Brza posta BIH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Brza posta BIH

PostPostao/la Wazap dana 03/03/2011 23:15

Zanima me da li je sigurna ta brza posta :)

Trebam da saljem graficku kartu nekome malom nezz
znaci da li me on moze da pravri da uzme graficku da ne da pare
i sta napisati na koverti da odma da pare postaru
kada dodjem u postu sta treba da kazem ono da posaljem brzu postu
jer nemam iskustva sa time ;-)
Wazap

Re: Brza posta BIH

PostPostao/la Pasiflora dana 04/03/2011 10:44

Mislim da su prilicno pouzdani.
U posti trebas reci da ti hoces opciju placanja pouzecem, a teta u posti ce valjda znati kako se to radi.
Pasiflora

PostPostao/la Wazap dana 04/03/2011 10:46

sitno je napisao/la:Mislim da su prilicno pouzdani.
U posti trebas reci da ti hoces opciju placanja pouzecem, a teta u posti ce valjda znati kako se to radi.

Aham hvala ti !!!!! :thumbup:
Wazap

PostPostao/la daxon dana 04/03/2011 10:51

Ja znam za "in time" (guglaj), oni na tvoj poziv dođu na tvoju adresu da preuzmu paket, ukoliko ti plaćaš transport, platiš odmah vozaču koji to naglasi na otpremnici, a ukoliko plaća primatelj onda je to naglašeno na otpremnici i platiće on pri isporuci.
Obavezno na otpremnici naglasi vrijednost robe, jer u slučaju gubitka ili oštećenja roba ti je osigurana.
Što se tiče brzine i cijene dostave, tu su bez premca, sve što pošalješ danas do nekih 15 h, sutra je već na adresi, cijena slanja te grafe unutar BiH, ne bi trebala biti veća od 15, 00 KM bez obzira gdje se šalje.
daxon

PostPostao/la kone dana 04/03/2011 16:51

daxon je napisao/la:Ja znam za "in time" (guglaj), oni na tvoj poziv dođu na tvoju adresu da preuzmu paket, ukoliko ti plaćaš transport, platiš odmah vozaču koji to naglasi na otpremnici, a ukoliko plaća primatelj onda je to naglašeno na otpremnici i platiće on pri isporuci.
Obavezno na otpremnici naglasi vrijednost robe, jer u slučaju gubitka ili oštećenja roba ti je osigurana.
Što se tiče brzine i cijene dostave, tu su bez premca, sve što pošalješ danas do nekih 15 h, sutra je već na adresi, cijena slanja te grafe unutar BiH, ne bi trebala biti veća od 15, 00 KM bez obzira gdje se šalje.

Zavisi kolika je vrijednost robe i na osnovu nje ti propisu placanje cjelokupne usluge.Otvaracu teme ne bih preporucio slanje preko BH Poste jer ce ga maximalno oguliti.Prvo sto ce on platiti uslugu slanja,pa ce onda posta isto tako od primatelja naplatiti uslugu pouzeca.

Evo jedan slucaj 1/1:Poslan telefon vrijednosti 630KM pouzecem...Posiljaoc platio 16,50 KM,a primatelj pri preuzimanju 20KM...U medjuvremenu,ljudi iz poste "zagubili" papiric,tacnije kovertu sa tim novcem,tako da je posiljaoc(u ovom slucaju prodavac robe) cekao nekih 20 i kusur dana da dobije svoj novac,a sve poslano preporuceno,brzom BH postom :lol: :dance:

Znaci da sumiramo:Posaljes preko BHposte preporuceno i platis 36,50KM i sve bude gotovo za nekih 20 i nesto dana..Toliko o BHPosti...Znaci salji recimo intereuropom i bilo kojom drugom postom jer ces proci u najmanju ruku duplo jeftinije i ustedit ces tovar zivaca...
kone

PostPostao/la daxon dana 04/03/2011 20:09

kone je napisao/la:Zavisi kolika je vrijednost robe i na osnovu nje ti propisu placanje cjelokupne usluge.

Cijenovne tarife in time-a nemaju veze sa vrijednošću robe već sa težinom paketa koji se šalje, dakle, do 5 Kg je jedna cijena, od 5 do 10 Kg druga itd. (ovako je bilo kad sam ja prije nekih dvije godine slao paket za BL, bio je težak oko 3 Kg, a vrijednost je bila navedena 250, 00 KM, tu uslugu sam platio 11, 70 KM).
daxon

PostPostao/la Wazap dana 04/03/2011 20:33

Naravno poslacu brzom postom
ono ja platim postarinu sada da dodje covjeku i uracunam mu i postarinu koju sam platio
npr posaljem mu ram 512 to je negdje 30 km i postarina 4km
stavim na kovertu da mi plati 34 km
znaci plus postarina ;-)

POZZ :thumbup:

Poslacu brzom postom naravno
ljudi su meni slali neke pakete sve je doslo na moju adresu
ali da sam ja nekome slao nemam iskustva
hvala vam na postovima
Wazap

PostPostao/la kone dana 04/03/2011 21:38

daxon je napisao/la:
kone je napisao/la:Zavisi kolika je vrijednost robe i na osnovu nje ti propisu placanje cjelokupne usluge.

Cijenovne tarife in time-a nemaju veze sa vrijednošću robe već sa težinom paketa koji se šalje, dakle, do 5 Kg je jedna cijena, od 5 do 10 Kg druga itd. (ovako je bilo kad sam ja prije nekih dvije godine slao paket za BL, bio je težak oko 3 Kg, a vrijednost je bila navedena 250, 00 KM, tu uslugu sam platio 11, 70 KM).

Ja sam ti napisao svoje iskustvo sa BHP i rekao sam nikad vise nista sa njima.......Obracunali su na osnovu vrijednosti osigurane posiljke.Vrijednost bila 630,oni zaracunali 20KM pri preuzimanju...Uglavnom njih treba izbjegavati jer ima dosta drugih koji ce za puno manje novca cak i bolje i brze sve uraditi...
kone

PostPostao/la Wazap dana 05/03/2011 10:28

Ali eto isprobacemo sve
pa cemo vidjet ;-)
Wazap

PostPostao/la kosina dana 10/05/2013 21:24

Sve brze pošte su super kada im platiš i prođe bez problema, ali kad nastanu problemi nema te nigdje.
Samo da kažem sa 24vip ću na sud, pa zamisli kako ide kad si oštećena strana.
kosina

PostPostao/la _Reds_ dana 20/08/2014 09:23

Šta je ovo ovo privatne dostavljačke kompanije digle cijene.

Ima li išta u nragu BH pošte kad je u pitanju dostava pouzećem za koverte ili paketiće težine do 0.5 KG.

Jer ove privatne pošte traže po 18 KM, nisu dobri fakat.

Za nešto što vrijedi 30-40 KM.
_Reds_

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: SmokingMan, vaučer i 12 gostiju.