čista kana / body art kvalitet /

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

čista kana / body art kvalitet /

PostPostao/la miss v dana 09/01/2013 21:51

..
Zadnja izmjena: miss v; 26/12/2013 20:58; ukupno mijenjano 1 put/a.
miss v

Re: čista kana / body art kvalitet /

PostPostao/la muhanata dana 09/01/2013 22:16

Ako je za kosu, zašto piše boy art :-)

Helem, prežvakale smo temu sa kanom na frizurama, a evo ti jedan link naše Nadi, vezano za kanu, može poslužiti.

http://malezensketeme-beauty.blogspot.com/2011/05/kana-lush-caca-brun.html

A btw, ima Lush kana u BBI, odmah na prizemlju.

Sretno!
muhanata

PostPostao/la _snowflake dana 09/01/2013 23:27

na fb-u ima par stranica,gospodje koje prezentuju svoje online radnje,a da li imaju "realne" ne znam,uglavnom primjetila sam da se dosta prodaje pa tako da je sigurno pouzdano,nisam naisla na prigovore,imaju posebno za kosu,a posebno za saranje:)
_snowflake

PostPostao/la makaranka dana 10/01/2013 00:15

ja svoju redovito kaniram, ima na temi o frizurama dobrih savjeta za kaniranje.kanu kupujem u badem butiku na carsiji bas po preporuci i uputama jedne forumasice.
mogli bi i ovde izmjenit iskustva i savjete.
s cime mjesate kanu; caj, kava?
makaranka

PostPostao/la miss v dana 10/01/2013 18:47

..
Zadnja izmjena: miss v; 26/12/2013 20:59; ukupno mijenjano 1 put/a.
miss v

PostPostao/la makaranka dana 10/01/2013 22:36

uf mislim da je 1kg 15km al nisam sigurna,nisam je odavno kupila jer sam neko skupila neku zalihicu,a sad mi je kratka kosa pa mi jako malo treba i ne trosim je puno.
forumasica koja mi je rekla za badem je bas ispitala odakle je tako da ja nisam nista propitkivala al valjda se nije nista promjenilo.uglavnom kana u badema je turska, i u grupi boja je koja ide na narancasto.grubo je prosijana.
ja sam jako zadovoljna.perut neman, inace mi je jako masna kosa pa sam je prala svaki dan sad vec mogu svaki drugi,treci dan, i dosta je ocvrsnila.prirodna boja mi je smedja,tako da mi se potamni i dobije preljepi narancasti sjaj.
i taj sjaj stvarno dugo traje, kosa bude pravo svilenkasta,frizerka mi nije vjerovala da ne stavljam omeksivac.

ja svoju mutim sa kavom, dodam ricinusovo ulje (inace njega koristim za rast kose) i malo cimeta radi mirisa jer mi se miris kave jako dugo zadrsi u kosi.kad sve smjesan ostavim je koji sat da odstoji, zavisi kolko iman zivaca za cekat, i onda onako zagletovana stojim 3-6h zavisi o raspolozenju.
probala sam i sa crnim cajem,al mi je nekako tamnija sa kavom.
kakva nijansa bude sa kamilicom?
s cim bi se jos moglo kombinirat, da malo eksperimentiram sa nijansama?
mislim da iman negdje knjizicu u pdf-u o kani pa ako je pronadjem, postavim je.
makaranka

PostPostao/la miss v dana 14/01/2013 19:03

..
Zadnja izmjena: miss v; 26/12/2013 21:00; ukupno mijenjano 1 put/a.
miss v

PostPostao/la makaranka dana 16/01/2013 20:40

skontala sam da svako ima razlicite verzije crvene boje, da nije isto crveno ako je iz turske ili pakistana i maroka. :-)
al kad sam kupovala kanu teta u badema me je upozorila da je to bas,bas crvena kana.
mjesanje sa sipkovim cajem ili crnom cajem dobila sam bas crvenu nijansu, onako burgundy.
ja nakuvam kave da bi slona ubilo, i onda se svaki put kad je perem osjeti i to dugo.

pisi jesi li kupila u badema kanu, ili gdje god i kako je ispalo?
je, to je ta knjizica :-D
makaranka

PostPostao/la miss v dana 20/01/2013 23:52

..
miss v

PostPostao/la miss v dana 03/03/2013 20:36

..
miss v

PostPostao/la žuta lala dana 03/03/2013 21:20

makaranka je napisao/la:skontala sam da svako ima razlicite verzije crvene boje, da nije isto crveno ako je iz turske ili pakistana i maroka. :-)
al kad sam kupovala kanu teta u badema me je upozorila da je to bas,bas crvena kana.
mjesanje sa sipkovim cajem ili crnom cajem dobila sam bas crvenu nijansu, onako burgundy.
ja nakuvam kave da bi slona ubilo, i onda se svaki put kad je perem osjeti i to dugo.

pisi jesi li kupila u badema kanu, ili gdje god i kako je ispalo?
je, to je ta knjizica :-D

Joj, živa bila, de mi molim te reci koja nijansa crvene ispadne? Ja se farbam, al' ne bih više, rado bih da pređem na kanu ali ne znam na šta ću ličiti poslije. :-D
I da li neko zna da li se mogu mješati moje (ja bih da pomiješam crvenu i smeđu da ne ispadnem drečavo crvena)
žuta lala

PostPostao/la la_roux dana 06/03/2013 17:20

zuta_lala je napisao/la:
Joj, živa bila, de mi molim te reci koja nijansa crvene ispadne? Ja se farbam, al' ne bih više, rado bih da pređem na kanu ali ne znam na šta ću ličiti poslije. :-D
I da li neko zna da li se mogu mješati moje (ja bih da pomiješam crvenu i smeđu da ne ispadnem drečavo crvena)

Piši, kakva ti je trenutno boja kose i kakvu bi otprilike nijansu da dobiješ?
la_roux

PostPostao/la žuta lala dana 07/03/2013 07:12

la_roux je napisao/la:Piši, kakva ti je trenutno boja kose i kakvu bi otprilike nijansu da dobiješ?

sad je slična ovoj:
slika

a strah me da ne ispadne ovako:
slika
ili drečavije :D
žuta lala

PostPostao/la la_roux dana 07/03/2013 14:44

E onda lalice mislim da ne bi trebala uzimati ovu iz badema. Ta iz badema više vuče na te neke nijanse boje crnog vina, na svijetloj kosi onda ima dosta nekih rozih tonova, a ti si farbana, dlaka svijetla od hidrogena, pa bi ispalo tako. Ti definitivno trebaš da se kloniš ovih burgundy nijansi, jer si previše svijetla za to. Moj ti je savjet da koristiš indijsku kanu, jer ta daje crveno-narandžastu boju, zavisi koliko limuna staviš (više limuna-crvenija kosa i manje narandžastog odsjaja) i koliko ti je tamna dlaka. S indijskom fkt nema brige da će ispasti predrečava. Ja koristim većinom kanu za body art, proizvođač je "Ram Gopal & Sons", a isti pravi i onu "Eagle"(il tako nešto) za kosu. Ta za kosu se prodaje u malim kesicama, kod nas sam dosad vidjela da dolaze u 4 nijanse (smeđa, crna, burgundy i crvena), a crvena je super. Može se kupiti u onoj prodavnici "Tespih" kod Begove, jedna kesica je oko 2,5 KM i ona se miješa samo sa vodom i jednostavnija je za upotrebu, pa je super za prvi put. S ovom za body art baš ima zahebancije oko nijansiranja dok se ne ušteliš.
I još nešto, ako ti je kosa prirodno tamna, obavezno se prije kaniranja prefarbaj u neku boju koja je najbliža tvojoj prirodnoj. Kana ne može posvijetliti kosu, a i uvijek je intenzivnija na svijetloj kosi, pa poslije izrastak uvijek bude tamniji i manje obojen od ostatka kose, baš izgleda šareno i ružno. Ako si prirodno svijetla onda nemaš brige.
I da, može se miješati crvena sa smeđom, ispadne neka tamna bakrena boja. Ja se uvijek igram i svaki put nešto drugačije smiksam. Nažalost, nemam sliku da ti pokažem kako izgleda kad se stavi ova za body art samo sa limunom, ali za desetak dana ću ponovo da se u to farbam, pa ću ti postaviti da vidiš.
Do tada, evo kako izgledaju mješavine sa manje limuna i sa smeđom:

Pola limun-pola voda
slika
slika

Čista sa limunom + smeđa
slika
slika
la_roux

PostPostao/la žuta lala dana 07/03/2013 21:41

la_roux, hvala ti puno na savjetima, ali gotovo je sad, ja već stavila kanu, i po svemu sudeći, ovo do sada nije ni nalik na crveno... :? Izgleda da sam upropastila svoju boju, al' nema veze, nešto bi mi bilo da nisam probala. :-) Kažu da što duže ovo treba držati, sad držim već više od dva sata, još malo ću i onda nek' mi je Bog na pomoći. Javit ću ličim li i na šta. :|
žuta lala

PostPostao/la la_roux dana 07/03/2013 22:15

Ne možeš ni vidjeti baš neku promjenu boje dok ne opereš i ne osušiš kosu, a i tad je slabo, tek ujutro će biti razvijenija, a za 2 dana ono potpuno. Hajd baš me interesuje koju si stavljala i kako je ispalo. Sretno! :-D
la_roux

PostPostao/la miss v dana 07/03/2013 22:29

..
miss v

PostPostao/la la_roux dana 07/03/2013 23:38

miss v je napisao/la:
la_roux je napisao/la:Ja koristim većinom kanu za body art, proizvođač je "Ram Gopal & Sons", a isti pravi i onu "Eagle"(il tako nešto) za kosu. Ta za kosu se prodaje u malim kesicama, kod nas sam dosad vidjela da dolaze u 4 nijanse (smeđa, crna, burgundy i crvena), a crvena je super. Može se kupiti u onoj prodavnici "Tespih" kod Begove, jedna kesica je oko 2,5 KM i ona se miješa samo sa vodom i jednostavnija je za upotrebu, pa je super za prvi put. S ovom za body art baš ima zahebancije oko nijansiranja dok se ne ušteliš.

ček, ček.. a gdje uzmaš tu 'ram g&s'.. isto u toj radnji kod begove? iii koliko $?

Da, u istoj radnji. Ova za body art se prodaje samo u velikim pakovanjima, uvijek bude 500g, a košta 20 KM. Meni se isplati, imam kosu do polovine leđa i to gustu i to mi je dovoljno za 5-6 puta.
la_roux

PostPostao/la foxy13 dana 08/03/2013 02:13

Samo da upratim temu :)
foxy13

PostPostao/la miss v dana 08/03/2013 18:01

..
Zadnja izmjena: miss v; 26/12/2013 21:01; ukupno mijenjano 1 put/a.
miss v

PostPostao/la nula37 dana 08/03/2013 18:20

farbam se u tamno smedju boju kose s tim da imam jak crveni pigment ko zna zbog cega pa mi sa bilo kojom farbom ispadne malo crvenkasta boja kose. odprilike ovako kao na slici ispod.
kosa mi je malo duza od pola ledja i voljela bi da ostane ista boja ali posto je jako ostecena jel se moze ta boja dobiti kanom kako to postici i gdje kupiti

http://www.redken.com/assets/files/0000/4679/Night.KatFINAL1.454x555.jpg
nula37

PostPostao/la žuta lala dana 09/03/2013 17:49

la_roux je napisao/la:Ne možeš ni vidjeti baš neku promjenu boje dok ne opereš i ne osušiš kosu, a i tad je slabo, tek ujutro će biti razvijenija, a za 2 dana ono potpuno. Hajd baš me interesuje koju si stavljala i kako je ispalo. Sretno! :-D

Bezveze... malčice mi je sada kosa svjetlija (a trebalo bi da bude tamnija), a izrastak samo malčice pocrvenio, ali ništa specijalno. 3 sata sam držala kanu na glavi, neko kaže da trebam cijeli dan držati da mi se primi. A i nisam znala da se kana stavlja na mokru kosu, ja stavljala na suhu. Probat ću sutra staviti ujutru i držati do navečer, a ako ne uspije, onda odustajem od kane i nastavljam s farbanjem. :(
žuta lala

PostPostao/la la_roux dana 10/03/2013 03:15

zuta_lala je napisao/la:
la_roux je napisao/la:Ne možeš ni vidjeti baš neku promjenu boje dok ne opereš i ne osušiš kosu, a i tad je slabo, tek ujutro će biti razvijenija, a za 2 dana ono potpuno. Hajd baš me interesuje koju si stavljala i kako je ispalo. Sretno! :-D

Bezveze... malčice mi je sada kosa svjetlija (a trebalo bi da bude tamnija), a izrastak samo malčice pocrvenio, ali ništa specijalno. 3 sata sam držala kanu na glavi, neko kaže da trebam cijeli dan držati da mi se primi. A i nisam znala da se kana stavlja na mokru kosu, ja stavljala na suhu. Probat ću sutra staviti ujutru i držati do navečer, a ako ne uspije, onda odustajem od kane i nastavljam s farbanjem. :(

Ja uvijek stavljam na suhu, samo mora biti oprana pred samo kaniranje i držim 4-5 sati.
Možda nisi smjesu ostavila da stoji preko noći, pa nije pustilo pigment :?
I ne reče koju si kanu stavljala.
la_roux

PostPostao/la žuta lala dana 10/03/2013 19:11

la_roux je napisao/la:Ja uvijek stavljam na suhu, samo mora biti oprana pred samo kaniranje i držim 4-5 sati.

crvenu kanu iz Badema - ja samo došla, pitala ima li crvene kane, oni rekli da ima, ja pitala koliko mi treba i ona mi dala koliko ona misli da treba. :D
Nisam ja stavljala smjesu da stoji :sad: nisam ni znala da to treba...
žuta lala

PostPostao/la la_roux dana 10/03/2013 19:50

zuta_lala je napisao/la:
la_roux je napisao/la:Ja uvijek stavljam na suhu, samo mora biti oprana pred samo kaniranje i držim 4-5 sati.

crvenu kanu iz Badema - ja samo došla, pitala ima li crvene kane, oni rekli da ima, ja pitala koliko mi treba i ona mi dala koliko ona misli da treba. :D
Nisam ja stavljala smjesu da stoji :sad: nisam ni znala da to treba...

Mora stajati smjesa minimalno 12 sati (ako je čista kana) u posudi sa poklopcem i po mogućnosti na toplom mjestu i onda je dovoljno da se drži na kosi nekoliko sati. Neko odmah stavlja smjesu na glavu, al onda drži cijeli dan i prespava s tim, pa naredni dan sapere. One sa primjesama ne moraju stajati, odmah se nanose i drže oko 2 sata (ne znam šta imaju u sebi pa je to tako).
la_roux

Sljedeća

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.