bol u grudnom kosu

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

bol u grudnom kosu

PostPostao/la murga112 dana 02/04/2012 16:25

ovako,,,imam 23 god...vec duze vrijeme imam problema sa bolom u grudnom kosu....tacnije javlja mi se tupa, daleka bol na lijevoj strani grudnog kosa,,,nekad je bol ispod lijeve ruke, nekad malo vise gore u ramenu, nekad tacno ispod zadnje rebra, nekad otrpilike malo lijevo od sternuma, a nekad cak i ispod lopatice,,,skoro nikad me ne boli na svim mjestima skupa, vec sporadicno, nekad al skroz rijetko osjetim malo i na desnoj strani,,,

dakle bol je vecinom daleka, tupa, kao da imam neku tezinu na lijevoj strani, a nekad i osjetim neki pritisak u grudima, a nekad kao da mi je dijafragma podignuta za par cm...takodjer nekad osjetim neko peckanje na navedenim mjestima

bio sam kod kardiologa koji je pregledao EKG i rekao mi da je sve uredu, radio sam i sve nalaze,,KKS i sve je uredu,,nakon toga sam bio kod endokrinologa, gdje su mi nalazi takodjer uredu, radio sam TSH koji je u normalnim vrijednostima...jedino dijagnoza sto su mi dali je adipositas,,dakle imam viska kilograma,,,

ove probleme imam od pocetka januara i nekad je tegoba jaca nekad slabija,,takodjer mi se nekad javi tahikardija, srce mi ono zaista brzo lupa, al mi je doktor rekao da je to normalno :S

jel imao neko slicno iskustvo, ili slicne probleme, zaista se pocinjem brinuti jer vec 2,5 mjeseca me ovo muci,,a kod nas zdravstvo povuci-potegni, sve predugo traje i bojim se sitnih propusta....

od ostalih zdravstvenih problema jedino sam imao problema s ledjima, od proslog ljeta malo me muce bolovi u ledjima nakon sto sam imao tesku upalu...
murga112

Re: bol u grudnom kosu

PostPostao/la sombra dana 02/04/2012 17:20

Jedan od klasicnih simptoma anksioznosti - tahikardija i bol (nesto kao stezanje) u grudnom kosu... a svi nalazi uredni.
Savjerujem ti da odes kod psihologa/psihijatra, mozda i nije nista ozbiljno, ponekad metode disanja pomazu.
sombra

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: stakasa i 4 gostiju.