Cijena auta u BiH i Njemačkoj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Cijena auta u BiH i Njemačkoj

PostPostao/la sedo dana 26/01/2012 18:49

Planiram kupiti auto (golf 4) u Njemačkoj do 3.500 eura. Zanima me, ako se neko dobro razumije, koliko će me to auto ukupno do registracije koštati u BiH? Da li je bolje kupiti ovdje golfa za 9.000 KM od ljudi koji se bave uvozom vozila iz EU? Koja je opcija bolja i isplativija?

Hvala mnogo!
sedo

Re: Cijena auta u BiH i Njemačkoj

PostPostao/la sLLayer dana 26/01/2012 21:12

najbolja opcija je ako imas nekog pouzdanog u njemackoj da obidje auta i odabere njih par kad ti odes da pogledas i da sam uvezes, prijatelj mi je skoro isao tako da kupi ali naslijepo i onda za kratko vrijeme ne mozes naci nesto pristojno
a sto se tice cijena imas na ovoj temi sve viewtopic.php?f=4&t=85503
sLLayer

PostPostao/la Sa_u_srcu dana 27/01/2012 01:25

sedo je napisao/la:Planiram kupiti auto (golf 4) u Njemačkoj do 3.500 eura. Zanima me, ako se neko dobro razumije, koliko će me to auto ukupno do registracije koštati u BiH? Da li je bolje kupiti ovdje golfa za 9.000 KM od ljudi koji se bave uvozom vozila iz EU? Koja je opcija bolja i isplativija?

Hvala mnogo!

Bicu iskren i direktan... :-D idi u Njemacku, bolje ti je kupiti auto u Njemackoj sa 250 000 KM na satu nego ovdje sa 100000...milion razloga koje ne treba objasnjavati...
1.Najeftinija varijanta i najbolja ti je Avion u jednoom smijeru..do 100 Eura otprilike, kao i bus.
2. Gore ako kupujes u auto kuci, ne placas nista osim te 3500 Eura, ako je privatna prodaja, morat ces ici kod notara i pravno to zavrsiti.
3. 185 eura su coll table koje vrijede 15 dana i gore i u citavoj evropi kao i u BIH.
4. Autoputevi slovenija i austija po vinjeta, jedna je oko 8 druga 15 eura, malo tunela u ausriji i autoputevi hrvatkse oko 35 eura na ove dvije vinjete. plus gorivo oko 150 eura, zavisi odakle ides.
5. Ostavis 50 KM da pocastis nase carinike da ti ne prave probleme i da ti ubrzaju ulazak u BIH, i dodatno placas 120 KM spediterskih usluga u Bosanskom Brodu, to su propratni papiri koji su obavezni.
6. Kada dodjes u sarajevo, prva adresa ti je Homologenizacijaoko 300 KM i opet spediterkse usluge na Carinskom terminalu u Halilovicima do 100 KM.
7. Ostaje ti onda samo Carina i porez, koji ti Carina obracunava, to moras vidjeti s nekim ko radi u Spediterskoj agenciji koliko je to za taj model, varira od godine, jacine motora itd...sad je malo jeftinije....

Saberi i skontaj se, mada ti je moja preporuka da ides gore i licno izaberes auto sebi, gore su auta....milion puta bolja od nasih i ni slucajno da kupis od nekog auto koje je uvezeno radi prodaje, jer je sigurno dobar na tebi do 1000 Eura, tako kad saberes on je kupio gore neko polovicno smece koje samo treba da tusne i nesto zaradi, logicno,
Idi kod nekog gore i sam izaberi auto...sretno.
Sa_u_srcu

PostPostao/la sedo dana 01/02/2012 11:29

Hvala, ima smisla!
sedo

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.