Bosna i Hercegovina - Grčka

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderatori/ce: burek_in_space, Charuga

Rezultat?

Anketa je završila: 24/03/2013 00:02.

Pobjeda BiH
322
68%
Nerijeseno
99
21%
Pobjeda Grcke
54
11%

Ukupno glasova : 475

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

PostPostao/la Mračajski proto dana 14/02/2013 14:47

Bravo, mozgovi! Nek se obnovilo Bilino polje koje, kao što vidimo, za tekme slične ovoj se ne može primiti preko 10 000 na stadion. Pa više bi ih na Olimpikovom stadionu stalo. Da budem jasan, meni je stvarno drago što se počelo nešto raditi u vezi obnove stadiona kod nas, ali je bilo pametnijih solucija. Na jednoj tekmi - poslije obnove Koševa, na istom bi bilo raje kao na tri tekme u Zenici, ako bi se išlo ovom politikom u vezi broja karata. Il' ćete sad napasti kako je Koševo ukleto i slično? A kad se izgubi u Zenici, onda tišu. Pitam se, gdje bi stala sva raja kad bi trebali igrati na Bilinom polju protiv Engleza, Švaba, Argentine...
Mračajski proto

PostPostao/la oglo dana 14/02/2013 15:01

Sarajevo_Grad je napisao/la:Bravo, mozgovi! Nek se obnovilo Bilino polje koje, kao što vidimo, za tekme slične ovoj se ne može primiti preko 10 000 na stadion. Pa više bi ih na Olimpikovom stadionu stalo. Da budem jasan, meni je stvarno drago što se počelo nešto raditi u vezi obnove stadiona kod nas, ali je bilo pametnijih solucija. Na jednoj tekmi - poslije obnove Koševa, na istom bi bilo raje kao na tri tekme u Zenici, ako bi se išlo ovom politikom u vezi broja karata. Il' ćete sad napasti kako je Koševo ukleto i slično? A kad se izgubi u Zenici, onda tišu. Pitam se, gdje bi stala sva raja kad bi trebali igrati na Bilinom polju protiv Engleza, Švaba, Argentine...

kojih da opcina zenica iz budzeta izdvoji pare za obnovu koseva?
kanton sarajevo kao najbogatiii kanton,za gradom sarajevo kao finansijski najmocnijim u drzavui treba da uredi i dovede u red te stadione,zajedno sa svojim opcinama,s neba nece past,sadaku vise niko ne daje,nego samo zasukat rukave i napravit,svi bi mi htjeli da imamo stadion kako bog zapovjeda ali daleko je to od realnosti
oglo

PostPostao/la Mračajski proto dana 14/02/2013 15:04

Je l' kanton drži reprezentaciju? Je l' on odgovara za istu? Zašto Nogometni savez nema glavnu riječ? Ako već Osim uživa toliko poštovanje od većine našeg društva, zašto se nije težilo ka nekoj pametnijoj soluciji? Treba se naći zajednički jezik kantona i reprezentacije, a ne da kanton sam od sebe radi, kako bi ovi iz Saveza drkali neku stvar. Misliš da će Bilino polje zadovoljavati kriterije zauvijek? Pa još će maksimalno dvije godine biti u fazonu i izlapiti, morat će se raditi neki novi radovi kako bi bili ispunjeni uslovi za odigravanje većih utakmica. Ovo je samo privremeno rješenje u vezi stadiona.
Mračajski proto

PostPostao/la oglo dana 14/02/2013 15:08

Sarajevo_Grad je napisao/la:Je l' kanton drži reprezentaciju? Je l' on odgovara za istu? Zašto Nogometni savez nema glavnu riječ? Ako već Osim uživa toliko poštovanje od većine našeg društva, zašto se nije težilo ka nekoj pametnijoj soluciji? Treba se naći zajednički jezik kantona i reprezentacije, a ne da kanton sam od sebe radi, kako bi ovi iz Saveza drkali neku stvar. Misliš da će Bilino polje zadovoljavati kriterije zauvijek? Pa još će maksimalno dvije godine biti u fazonu i izlapiti, morat će se raditi neki novi radovi kako bi bili ispunjeni uslovi za odigravanje većih utakmica.

druze da je rekontruckcija stadiona bilinog cekala da savez nesto preduzme ,mi utakmicebi igrali u inostranstvu,opcina zenica je prrepoznala svoj interes u utakmicama reprezentacije i radila je na tome da stvori uslove da je i dobiju0zasad su ti uslovi dobri,kad budu negdje bolji igrace se negdje drugo,
za iste pare sto je opcina zenica dala za BP,moglo je Sarajevo(s opcinama) uredeiti kosevo,svake godine po nesto zadnjih 5-6 godina i to bilo kako treba ,a koliko su azurni vidi se da su 5 godina mjenjali stolice
Zadnja izmjena: oglo; 14/02/2013 15:11; ukupno mijenjano 1 put/a.
oglo

PostPostao/la Mračajski proto dana 14/02/2013 15:10

Ma okej sve to, ali mi trebamo imati (ako ništa) dva stadiona za utakmice reprezentacije. Ionako nam premijerligaši ko kakve izbjeglice igraju na tuđim stadionma, bukvalno! Ili, ako igraju na svojim, uvijek neki problemi i zajebancije. Imat ćemo mi većih utakmica u narednom periodu od Grčke i sličnih... Malo je deset milja, al' eto.
Mračajski proto

PostPostao/la p206 dana 14/02/2013 15:14

Zenica prima više od 10 000.
3000-4000 karata ide raznim guzonjama, "estradnim umjetnicima"... od ovih 10000 normalno će se možda moći kupiti 5000(ako i toliko), onih ostalih 5000 će pokupovati ostali šverceri već prvi dan u 7 ujutro
p206

PostPostao/la vade_mecum dana 14/02/2013 15:16

Sarajevo_Grad je napisao/la:Ma okej sve to, ali mi trebamo imati (ako ništa) dva stadiona za utakmice reprezentacije. Ionako nam premijerligaši ko kakve izbjeglice igraju na tuđim stadionma, bukvalno! Ili, ako igraju na svojim, uvijek neki problemi i zajebancije. Imat ćemo mi većih utakmica u narednom periodu od Grčke i sličnih... Malo je deset milja, al' eto.

ti stvarno mislis da se isplati imati veliki stadion koji ce biti pun plafon 4-5 godisnje???
vade_mecum

PostPostao/la Mračajski proto dana 14/02/2013 15:19

Ne lupetaj. Na tom istom bi igrala dva najveća bh. kluba u Evropi. Ne bi bili do kraja puni, ali se vidjelo prošle godine koliko je ispravna zapadna tribina nedostajala. Ma šta će Bošnjak, zadovolji se minimumom, i nisi navikao na drugačije.
Mračajski proto

PostPostao/la Point. dana 14/02/2013 15:24

vade_mecum je napisao/la:
Sarajevo_Grad je napisao/la:Ma okej sve to, ali mi trebamo imati (ako ništa) dva stadiona za utakmice reprezentacije. Ionako nam premijerligaši ko kakve izbjeglice igraju na tuđim stadionma, bukvalno! Ili, ako igraju na svojim, uvijek neki problemi i zajebancije. Imat ćemo mi većih utakmica u narednom periodu od Grčke i sličnih... Malo je deset milja, al' eto.

ti stvarno mislis da se isplati imati veliki stadion koji ce biti pun plafon 4-5 godisnje???

Sto se nebi isplatilo? Dodaj tu da se stadion iznajmljuje za razne koncerte, vjerske, stranacke i ostale skupove i eto ti isplate.
Point.

PostPostao/la vade_mecum dana 14/02/2013 15:27

Ok...hajd mi daj podatak koliko dva najveća kluba u BIH imaju u prosjeku posjetu na plafon 2-3 utakmice sto odigraju, kapacitet tog tvog stadiona, koliko bi se godisnje para okrenulo, koliko mjesecno kosta odrzavanje jednog takvog objekta i koliko kosta izgradnja takvog stadiona (imaš pravo pogriješiti +/- 1 milijun€) :D

nije da bošnjak ne zna za bolje i da je navikao na minimum, nego je realan i zna da iz prazne ne puca. uostalom, pogledaj stadione po JAR koji prde prazni
vade_mecum

PostPostao/la Mračajski proto dana 14/02/2013 15:29

Održavanje? Pričamo o stadionu, ili? :run: Opasan bi bio deficit zbog tobožnjeg održavanja...
Mračajski proto

PostPostao/la Logovan dana 14/02/2013 15:32

Vidim kako nam se isplaćuje da imamo stadion koji će primiti 10 milja ili malo više ove "normalne raje", plus familija od poznatih ličnosti i to dođe, lupam nekih 14-15 hiljada. :-) I još kada šverceri uzmu svoj dio, pa počnu prodavati za duple, troduple, četveroduple cijene onda vidiš da nam se ovo baš isplati. :oops:
Logovan

PostPostao/la vade_mecum dana 14/02/2013 15:37

_terminaš_ je napisao/la:

Vidim kako nam se isplaćuje da imamo stadion koji će primiti 10 milja ili malo više ove "normalne raje", plus familija od poznatih ličnosti i to dođe, lupam nekih 14-15 hiljada. :-) I još kada šverceri uzmu svoj dio, pa počnu prodavati za duple, troduple, četveroduple cijene onda vidiš da nam se ovo baš isplati. :oops:

pazi, ne kazem da se ne moze skupiti 40-50 hiljada ljudi koji bi dosli kada igra reprezentacija nego koliko je isplativo imati veliki stadion koji ce doslovno biti nekoliko puta godisnje pun. to o koncertima i manifestacijama mozete zaboraviti osim ako ne mislite organizovati koridu na sedmicnoj osnovi...u tom slucaju bi stadion od 80 hiljada bio tijesan :D
vade_mecum

PostPostao/la Edin H. dana 14/02/2013 17:06

Dok se u narednih cetrdesetak godina izgradi novi stadion trebaju modernizirati sistem prodaje karata.
Znaci prodaja ulaznica samo preko interneta, clanske karte koje moras platiti i za vaznije utakmice nema karata za one koji nisu ranije prisustvovali barem 5 ili 10 utakmica reprezentacije. Tako ce se izbjeci da do ulaznica u "istorijskim" utakmicama dodju satro navijace koje ne interesuje utakmice protiv slabijih reprezentacija.
Cijene ulaznica podici, ostaviti jednu sekciju jeftiniju za navijace.
Za "uvazene" gradjane poput Selme (kakav narod takve su nam i celebtities) napraviti VIP sekciju gdje je minimalna cijena ulaznice sa recimo picem i ruckom milja nekada zapadnonjemackih, a sada i vise nego konvertibilnih maruna.
Sto se sponzora tice biti oprezan kod potpisivanja i ne obecavati puno ulaznica.
Igracima po dvije karte, bez mogucnosti da kupuju dodatne preko reda.
Edin H.

PostPostao/la MOSALJOZE dana 14/02/2013 18:24

Sarajevo_Grad je napisao/la:Bravo, mozgovi! Nek se obnovilo Bilino polje koje, kao što vidimo, za tekme slične ovoj se ne može primiti preko 10 000 na stadion. Pa više bi ih na Olimpikovom stadionu stalo. Da budem jasan, meni je stvarno drago što se počelo nešto raditi u vezi obnove stadiona kod nas, ali je bilo pametnijih solucija. Na jednoj tekmi - poslije obnove Koševa, na istom bi bilo raje kao na tri tekme u Zenici, ako bi se išlo ovom politikom u vezi broja karata. Il' ćete sad napasti kako je Koševo ukleto i slično? A kad se izgubi u Zenici, onda tišu. Pitam se, gdje bi stala sva raja kad bi trebali igrati na Bilinom polju protiv Engleza, Švaba, Argentine...

inače u zenici nismo IZGUBILI utakmice od kako je safet selektor.Molim dokaz ako jesmo
MOSALJOZE

PostPostao/la dinty2 dana 14/02/2013 18:43

momak mlad..prva stvar...na bilino stane 15 000 ljudi
druga stvar---prvi put u historiji repke smo kvalifikacije krenuli u startu sa bilinog,,i imamo do sada najbolji start
i treća..i najbitnija stvar je ( da se ponovi po hiljaditi put) -- igrači imaju jednoglasan stav i žele igrati na bilinom i TAČKA.
dinty2

PostPostao/la Kontra__ dana 14/02/2013 18:55

Svaki put ista prica...Majkemi mene stid jebote, cuj pusteno u prodaju 10.000 ulaznica, k'o da se igra engleska 4. liga a ne bitna utakmica kvalifikacija za SP! Nista direktno protiv Zenica ili BP-a, vec generalno govorim kako je kitasto sto nemamo stadiona da valja, sa normalnim kapacitetom vec fucking 15.000, ko amaterska reprezentacija!

To sto igraci zele na BP nije alibi, zelili bi i oni na Kosevo da nema usrane atletske staze koja udalji teren od publike 100 metara! A o nakvoj atmosferi na BP-u, nemojte molim vas vise, te price mi je preko glave a svaki put kad odem na stadion sjebem se kakva tisina vlada, sem naravno kad je kakva sansa ili gol u pitanju! :oops:
Kontra__

PostPostao/la dinty2 dana 14/02/2013 19:01

Kontra__ je napisao/la:Svaki put ista prica...Majkemi mene stid jebote, cuj pusteno u prodaju 10.000 ulaznica, k'o da se igra engleska 4. liga a ne bitna utakmica kvalifikacija za SP! Nista direktno protiv Zenica ili BP-a, vec generalno govorim kako je kitasto sto nemamo stadiona da valja, sa normalnim kapacitetom vec fucking 15.000, ko amaterska reprezentacija!

To sto igraci zele na BP nije alibi, zelili bi i oni na Kosevo da nema usrane atletske staze koja udalji teren od publike 100 metara! A o nakvoj atmosferi na BP-u, nemojte molim vas vise, te price mi je preko glave a svaki put kad odem na stadion sjebem se kakva tisina vlada, sem naravno kad je kakva sansa ili gol u pitanju! :oops:

nije samo pitanje publike na bilinom,,već ono što igračima leži jeste kompletna atmosfera-- mali stadion..blizu publika,,pa i sam raspored tribina,,raspored zgrada okolo,,ulazak u zenicu( treba da vidite tu sliku pred tekmu)
et otišao sam na banalno,,ali poenta je da se ne slažem da bi igrači htjeli na koševo da nema atletske staze
Bilino kao stadion ima poseban duh,,nevezano za publiku
dinty2

PostPostao/la MOSALJOZE dana 14/02/2013 19:04

dinty2 je napisao/la:
Kontra__ je napisao/la:Svaki put ista prica...Majkemi mene stid jebote, cuj pusteno u prodaju 10.000 ulaznica, k'o da se igra engleska 4. liga a ne bitna utakmica kvalifikacija za SP! Nista direktno protiv Zenica ili BP-a, vec generalno govorim kako je kitasto sto nemamo stadiona da valja, sa normalnim kapacitetom vec fucking 15.000, ko amaterska reprezentacija!

nije samo pitanje publike na bilinom,,već ono što igračima leži jeste kompletna atmosfera-- mali stadion..blizu publika,,pa i sam raspored tribina,,raspored zgrada okolo,,ulazak u zenicu( treba da vidite tu sliku pred tekmu)
et otišao sam na banalno,,ali poenta je da se ne slažem da bi igrači htjeli na koševo da nema atletske staze
Bilino kao stadion ima poseban duh,,nevezano za publiku

:thumbup:
MOSALJOZE

PostPostao/la dinty2 dana 14/02/2013 19:15

SAMO ŽELJO -- drago mi je da se razumijemo :wink: :bih: :bih:
dinty2

PostPostao/la Mračajski proto dana 14/02/2013 19:24

@MOSALJOZE, nisam mislio na izgubljene utakmice pod Papetovim mandatom, da budem jasan. Generalno sam mislio na tekme reprezentacije koje je vodio i Slišković i Ćiro, Muzurović, Kodro... Nebitno.

@dinty2, o, duhovni vođo. I ti se ponosiš što stane 15 milja, je l'? I to je maksimum? Ti misliš da u ovoj državi, ili bar ovom jednom dijelu iste samo 15 milja želi gledati tekme reprezentacije? Bilino polje je mala maca za sve one koji žele pratiti reprezentaciju. I to je sušta realnost. I kakve ba više vi fraze ponavljate u vezi tog pišlivog Bilinog polja? Šta me boli neka stvar što oni tu vole igrati? Je l' igraju za sebe ili za nas? Čitavu deceniju ponavljaju i oni a i ovi slični tebi kako oni tamo vole igrati, kako je tamo vrhunska atmosfera. Bla, bla. Grohotom se smijem. Onda nam ne treba veliko takmičenje, NAŠI IGRAČI HOĆE DA IGRAJU SAMO NA PIŠLJIVOM BILINOM POLJU! Ne vole stadione van njega, ne odgovara im veći teren nego taj. A najbolju partiju pružiše protiv Francuske u gostima. Šta bi tu? Ispade Bilino polje ne znam ni ja kakav stadion, a do jučer ebavali majku Hordama i Manijacima na utakmicama reprezentacije. Ganjali Fanaticose i psovali im majku. Hajde ba, vozdra.
Mračajski proto

PostPostao/la dinty2 dana 14/02/2013 19:39

NAŠI IGRAČI HOĆE DA IGRAJU SAMO NA PIŠLJIVOM BILINOM POLJU! Ne vole stadione van njega, ne odgovara im veći teren nego taj
upravo tako !!

naravno da igraju za nas i shodno tome najbitniji je uspjeh reprezentacije,,o ista ga ima na bilinom
u ovom i prethodna dva posta sam rekao sve,,tako da se odjavljujem na ovu temu
dinty2

PostPostao/la Mustang1 dana 14/02/2013 19:53

Koji ste vi bolesnici :D
Mustang1

PostPostao/la leškarenje dana 14/02/2013 20:00

@dinty2 ....Glasnogovornice,u dure je.Jebes igraca kojem je gust igrati pred deset milja,a ne pred 40 000 :shock: nebitno o kojem je stadionu rijec.
leškarenje

PostPostao/la oglo dana 14/02/2013 20:07

kako to patriotizam proradi pred utakmce s grckom i ostalima s velikim ekipama koje su nam najbitnije,pa se svi bune zbog karti i malog kapaciteta,a protiv estonije,latvije,niko ni mukajet,niko ne bi ured protiv estonije,to se moze i na tv-u gledat tad nije problem,tad smo patriote kod kuce,ali kad je u modi bit na stadionu onda svi moraju biti prisutni

@leskarenje mi u 10 godina nismo 3 puta kosevo napunili toliko o tvom postu
oglo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fudbal/nogomet

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.