Biljne apoteke u Sarajevu

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Biljne apoteke u Sarajevu

PostPostao/la fole13 dana 16/12/2011 16:50

Pozz

Interesuje me gdje u Sarajevu imaju biljne apoteke ?? Moram kupiti neka ulja kao sto su nocurkovo ili ulje cajevca ali ne znam gdje da trazim. U obicnim apotekama imaju nocurak u obliku kapsula ali meni treba ulje ne kapsule.Pa ako znate samo naprijed sa odgovorima :)
fole13

Re: Biljne apoteke u Sarajevu

PostPostao/la kiki-miki dana 16/12/2011 19:03

Ulje čajevca ima kupiti u dm-u.Samo pitaj prodavačice gdje se nalazi. ;-)
kiki-miki

PostPostao/la Ujedam dana 19/12/2011 19:55

fole13 je napisao/la:Pozz

Interesuje me gdje u Sarajevu imaju biljne apoteke ?? Moram kupiti neka ulja kao sto su nocurkovo ili ulje cajevca ali ne znam gdje da trazim. U obicnim apotekama imaju nocurak u obliku kapsula ali meni treba ulje ne kapsule.Pa ako znate samo naprijed sa odgovorima :)

Imaš po dm-u, a imaš biljnu apoteku ondje preko puta bezistana sa stražnje strane ako se ne varam. :-)
Ujedam

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 24/12/2011 16:31

fole13 je napisao/la:Pozz

Bila je neka bh. firma iz ?Tešnja? koja je proizvodila sprej protiv ''znojavih stopala-nogu'', a kao glavni sastojak je bilo ovo ulje australijskog čajevca. Zna li neko gdje ima za kupiti ovaj sprej?
Mogu li koristiti ovo ulje (valjda je protiv kandide) kao zamjenu za sprej?
Kupiću ga u DM-u.
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la zenskaglava dana 24/12/2011 21:34

Ama DM.sve ima...
zenskaglava

PostPostao/la Beaddy dana 25/12/2011 00:48

Ja moram reći kategorično NE eteričnim uljima iz DM-a i sličnih prodavnica. Eterična (i ostala) ulja nabavljajte od provjerenih dobavljača, da ne bi poslije imali više štete nego koristi. Danas se svašta prodaje pod eterično ulje.

Prava eterična ulja bez dodatka alkohola i sintetičkih mirisa su skupa...puno skuplja od par markica za bočicu od 10 ml (evo sad gledam i najjeftinije koje ja imam košta 15 KM/10ml-Pranaromov ružmarin cineol)

fole13

noćurak je bazno ulje koje se koristi za ekceme, dermatitis, psorijazu i seboreju, te za suhu i osjetljivu kožu, a čajevac eterično ulje koje se najčešće koristi u tretmanima problematične kože tj. akni (masna koža).

Niti jedno eterično ulje ne smije direktno na kožu, iako ćete naći informacije da čajevac i lavanda mogu. Za tretiranje akni čajevcem najbolje ga je razblažiti u par ml baznog ulja koje pogoduje masnoj koži.
Beaddy

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 25/12/2011 02:27

zenskaglava je napisao/la:Ama DM.sve ima...

E, NEMA, @zenskaglavo!
:D
Nikad mi nisu dali poklon - peškir!
:x
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.