BH MOBILNI INTERNET!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator/ica: Bobi

Re: BH MOBILNI INTERNET!!

PostPostao/la dr.dangerdoom dana 26/03/2010 21:01

holowey je napisao/la:eto, kriv vam telecom sto ne znate podesiti telefon :D
na pretplati sam, prethodni telefon mi je bio n95 i nikada nisam imao probleme koje vi spominjete... sada koristim n97 i isto tako nemam problema...
jedina stvar koju sam podesio mimo fabrickih postavki je rucno konektovanje na net kako bi me telefon svaki put pitao na koji ap da se spoji...cisto da mi se ne desi da se spaja preko grps ili 3g dok sam u dometu nekog wireless signala...

a vi nastavite instalirati na telefon razno "free" smece koje nadjete na netu pa onda pljujte po telecomu :lol:

Podesio sam i ja haveru na ručno konektovanje na net, pa je svaki put kad sam koristio navigaciju povuklo po 1Kb - 12Kb maksimalno, bez obzira što sam odbio konekciju na internet. To bi u BiH bilo ok, međutim navigaciju sam koristio vani, na poslovnom putu, konkretno u Mađarskoj pa su mi po konekciji naplatili 2,66KM!!! Bilo ih je 28, neželjenih naravno. A potrošeno je mizernih 296Kb! I oni su to uredno naplatili 74,48 + PDV, a ni ne pomišljaju da odgovore na reklamaciju, evo već 20 dana:) mislim smiješni su...Platiću ja to, nije problem, ali je to svjesna krađa. Hvala bogu pa je bh mobile jedina preostala usluga koju još plaćam. A bezobrazluk je da prosječni građanin mora platiti 20KM, od penzionera, mladih bračnih parova, rvi itd. itd. a bez da podigne slušalicu. BH Telecom dere gdje stigne, ne bira klijentelu.
dr.dangerdoom

PostPostao/la holowey dana 27/03/2010 09:41

dr.dangerdoom je napisao/la:
na pretplati sam, prethodni telefon mi je bio n95 i nikada nisam imao probleme koje vi spominjete... sada koristim n97 i isto tako nemam problema...
jedina stvar koju sam podesio mimo fabrickih postavki je rucno konektovanje na net kako bi me telefon svaki put pitao na koji ap da se spoji...cisto da mi se ne desi da se spaja preko grps ili 3g dok sam u dometu nekog wireless signala...

a vi nastavite instalirati na telefon razno "free" smece koje nadjete na netu pa onda pljujte po telecomu :lol:

Podesio sam i ja haveru na ručno konektovanje na net, pa je svaki put kad sam koristio navigaciju povuklo po 1Kb - 12Kb maksimalno, bez obzira što sam odbio konekciju na internet. To bi u BiH bilo ok, međutim navigaciju sam koristio vani, na poslovnom putu, konkretno u Mađarskoj pa su mi po konekciji naplatili 2,66KM!!! Bilo ih je 28, neželjenih naravno. A potrošeno je mizernih 296Kb! I oni su to uredno naplatili 74,48 + PDV, a ni ne pomišljaju da odgovore na reklamaciju, evo već 20 dana:) mislim smiješni su...Platiću ja to, nije problem, ali je to svjesna krađa. Hvala bogu pa je bh mobile jedina preostala usluga koju još plaćam. A bezobrazluk je da prosječni građanin mora platiti 20KM, od penzionera, mladih bračnih parova, rvi itd. itd. a bez da podigne slušalicu. BH Telecom dere gdje stigne, ne bira klijentelu.

ali si ziher navigaciji dopustio da se kaci na net po potrebi :wink:
svakoj aplikaciji posebno odredjujes postavke kako da se kaci na net...

kada planiras da ides negdje vani i znas da ces koristiti navigaciju, skines mape koje ti trebaju unaprijed, a ne da cekas da dodjes pa da onda tek skidas u roamingu...

nista tebi ta reklamacija nece pomoci, oni su tebi samo proslijedili da platis ono sto su oni dobili na fakturi od madjarskog operatera... ti sam pao, sam se ubio...

a jelde, prosjecan gradjanin kojeg spominjes ima telefon sa navigacijom i putuje po madjarskoj? :wink:
holowey

PostPostao/la dr.dangerdoom dana 27/03/2010 22:52

holowey je napisao/la:ali si ziher navigaciji dopustio da se kaci na net po potrebi :wink:

kada planiras da ides negdje vani i znas da ces koristiti navigaciju, skines mape koje ti trebaju unaprijed, a ne da cekas da dodjes pa da onda tek skidas u roamingu...

nista tebi ta reklamacija nece pomoci, oni su tebi samo proslijedili da platis ono sto su oni dobili na fakturi od madjarskog operatera... ti sam pao, sam se ubio...

a jelde, prosjecan gradjanin kojeg spominjes ima telefon sa navigacijom i putuje po madjarskoj? :wink:

:roll: kad sam to rekao, nisam mislio na sebe, mislim da je to očigledno. Prosječan građanin je bio u kategoriji sa penzionerima čini mi se.
Dakle, podešeno je bilo da se NE konektuje po potrebi, mape po potrebi skinute naravno, testna licenca update-ovana do jula (besplatna), a osim toga Mađarska je bila kompletna na samoj tel. memoriji. A s obzirom da koristim telefon od firme, taj telefon je koštao mjesečno 0,90KM na 24h mjeseca, tako da nema potrebe da budeš ironičan. U roamingu dakle nije ništa skidano, kao što rekoh, potrošeno je mizernih 296Kb, a pošto vidim da se razumiješ u "kompjutere", trebao bi znati koje su veličine mape (ovimaps).
A te fakture koje spominješ, da li je to poslovna tajna bh telecoma ili se u slučaju reklamacije daju na uvid, čisto da vidim da oni nisu njima platili 2€, a ja bht-u 37€...to je ono što me najviše brine.
dr.dangerdoom

PostPostao/la holowey dana 28/03/2010 00:17

holowey je napisao/la:ali si ziher navigaciji dopustio da se kaci na net po potrebi :wink:

:roll: kad sam to rekao, nisam mislio na sebe, mislim da je to očigledno. Prosječan građanin je bio u kategoriji sa penzionerima čini mi se.
Dakle, podešeno je bilo da se NE konektuje po potrebi, mape po potrebi skinute naravno, testna licenca update-ovana do jula (besplatna), a osim toga Mađarska je bila kompletna na samoj tel. memoriji. A s obzirom da koristim telefon od firme, taj telefon je koštao mjesečno 0,90KM na 24h mjeseca, tako da nema potrebe da budeš ironičan. U roamingu dakle nije ništa skidano, kao što rekoh, potrošeno je mizernih 296Kb, a pošto vidim da se razumiješ u "kompjutere", trebao bi znati koje su veličine mape (ovimaps).
A te fakture koje spominješ, da li je to poslovna tajna bh telecoma ili se u slučaju reklamacije daju na uvid, čisto da vidim da oni nisu njima platili 2€, a ja bht-u 37€...to je ono što me najviše brine.

ma ko se to pali, rodila ga majka :D

ako ti je tel podenesen da se NE konektuje po potrebi, kako to da ti je skinuo podatke sa neta? to sto si ti skinuo mapu madjarske ne garantuje ti da je to zadnja verzija mape i da sadrzi sve poi koje su korisnici unijeli, tako da se ne ljutis ni na nokiju ni na telecom sto ti je telefon ipak skinuo dodatne podatke :wink:

fakture se vecinom prebijaju jer i madjari dodju kod nas u roaming, ali izvoli podnijeti zahtjev da ti se dozvoli uvid u finansijsko poslovanje bh telecoma, mozda naletis na nekog nadrogiranog ko ce ti pruziti te informacije, ustvari, pokusaj nesto slicno sa bilo kojom drugom firmom, recimo da ti mercator da uvid po kojoj nabavnoj cijeni oni nabavljaju nutelu, ili po kojoj cijeni asa nabavlja golfove :wink:

ako ti se ne svidja racun kad se vratis iz roaminga, fino garmin u ruke i potrazis govornice i telefoniras, a ne ovako, nabijes sebi racun a onda ti je svako drugi kriv :lol:

drug, znao sam i ja u roamingu pola plate skrsiti, ali bez obzira u kojoj zemlji sam bio, nikad mi se nije desilo da mi telefon sam telefonira ili sam od sebe skida podatke, sve sam to ja svjesno radio i svjesno sam sebi nabijao racun...jeste me grizla savjest kada dodje racun na kucnu adresu, jesam sam sebi svaki gen psovao, ali sta je tu je, nije mi bio kriv ni telecom, ni dodik, ni visoki predstavnik, sam pao sam se ubio :D
holowey

PostPostao/la A1fa dana 28/03/2010 01:15

neki je napisao/la:
A1fa je napisao/la:Lijepi moj Eronet, jesu me i oni gulili, al se znala svaka marka za sta ode. Ja kome god sam ispricao i ko je na pretplati u BH telecomu za ovo, svi kazu da im se slicne stvari desavaju, konektuje se telefon par puta dnevno i ,,naberu'' se 2-3 marke tako mjesecno, al svima mrsko da odu reklamirati! Mamu im lopovsku, sad ce izbori a treba namaknuti i da se sponzorisu ove propale ekipe kao Bosna asa bh telekom :x :x e nece od mene!

Koja paranoja i teorije zavjere.. :-) :lol: :lol: eto telekom finansira preizbornu kampanju preko tvog mobitela..uvalili ti ga namjestenog tako da ti skida pare.. :-) Eno imas teme o bihnet adslu i hrpu takvih ko ti koji ne znaju na sta potrose limit pa im kriv telekom, pa se udruzite..mozete i stranku osnovati..
Nije kriv telekom sto ste informaticki nepismeni..ako hoces vec mobitel sa wifi, gprs, 3g, agps i ostalim djidjama makar nauci nacin na koji funkcionisu. ako ne mozes i nokia 3310 ti je sasvim dovoljna

Procitaj prvo od pocetka sta sam napisao pa onda pametuj! Nit je sta instalirano bilo niti imam vremena niti interesiovanja da skidam razne aplikacijice koje su mogle do ovog dovesti. Vec sam se ponovo prebacio na eronet, a bhtelecom ni mene ni koga iz moje familije nece vidjeti, barem dok ih ne kupi neka strana kompanija ;)
A1fa

PostPostao/la dr.dangerdoom dana 29/03/2010 09:19

holowey je napisao/la:

ma ko se to pali, rodila ga majka :D

ako ti je tel podenesen da se NE konektuje po potrebi, kako to da ti je skinuo podatke sa neta? to sto si ti skinuo mapu madjarske ne garantuje ti da je to zadnja verzija mape i da sadrzi sve poi koje su korisnici unijeli, tako da se ne ljutis ni na nokiju ni na telecom sto ti je telefon ipak skinuo dodatne podatke :wink:

fakture se vecinom prebijaju jer i madjari dodju kod nas u roaming, ali izvoli podnijeti zahtjev da ti se dozvoli uvid u finansijsko poslovanje bh telecoma, mozda naletis na nekog nadrogiranog ko ce ti pruziti te informacije, ustvari, pokusaj nesto slicno sa bilo kojom drugom firmom, recimo da ti mercator da uvid po kojoj nabavnoj cijeni oni nabavljaju nutelu, ili po kojoj cijeni asa nabavlja golfove :wink:

ako ti se ne svidja racun kad se vratis iz roaminga, fino garmin u ruke i potrazis govornice i telefoniras, a ne ovako, nabijes sebi racun a onda ti je svako drugi kriv :lol:

drug, znao sam i ja u roamingu pola plate skrsiti, ali bez obzira u kojoj zemlji sam bio, nikad mi se nije desilo da mi telefon sam telefonira ili sam od sebe skida podatke, sve sam to ja svjesno radio i svjesno sam sebi nabijao racun...jeste me grizla savjest kada dodje racun na kucnu adresu, jesam sam sebi svaki gen psovao, ali sta je tu je, nije mi bio kriv ni telecom, ni dodik, ni visoki predstavnik, sam pao sam se ubio :D

:D bio sam ironičan što se tiče faktura...i ne palim se, nego sam ljut i na sebe, a i na njih što su me oderali.
A što se tiče konektovanja na net, to do kraja nije ni meni jasno. Na positioning methods je sve isključeno, na mapama u settings-u je isključeno da se ne konektuje na start up-u, pa ipak kad odem poslije na log, provuče se neka konekcija i povuče barem 1 ili 2Kb?? E sad da li ima telefon propust ili software, ostaje otvoreno.
Uglavnom, bio kriv telekom, nokia ili ja, faktura je pretjerana za potrošeno.
dr.dangerdoom

PostPostao/la SA 071 dana 29/03/2010 09:59

Ja sam koristio mape u Austriji (ne navigaciju, vec samo mape da vidim u kojoj sam ulici, jebi ga tako mi se lakse snaci) i to desetine puta i nista nisam platio (fening po konekciji kao i ovdje). Mislim i da je sa navigacijom ista stvar, ali ako koristis GPS trebalo bi da je ovako. A ako je toliko fakturisano, onda je to prefakturisan racun od madjarskog telekoma.

Sto holowey rece, ni meni se nikad nije desilo da mi telefon sam zove ili skida podatke. :-) Mozda su Gremlini u pitanju? :-)

To sto prosjecni gradjanin placa 20 KM (tacnije 18,40 KM) to je tako jer je i RTV taksa u toj cijeni, a ona iznosi 6,95 KM. U ovaj iznos je ukljucen i odredjen broj "besplatnih" minuta, pa to sto neko ne dize slusalicu i ne iskoristi bar te "besplatne" minute, to je njegov problem. Onda mu telefon i ne treba. Ali mislm da je malo takvih.

Otkako su uveli listinge i detaljan pregled poziva, konekcija na internetu, vrlo je lako sve provjeriti. Tako da je glupo pomisliti da neko krade od tebe ili bilo koga drugog. Ja bih uvijek pomislio da je do moje opreme, neke aplikacije i sl. Jer i da ti neko krade, za koga bi to cinio, za sebe ili za drzavnu firmu? Nema interesa, a sigurno nije dobio sluzbeni dopis od direktora "kradite svima pomalo". Eh, kod privatnih firmi bi mi to moglo biti vjerovatno, jer bi ove nase novopecene "gazde" koje drzae neprijavljene radnike mozda i bili tako nesto u stanju.
SA 071

PostPostao/la Dady dana 29/03/2010 10:27

holowey je napisao/la: :D bio sam ironičan što se tiče faktura...i ne palim se, nego sam ljut i na sebe, a i na njih što su me oderali.
A što se tiče konektovanja na net, to do kraja nije ni meni jasno. Na positioning methods je sve isključeno, na mapama u settings-u je isključeno da se ne konektuje na start up-u, pa ipak kad odem poslije na log, provuče se neka konekcija i povuče barem 1 ili 2Kb?? E sad da li ima telefon propust ili software, ostaje otvoreno.
Uglavnom, bio kriv telekom, nokia ili ja, faktura je pretjerana za potrošeno.

Meni se desilo par puta slicno. U Positioning methods je bilo ukljuceno Assisted GPS, sto ce reci da se spaja na nokia-in server preko interneta. Ovo kada sam iskljucio nema nezeljene konekcije u romingu iako se potraga za satelitima oduzi.
Koristio sam Garmin, ne koristim Nokia Maps. Vecina aplikacija moze se konektovati na Internet ukoliko se to ne onemoguci u samoj aplikaciji.
Opcija Ask for connection vazi samo za Nokia-ine aplikacije tipa browsera, itd... To je propust samog Symbian OS-a.
Iako pljujem po BH telekomu cesto, u ovom slucaju to nisam ni pomislio jer nema veze sa njima. Mogu pljuvati po Nokia-i, po cijenama VIP Neta, Vodaphone-a...
Prijatelju, i u tvom i u mom slucaju bolje bi bilo da smo non-stop bili spojeni na internet nego da se aplikacija povremeno spajala, jer svaka konekcija racuna se kao minimalno potresenih 100KB zavisno od operatera.
Tako da u tvom slucaju da si stalno bio spojen na internet sa potrosenih 296KB to bi ti bilo 3*2,66KM=7,98KM
Inace mobilni interent je u roamingu skup svugdje tako da budite na oprezu.
Ja sam znao nabiti i po 600KM zbog mobilnog interneta
Dady

PostPostao/la kriticarka_nikova dana 31/03/2010 18:34

Ja sam na 3g internetu,kupila sam onaj paket od 500MB i mini laptop. za februar mjesec dosao mi je racun prekoracenje 126 KM, a trebao je 55km. ne znam sta sam prekoracila, osim sto sam koristila skajp doduse i jednom kameru u trajanju od 20 minuta, 3 youutba i to je to. pjesme nisam skidala, osim 4-5 programa od po 10 MB i to je to. Ne znam gdje da mjerim koliko sam potrosila? Na koju stranicu da idem i sta da ukucam? nemam ja username i sifru imam samo br. telefona.

Inace mnogo je glup ovaj 3 g internet, podsjeca me na dial up. Prekoracis zacas svoj limit :(

Kad je slabi saobracaj? Rekli su mi u bhtelecomu od 00.00 do 7 ujutro, ali me zanima i to jel ima kakvog popusta vikendima ili praznicima tj. jrl tad slabi saobracaj?
kriticarka_nikova

PostPostao/la neki dana 01/04/2010 09:05

A1fa je napisao/la:
neki je napisao/la:
A1fa je napisao/la:Lijepi moj Eronet, jesu me i oni gulili, al se znala svaka marka za sta ode. Ja kome god sam ispricao i ko je na pretplati u BH telecomu za ovo, svi kazu da im se slicne stvari desavaju, konektuje se telefon par puta dnevno i ,,naberu'' se 2-3 marke tako mjesecno, al svima mrsko da odu reklamirati! Mamu im lopovsku, sad ce izbori a treba namaknuti i da se sponzorisu ove propale ekipe kao Bosna asa bh telekom :x :x e nece od mene!

Koja paranoja i teorije zavjere.. :-) :lol: :lol: eto telekom finansira preizbornu kampanju preko tvog mobitela..uvalili ti ga namjestenog tako da ti skida pare.. :-) Eno imas teme o bihnet adslu i hrpu takvih ko ti koji ne znaju na sta potrose limit pa im kriv telekom, pa se udruzite..mozete i stranku osnovati..
Nije kriv telekom sto ste informaticki nepismeni..ako hoces vec mobitel sa wifi, gprs, 3g, agps i ostalim djidjama makar nauci nacin na koji funkcionisu. ako ne mozes i nokia 3310 ti je sasvim dovoljna

Procitaj prvo od pocetka sta sam napisao pa onda pametuj! Nit je sta instalirano bilo niti imam vremena niti interesiovanja da skidam razne aplikacijice koje su mogle do ovog dovesti. Vec sam se ponovo prebacio na eronet, a bhtelecom ni mene ni koga iz moje familije nece vidjeti, barem dok ih ne kupi neka strana kompanija ;)

Sve si sam rekao.. :lol: :lol: ne trebas imati nista instalirano..dovoljno aplikacija ima sam mobitel da se spaja bez tvog znanja..
A ti uzivaj na Eronetu u placanju uspostave poziva i u obracunskoj jedinici od minute :lol: :lol:
neki

PostPostao/la A1fa dana 01/04/2010 09:59

neki je napisao/la:Sve si sam rekao.. :lol: :lol: ne trebas imati nista instalirano..dovoljno aplikacija ima sam mobitel da se spaja bez tvog znanja..
A ti uzivaj na Eronetu u placanju uspostave poziva i u obracunskoj jedinici od minute :lol: :lol:

da, ali kod njih barez znam sta placam ;)
A1fa

PostPostao/la Dady dana 01/04/2010 11:05

kriticarka_nikova je napisao/la:Ja sam na 3g internetu,kupila sam onaj paket od 500MB i mini laptop. za februar mjesec dosao mi je racun prekoracenje 126 KM, a trebao je 55km. ne znam sta sam prekoracila, osim sto sam koristila skajp doduse i jednom kameru u trajanju od 20 minuta, 3 youutba i to je to. pjesme nisam skidala, osim 4-5 programa od po 10 MB i to je to. Ne znam gdje da mjerim koliko sam potrosila? Na koju stranicu da idem i sta da ukucam? nemam ja username i sifru imam samo br. telefona.

Inace mnogo je glup ovaj 3 g internet, podsjeca me na dial up. Prekoracis zacas svoj limit :(

Kad je slabi saobracaj? Rekli su mi u bhtelecomu od 00.00 do 7 ujutro, ali me zanima i to jel ima kakvog popusta vikendima ili praznicima tj. jrl tad slabi saobracaj?

Idi na http://www.bhmobile.ba Klikni na Zaboravili ste bhmobile shifru, unesi taj broj telefona i dobices SMS sa passwordom u onoj aplikaciji od BH Telekoma. Sada se mozes logovati na bhmobile portal i vidi svoju potrosnju na linku Stanje Racuna.
Nazalost ovaj uvid u stanje racuna nije kao kod bihneta graficki prikazan nego svaka konekcija posebno. I sam portal bhmobile je prilicno konfuzan.
Ja imam isto 500MB paket ali sa USB modemom. Koristim ga samo za mail i krace surfanje kada sam na terenu.
Od danas su nize cijene paketa i prekoracenja (draga konkurencija :) ) Ovaj paket 500MB je sada 12KM bez PDV, mozda da predjes na 1GB paket koji je sada 24KM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M51f57e112af.html

Btw: mozda ako ti je to prvi racun da si dobila da platis PDV za laptop
Dady

PostPostao/la kriticarka_nikova dana 01/04/2010 21:02

Dady je napisao/la:
kriticarka_nikova je napisao/la:Ja sam na 3g internetu,kupila sam onaj paket od 500MB i mini laptop. za februar mjesec dosao mi je racun prekoracenje 126 KM, a trebao je 55km. ne znam sta sam prekoracila, osim sto sam koristila skajp doduse i jednom kameru u trajanju od 20 minuta, 3 youutba i to je to. pjesme nisam skidala, osim 4-5 programa od po 10 MB i to je to. Ne znam gdje da mjerim koliko sam potrosila? Na koju stranicu da idem i sta da ukucam? nemam ja username i sifru imam samo br. telefona.

Idi na http://www.bhmobile.ba Klikni na Zaboravili ste bhmobile shifru, unesi taj broj telefona i dobices SMS sa passwordom u onoj aplikaciji od BH Telekoma. Sada se mozes logovati na bhmobile portal i vidi svoju potrosnju na linku Stanje Racuna.
Nazalost ovaj uvid u stanje racuna nije kao kod bihneta graficki prikazan nego svaka konekcija posebno. I sam portal bhmobile je prilicno konfuzan.
Ja imam isto 500MB paket ali sa USB modemom. Koristim ga samo za mail i krace surfanje kada sam na terenu.
Od danas su nize cijene paketa i prekoracenja (draga konkurencija :) ) Ovaj paket 500MB je sada 12KM bez PDV, mozda da predjes na 1GB paket koji je sada 24KM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M51f57e112af.html

Btw: mozda ako ti je to prvi racun da si dobila da platis PDV za laptop

Hvala.
Dobila sam sifru medjutim ne znam gdje tacno da udjem.
Mustuluk sto je cijena prekoracenja jeftinija.
Taman sam kontala da predjem na mtel da uzmem USB stik ...sta cu stvarno mi se ne isplati. prvu ratu platila 184 km druga 126 treca ce doc bog zna kolka jer sam koristila skajp...ajoj ne smijem ni posmislit
kriticarka_nikova

PostPostao/la sabanss dana 01/04/2010 22:44

Lud i ponosan je napisao/la:^^

:lol: :lol: :lol:

Cuj, pa zar je moguce tako brzo prekoraciti velikih 500 MB? :lol: :lol: :lol:

Sa tim mjesecno mozes maksimalno provjeriti postu par puta dnevno i eventualno procitati vijesti na sax-u i to bi bilo to.

Ne bih se slozio. Opera Mini i mozes surfati koliko hoces, usudjujem se reci da neces preci cak ni taj limit.
sabanss

PostPostao/la kriticarka_nikova dana 01/04/2010 23:14

sabanss je napisao/la:

Sa tim mjesecno mozes maksimalno provjeriti postu par puta dnevno i eventualno procitati vijesti na sax-u i to bi bilo to.

Ne bih se slozio. Opera Mini i mozes surfati koliko hoces, usudjujem se reci da neces preci cak ni taj limit.

Objasni zasto manje skida prilikom koristenja ovog browsera?
kriticarka_nikova

PostPostao/la hakazvaka dana 01/04/2010 23:32

kriticarka_nikova je napisao/la:
sabanss je napisao/la:

jer opera mini zahtjeva umanjenu (wap) verziju stranice po defaultu.
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la sabanss dana 02/04/2010 07:43

hakazvaka je napisao/la:
sabanss je napisao/la:Ne bih se slozio. Opera Mini i mozes surfati koliko hoces, usudjujem se reci da neces preci cak ni taj limit.

Nije WAP vec regularna stranica, samo sto browser ide preko Opera gatewaya koji stranicu kompresuje i smanji na 10-ti dio velicine. Ima stvari koje bas i ne rade kako treba ali forumi, ovi nasi portali, gmail... radi perfektno bez vidljivog gubitka kvalitete. Sto je najbolje, na vecini mobitela ovaj browser radi odlicno sa obzirom da je Java aplikacija.
sabanss

PostPostao/la Dady dana 02/04/2010 10:45

kriticarka_nikova je napisao/la:Hvala.
Dobila sam sifru medjutim ne znam gdje tacno da udjem.
Mustuluk sto je cijena prekoracenja jeftinija.
Taman sam kontala da predjem na mtel da uzmem USB stik ...sta cu stvarno mi se ne isplati. prvu ratu platila 184 km druga 126 treca ce doc bog zna kolka jer sam koristila skajp...ajoj ne smijem ni posmislit

Logiras se sa brojem telefona i tom sifrom. Kada si logirana prikaze ti tvoje podatke Ime, Prezime, Adresu.
U lijevom donjem uglu stranice je negdje slika Stanje Racuna. Konfuzno do bola :x
Mozes vidjeti trenutno stanje i stanje za prosli mjesec.
Moj ti je savjet ako vec prelazis limit cesto, promjeni paket u barem 1GB koji je sada jeftiniji i iznosi 24KM. Ovo ti se isplati ako surfas u skupljoj tarifi, dok u jeftinijoj tarifi se ne isplati. Jos jedna nelogicnost naseg dragog telekoma :evil:
Dady

PostPostao/la kriticarka_nikova dana 02/04/2010 12:11

Ne mogu da udjem na stranicu ...
A paket od 500 MB im je pojeftinio na 12 KM. Super. Taman mogu skinut Operu i odose mi megabajti :D
kriticarka_nikova

PostPostao/la Klodovik dana 02/04/2010 12:18

500 MB je 15-ak megabajta dnevno. Začas to ode.
Klodovik

PostPostao/la aerosa dana 02/04/2010 12:22

sabanss je napisao/la:
hakazvaka je napisao/la:

Nije WAP vec regularna stranica, samo sto browser ide preko Opera gatewaya koji stranicu kompresuje i smanji na 10-ti dio velicine. Ima stvari koje bas i ne rade kako treba ali forumi, ovi nasi portali, gmail... radi perfektno bez vidljivog gubitka kvalitete. Sto je najbolje, na vecini mobitela ovaj browser radi odlicno sa obzirom da je Java aplikacija.

Meni na mobitelu N96 Opera savršeno funkcionira, oko 10 puta manje troši nego što je bilo sa tvornički postavljenim pretraživačem.
@A1fa ,sve u svemo livescore ti se svako malo refreshira. pa je moguće da ti je ostalo na toj stranici upaljano i da ti je zato toliki račun.
aerosa

PostPostao/la Dady dana 02/04/2010 14:51

kriticarka_nikova je napisao/la:Ne mogu da udjem na stranicu ...
A paket od 500 MB im je pojeftinio na 12 KM. Super. Taman mogu skinut Operu i odose mi megabajti :D

Ma evo bas sada probao i radi kod mene. Probaj opet zatraziti novu lozinku
Unosis broj SIM kartice za internet tipa 061******
I Lozinku koju dobijes na SMS za tu karticu. Pazi na mala i velika slova :)
Dady

PostPostao/la maybelline dana 08/04/2010 23:36

Kako da aktiviram internet na 061 mrezi? Znam da se posalje neka poruka, ali na koji broj i koji sadrzaj?
maybelline

PostPostao/la A1fa dana 09/04/2010 00:00

maybelline je napisao/la:Kako da aktiviram internet na 061 mrezi? Znam da se posalje neka poruka, ali na koji broj i koji sadrzaj?

A da pogledas na stranici bh telecoma? Mislim da tamo ima sve objasnjeno ;)
A1fa

PostPostao/la seen dana 03/05/2010 07:37

koliko izade mobilni internet preko BHT?
seen

PrethodnaSljedeća

Natrag na Računari i tehnologija

Trenutno korisnika/ca: N.N., saraf_osmica i 9 gostiju.