Čamac do 4 metra dužine, registracija i polaganje

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Čamac do 4 metra dužine, registracija i polaganje

PostPostao/la Erzsebet dana 05/06/2009 23:05

Iako nisam pojma imao gdje ovo postaviti, držim da na ovom potforumu ljudi najbolje znaju oko tih stvari. Naime, imam plastičini Elan čamac dužine 3,97 m, na koji bih postavio motor Tomos 4. Kuća i čamac su u Hrvatskoj, preko puta Neuma, tj. u Sreseru, a ja sam državljanin BiH. Kako da registrujem čamac (a da ga ne nosim nigdje) i da li ga uopšte treba registrovati (nekad davno nije bilo potrebno)? Kako da dobijem brodsku dozvolu, da li se to radi na Jablaničkom jezeru i koliko to košta? Ni to nekad davno nije trebalo, ali čuo sam da je sada drugačije.

Ima li neko neke korisne informacije?
Erzsebet

Re: Čamac do 4 metra dužine, registracija i polaganje

PostPostao/la Pacificgirl dana 06/06/2009 00:18

Erzsebet je napisao/la:Iako nisam pojma imao gdje ovo postaviti, držim da na ovom potforumu ljudi najbolje znaju oko tih stvari. Naime, imam plastičini Elan čamac dužine 3,97 m, na koji bih postavio motor Tomos 4. Kuća i čamac su u Hrvatskoj, preko puta Neuma, tj. u Sreseru, a ja sam državljanin BiH. Kako da registrujem čamac (a da ga ne nosim nigdje) i da li ga uopšte treba registrovati (nekad davno nije bilo potrebno)? Kako da dobijem brodsku dozvolu, da li se to radi na Jablaničkom jezeru i koliko to košta? Ni to nekad davno nije trebalo, ali čuo sam da je sada drugačije.

Ima li neko neke korisne informacije?

Polaže se subotom u Kapetaniji Ostrožac na Jablaničkom jezeru, mislim da je polaganje oko 100 KM (ili je barem tako bilo prije par godina). Tu se može i registrovati čamac isto.
Pacificgirl

PostPostao/la Erzsebet dana 06/06/2009 00:56

Hvala mnogo... Trebam li se ranije prijaviti?
Erzsebet

PostPostao/la Pacificgirl dana 06/06/2009 20:08

Mislim da trebas.
Pacificgirl

PostPostao/la simbabimba dana 08/06/2009 15:07

Uvijek je trebalo registrovati camac, nije tacno da nije. Druga je prica t sto su ljudi "na crno" vozali bez dozvole neregistrovane camce misleci da nikad policija ne zalazi u te "zavucene" vode...
Helem, za Sreser se to nekad radilo u Stonu. Mislim da nema veze sto si BH drzavljanin i da nije potrebno da sve navedeno obavljas u BiH nego u Hrvatskoj s obzirom da imas i kucu i camac vec tamo. Lucka kapetanija je bila u Trsteniku, ali otkako je trajekt za Mljet prebacen u Prapratno, mislim da su i oni sada tamo. Najbolje je tamo otici i raspitati se.

Sretno!
simbabimba

PostPostao/la maksumx dana 08/06/2009 15:49

prvo stavi motor pa onda kod kapetana Miralema u Ostrozac...
Registruj camac registracija vazi i u Hrvatskoj, kao i dozvola ....
Telefon kapetanija:036755215... mislim da je još taj broj...
Pozz
maksumx

PostPostao/la Erzsebet dana 09/06/2009 20:10

Hvala vam na podrobnijim informacijama. Nije baš lako doći čamcem u Prapratno, pošto je to skroz s druge strane Pelješca, mislim da je i opasno. Nazvaću Lučku kapetaniju u Ostrožcu, pa ću javiti šta je bilo. Neki mi kažu da ga je bolje registrovati u Hrvatskoj, neki kažu da je bolje u BiH, radi nekakvih plaćanja vinjete, koja nije nimalo mala u oba slučaja. Jer ako ikad odem u Neum, navodno je naša vinjeta preko 70€, a opet s našom registracijom trebam platiti vinjetu u Hrvatskoj.

Ne znam šta mi je raditi, pitaću u Kapetaniji, ako me ne pokušaju zeznuti.
Erzsebet

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: Amazonka27, quarterback, Romeo 80, shlauf i 6 gostiju.