Bollywood (indijski filmovi)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator/ica: Chmoljo

Re: Bollywood (indijski filmovi)

PostPostao/la Šeherzada dana 02/02/2010 01:15

Muz Indijke imas li jos neki film koji ima nas prevod ?
A od ovih iznad gledala sam samo Vatra film.I ponedeljkom je pocelo na Pinku u 20:00 da se prikazuju Indiski filmovi,pa ako ste voljni ponedeljkom ostanite u kuci i gledajte :)
Šeherzada

Lokacija: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

PostPostao/la MuzIndijke dana 02/02/2010 02:39

Šeherzada je napisao/la:Muz Indijke imas li jos neki film koji ima nas prevod ?
A od ovih iznad gledala sam samo Vatra film.I ponedeljkom je pocelo na Pinku u 20:00 da se prikazuju Indiski filmovi,pa ako ste voljni ponedeljkom ostanite u kuci i gledajte :)

uh ja krenuo na engleskom... hehe widi sad sam pitao zenu buducu i kaze da treba da odgledas ovaj
haan meine bhi pyar kiya hai
slikaali iskreno nisam nasao titl za ovaj film... Probaj ti izvini stvarno... Elem ima jos cek... Da ovaj humko tumse pyar hai
slika prevod sam nasao samo rumunski a to nam netreba... jbg moram naci jos sajtova koji sadrze indijske prevode. Recimo za film Kuch Kuch Hota Hai (1998) slikaimam srpski prevod :) izvoli : http://www.podnapisi.net/ppodnapisi/sea ... sY=&sAKA=1 tu su ti svi moguci za taj film, kazu da im je taj film legendaran :) Zatim film Om Shanti Om slika slikaevo i prevod hrvatski je za film je ekstra sve kako treba : http://www.podnapisi.net/ppodnapisi/sea ... sY=&sAKA=1 bice jos filmova ako vam treba samo mi dajte vremena da ja potrazim sa prevodima ono sto ne mogu da nadjem jbg. Uzivaj Seherzada ako jos nesto treba reci :)
[color=#0000FF]
MuzIndijke

PostPostao/la Šeherzada dana 02/02/2010 15:47

Odakle da skinem Om Shanti Om?Bilo bi lijepo da ostavis i link za download.
Šeherzada

Lokacija: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

PostPostao/la robijash dana 04/02/2010 03:34

Pozz ljudi

Neku noc sam gledao na tv-u film "U, Me, Aur Hum" - Ajay i Kajol
Svidio mi se pravo, skinuo sam ga sa neta, ali ne mogu nidje pronaci titlove za nas jezik.
Sve sam zivo i nezivo pretrazio. Cak sam poceo da prevodim sa engleskog u jednom programu za doradu titlovu,
ali ce dugo potrajat. Ako neko ima titlove za ovaj film da mi posalje... ako ne nastavicu da prevodim.. slomih se..
robijash

PostPostao/la ena123 dana 28/02/2010 02:17

robijash je napisao/la:Pozz ljudi

Neku noc sam gledao na tv-u film "U, Me, Aur Hum" - Ajay i Kajol
Svidio mi se pravo, skinuo sam ga sa neta, ali ne mogu nidje pronaci titlove za nas jezik.
Sve sam zivo i nezivo pretrazio. Cak sam poceo da prevodim sa engleskog u jednom programu za doradu titlovu,
ali ce dugo potrajat. Ako neko ima titlove za ovaj film da mi posalje... ako ne nastavicu da prevodim.. slomih se..

E ja planiram gledat taj film U, Me Aur Hum, pa jesi li ga preveo mozda? Da ne gledam s engleskim titlom. Inace ja trazim titlove na podnapisi.net; titlovi.com a ima ih par i na: http://mojiprevodi.co.cc (Ghajini, Dhoom2, Billu Barber)
ena123

PostPostao/la ena123 dana 28/02/2010 21:48

sandra01 je napisao/la:Pa djeco draga ,citam vas i ne mogu da vjerujem da niko ali bas niko ovde ne spminje "mamu" indijskog filma Deepa Mehtu :?
Je li moguce da niko od pristunih ovde nije gledao nek njen film.
Za sve one koji vole indijsku muziku,prirodu ,boje i to jos stavljene u fenomenalnu cjelinu obavezno pogledati njenu trilogiju i to ovim redom
1.Vatra
2.Zemlja
3. Voda

Evo ja cu komentirati, ja sam gledala Voda od nje i ok je film, to o onim udovicama, al nekak mi pretuzan u depresivan, a to i nije Bollywoodski nego Kanadski film ak se ne varam. Drazi su mi ovi Bollywoodski sa plesom, pjesmama i sa happy endom :-D A kakvi su Vatra i Zemlja, jel i to Kanadska ili Indijska produkcija, jel tamo ima pjesme i plesa, jesu i oni tuzni i depresivni (onak u globalu, nemoj mi otkriti kraj)?
ena123

PostPostao/la stelinger dana 26/03/2010 16:18

da li neko ima ideju kako doci do filma koji je kod nas preveden kao "maduri", u makedoniji "crvenata boja na ljubovta", cak je i njihov poznati pevac agush snimio pesmu (naravno na makedonskom) iz tog filma "zaboravigi nasite spomeni". film je stariji, mozda cak iz 70-tih, problem je sto niko od ucesnika raznih foruma ne moze da sazna ni glumce, ni originalni naslov da bi moglo od neceg da se pocne. radnja filma: adzit i gotham su u ratu postali najbolji drugovi, adzit je pre mobilizacije imao veliku ljubav sa maduri. u borbama su se drugovi razdvojili i posle rata adzit biva proglasen za nestalog, verovatno poginulog vojnika. madurin otac onda pocinje da joj trazi muza i ispostavlja se da je izbor pao na gothama koji nema pojma da je to devojka njegovog najboljeg prijatelja. kljucni momenat u filmu je madurin rodjendan - adziz je preziveo i u nameri da obraduje druga, dolazi u njegovu kucu. gotham ceka da maduri sidje i da je predstavi prijatelju, a ovaj u medjuvremenu seda za klavir i pocinje da peva tu pesmu koju je agush obradio. maduri cuje njegov glas i onesvesti se od šoka. gotham saznaje istinu, lomi se sta da uradi i konacno, nudi maduri razvod. medjutim, ona kao svaka tradicionalno vaspitana indijka ne moze ni da zamisli takav ishod bez obzira koliko joj je stalo da bude sa svojim voljenim. boji dlanove u crveno (sto bi bio simbol vecne ljubavi i odanosti, dok nas smrt ne rastavi), baca se muzu pred noge i pre prihvata smrt nego razvod. e, sad se ne secam kako je doslo do toga da se njih dvojica sukobe ni zasto se u prici nasao pistolj, uglavnom, oni su se pogurali, pistolj je opalio i adziz biva ubijen iz nehata. maduri se dokopala nekakvog otrova, medjutim, muz uspeva da joj spasi zivot, ali ne verujem da mu je bas bila zahvalna. stvarno je fantastican i tematski i umetnicki, gluma je izvrsna, tako je bolan i potresan. pisala sam indijskoj ambasadi posle bezuspesnog trazenja, oni su se maksimalno potrudili, ali kljucan je originalni naziv. e sad, ako je neko mladji, naravno da ne moze da zna, ali vidite, mozda je necija mama gledala, pa moze pomoci. tako smo nasli film "placi moja srno" preko jednog foruma kad se aktivirala majka jedne clanice. e, ja vas udavih, izvinjavam se, ali toliko mi je bitno da je to strasno!
stelinger

PostPostao/la rizla001 dana 12/04/2010 08:18

mužu indijke, jel može kakav link za skinut te filmove, jism, humko, kuch kuch, ristha, vivah....
rizla001

PostPostao/la sandra01 dana 13/04/2010 03:40

ena123 je napisao/la:
sandra01 je napisao/la:Pa djeco draga ,citam vas i ne mogu da vjerujem da niko ali bas niko ovde ne spminje "mamu" indijskog filma Deepa Mehtu :?
Je li moguce da niko od pristunih ovde nije gledao nek njen film.
Za sve one koji vole indijsku muziku,prirodu ,boje i to jos stavljene u fenomenalnu cjelinu obavezno pogledati njenu trilogiju i to ovim redom
1.Vatra
2.Zemlja
3. Voda

Evo ja cu komentirati, ja sam gledala Voda od nje i ok je film, to o onim udovicama, al nekak mi pretuzan u depresivan, a to i nije Bollywoodski nego Kanadski film ak se ne varam. Drazi su mi ovi Bollywoodski sa plesom, pjesmama i sa happy endom :-D A kakvi su Vatra i Zemlja, jel i to Kanadska ili Indijska produkcija, jel tamo ima pjesme i plesa, jesu i oni tuzni i depresivni (onak u globalu, nemoj mi otkriti kraj)?

Deepa je Indijska redateljica koja zivi i radi u Torontu ali je ovu seriju snimala u Indiji.
Sto se tice depresije i tuge, takva je cijela Indija i to je oduvijek i bila.Volim njene filmove jer mi je za razliku od tih veselih slichica i pjesmica ustvari prikazala neko drugo lice Indije ono pravo ,da ne govorim da je kao umjetnica BETON :thumbup:
E sad da ti objasnjavam radnju filma...to ne ide jer mene je odusevilo kako je ona to napravila u cjelini.Sve je stvar ukusa :dance:
sandra01

PostPostao/la rizla001 dana 02/09/2010 08:35

rizla001

PostPostao/la Strpljiva dana 21/09/2010 19:52

Da li je moguće naći indijski film visoke produkcije, a da nije i mjuzikl?
Strpljiva

PostPostao/la Simran dana 01/11/2010 01:07

Jeste li gledali najnoviji film od SRK i Kajol zove se My name is Khanu? Inače sam veliki ljubitelj filmova BW produkcije dosad sam odgledala oko pedeset filmova a puno njih imam u svojoj kućnoj kolekciji a neki od njih su: Faana; Kuch kuch hota hai; Dil to pagal hai; Om shanti om; Dilwale Dulhaniya le jayenge; Mohabbatein; Veer; Kabhie alvida na kehna; Kabhi kuhushi kabhi gham; Devdas; Ashoka; My name is Khan; Lagaan; My Bollywood star; Krrish; Jodhaa Akbar; The namesake; Saawariya; Milioner from get; Kyun ho gaya naa; Sabah; Weer Zaara; Geet; Ghajini; Billu Barber; Dosti; Dostana; Bunty and Babli; Dil se; Kal ho naa ho; Paheli; Rab ne bana di yodi; 3 idiots; Don; Swades; Chalte chalte; Shakti the power; Chak de India; One 2 ka 4; Phir bhi dil Hindustan; Akele hum,akele tum; Kismat connection; Sunday; Deewana; Baazigar; Race; Voda; Aladin; Fashion; Dewange; Jab we met; Namaste London; Saalam-e-ishq i mnoge druge pa ako koga zanima tema ili glumci tu sam...Kao što vidite veliki sam fan Indiski filmova a od glumaca naj volim Shahrukh Khana, Amitabh Bachchan i Aamir Khan dok od glumica Kajol, Madhuri Dixit i Rani Mukherji :razz:
Simran

PostPostao/la Rosalie20 dana 03/11/2010 00:54

jaooooooo :) mogla bi ih gledati svaki dan,odusevljena sam sharuk khanom :thumbup: :thumbup:
Rosalie20

PostPostao/la Simran dana 03/11/2010 23:48

Po ovom mom spisku možeš vidjeti da sam i ja najviše gledam njegove filmove,imaš li još neku preporuku za odgledati, gdje se može skinuti ili još bolje kupiti,ja sam sve svoje filmove najviše kupovala samo par njih su skinuti sa eng-titlovima ali meni ne smeta jer ga znam veoma dobro...baš mi je drago da nisam jedina koja gleda ove filmove jer su oni kod nas vrlo slabo zastupljeni i rijetko ko ih danas još gleda ali mi nije jasno zašto jer su super... :razz:
Simran

PostPostao/la Simran dana 06/11/2010 13:11

Toliko dobri filmova BW prokudcije sam pogledala ali ako bih morala izabrati,izabrala bih ovi pet i svrslata ih u kategoriju obavezno pogledati:
1.Dilwale Dulhania Le Jayenge-Hrabro srce će odvesti mladu (Shahrukh Khan;Kajol),snimljen 1995 godine...
2.Kuch Kuch Hota Hai-Nešto se desilo u mom srcu (Shahrukh Khan; kćerka Shahrukh.K. Suhana ;Kajol; Rani Mukherji..
3.Kabhi Kuhusi Kabhi Gham-Nekad serća,nekad tuga (Shahrukh; sin Shahrukha Arijan; Kajol; bračni par Bachchan....
4.Kabhi Alvida Na Kehna-Nikda ne reci zbogom (Shahruk Khan;Rani Mukherji;Amitabh i Abhishek Bachchan;Preity Zinta
5.Faana-Uništenje (Aamir Khan; Kajol Devgan/Mukherji)...
Eto jedva ali sam uspijela od pedesetak filmova odabrati ovih pet za mrvicu draži od ostali :razz:
Simran

PostPostao/la Simran dana 06/11/2010 13:22

Ako neko zna gdje bih mogla naći prevod za film Kal Ho Naa Ho-Sutra možda neće biti od Sharhukh Khana i Preity Zinta Singh... Titlovi mogu i na našem ili na engleskom... Unaprijed zahvalna...
Simran

PostPostao/la Simran dana 21/11/2010 17:08

Prije par dana sam nabavila film Baunty aur Babli u kojem glumi Abishek Bachchan i Rani Mukherji i mogu vam reći da je super film iako na početku nisam puno očekivala ispalo je drugačije.Klasični Bollywoodski film u kombinaciji sa urnebesnom komedijom,pomalo djetinjast ali me je očarao a u filmu se pojavljuje i Amitabh Bachchan i Ashwaria Rai. :-D Iskreno ga preporučujem nećete se pokajati ;-)
Simran

PostPostao/la herbert mekfjuger dana 12/02/2011 02:31

Ovo je genijalno, ja sam oduševljen :D

Neki dan sam maksuz skino na netu "Devdas" čisto onako da vidim u čemu je fazon tih indijskih filmova, jer dotad nisam gledo... i sad sam se definitivno navuko :D
herbert mekfjuger

PostPostao/la Neelaalikhan dana 21/02/2011 21:31

Na induna.com imate mnoo filmova iz indije za kupiti sa engl. tittlovima, ali samo preko kartice (Visa ili Mastercard). Nisu skupi i salju bar za njemacku i mislim da nebi bilo problema ni za Hrvatsku, Bosnu Srbiju itd. Moje kolegice ovde u Njemackoj su narucivale i nije bilo problema. Mozda je nekome pomoglo ovo. Ja posjedujem mnogo filmova i musickih videa jer me ti filmovi jako zanimaju. Filmovi su ili sa engl. ili njemackim tittlivima (ovi sa njemackim su i sinhronizirani) ali ja volim da gledam sa tittlovima posto volim Hindi i originalne glasove . Od Hritika Roshana i SRK imam skoro sve i od ostalih poznatih glumaca mnogo toga. Drago mi je da i ovde ima ljubitelja ovih filmova i nadam se da cemo moci o njima da diskutiramo. Da ne izgleda da se hvalim za sada ovoliko. ;-)
Neelaalikhan

PostPostao/la herbert mekfjuger dana 02/03/2011 20:16

šta bi da nema ovog flata jbt :D
herbert mekfjuger

PostPostao/la IceBlond dana 28/07/2011 20:55

prijavljujem se kao strastveni fan Bollywood-a...................odgledala sam do sada oko 300 filmova,hindi i urdu
fino savladala (kad cujem novu pjesmu,barem 80% texta razumijem ).
to traje vec 8 godina i nije nikakva faza,do zasicenja tesko da ce doci a otkako znam za Bollywood,Hollywood mi izled
tulavo i prazno... :sad:
ono sto posebno izdvajam je - muzika :thumbup:

slusam skoro samo indijsku muziku vec godinama,imam svoje omiljene pjevace (Sonu,Sunidhi,Shreya itd.),kompozitore takodjer od kojih najvise volim A.R.Rahmana :thumbup: :thumbup: .......to mi je muzika za dusu,covjek je GENIJE...
ali nista losiji nisu Vishal-Shekar,Shankar-Ehsaan-Loy,Salim-Sulaiman,Sajid-Wajid i drugi........

od mnogih pogledanih filmova barem svaki treci je dobar (ne volim ama bas sve iz Bollywooda )a ima bogami i dosadnih filmova
omiljeni : Kabhie Khushi Kabhie Gham,Kisna,Bunty aur Babli,Raincoat,Devdas,Saathiya,Chingaari,Kaal Ho Naa Ho,Dulhan Mil Gaya,Jodha Akhbar,Guru,Jaani Dushman,Yuva etc.

naj glumac svih vremena - Shahrukh Khan :thumbup: ......ne samo kao glumac vec i kao osoba mi je preeeeeedrag i volim ga.poseban je.....takodjer,Aftab (preeesladak)Shivdasani,Vivek Oberoi,Shahid Kapur,Kunal Kapoor,Saif Ali K.
glumica - Sushmita Sen.....a sto je sexy da ne spominjem.dobre su i Kajol,Madhuri,Tabu,Kareena......
od starijih volim prelijepu Zeenat Aman,Reenu Roy,Hemu Malini,Mumtaz,Madhubalu ....

ne podnosim Preity Zintu nikako,sva je fake a ni bezvezne Celinu J.,Minishu L.Diyu M.,Vidyu B.,Karishmu K...uzasne su :twisted:

i da, Aishwarya je nestvarno lijepa......ne znas jel san ili stvarna osoba :faraon1:
IceBlond

PostPostao/la iForumashica dana 04/08/2011 19:54

...
Zadnja izmjena: iForumashica; 17/08/2011 18:41; ukupno mijenjano 1 put/a.
iForumashica

PostPostao/la IceBlond dana 08/08/2011 20:07

buksna je napisao/la:welcome :D

moram pratit ovu temu, pošto sam i sam veliki fan... pogledo sam nažalost samo ono za šta sam uspio nać domaće titlove, nekih 30ak filmova max.

shukriya :)

ako razumijes njemacki i engleski mozes na You Tube pogledati ili skinuti dosta filmova......neki su u dijelovima a neki u komadu postavljeni.........vecina ima engleski prijevod,ja sam ih tamo dosta odgledala a zadnji dobar i zanimljiv film je bio Hulchul :thumbup: ....Kareena i Akshay u simpaticnoj komediji :D
IceBlond

PostPostao/la IceBlond dana 08/08/2011 20:29

buksna je napisao/la:njemački ne razumijem, mada znam da to nijemci na RTL-u dosta furaju, te sinhronizacije... al jbg :D engleski onako dovoljno da skontam sve što je bitno u filmu, al nije to to opet :D

ne treba youtube, imaju torrenti svi se mogu nać...

ima doduše nekoliko i sa prevodima koje nisam pogledo, a imo bi želju, ono nije usklađen prevod, i probo nekoliko puta to sredit, al bezuspješno i odustanem (recimo Mohabbatein :D)... takođe film "Black" mislim da bi mi se svidio skroz, al nema prevoda... jbg, valjda bude nekad :D

e steta za njemacki,ja sam i zavoljela Bollywood zahvaljujuci legendarnom RTL 2....hvala im do neba i nazad.sinhronizacija je savrsena kao i sve cega se nijemci late.evo sad u subotu je bio film Kal Ho Naa Ho,uh al sam uzivala.............repriziraju ga vec 15. put ali meni to ne smeta.

ja skidam i s torrenta i s YouTube i gdjegod sta nadjem,ali ja razumijem i njemacki i engleski tako da mi je puno lakse.Mohabbatein je meni licno naporan film ali da je razvikan,jeste......
htjedoh reci da ne zalis previse,ali ko zna mozda bi se tebi dopao.Black je ok,i to je jedan od rijetkih filmova u kojem nema niti jednog plesa.........a ja sam na njihov ples navucena totalno :D
IceBlond

PrethodnaSljedeća

Natrag na Film/TV

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.