BH predstavnici na OI

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderatori/ce: burek_in_space, Charuga

Re: BH predstavnici na OI

PostPostao/la amko76 dana 14/08/2012 14:51

Admir_1984 je napisao/la:
hopi je napisao/la:ima li kakva nova, apdejtovana lista zemalja što nisu nikada osvajale na olimpijadi?

http://en.wikipedia.org/wiki/All-time_Olympic_Games_medal_table#NOCs_without_medals

odabrano društvo :D

Hahahah koje sile :lol: :lol:

'ta će Olimpijada, hebaćemo mi to sve :lol: :lol:
amko76

PostPostao/la evo mene dana 14/08/2012 14:58

IMA LI GDJE RAĐE, CRNOGORCA, FAZLIJE, MEKIĆA... NESTALI U AKCIJI (ŠOPING). NACIJA VAS ČEKA, NARAVNO DA ODETE ZA SVA VREMENA!!!
evo mene

PostPostao/la So What! dana 14/08/2012 19:52

Doček za afganistanske olimpijce: Osvajač bronze "postavljen" na konja i proglašen herojem (FOTO)

Na gradskom stadionu u Kabulu organizovana je posebna manifestacija

Autor Anadolija | Objavljeno 14.08.2012. u 06:05
slika

Sportisti koji su predstavljali Afganistan na Olimpijskim igrama u Londonu stigli su na Međunarodni aerodrom u glavnom gradu Kabulu.

Afganistanske takmičare među kojima su se nalazili i osvajači medalja, na aerodromu je dočekala velika grupa građana koji su zajedno sa njima proslavili uspjeh svoga olimpijskog tima u Londonu.

Na gradskom stadionu u Kabulu organizovan je poseban doček kojem su prisustvovali i visoki državni zvaničnici i članovi parlamenta.

Predsjednik Nacionalog olimpijskog vijeća Afganistana Muhammed Zahir Agbar uputio je čestitke svim takmičarima, a posebno Ruhullahu Nikpai koji već drugi put osvaja medalju na olimpijskim takmičenjima.

Lider Islamske stranke ujedinjenja Muhammed Muhakkik istakao je da je osvajač medalje Ruhullah Nikpai ponos čitavog Afganistana.

Afganistanski takmičar u taekwondou u kategoriji do 68 kilograma za muškarce Ruhullah Nikpa na Olimpijskim igrama u Londonu osvojio je bronzanu medalju.

(avaz.ba)
So What!

PostPostao/la Kuvet dana 14/08/2012 20:37

Gledaj na rtrsu kako docekuju srpske olimpijce..ludnica.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Kuvet

PostPostao/la Mračajski proto dana 14/08/2012 20:40

FUJ! Stidim se u kojoj državi živim, stidim se što nema napretka nikako, što smo uvijek zadnji u svemu! FAZLIJA, TI SI NAŠ HEROJ!
Mračajski proto

PostPostao/la marokanac dana 14/08/2012 20:45

Sinoć gledam doček za hrvatske olimpijce koji su samo na ovim igrama u Londonu osvojili 6 medalja od kojih 3 zlatne. Evo doček i za Afganistanske sportiste. Sad nek se nađu oni koji opravdavaju ekonomskim stanjem naše neuspjehe pa nek nam dokažu da je Afganistan bogatiji od nas i da ulaže u sport. Država u kojoj je do juče struja bila zabranjena itd. sad je sportska velesila za nas :x
marokanac

PostPostao/la ArthurSpooner dana 14/08/2012 20:53

Meni je vise smijesno citati ovu kuknjavu (ne samo na ovoj temi nego uopste). Radite na sebe, saljite djecu na redovne treninge u plivanju, kosarci, fudbalu, judou, sta god. Nemojte samo da psujete majku "drzavi" koja sama po sebi nije ni za sta kriva. Kladim se da je samo 1% (ako i toliko) vas koji komentarisite sportski aktivan. Kladionica se naravno se racuna :)
ArthurSpooner

PostPostao/la sorted dana 15/08/2012 00:50

Nedžad Fazlija pokušao samoubistvo... :shock:

...i promašio za više od pola metra. :mrgreen:

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/184 ... istvo.html

:thumbup: :lol:
sorted

PostPostao/la So What! dana 15/08/2012 01:53

marokanac je napisao/la:Sinoć gledam doček za hrvatske olimpijce koji su samo na ovim igrama u Londonu osvojili 6 medalja od kojih 3 zlatne. Evo doček i za Afganistanske sportiste. Sad nek se nađu oni koji opravdavaju ekonomskim stanjem naše neuspjehe pa nek nam dokažu da je Afganistan bogatiji od nas i da ulaže u sport. Država u kojoj je do juče struja bila zabranjena itd. sad je sportska velesila za nas :x

Realno gledano, sjedeća odbojka u globalu nema nikakav međunarodni sportski značaj, ipak za svaki značajan rezultat naši odbojkaši dobiju vatreni doček u Sarajevu. Fudbaleri isto, nakon svake pobjede, za košarkaše neznam, ali mislim da ih i njih dočeka raja. Znači naš narod je željan dobrih predstavnika, željan pobjede i dovoljan je sam tračak nade i jedna dobar rezultat da cijela nacija ustane na noge i podrži te. Evo primjer Sarajeva, jedna odlična utakmica i cijela nacija je od njih očekivala play-off i jednog da ništa atraktivnog protivnika u Sarajevu. Ipak eto znamo šta se desi.
So What!

PostPostao/la Suzie Q dana 16/08/2012 09:37

uskoro će početi i paraolimpijske igre, pa me zanima ima li BiH svoje predstavnike?

sinoć gledam na HTV-u kako se iz Hrvatske uveliko spremaju i imat će dosta natjecatelja. možda je i do mene, ali stvarno nisam upoznata predstavlja li tko BiH na ovim igrama
Suzie Q

PostPostao/la cyprus dana 16/08/2012 13:38

Suzie Q je napisao/la:uskoro će početi i paraolimpijske igre, pa me zanima ima li BiH svoje predstavnike?

sinoć gledam na HTV-u kako se iz Hrvatske uveliko spremaju i imat će dosta natjecatelja. možda je i do mene, ali stvarno nisam upoznata predstavlja li tko BiH na ovim igrama

Predstavljaju nas daleko uspješniji sportisti od ovih na običnoj Olimpijadi...
cyprus

PostPostao/la Jokericious dana 16/08/2012 13:53

Košarka 3 na 3 na Olimpijskim igrama u Rio de Janieru

Već na sljedećim Ljetnim olimpijskim igrama, 2016. godine u Rio de Janeiru, u olimpijskom bi se programu moglo naći košarkaško takmičenje sa po tri igrača ili igračice na svakoj strani...
Međunarodna košarkaška federacija (FIBA) promoviše taj format igre kroz svjetska prvenstva koja organizuje, a ovaj format se redovno igra i na Univerzijadama, odnosno Studentskim sportskim igrama.

"Kao što odbojka ima odbojku na pijesku, a plivanje sinhronizovano plivanje, mi želimo 3 na 3 kao alternativnu verziju košarkaške igre koja bi dodatno podigla popularnost našeg sporta u svijetu", izjavio je FIBA-in glavni tajnik Patrick Baumann dodavši:

"Na svjetska se prvenstva prijavljuju sastavi iz košarkaški ne osobito razvijenih zemalja. To je ono što želimo. Mislimo također da bismo na taj način podigli bazu, odnosno privukli košarci više mladih ljudi. Time bi i košarka dobila još više talenata".

ss.ba

Fali mi jedan igrac. Neko zainteresovan? :D
Jokericious

PostPostao/la Tkd dana 16/08/2012 17:38

Je li se iko ogladio povodom blamaže na OI ?

Nema zaborava , ono se ne smiju zaboraviti. Možda žele da se ljudi koncentrišu na fudbal, košarku da se zaborave rezultati u Londonu, ali gospodo, neće to tako olahko proći ovaj put ;-)
Tkd

PostPostao/la It_is_a_Leclerc dana 16/08/2012 17:46

Tkd je napisao/la:Je li se iko ogladio povodom blamaže na OI ?

Nema zaborava , ono se ne smiju zaboraviti. Možda žele da se ljudi koncentrišu na fudbal, košarku da se zaborave rezultati u Londonu, ali gospodo, neće to tako olahko proći ovaj put ;-)

Evo odgovora na mail koji sam slao..
Uvazeni gospodine

imam cast da vam kao velikom ljubitelju sporta i patrioti nesluzbeno odgovorim na pismo jer se radi o mom licnom stavu.
Mnogi iskazi koje ste naveli su tacni i to je upravo platforma na kojoj OK BiH danonocno radi, apeluje, moli ... ali nas niko ne cuje.(pogledajte web). Olimpijski komitet ne trenira sportiste, nego su oni kroz svoje saveze ukljuceni u reprezentativne selekcije. savezi su u dosta losem stanju jer nemaju kriterije zaposljavanja , a i oni koji su uposleni dobijaju mizerne novce od vladajucih struktura tako da nemaju motiva i nacina da pokrenu odredjene i konkretne poteze. Novac koji dobijaju (mrvice) dobijaju od medjunarodne Federacije ili od drzavnih i entitetskih institucija koje treba da izvrse i inspekciju nad istim, sta i kako rade, trose novac, itd. Mi ih ne finasiramo i s tim u vezi nemamo pravo da vrsimo nadzor nad njima koji je dodijeljen "Zakonom o sportu" M Civilnih poslova.
Ministarstvo Civilnih poslova kao i Entitetska ministarstva odredjuju razvojne programe shodno njihovim Zakonima o sportu. Na to treba dodati da Federacija jos nema zakona o sportu....

Mi kao krovna sportska institucija , nemamo budjet za rad nase kancelarije, za programe prepoznavanja mladih, za podporu vrhunskim sportistima ....a "Krovna " smo institucija koja to ipak uspjeva da uradi.. Dakle "imamo obaveze ali nemamo municiju". I pored toga smo uspjeli kroz projekte MOK-a osigurati stotine hiljada KM sredstava kao podporu nasim najboljim sportistima i savezima.
Za svoj rad konstantno dobijamo samo najvece pohvale , od jedinih relevantnih a to su predstvanici MOK-a.
Pisao bih vam satima, ali cu vas samo pozvati da pogledate nasu web stranicu i vidite nas obim poslova....
Da ne bih duzi; Za OI London smo obezbjedili cc 200.000Km na ime stipendija koje su dodjeljene najboljim BiH sportistima, njih 9...boljih nemamo. Imamo , ali se bore za druge drzave. Zasto???

Za OI Sochi smo obezbjedili 180.000 USD na ime stipendija najboljim sportistima.
Moje pitanje je ; Mi smo uradili ovoliko za OI Sochi i to je nas dio u podpori organizacije odlaska nase delegacije. Na to cu dodati administrativni rad, opremu, prevoz i jos masu drugih poslova....
. Da vidimo sta ce uraditi drzavna ministarstva, entiteti, kantoni i opstine, mediji. Neka urade koliko i mi , i imamo medalju, ovako najbolji plasirani ce opet biti 27. ili 39.

nadam se da sam bar djelimicno odogovorio na vase pismo.

S postovanjem ,

mr.sci. Said Fazlagic

Ako sam išta shvatio... :shock:

Plus - nema odgovora za odbojku, za veslački savez, za ženske selekcije. Za projekat... Samo - "jadni mi, kukala nam majka".
It_is_a_Leclerc

PostPostao/la Tkd dana 16/08/2012 17:57

Znači nema se keša. A odgovornost prebacuje na druge . Okej to, kada će se ti "odgovorni" onda javiti. Mislim da neće nikada , te da će i ovo u zaborav otići kao i mnoge stvari prije.

To je BiH, aktuelna tema 2-3 dana i onda se zaboravi. Još malo pa će mnogi zaboraviti kako je nastala rs, pa već pričaju godinama da smo u svojoj državi mi započeli rat haha, a ako tako nastave a naši šute u historiji će ostati zapisano da smo opet mi sami krivi, što smo napadnuti u svojoj državi.

Ništa novo, neka je pojedincima dobro, ostalo će sigurno samo doći od sebe.
Tkd

PostPostao/la It_is_a_Leclerc dana 16/08/2012 18:04

Tkd je napisao/la:Znači nema se keša. A odgovornost prebacuje na druge . Okej to, kada će se ti "odgovorni" onda javiti. Mislim da neće nikada , te da će i ovo u zaborav otići kao i mnoge stvari prije.

To je BiH, aktuelna tema 2-3 dana i onda se zaboravi. Još malo pa će mnogi zaboraviti kako je nastala rs, pa već pričaju godinama da smo u svojoj državi mi započeli rat haha, a ako tako nastave a naši šute u historiji će ostati zapisano da smo opet mi sami krivi, što smo napadnuti u svojoj državi.

Ništa novo, neka je pojedincima dobro, ostalo će sigurno samo doći od sebe.

Koliko sam ja shvatio - nije njihova nadležnost da preispitivaju stanje u savezima, ali ih to ne amnestira od potpune nezainteresiranosti. Pa mogu bar javno kritikovati, i postavljati pitanja ljudima čiji savezi postoje samo na papiru.
It_is_a_Leclerc

PostPostao/la Admir_1984 dana 16/08/2012 18:20

pa isto kao sve u ovoj drzavi, uvijek se krivica prebacuje na nekog drugog

sad da posaljes to tim savezima, oni bi rekli ti gore su odgovorni, ne šalju pare i slicno

:run:
Admir_1984

Lokacija: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

PostPostao/la It_is_a_Leclerc dana 16/08/2012 18:36

Admir_1984 je napisao/la:pa isto kao sve u ovoj drzavi, uvijek se krivica prebacuje na nekog drugog

sad da posaljes to tim savezima, oni bi rekli ti gore su odgovorni, ne šalju pare i slicno

:run:

Naravno da ću poslati.

Nije bitno hoće li se šta promijeniti. Makar će se napatiti da smisle kakvu dobru laž..
It_is_a_Leclerc

PostPostao/la Tkd dana 16/08/2012 18:40

Makar ćeš imati čistu savjest da si makar nešto pokušao. Inače smo mi poznati po dugom jeziku, a nigdje djela. To volim ponavljati. Mi bi sve da uradimo, no kada doista nešto treba odraditi nigdje nikoga, imaju obaveze i slično.
Tkd

PostPostao/la Tayyip dana 16/08/2012 18:43

It_is_a_Leclerc je napisao/la:
Tkd je napisao/la:Je li se iko ogladio povodom blamaže na OI ?

Evo odgovora na mail koji sam slao..
Uvazeni gospodine

imam cast da vam kao velikom ljubitelju sporta i patrioti nesluzbeno odgovorim na pismo jer se radi o mom licnom stavu.
Mnogi iskazi koje ste naveli su tacni i to je upravo platforma na kojoj OK BiH danonocno radi, apeluje, moli ... ali nas niko ne cuje.(pogledajte web). Olimpijski komitet ne trenira sportiste, nego su oni kroz svoje saveze ukljuceni u reprezentativne selekcije. savezi su u dosta losem stanju jer nemaju kriterije zaposljavanja , a i oni koji su uposleni dobijaju mizerne novce od vladajucih struktura tako da nemaju motiva i nacina da pokrenu odredjene i konkretne poteze. Novac koji dobijaju (mrvice) dobijaju od medjunarodne Federacije ili od drzavnih i entitetskih institucija koje treba da izvrse i inspekciju nad istim, sta i kako rade, trose novac, itd. Mi ih ne finasiramo i s tim u vezi nemamo pravo da vrsimo nadzor nad njima koji je dodijeljen "Zakonom o sportu" M Civilnih poslova.
Ministarstvo Civilnih poslova kao i Entitetska ministarstva odredjuju razvojne programe shodno njihovim Zakonima o sportu. Na to treba dodati da Federacija jos nema zakona o sportu....

Mi kao krovna sportska institucija , nemamo budjet za rad nase kancelarije, za programe prepoznavanja mladih, za podporu vrhunskim sportistima ....a "Krovna " smo institucija koja to ipak uspjeva da uradi.. Dakle "imamo obaveze ali nemamo municiju". I pored toga smo uspjeli kroz projekte MOK-a osigurati stotine hiljada KM sredstava kao podporu nasim najboljim sportistima i savezima.
Za svoj rad konstantno dobijamo samo najvece pohvale , od jedinih relevantnih a to su predstvanici MOK-a.
Pisao bih vam satima, ali cu vas samo pozvati da pogledate nasu web stranicu i vidite nas obim poslova....
Da ne bih duzi; Za OI London smo obezbjedili cc 200.000Km na ime stipendija koje su dodjeljene najboljim BiH sportistima, njih 9...boljih nemamo. Imamo , ali se bore za druge drzave. Zasto???

Za OI Sochi smo obezbjedili 180.000 USD na ime stipendija najboljim sportistima.
Moje pitanje je ; Mi smo uradili ovoliko za OI Sochi i to je nas dio u podpori organizacije odlaska nase delegacije. Na to cu dodati administrativni rad, opremu, prevoz i jos masu drugih poslova....
. Da vidimo sta ce uraditi drzavna ministarstva, entiteti, kantoni i opstine, mediji. Neka urade koliko i mi , i imamo medalju, ovako najbolji plasirani ce opet biti 27. ili 39.

nadam se da sam bar djelimicno odogovorio na vase pismo.

S postovanjem ,

mr.sci. Said Fazlagic

Ako sam išta shvatio... :shock:

Plus - nema odgovora za odbojku, za veslački savez, za ženske selekcije. Za projekat... Samo - "jadni mi, kukala nam majka".

ovo je smiješno

ODLAZITE BANDO PARAZITSKA KAKO VAS STID NIJE!
Tayyip

PostPostao/la It_is_a_Leclerc dana 16/08/2012 23:15

Kako mi dilema - šta radi odbojkaški savez BiH ne da mira ( :D ) odlučio sam provjeriti lično...

Poštovani,

Kao građanina Bosne i Hercegovine i kao ljubitelja odbojke, interesuje me zbog čega Odbojkaški savez BiH nije prijavio niti mušku, niti žensku odbojkašku selekciju BiH za kvalifikacije za evropske šampionate 2013. u obje konkurencije ? Ko je konkretno donio tu odluku, kada je odluka donešena, čime je pravda i zbog čega javnost nije obaviještena o tom činu ? Ima li BiH, uopće, seniorske odbojkaške reprezentacije ? Kako se radi s njima ? Ko su selektori, a ko igrači ?

Imate li u planu pokrenuti to pitanje s mrtve tačke, kako bismo se makar pojavili u kvalifikacijama jer, da budem iskren, nije ugodno svjedočiti činjenici da odbojkaška egzotika poput Albanije, Andore ili Luksemburga ima svoje reprezentacije dok su ljubitelji odbojke u BiH, u kojoj se uvijek igrala solidna i dobra odbojka uskraćeni za mogućnost bodrenja svoje reprezentacije.

U nadi da će se nešto po pitanju rehabilitacije ozbiljne reprezentativne odbojke u BiH promijeniti i da će Vaš savez konačno preuzeti osovinu svojih obaveza, srdačan pozdrav.
It_is_a_Leclerc

PostPostao/la Admir_1984 dana 16/08/2012 23:29

u visestrukom prvaku svicarske i sasvim solidnom klubu u evropskim okvirima vec par godina igra Brankica Mihajlović, rođena u Brčkom, igrala za juniorsku reprezentaciju BiH, a ove godine priključena reprezentaciji Srbije i igrala je sada na OI

nije ni cudo kad mi nemamo reprezentacije :x :x
Admir_1984

Lokacija: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

PostPostao/la Suzie Q dana 17/08/2012 10:06

čovjek je magistar znanosti a ne poznaje ni osnove gramatike... da ne govorim o ostalim detaljima pisma, strašno
Suzie Q

PostPostao/la Tkd dana 17/08/2012 12:00

Suzie Q je napisao/la:čovjek je magistar znanosti a ne poznaje ni osnove gramatike... da ne govorim o ostalim detaljima pisma, strašno

Nikad više diploma a manjeg znanja . Paradoks 8-)
Tkd

PostPostao/la Suzie Q dana 17/08/2012 12:25

Tri godine nije plaćana članarina MPOK!

Paraolimpijski komitet BiH prekrižio bh. paraolimpijce

Piše: M. Dautbegović11.08.2012., 16:46

Nakon skandala koje su priredili članovi OKBiH u Londonu, slijedi zatvaranje Olimpijade i početak Paraolimpijskih igara, gdje nam ljudi koji vode sport u BiH spremaju nova iznenađenja.

Najuspješniji sportisti Bosne i Hercegovine, paraolimpijci, momci i djevojke koji su prolili litre i litre znoja, Paraolimpijadu u Londonu će, iako su izborili A normu, gledati putem malih ekrana?!

Naime, prije mjesec dana kao bh. predstavnici na Paraolimpijadi predstavljeni su bacači kugle Sanela Redžić, Zemira Aljić i Dževad Pandžić, te reprezentacija u sjedećoj odbojci. Nažalost, prije nekoliko dana Zemira Aljić i Dževad Pandžić su obaviješteni da za njih na ovoj sportskoj smotri nema mjesta?! Bez ikakvog objašnjenja izbačeni su sa spiska.

"Nas Paraolimpijski komitet BiH nikada nije ni prijavio za Paraolimpijadu. Onako, po kuloarima pričaju da naši rezultati nisu dobri, pa da je bolje da i ne idemo. Kako mi nije dobar rezultat ako sam ispunila A paraolimpijsku normu?", kaže bh. atletičarka Zemira Aljić u razgovoru za SportSport.ba.

O kakvoj se sportistkinji radi, govori podatak da je na treningu Zemira bacila svjetski rekord od 6,85, te da je na Paraolimpijadi u Londonu važila za jednog od favorita.

Na pitanje ko je krivac za ovo, Aljićeva nema dileme.

"Paraolimpijski komitet tri godine nije plaćao članarinu Međunarodnom olimpijskom komitetu (?!). Iz Paraolimpijskog komiteta Hrvatske su ih upozoravali da će snositi posljedice zbog toga, ali nikom ništa. Sanela Redžić je imala tu sreću da se pojavila na Evropskom prvenstvu, te je automatski registrovana, dok Dževad Pandžić i ja snosimo posljedice sramnog odnosa čelnika Paraolimpijskog komiteta BiH prema nama. Oni nas vide kao izvor svoje zarade. Ma sramota, mi smo osobe sa invaliditetom, a tako se ponašaju prema nama...", kaže Aljić i dodaje:

"Mi smo njima samo izvor zarade. Ja sam do prošle godine pila antidepresive i to sam radila od 1994. godine kada mi je otac poginuo. Kada sam počela trenirati sa Zlatanom Saračevićem, prestala sam sa tabletama jer mi je sport bio najbolji lijek za sve. Oni su mene doveli da se borim sama sa sobom oko toga da li da ponovo počnem piti antidepresive. Ne znam stvarno hoću li imati snage da se izborim. Teško je, kada se trudiš za nešto i cijeli svoj život tome podrediš, a neko ti svojim neradom sve to sruši", sa suzama u očima rekla je Aljić.

Komentar? Zar je potreban komentar na ovo? Možemo se samo zapitati, kako vas nije stid?
Suzie Q

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostali sportovi

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.