodkin je napisao/la:
It_is_a_Leclerc je napisao/la:Je li vas stid, smradovi crveni, da policajce šaljete da tuku ratne vojne invalide ?!

Pozivam premijera Vlade TK da se, u znak iskrenog pokajanja, objesi na semaforu pored zgrade Vlade.

jarane u kojem ti svijetu zivis? a sta je trebalo, da puste da razvale cijelu zgradu parlamenta i njih pobacaju iz kancelarija? pa policija je tu da stiti vlast. u svakoj drzavi svijeta je tako

Onog momenta kad je vidio nezadovoljnu masu, premijer je trebao izaći pred ljude i reći da podnosi neopozivu ostavku jer ne može riješiti njihov problem (to je učinio pošten čovjek - Damir Marjanović). Time bi pala Vlada i građani bi dobili ono po što su došli.

Kmeri su poslali specijalnu policiju da prebija radnike i invalide.

Puj !

ja i? sta je tu policija kriva? sto svega ti krivis specijalce koji rade svoj posao? i da, samo su crveni krivi jelde. ostatak drzave je sjajan. bjezi ba...
Bodkin

PrethodnaSljedeća

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: atorniji putnik, bach i 10 gostiju.