Borba protiv celulita

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Borba protiv celulita

PostPostao/la julie dana 04/03/2013 00:53

Pozdrav svima,

Mislim da sam prva koja pokrece temu o ovom velikom problemu vecine zena. Otkako znam za sebe, borim se sa celulitom. Redovno se bavim sportom (barem 3 puta sedmicno), jedem zdravo ali opet nista. Skontala sam da se celulit ne moze tako lako ukloniti ni vjezbama, a jos manje raznim kremama i cudima. Ni liposukcija mi se ne cini nekom dobrom opcijom, mada sam i o tome razmisljala dok sam bila mladja :lol:

Mene zanima da li anticelulitni tretmani (tretmani vakuumom i sl), koji su moguci u nekim salonima u Sarajevu, zaista efikasni ili je i to jedno veliko bacanje para. Koja su vasa iskustva? Sta preporucujete?

Hvala
julie

Re: Borba protiv celulita

PostPostao/la stam dana 04/03/2013 01:03

ako je na guzi celulit,onda trčanje i čučnjevi :D
stam

PostPostao/la ladyblue18 dana 04/03/2013 01:07

Zavisi kojim se sportom tacno bavis. Treba dosta znoja i krvi proliti da bi celulit otisao, i jakih treninga.

Masaze sa onim cudom za masiranje, 2-3 litra vode dnevno...ukratko - promijeniti zivotni stil.

Kreme i ostale marketinske ublehe su samo ublehe.
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

PostPostao/la fantom slobode dana 04/03/2013 01:13

kazu i da samaranje djela sa celulitom daje pristojne rezultate. E sad o tome vise one koje imaju takva iskustva.
fantom slobode

PostPostao/la julie dana 04/03/2013 01:20

Nije bas da se ne znojim :D Idem na fitness 1-2 puta sedmicno gdje radimo vjezbe za misice stomaka i straznjicu (abs -buttocks), a pored toga idem i na tenis barem dva puta sedmico. Nemam problema sa kilazom, nisam mlitava, ali celulit je stalno prisutan :( Tecnosti ne unosim dovoljno, jedino kad sam zedna. Trebala bih mozda na silu piti :D

Ja sam se nadala ipak da ce mi neko preporuciti neki anticelulitni tretman :D Ali izgleda nista od toga. Da je to djelotvorno, celulit bi bio iskorijenjen.
julie

PostPostao/la julie dana 04/03/2013 01:26

A probala sam i sa samo-masazom. Meni nije pomoglo, a mozda je i nisam ispravno primjenjivala.
julie

PostPostao/la stam dana 04/03/2013 01:42

malo ti je 1-2 puta sedmicno,malo to pojacaj :)
stam

PostPostao/la blugirl dana 04/03/2013 03:28

Mislim da nije svaki tretman za svaku zenu. Npr., moja mama se uvijek klela u rucne masaze. S tim da ih je potrebno uraditi vise, 7-10 masaza. I kazu, ako je dobra i kvalitetna masaza, onda neces imati modrice. A da boli, boli. Ona bi uvijek u proljece odradila seriju i bila je bas zadovoljna.

Ali, sto jest jest, mi sad unosimo i vise otrova u sebe, nego sto je to prije bio slucaj, pa mozda mala ispomoc kojekakvih aparata nije naodmet.

Ja sam prosle godine radila kavitaciju nekim aparatom koji kombinira kavitaciju i ultrazvuk. Nakon toga te namazu kremom, zamotaju u celofan i ubace u one kao hlace za limfnu drenazu. Uz to uglavnom ide i rezim prehrane. Prva 24 sata hiperproteinska dijeta bez imalo ugljikohidrata i liiiitri vode. Moram priznati da to fino ispegla i utegne ono sto vjezbom ne mozes postici. Ja sam skinula 3-4 cm svugdje. Mislim da sam uradila 5-6 tretmana. Najmanji razmak 5, najduzi 10 dana izmedju 2 tretmana.

Nisam radila kod nas ali mislim da ima. Znam da je bio nekad neki salon u Kolodvorskoj u onoj novoj ljubicastoj zgradi.

Davno sam jednom isla kod Bibe na neki tvin ili tako nesto aparat, koji radi kao vakum i nesto kombinira crveno i plavo svjetlo. Nisam bila previse zadovoljna ali sam tamo upoznala zenu kojoj je to imalo efekta, bas bila hepi.

Bila je i ona krema Somatoline cosmetics night treatment, meni je bila super. Navece se namazes poslije tusiranja, umasiras, GORIS pola sata.

Kazu da radiovalovi cuda cine.

Naravno da je uz sve potrebna vjezba, ali ako si onako perfekcionista, ili samo ako imas baby speka za skinut....treba ti mala pomoc.

I, naravno, to kosta. Ja sam za svoje tretmane dala oko 600-700 KM. Vecina salona daje popust na kolicinu

Sretno!
blugirl

PostPostao/la petunija dana 04/03/2013 10:20

Celulita se ne možeš riješiti trajno.
Masaže daju rezultat, ali to traje neko vrijeme pa se onda opet vrati. Prijateljica koja ide na te tretmane godinama mi reče da joj se čini da sad imam manje celulita nego kad je prvi put počela sa tretmanima
I naravno, neko je već spomenuo gore, nije svejedno :!: kod koga ideš na masažu.
petunija

PostPostao/la julie dana 04/03/2013 10:56

Efikasnost tih masaza i tretmana uveliko zavisi i od tipa celulita. Mislim da cu na se na kraju odluciti za limfnu drenazu. Skupo jeste, ali treba cekati popuste preko e-kupona :D Bas je skoro bila jedna takva ponuda, plati 45 umjesto 180 KM po tretmanu :D
julie

PostPostao/la Nadinka dana 04/03/2013 12:31

Mi trenutno poklanjamo jedan kupon za anticelulitnu masažu, vrijedi probati:
http://malezensketeme.com/njega-i-zdravlje/njega-tijela/najpopust-poklanja-anticelulitnu-masazu/
Nadinka

PostPostao/la thea dana 04/03/2013 13:59

naj veci problem kod zena je sljedeci, previse se sjedi u losim stolicama. Prekida se cirkulacija krvi.Za one zene koje hoce da skinu celulit, ne smiju nikako jesti masno, bas nikako, prstanite jesti masno totalno, piti vodu, i raditi masaze direkno po zonama. Uglavnom dobro je takoder se baviti dodatno sportom, kucne vjezbe, plivanje, djogiranje. Cucnjevi :D
thea

PostPostao/la BadSanta dana 05/03/2013 23:10

Iz mog iskustva kreme ne pomažu.Vježbe mogu podignuti,zategnuti, ali ne i otkloniti celulit.
Ono što sam čitala, a zvuči mi razumno je sljedeće:
uzeti četku za tijelo(ne znam kako da je drugačije nazovem) ima u dm-u par markica i trljati kružno noge, pozadinu ugl. sve zahvaćeno celulitom. Koža se treba zacrveniti što je znak bolje cirkulacije,ali ne treba pretjerati do boli.
Preporučuju da se to radi na suho tijelo svaki dan, ali ja radim dok se tuširam.
Poslije toga namažete kožu bilo kakvim losionom,kremom da umiri crvenilo.
BadSanta

PostPostao/la FemaleMe dana 06/03/2013 00:10

I ja imam celulit, genetski, mama mi takodje ima dosta celulita po nogama, tako da se nikad nisam ni pokusala boriti protiv njega, imam osjecaj da je onaj zlocesti tvrdokorni, hehe. Inace sam mrsavija-normalna, ali mlitava :-? nemam misica nikako. Al sad sam pocela da vjezbam za misice, masiram se onim nekim masazerom iz Topshopa hehe, borba protiv celulita, hocu i da kupim neku kremu ili ulje protiv celulita. Ali nemam puno nade, s obzirom da je genetski, neko prirodno ima misice i nema celulita, neko obratno. Na one anticelulitne tretmane mi se ne ide, izaci ce me preko 1000 KM mozda, a niko mi ne garantuje da li ce pomoci, i ne vjerujem ni u to puno.... ;-)
FemaleMe

PostPostao/la julie dana 07/03/2013 00:43

I kod mene je celulit genetski. Bojim se da za koju godinu necu moci obuci sorc, a trudim se da ga suzbijem sportom. Imam prilicno misicavo tijelo za zenske pojmove, noge cvrste da ti se ucini da nema ni grama sala, ali dzaba.

Pokusat cu ga ublaziti "cesagijom", kako BadSanta predlaze :D Ionako volim cesanje :)
julie

PostPostao/la sherbett dana 07/03/2013 01:36

julie je napisao/la:Pozdrav svima,

Mene zanima da li anticelulitni tretmani (tretmani vakuumom i sl), koji su moguci u nekim salonima u Sarajevu, zaista efikasni ili je i to jedno veliko bacanje para. Koja su vasa iskustva? Sta preporucujete?

Hvala

ovisi kakve tretmane radiš i sa kojim aparatima...
sherbett

PostPostao/la FemaleMe dana 07/03/2013 23:59

julie je napisao/la:I kod mene je celulit genetski. Bojim se da za koju godinu necu moci obuci sorc, a trudim se da ga suzbijem sportom. Imam prilicno misicavo tijelo za zenske pojmove, noge cvrste da ti se ucini da nema ni grama sala, ali dzaba.

Pokusat cu ga ublaziti "cesagijom", kako BadSanta predlaze :D Ionako volim cesanje :)

Ja sorc nikad i ne nosim, samo na moru :-?
FemaleMe

PostPostao/la galamdzinica dana 08/03/2013 11:07

Ja sam u borbi protiv celulita pročitala jednu odličnu njemačku knjigu. Preporučene su vježbe, masaže, pravilna ishrana, faktički sve što (ne) treba raditi u borbi protiv celulita. Tu sam otkrila da su neprijatelji broj 1 pšenica, šećer i slobodni radikali. Stres takođe ne pomaže. Kod vježbanja, potrebno je raditi kako aerobne, tako i vježbe snage. Masirati svaki dan na suho četkom, tuširati dijelove zahvaćene celulitom hladnom vodom, a ja sam još koristila i Shiseido gel protiv celulita, koji hladi dio gdje se nanese. Možda da piješ Vitamine C, D i E, ubrzavaju metabolizam i jačaju kosti i mišiće.

Meni se celulit dosta smanjio, mislim da jedan dio, ako je genetski, uvijek ostane, ali može se suzbiti koliko-toliko. Sretno! :thumbup:
galamdzinica

PostPostao/la Sunculish dana 08/03/2013 11:48

Evo da se i ja prijavim na temu. Naime, 33 su mi godine i poodmakla trudnoca tako da mi je celulit zahvatio guzu, mali dio nogu i ruku. Sve to još uvijek nije alarmantno ako se gleda sa stanovišta godina i "drugog stanja", međutim, kad se sjetim sebe prije trudnoce i uporedim sa sadašnjom mene, deprimirana sam.
Nekako se nadam da ce kilice same da odu a da ce se celulit sam od sebe otopiti.
Nisam pristalica hemije i anticelulit kremica. Prije sam se aktivno bavila planinarenjem i znam da gdje god bih otišla na masažu. maserke su se oduševljavale tijelom bez celulita.
Mislim da masaže dosta pomažu kao i konstantna fizička aktivnost, ono priroda i tako to...
Sjedelački način života i pasivnost su najveci neprijatelji. I, kako je neko rekao u predhodnim komentarima, blagim udaranjem, štipkanjem i pilingom se dosta može doprinijeti nestanku celulita.
Sunculish

PostPostao/la sema911s dana 08/03/2013 11:50

protiv tog celulita ne koristite cajeve kreme kremice, i slicno jer nastavite lafo sjedit lezat,.,il jos veca je ubleha ti ekstra napredni masazeri to nesta mega giga sto ti za par dana dok sjedis odnese celulit,.

moja draga je imala slicnih problema, dupe i noge i stomak,.
prvo je krenula na plivanje, svaki drugi dan po pola sata,(to je radila zimi) kuci je uzela neku loptu ogromnu, neke vjezbe ko cucnjevi, ko sklekovi,(imas na youtube incenty),. dolso toplije vrijeme i trcanje al sa loptom kosarkaskom, krug oko dobrinje i zezamo se sa loptom(lopta slomi),. biciklo subotm il nedeljom( na pocetku vrelo bosne, pa sada idemo zajedno po igmanu, bjelasnicu,)
ishranu nije nesto promjenila jer potriosi mnogo vise nego sto unese,. i da za sve ove iscrpljujuce vjezbe koristi neke dodatke minerala, vitamina ono sumece tablete),.
cajeve mozes al pored vjezbi
vjeruj za par mjeseci osjetis ne samo da nema celulita, vec bacas cigare, pluca disu(neznas kako je lijepo kada izadjes na planinu)
sema911s

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.