BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.3

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderatori/ce: burek_in_space, Charuga

Re: BH reprezentativci i potencijalni reprezentativci - vol.

PostPostao/la Kontra__ dana 10/02/2013 00:57

Pustite suplju nije se javljao! Safet na pressici kad je spisak objaljivao rece da su zvali momka te da su se culi sa njim, nece moci doci, ali bice na nekim narednim okupljanjima. Eh sad ko u tom svemu laze i kome je u interesu da se ne sazna prava istina, to ne znam.
Kontra__

PostPostao/la MOSALJOZE dana 10/02/2013 01:15

Kolašinca MORAMO dobiti
MOSALJOZE

PostPostao/la Korisničkoime dana 10/02/2013 02:36

Kolašinac je izgubljen sa ovom tekmom. Volio bi da nisam u pravu ali se bojim da jesam. Sve dok je bio na klupi i možda hoće i možda neće igrati, tek prešao u prvi tim, zna on dobro da ima uvijek put nazad u drugi tim nije se jednom već milion puta dogodilo ili put u drugu Bundesligu sve dok su postojale ove opcije bilo je nade za nas. Sada međutim šanse za navedeno su veoma male puno je izglednije da će momak ostati u prvom timu i ako ne ove onda u slijedeće godinu do dvije izboriti mjesto u prvih 11 u Schalkeu. Ovo naravno nije sigurno samo kažem da je realnije nego da sad propadne ko kauč i bude vraćen u drugi tim.
Međutim u glavi momka on je već za koji mjesec standardan u prvih 11 i za još koji mjesec je u repki Njemačke gdje se Lahmu drma stolica zbog njega ide u Brazil i tamo postaje nova mlada super zvijezda i poslije kešira ugovor sa 5-6-7 miliona eura platom.
Nadam se zaista se nadam da griješim ali mislim da smo njega trebali početi ganjati kada je prvi put zaigrao za njemačku U19 repku. Mislim da se on ne vidi više u našoj nego u Njemačkoj repki.
Džabe ga je zvati u našu repku momak nema ni sportsko a ni "redovno" BiH državljanstvo, znači momak je 100% Njemac po papirima. Dok se to sve promijeni (sjetite se Mujdže) proći će i godina da ne spominjem slučaj Barbareza koji nije mogao imati dvojno državljanstvo zbog NAŠIH. Znači ako ga pozovemo i on dođe može samo gledati sa tribina i tako minimalno godinu.
Bičakčić je ako sam dobro shvatio druga priča on je već pokrenuo postupak dvojnog državljanstva i sa strane Njemaca nema problema kao i postupak promjene tog sportskog državljanstva. Znači on je makar odlučio ima već 4 tekme u našoj U19 samo treba još papire dočekati negdje krajem ove početkom slijedeće godine.
Šteta i Bičakčić i Kološinac bi nam protiv Grčke dobro došli jedan na stopera drugi na lijevog beka Zukanović na def.veznog Lulić na krilo na drugoj strani Mujdža i Stevanović, Pjanić u sredini vrh Džeko i Ibišević ma san snova ali eto jebiga.
Korisničkoime

PostPostao/la jeza u ledja dana 10/02/2013 03:42

Prica da bi dosao pjeske nema dodira sa onim sto stvarno radi. Momak bi dosao pjeske kad mu je trebalo za karijeru. Sad mu vise ne treba, sad mu se vise ne dolazi.

Igraci se mogu privoliti da igraju samo oko oni to zele i samo u ranim fazama njihovog fudbalskog razvoja - a to je kroz mlade selekcije. Postoji jaz izmedju njihovih kvaliteta i njihovih prakticno zahtjeva za ucescem u A reprezentaciji. U tome je problem.

A zasto kazem da su sanse izgubljene - pa kao sto smo neki dan pricali, svi ovi igraci na kraju izaberu opciju koja njima vise odgovara u karijeri. Ako imas naznake da bi mogao igrati za Njemacku, uskoro, jos tamo rodjen i odrastao - ti ces izabrati njih. Ako si pak tamo u rezervama ili u drugoj ligi, a vec kuca 23-4 godina na vrata, znaci da njemacka repreznetacija nije tvoj nivo - ti ces izabrati Bosnu. Eto to je razlika izmedju Kolasinca i Bicakcica.

Ako si pak igrac Kanade, koja je shlj reprezentacija, poletices da igras za BiH cim mognes.

Usput, sve i da smo ga zvali prije godinu-dvije u juniore (jer tada definitivno nije bio kalibar za A reprezentaciju), to ne bi bila garancija da sutra opet nece preci kod Njemaca. Znaci prakticno imas jedan prozor od mozda pola godine kad igrac stasava u profi igraca i kad ga moooozda mozes ubaciti u takmicarski tim A reprezentacije, sto znaci jedno 2, uvrh glave 3 utakmice u kojim to mozes uciniti. U istom tom periodu on treba sredit pasos. Ma mislim....

Jesmo li isto tako sa malim Besicem. Eto njega smo na vrijeme upecali. Pa evo vidimo gdje je zavrsio.
jeza u ledja

PostPostao/la jeza u ledja dana 10/02/2013 03:49

Edin H. je napisao/la:
ja71 je napisao/la:
jeza u ledja je napisao/la:Nemamo apsolutno nikakve sanse da ga uzmemo.

i otkud ti to tako sigurno mozes tvrditi ?

Zato sto konta da je sada prekasno, jer ima drugi izbor.
Ne reaguje se na vrijeme, nema plana i strategije, kao sto rekoh u prethodnom postu.

Evo ovaj momak na drugoj temi fino napisa:

Kontra__ je napisao/la:Seruckaju vala i ova nasa djeca i to pravo! Mislim znam ja to sve, savez se mora angazovati, selektor bla bla bla, ali sta bi i ta dijasporcad? Da se dok su noname-i oko njih leta, dok igra u 8. timu Krugenhavena da ga se zove na okupljanja? Daj ba...Qrac ce ih ijedan strani selektor zvati dok se ne dokazu, samo sto tad levati razmisljaju "eh sad necu u inat BiH odabrati, sto me nisu zvali kad sam bio niko i nista, lahko je sad kad sam se dokazo", pa sto to levatu ne kazes tom stranom selektoru? Bosna je kao prcija pa moze u nju sve i svasta?

Kazem, ima i do Saveza, ali brate i ova djeca se nafuraju u 18.-oj ko da su Messi! Ko god hoce za nas igrati, moze lijepo sacekati preces promjene drzavljastva, odbiti drugu zemlju i mirna Bosna, a ne odmah poletiti ko kuja kad se goni. Pjanic mi je najbolji dokaz da se moze kad se hoce!
I decko je dolazio "dzaba" na okupljanja, odlazio pognute glave, ali je hladno odbijao sve ostale repke, pa i FRANCUZE, a ovi balavci poletili jednoj Svici... Eh neka!

Da su oni htjeli nas odabrati, zahvalili bi se Svicarcima, ovako samo prodaju muda pod bubrege!
jeza u ledja

PostPostao/la novi.dan.nova.nafaka dana 10/02/2013 09:34

Edin H. je napisao/la:Nema covjeka koji nije barem malo sujetan i svako voli kada ga pohvalis, posjetis, kazes da pratis njegovu igru, uveliko racunas na njega u buducnosti, kazes da imamo potencijal i velike planove sa reprezentacijom.
Ma nema tu nikakve strategije, kod nas je Savez skrpljen s koca i konopca, kao i sve ostalo, te se posljedicno desavaju ovakvi promasaji za koje niko ne odgovara gubljenjem posla. Uhljebili se mufljuzi u kancelariju na Carsiji i valjda tako do peMzije :roll:
Izjava Pirica je patetika kakvu poodavno nisam cuo.
Na našu žalost, citirani tekst je haman suština naših problema...
novi.dan.nova.nafaka

PostPostao/la Murat Sabanovic dana 10/02/2013 10:16

muniza je napisao/la:Stvarno ni ja više ne kontam ovaj medijski linč momaka. Još uvijek imaju pravo nastupa i ako im se ikad pošalje PRAVI poziv imamo siguran sam dvojicu od trojice ako ne i sve trojicu (Kolašinac, Seferović, Hajrović).

Ovaj poziv za druženje je jednostavno smiješan i omalovažavajući za svakog iole stasalog nogometaša.
Evo da napravim jednu usporedbu, neko će reći da nije baš na mjestu opisivati patriotizam na ovaj način ali usudit ću se.

Ti si momčić u vrhuncu snage, imaš dvije koke, obje te hoće.
Jedna je bula (BiH), pokrivena je, jako tajnovita, vidiš da je ona dobra, da razvaljuje.
Druga također gori s tim što je dosta liberalnija i direktnija (Švica/njemačka).

Prva te zove na druženje, kaficu i rahat lokum, priču, možeš je i pogledati al ne smiješ pipati. Ako joj prahne možda te izabere i odluči da se uda za tebe (uda, čitaj zaigraš u repci). Nakon par razgovora s njom uopšte nemaš sigurnost da će se ikada udati za tebe, kao da joj nije pretjerano stalo do tebe, ti si je na prvu zavolio ali opet, smiješ li rizikovati da ostaneš samac ako se opredjeliš za nju i otkantaš ovu drugu?

Druga, s njom si bio dok je bila maloljetna, dala ti je već da zabiješ. Opet te zove i direktna je i odlučna, kaže da te želi, siguran si i da ćeš ga zabiti (zabiti, igrati za nju). Ti pucaš od snage i želje i naravno prihvataš njen poziv jer ti nudi sve, i da zabiješ i da je oženiš dok ona prva ne zna bil srala il pišala, voliš je i draga ti je ali život ide dalje i ti radiš ono što je najbolje za tebe.

Treći igrač u svemu je nesuđena punica (Sušić) koja ti savjetuje da se razvedeš od "te kurave" (švica/njemačka) i izgubiš je zauvijek ali ti ne daje nikakvu nadu da će te primiti u svoju kuću osim na kafu.

Može se ovo protumačiti na više načina ali momak od dvadesetak godina želi da zabija, odnosno da igra a BiH tu opciju još nijednom od njih nije ponudila.

Niko se još nije ni udao ni oženio jer su igrali u prijateljskim tako da je sve otvoreno. Očekivati da je njihov patriotizam jak poput našeg, odnosno da će sve na svijetu zanemariti da bi igrali za nas je nerealno. Ja i sada vjerujem da je želja da igraju za BiH jača ali šta ćeš, kurava brža i konkretnija a oni željni zabijanja/igre.

evo, muniza je to najbolje opisao
Murat Sabanovic

PostPostao/la ODVRATAN_i_GADAN dana 10/02/2013 10:38

Generalno je sve u glavama tih djecaka/roditelja/menadzera ali kada se tome doda neazurnost i nedostatak bilo kakve ozbiljne strategije Saveza dobije se to sto se dobije. Cisto iz ugla igracke perspektive najbolje opcije bi bile...

Hajrovici-BiH (na Izetovom mjestu igra Shaqiri, a Seadovom Inler)

Seferovic-CH (tesko da bi dobio sansu pored Dzeke i Ibisevica pa i Muslimovica dok u CH osim Derdiuka skoro da i nema napadaca)

Hadzic-BiH (na njegovom mjestu nama skripi uveliko)

Bicakcic-BiH (isto kao Hadzic i plus daleko je od Njemacke reprezentacije)

Halilovic-BiH (konkurencija mu je manja tj. perspektiva veca jer osim Pjanica ne vidim nikoga ko bi to mogao biti)

Kolasinac-BiH (nastupom za BiH odmah bi fakticki bio u kadru za prvi tim, a u Njemackoj tesko bar jos 2-3 godine)

Elem ako su pametni imaju otvoren put ka stepenici vise u karijeri prakticki sad' i odmah, a ako nisu... Neka izaberu tezi put!
ODVRATAN_i_GADAN

PostPostao/la ja71 dana 10/02/2013 11:46

.
ja71

PostPostao/la svi u napad dana 10/02/2013 12:15

ja71 je napisao/la:
svi u napad je napisao/la:Dignite guzice gospodo jer moramo otici u Brazil.

predlazem ovo za najbolju recenicu foruma godine za 2013 :D

Hvala, hvala. Poslije ove pohvale mislio sam da se vise ne javljam ali ne mogu izdrzati kad citam neke komentare. Lijepo poredjenje Munize. Slikovito opisao nase (saveza) ponasanje. Korisnicko ime takodjer uradilo dobru analizu. Zao mi je sto jeza u ledja zbog velike ljubavi prema Papetu gubi ponekad sliku realnosti. Bez obzira na neke kritike mislim da svi mi volimo Saju jer je on nas selektor i na dobrom putu da nas odvede u Brazil. Dragi Jeze hajd malo drukcije postavi stvar. Ti si Kolasinac i dadnes izjavu da bi pjeske otisao kad bi dobio poziv iz BiH. Sta se desi poslije? Znas i sam Jeze. Selektor te ismije pred grupom polupismenih novinarcica i TV kamerama. Razmisli malo o ovome i nemoj mi molim te objasnjavati da je on bio rezerva u Schallkeu i td. Momci koji igraju ili treniraju u njemckoj, spanskoj ili engleskoj ligi su za pet klasa bukvalno bolji od nasih igraca u nasoj ligi. Sta nas je kostalo da smo ih zvali, isprobali i nakon nekog vremena vidis ima li tu igraca ili ne. Ibrahimovic postavio zahtjev da bude u A timu i igrace za BiH, a mi vidoviti pa kazemo ti mozes samo u mladu repku i tako izgubimo igracinu. Evo Svicarci to isto rade. Zovu ljude. Dadnu im 10-20 minuta da im se ne desi vise Rakitic, a vrijeme ce pokazati jel on igrac ili nije. No nama je vazno da se je Zahirovic iz druge ruske lige ustalio u prvu momcad i onda neki njegov rodjak ili jaran ovdje napise da on mora igrati protiv Grcke jer je zaboga toliko utakmica odigrao za repku. Sad sto momak veze nema nije bitno. Kod nas stalno neki merhametluk, jaranstvo i poltronstvo. Ljudi moji samo kvalitet prolazi na zapadu. Niko ne daje lovu na jaranluk. Uputimo pozive i sredimo im papire. Ako onda kazu ne znacemo da vise ne trebamo pricati o njima. Uradimo ove stvari kako treba. Uputimo zvanicne pozive i dobicemo neki odgovor.
svi u napad

PostPostao/la Mr. Brightside dana 10/02/2013 14:36

mah, bilo je samo pitanje dana kad će otići u neki malo bolji klub, sve i da je karina.. repka prodaje :D
Mr. Brightside

PostPostao/la MOSALJOZE dana 10/02/2013 14:37

Mr. Brightside je napisao/la:mah, bilo je samo pitanje dana kad će otići u neki malo bolji klub, sve i da je karina.. repka prodaje :D

ma ovo je posudba na kraju sezone ce da ga kupe.Sve u svemu nek je otišao sa broda koji tone
MOSALJOZE

PostPostao/la Kontra__ dana 10/02/2013 15:04

svi u napad je napisao/la:Hvala, hvala. Poslije ove pohvale mislio sam da se vise ne javljam ali ne mogu izdrzati kad citam neke komentare. Lijepo poredjenje Munize. Slikovito opisao nase (saveza) ponasanje. Korisnicko ime takodjer uradilo dobru analizu. Zao mi je sto jeza u ledja zbog velike ljubavi prema Papetu gubi ponekad sliku realnosti. Bez obzira na neke kritike mislim da svi mi volimo Saju jer je on nas selektor i na dobrom putu da nas odvede u Brazil. Dragi Jeze hajd malo drukcije postavi stvar. Ti si Kolasinac i dadnes izjavu da bi pjeske otisao kad bi dobio poziv iz BiH. Sta se desi poslije? Znas i sam Jeze. Selektor te ismije pred grupom polupismenih novinarcica i TV kamerama. Razmisli malo o ovome i nemoj mi molim te objasnjavati da je on bio rezerva u Schallkeu i td. Momci koji igraju ili treniraju u njemckoj, spanskoj ili engleskoj ligi su za pet klasa bukvalno bolji od nasih igraca u nasoj ligi. Sta nas je kostalo da smo ih zvali, isprobali i nakon nekog vremena vidis ima li tu igraca ili ne. Ibrahimovic postavio zahtjev da bude u A timu i igrace za BiH, a mi vidoviti pa kazemo ti mozes samo u mladu repku i tako izgubimo igracinu. Evo Svicarci to isto rade. Zovu ljude. Dadnu im 10-20 minuta da im se ne desi vise Rakitic, a vrijeme ce pokazati jel on igrac ili nije. No nama je vazno da se je Zahirovic iz druge ruske lige ustalio u prvu momcad i onda neki njegov rodjak ili jaran ovdje napise da on mora igrati protiv Grcke jer je zaboga toliko utakmica odigrao za repku. Sad sto momak veze nema nije bitno. Kod nas stalno neki merhametluk, jaranstvo i poltronstvo. Ljudi moji samo kvalitet prolazi na zapadu. Niko ne daje lovu na jaranluk. Uputimo pozive i sredimo im papire. Ako onda kazu ne znacemo da vise ne trebamo pricati o njima. Uradimo ove stvari kako treba. Uputimo zvanicne pozive i dobicemo neki odgovor.

Zaboravljas na jednu malenu stvar a to je da Savez ne moze tim momcima samoinicijativno mijenjati papire tj. ne mogu otici u amabsadau ili gdje god vec i reci "eh mi bi da Kolasinac promjeni drzavljanstvo"! Mora postojati volja s druge strane i da decko sam to pokrene, a Savez sa svoje strane samo moze ubrzati preko veza i vezica taj proces i nista vise!

Opet kazem pogledajte primjer Pjanica, decko je kopao i nogama i rukama, odbijao druge nacionalne selekcije kako bi za nas zaigrao. Ovoj ostaloj djecurliji cim neko migne polete za njega igrati.

Kolasinac se fakat nada da ce pored Badstubera, Hummelsa, Hoewedesa, Boatenga, Lahma, Schmelzera, Gundogana, Schweinsteigera, Khedire (namjerno nabrajam igrace na svim pozicijama koje moze potencijalno igrati!) ikada zaigrat za Svabe? Hoce ali po 10min u prijateljskim!
Kontra__

PostPostao/la Logovan dana 10/02/2013 15:38

http://scsport.ba/vijest/50231

Ode Zahirović u Dinamo.
Logovan

PostPostao/la svi u napad dana 10/02/2013 15:50

Kontra moram ti reci da si odlican primjer naveo. Sta mislis koliko bi Pjanic cekao na papire da je rekao da Francuzima. Ja sam ubjedjen 10 puta manje nego sto je cekao nase. Procitaj moje tekstove malo ozbiljnije pa onda komentarisi. Ljudi se pitaju pa ako hoce sve se sredi za par dana (bukvalno). Pored punomoci koje mogu dati, moze i neki guzonja iz saveza svaki dan (ako treba) odletiti u Njemacku i sredjivati stvari. Kod nas ljudi srede dozvole za gradnju kuca u Velikoj Aleji ili ti kupe fabrike za 1 euro, a da se ne moze srediti pasos za 10 dana. Ponavljam raspitati se ko je otac, mati, ima li curu kakvu, zivi li kakva rodbina u BiH, kakve navike ima, spremi poklone/hediju, ponesi potrebne papire i pocni raditi. Tek kad dobijes zvanicno ne onda reci probali smo, nece i gotova tacka. Ovako samo suplja. Ovo ti je kao clanak u novinama gjde "jadnik" daktilograf ceka na posao 37 godina i svi u Bosni ga zale. Ko da je doktor atomske fizike. Niko da upita momka bil ti nesto drugo radio (posto se sam nije upitao). Niko da objasni da u svijetu ne postoji zanimanje daktilograf i da treba prekvalifikacija ili uzmi nesto drugo. Tako mi od slucaja do slucaja. Bolje ispijati kafice i jabavati im sve po spisku sto nece da ganjaju papire sami, a tamo u Savezu sjedi bukvalno 10 ljudi koji ne znaju sta ce od sebe. Uputi zvanicne pozive i dopise, posjeti roditelje i igrace, pa onda pricaj, jer tad imas argumente za diskusiju. Tad u stvari nece biti diskusije (na nasu zalost ili radost). Tad cemo imati odgovore jesu li oni nasi igraci ili tudji. Naprijed BiH. Do godine u Brazilu.
svi u napad

PostPostao/la JasminHurić dana 10/02/2013 17:28

Said rezerva u Dinamu :?
JasminHurić

PostPostao/la denimb dana 10/02/2013 17:40

jeza u ledja je napisao/la:Prica da bi dosao pjeske nema dodira sa onim sto stvarno radi. Momak bi dosao pjeske kad mu je trebalo za karijeru. Sad mu vise ne treba, sad mu se vise ne dolazi.

Igraci se mogu privoliti da igraju samo oko oni to zele i samo u ranim fazama njihovog fudbalskog razvoja - a to je kroz mlade selekcije. Postoji jaz izmedju njihovih kvaliteta i njihovih prakticno zahtjeva za ucescem u A reprezentaciji. U tome je problem.

A zasto kazem da su sanse izgubljene - pa kao sto smo neki dan pricali, svi ovi igraci na kraju izaberu opciju koja njima vise odgovara u karijeri. Ako imas naznake da bi mogao igrati za Njemacku, uskoro, jos tamo rodjen i odrastao - ti ces izabrati njih. Ako si pak tamo u rezervama ili u drugoj ligi, a vec kuca 23-4 godina na vrata, znaci da njemacka repreznetacija nije tvoj nivo - ti ces izabrati Bosnu. Eto to je razlika izmedju Kolasinca i Bicakcica.

Ako si pak igrac Kanade, koja je shlj reprezentacija, poletices da igras za BiH cim mognes.

Usput, sve i da smo ga zvali prije godinu-dvije u juniore (jer tada definitivno nije bio kalibar za A reprezentaciju), to ne bi bila garancija da sutra opet nece preci kod Njemaca. Znaci prakticno imas jedan prozor od mozda pola godine kad igrac stasava u profi igraca i kad ga moooozda mozes ubaciti u takmicarski tim A reprezentacije, sto znaci jedno 2, uvrh glave 3 utakmice u kojim to mozes uciniti. U istom tom periodu on treba sredit pasos. Ma mislim....

Jesmo li isto tako sa malim Besicem. Eto njega smo na vrijeme upecali. Pa evo vidimo gdje je zavrsio.

Ovo nas i ukopa, mi kao svi unaprijed znamo o cemu i kako taj momak razmislja...treba otici momku popricati s njim i vidjeti sta je i kako je, a ne lupati ko maksim po diviziji...
denimb

PostPostao/la zakonpera dana 10/02/2013 18:06

EDIT: Nema potrebe za takvim postovima!
zakonpera

PostPostao/la jeza u ledja dana 10/02/2013 19:36

svi u napad je napisao/la:Zao mi je sto jeza u ledja zbog velike ljubavi prema Papetu gubi ponekad sliku realnosti. Bez obzira na neke kritike mislim da svi mi volimo Saju jer je on nas selektor i na dobrom putu da nas odvede u Brazil. Dragi Jeze hajd malo drukcije postavi stvar. Ti si Kolasinac i dadnes izjavu da bi pjeske otisao kad bi dobio poziv iz BiH. Sta se desi poslije? Znas i sam Jeze. Selektor te ismije pred grupom polupismenih novinarcica i TV kamerama. Razmisli malo o ovome i nemoj mi molim te objasnjavati da je on bio rezerva u Schallkeu i td. Momci koji igraju ili treniraju u njemckoj, spanskoj ili engleskoj ligi su za pet klasa bukvalno bolji od nasih igraca u nasoj ligi. Sta nas je kostalo da smo ih zvali, isprobali i nakon nekog vremena vidis ima li tu igraca ili ne. Ibrahimovic postavio zahtjev da bude u A timu i igrace za BiH, a mi vidoviti pa kazemo ti mozes samo u mladu repku i tako izgubimo igracinu. Evo Svicarci to isto rade. Zovu ljude. Dadnu im 10-20 minuta da im se ne desi vise Rakitic, a vrijeme ce pokazati jel on igrac ili nije. No nama je vazno da se je Zahirovic iz druge ruske lige ustalio u prvu momcad i onda neki njegov rodjak ili jaran ovdje napise da on mora igrati protiv Grcke jer je zaboga toliko utakmica odigrao za repku. Sad sto momak veze nema nije bitno. Kod nas stalno neki merhametluk, jaranstvo i poltronstvo. Ljudi moji samo kvalitet prolazi na zapadu. Niko ne daje lovu na jaranluk. Uputimo pozive i sredimo im papire. Ako onda kazu ne znacemo da vise ne trebamo pricati o njima. Uradimo ove stvari kako treba. Uputimo zvanicne pozive i dobicemo neki odgovor.

Kakve velike ljubavi prema Papetu?? Ja bih radije da nam je recimo Hitzfeld ili Trapattoni selektor, al sta ces.
Sto se tice Kolasinca. Ja uopste ne razumijem kako se Susiceva izjava o hodanju pjeske uzima kao ruganje ili odbijanje Kolasinca? Po meni, da bi nekom to palo na pamet, on mora unaprijed a priori prvo smatrati Susica klocem, drugo zaboraviti konkekst tog pitanja od strane novinara, trece vjerovati da je on to stvarno izjavio, cetvrto ako je to izjavio zaboraviti da on to izjavljuje za neke bosanske novinare, peto ne uzeti u obzir mogucnost da on to izjavljuje samo da bi sebi digao cijenu, sesto pretpostaviti da je on kalibar da se uopste ubacuje u A reprezentaciju u tom trenutku (mislim u takmicarsku utakmicu) i sedmo pretpostavka da izmedju njega i selektora ili saveza nije bilo nikakvih kontakata. Po meni, to je jako mnogo pretpostavki da bi se donio zakljucak da je Susic pogrijesio sa tom izjavom, ali to samo pojasnjava razliku izmedju nasih stavova. Generalno se neki ljudi stavljaju na stranu stranih igraca i vjeruju njima bez obzira na sve, a ja ne vidim nikakvog osnova za to. Ja se generalno manje uzdam u patriotizam igraca rodjenih i odraslih vani, tako da a priori uzimam njihove izjave sa dozom skepticnosti. Takodje ako imas a priori stav da nas savez kurcu ne valja, koji potpuno razumijem, onda mi opet nije jasno zasto bi i selektor bio te price? Pa selektoru je u interesu da ih zove! Prije smo imali selektore koji su kukali kako savez ne radi dovoljno, to im je bilo u interesu ako nista kao dobar izgovor.
Uglavnom, puno po meni nejasnih pretpostavki sto se tice rezonovanja da se moglo uciniti puno vise, odnosno da smo nekim drugim pristupom ove igrace vec mogli imati u nasem dresu.

Ah da, naravno tu je i mali problemcic oko neposjedovanja bosanskohercegovackog drzaljanstva.
jeza u ledja

PostPostao/la jeza u ledja dana 10/02/2013 19:44

denimb je napisao/la:Ovo nas i ukopa, mi kao svi unaprijed znamo o cemu i kako taj momak razmislja...treba otici momku popricati s njim i vidjeti sta je i kako je, a ne lupati ko maksim po diviziji...

Nebitno kako momak razmislja. Bitno je sta radi. U ovom slucaju ne radi nista.
Znaci momak kaze pjeske bi dosao, a ovamo nema ni pasosa naseg.
jeza u ledja

PostPostao/la Slo Burner dana 10/02/2013 20:50

JasminHurić je napisao/la:Said rezerva u Dinamu :?

Pa sta si očekivao mnajke ti :D :lol:
Slo Burner

PostPostao/la Edin H. dana 10/02/2013 20:57

jeza u ledja je napisao/la:Ah da, naravno tu je i mali problemcic oko neposjedovanja bosanskohercegovackog drzaljanstva.

Ah to drzavljanstvo, pa zato imamo BiH Vijece Ministara da taj problemcic ekspresno rijesi :oops:

Ja isto ne mislim da te izjava o pjesacenju je toliko bitna, ali jeste bitno uspostaviti i odrzavati kontakt, te pricati hvalospjeve i nuditi suplja obecanja :D dok ih ne pridobijes za reprezentaciju.
Edin H.

PostPostao/la jeza u ledja dana 10/02/2013 21:05

Evo napokon je ruski drugoligas postao bjeloruski prvoligas! Jupi. :D
jeza u ledja

PostPostao/la svi u napad dana 10/02/2013 22:15

Dragi jeze, kao sto ranije napisa ponekad ti padne koncentracija i izgubis se u logicnim analizama. Tvoja izjava "Ja uopste ne razumijem kako se Susiceva izjava o hodanju pjeske uzima kao ruganje ili odbijanje Kolasinca? Po meni, da bi nekom to palo na pamet, on mora unaprijed a priori prvo smatrati Susica klocem, drugo zaboraviti konkekst tog pitanja od strane novinara, trece vjerovati da je on to stvarno izjavio, cetvrto ako je to izjavio zaboraviti da on to izjavljuje za neke bosanske novinare", upravo to pokazuje. Moguce je da ti nisi bio jedan od onih milion Bosanaca i Hercegovaca, koji su vidjeli Susicevo smijanje i culi njegovu izjavu u vezi Kolasinca na konferenciji za stampu. Ako nisi vidio i cuo tu izjavu ne trebas davati i iznositi ovakve hipoteticke predpostavke u odbranu selektora. Moja je jedina zelja da imamo jaku repku i na tom planu trebamo svi raditi. Ko je kakav patriota ja ne znam i ne ulazim u to. Bicakcic je imao nase drzavljanstvo i hajmo mu ga vratiti ako hoce igrati za nas. Da bi to znao i uradio uputimo mu zvanicni poziv i pitanje pa cemo znati na cemu smo. Nemoj samo da bude kao ovo kafendisanje u Sloveniji, gdje se Pape duri (ima potpuno pravo za to) sto ga ovi iz saveza nisu kontaktirali. Njegovo je da kaze ko mu treba i ko mu se svidja a cinovnici onda to odradjuju. Ne hatori na repliku. Udahni duboko dva tri puta prije nego sto krenes u odbranu sa hipotetikom. Probajmo ove stvari raditi (ako Bosancerosi to mogu) profesionalno. Tad cemo dobiti prave odgovore i znati na cemu smo. Svi cemo biti zadovoljni bez obzira na rezultate odgovora ovih klinaca. Naprijed BiH. Do godine u Brazilu.
svi u napad

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fudbal/nogomet

Trenutno korisnika/ca: majstor10, studeni76 i 8 gostiju.