Buđenje, hodanje u snu, pricanje ?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderatori/ce: nasa, NIN

Re: Buđenje, hodanje u snu, pricanje ?

PostPostao/la graue_maus dana 03/04/2013 20:59

:shock: :shock:
graue_maus

PostPostao/la block dana 03/04/2013 21:04

harač je napisao/la:kad djeca mokre u krevetu, jel i to utjecaj demona ili fizioloških poremećaja?

moj odgovor je pod b) fiziološkog poremećaja
block

PostPostao/la skafiskafsnjak dana 03/04/2013 22:06

block je napisao/la:
harač je napisao/la:kad djeca mokre u krevetu, jel i to utjecaj demona ili fizioloških poremećaja?

vas dvojicu niko nije pitao nista... imate svoje ateisticke teme
Zasto se morate petljati u sve , posebno ovaj "harač" . Bolan covjece moja stvar u sta vjerujem i sta koga pitam.
Odabij od ove teme ako je ikako moguce.
skafiskafsnjak

PostPostao/la pogresan smjer dana 03/04/2013 22:21

kockica_kockica je napisao/la:Desavalo mi se da kao kroz nekakvo stanje na pola budna na pola spavam imam osjecaj da neko sa mnom odnosno da me gusi ili tako strasno pritisce da mi nestaje zraka...spodoba je u obliku covjeka zelene boje nejasnog lika ... Iz ovih "nocnih mora" ja sam se tesko budila. Prvo sam to pripisivala stresu... kasnije sam mislila da je od lijeka kojeg sam tada uzmala... medjutim kada se ponovilo u vrijeme kada nisam bila pod stresom i nisam uzimala nikakve lijekove zabrinula sam se... zadnji put sam sebe natjerala da se molim u snu... i pomoglo mi je da se lakse probudim..

nakon tog iskustva obicno imam problem ponovo zaspati...
trudim se pomoliti se prije spavanja...

Pogledaj na temu "paraliza sna" i "lucidni snovi", između ostalog naćeš i svoje simptome.
pogresan smjer

PostPostao/la Teea dana 03/04/2013 22:55

block je napisao/la:ja otkad ucim ajetu kursij pred spavanje nemam problema kojih sam imao prije,a ne bih da pricam sta sam sanjao

ne sumnjam u to - autosugestija! Ekspiremntalno je dokazano da sugestija moze cak i krvarenje zaustaviti sugestijom mogu nestati fibromi.. ljudski um je cudo prirode.
Isto kao sto ubedis sebe da ti nesto imaginarno regira zivot pa mu se zahvaljujes i molis,i osecaj pomoc neke vise sile koja egzistira u tvojoj glavi,ili stvoris sliku o necemu, eksperimatalno je EEG-om dokazano da slika koju gledas i slika koju zamisljas izazivaju iste mozdane reakcije, ako si opsednut demonima i dzinima ne postoji sumnja da ces ih i osecati i vidjeti.Ovo je jako interesantna i opsirna tema..
Teea

PostPostao/la skafiskafsnjak dana 03/04/2013 22:57

Zasto se svaka vjerska tema mora pretvoriti u raspravu ... vjernici - nevjernici ...

Nisam postavio temu ovdje da biste vi raspravljali o necemu sasvim drugom.. Da me je interesovalo misljenje psihologa otisao bih jednom, ili bih postavio temu na drugi pdf.

Ako ne mozete odgovoriti na moje pitanje, zaobidjite temu.
skafiskafsnjak

PostPostao/la Teea dana 03/04/2013 23:06

skafiskafsnjak je napisao/la:Zasto se svaka vjerska tema mora pretvoriti u raspravu ... vjernici - nevjernici ...

Nisam postavio temu ovdje da biste vi raspravljali o necemu sasvim drugom.. Da me je interesovalo misljenje psihologa otisao bih jednom, ili bih postavio temu na drugi pdf.

Ako ne mozete odgovoriti na moje pitanje, zaobidjite temu.

ja kao bivsi aktivni vjernik i praktikant islama ti to govorim.Kod kog god hodze da odes recice ti da imas sihir ili da su te dzini opsjeli ali vjeruj mi to ce te samo baciti u jos veci ocaj jedino ako sebe ne ubedis da su ti pomogli onda je moguce da ti sve to pomogne.
Sledeci put napisite u naslovu samo za vjernike ali moras naglasiti i da iskljucujes iz razgovore i bivse prakticne vjernike,koji su svoj dio zivota proveli u ubjedjivanju sebe da ima neko iznad njih jer su ih tako naucili oni koji su nauceni od drugih.
Teea

PostPostao/la cackalica83 dana 03/04/2013 23:35

skafiskafsnjak jesi li probao ono sto sam ti rekao danas?
cackalica83

PostPostao/la ArtemisFowl dana 04/04/2013 15:48

Ovo sto ti je cackalica rekla da slušaš Suru El Bekare je dobar prijedlog, samo ako možeš zamoli nekoga da dok je slušaš bude pored tebe jer kada šejtan čuje Allahove riječi reakcije su nepredvidive.
Ima kod nas u Crnoj Gori jedan lik,Ferid Orahovac koji istjeruje džine i šejtane,evo klipa:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 4A2LKFEPU#
ArtemisFowl

PostPostao/la block dana 04/04/2013 17:59

Teea je napisao/la:
block je napisao/la:ja otkad ucim ajetu kursij pred spavanje nemam problema kojih sam imao prije,a ne bih da pricam sta sam sanjao

ne sumnjam u to - autosugestija! Ekspiremntalno je dokazano da sugestija moze cak i krvarenje zaustaviti sugestijom mogu nestati fibromi.. ljudski um je cudo prirode.
Isto kao sto ubedis sebe da ti nesto imaginarno regira zivot pa mu se zahvaljujes i molis,i osecaj pomoc neke vise sile koja egzistira u tvojoj glavi,ili stvoris sliku o necemu, eksperimatalno je EEG-om dokazano da slika koju gledas i slika koju zamisljas izazivaju iste mozdane reakcije, ako si opsednut demonima i dzinima ne postoji sumnja da ces ih i osecati i vidjeti.Ovo je jako interesantna i opsirna tema..

pa hajd eto ti onda odsjeci sebi prst i ubjedi se da prestane krvarenje,pa da vidimo. To sto pricas ima smisla,ali samo donekle,snovi su ipak nesto vise od vlastitog ubjedjenja da ce sve biti dobro,pricas to jer ne znas sta sam sanjao,dok ja znam,i desavalo se da nekad zaboravim prouciti pa zaspim siguran da ce sve biti ok i onda opet sanjam,tako da ta tvoja tvrdnja pada u vodu
block

PostPostao/la block dana 04/04/2013 18:07

skafiskafsnjak je napisao/la:
block je napisao/la:

vas dvojicu niko nije pitao nista... imate svoje ateisticke teme
Zasto se morate petljati u sve , posebno ovaj "harač" . Bolan covjece moja stvar u sta vjerujem i sta koga pitam.
Odabij od ove teme ako je ikako moguce.

ohladi jarane,prvo odgovorio sam na tvoju temu,drugo nisam ateista,trece najveca glupost je zdravstvene probleme smatrati duhovnim problemom i ici kod raznih ''likova'' da ti uzmu pare, prvo se ide doktoru pa onda se ide na rukju,pravu kod pouzdanih ljudi!
block

PostPostao/la Great Cornholio dana 14/04/2013 20:41

block je napisao/la:

Ja bih pod b) pored fiziološkog , kao mogući uzrok mokrenja u krevet, dodao još i psihički poremećaj, jer i djeca mogu oboljeti od neuroza ili psihoza koje mogu biti uzrok mokrenja u krevet.

Demoni nisu 100 %.
Great Cornholio

Re: AW: Buđenje, hodanje u snu, pricanje ?

PostPostao/la Kal El dana 14/04/2013 20:48

Kako ne banujete ove ateiste koje se mješaju u svaku vjersku raspravu?!
Kal El

Prethodna

Natrag na Religija

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.