Bebe - ALL ABOUT!

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Bebe - ALL ABOUT!

PostPostao/la safran dana 09/01/2014 11:24

Nemoj očekivati da ćeš ga sada odmah "nahraniti". Sada je to tek upoznavanje okusa, testiranje reakcije na pojedine tipove namirnica. Polako, to je sportska disciplina na duge staze. Sika je još glavna i još će dugo biti.
safran

PostPostao/la CherryLips dana 09/01/2014 23:19

Sta bih malom mogla dati za imunitet,od sinoć smrca,nos curi...ko da napolju spava...:(
CherryLips

PostPostao/la safran dana 09/01/2014 23:31

CherryLips je napisao/la:Sta bih malom mogla dati za imunitet,od sinoć smrca,nos curi...ko da napolju spava...:(

joooj, više sam zaboravila koliki je. Do godinu dana ništa - samo čisti nosić. Preko godinu dana mislim da može pikovit+omega 3 ali ipak provjeri u apoteci.
safran

PostPostao/la CherryLips dana 10/01/2014 00:24

Haman 12,5 mjeseci...hvala ti,pogledacu. Sad ga slusam,fino diše,na mahove zahropti. Kad mu čistim nos,nema skoro nista,više mi negdje u dubini nosa hropti,ne znam ni kako bi opisala...
CherryLips

PostPostao/la bizet dana 10/01/2014 18:08

moja misica voli kasiku vise nego flasicu...stavljam mlijeko u kasice, to mi je jedini nacin
ja sam gripozna, nosim masku u kuci, ali strahujem da se nece ona razboljeti...bas me uhvatilo, groznica, kasalj, kihanje, grlobolja...ne bih voljela da predje na nju
bizet

PostPostao/la Artemida84 dana 13/01/2014 19:49

Pozdrav drage moje. Imam jedno pitanje. Naime, bebici je 7 mjeseci i vec sam uvela voce i povrce u prehranu. E sad bih htjela da mu dam malo i keksa ali ne znam koji smijem da uzmem i ima li neki specijalno za bebe? Molim vas za savjet koji da uzmem i kakvi su oni kesolino, rizolino? Do sad sam mu davala Hipp rizne pahuljice i slicna cuda, a ako imate jos neki savjet sta da mu miksam molim vas da mi napiste. Unaprijed hvala svima na odgovoru. :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Artemida84

PostPostao/la suspect_zero dana 13/01/2014 21:17

Ja sam svom isto tako negdje sa početkom sedmog počela uvoditi razne lino proizvode i super mu se sviđaju :-D :-D sve mrmlja njam njam :lol: :lol: doduše, prvo sam mu dala babylove od banane i griza i to mu je isto bilo ok....al' pošto po to moram maksuz otići do dm-a onda sam na ove lino (a i ovi babylaove su nekada konfuzni za praviti :-? :roll: , ista deklaracija na različitim kutijama, pa hajd' ti skontaj šta je sa vodom, šta sa mlijekom i šta sa pola vode pola mlijeka :-) )....elem, na lino kutijama ti piše od koliko mjeseci, većina ih je od navršenih 6. (rižolino, keksolino, grizolino, frutolino, karamelino) čokolino je od 8. a medolino od 12. Svi, osim futolina, se pripremaju sa mlijekom :) ....moj pojede jedan obrok dnevno nečeg od navedenog....one kašice u teglicama sam prestala kupovati, sad mu kuham i sama pravim isto. :)

Da pitam mame koje su sunetile momčiće :) ....u srijedu aBd smo naručeni u Sanasi za sunet, već nam je sestra objasnila dosta toga, al' ja zaboravila pitati u kojem položaju beba smije biti dok traje popravak :-? ....dali leži non-stop? :oops: što će biti teško izvodljivo....smije li koristiti hodalicu? u kojem položaju ne smije nikako?
suspect_zero

PostPostao/la safran dana 13/01/2014 22:30

Moj je imao 18-ak mjeseci kad smo radili isto u sanasi. Dakle, taj definitivno nije ležao. Taj dan nakon operacije je bio prilično mamuran i kenjkav, više je spavao, sutradan business as usual. :-D
safran

PostPostao/la radenska dana 14/01/2014 01:17

Koliko je bebi mjeseci :) Mi smo sunetili Tarika kad je imao devet mjjeseci u Sanasi pod opstom anestezijom. Nismo se pokajali jer nam je anesteziolog objasnio da je to samo gas koji se stavi bebi malo na usta i sam sunet bude obavljen za desetak minuta. Jedan mali je sunecen pod lokalnom i strasno se je derao i jecao, ali zvizdic kaze da je to vise od straha nego sto ga boli i da dijete od toga moze da dobije traumu, mada ti slucajevi nisu toliko cesti.
Kad su ga iznijeli (imao je odmah pelenu koju smo mi donijeli, broj vecu) odmah se probudio i plakao je cijelu noc do ujutro, valjda kad piski da ga je boljelo. Sutradan smo skinuli onaj zavoj ( to prepusti nekom hrabrom ako sama nisi takva jer malo se zalijepi pa mozda bude koja kapljica krvi ) a i beba je tad jos nervozna.
Tarik se je bunio jedan dan dok se je presvlacio ( zbog onog kantarionovog ulja koje smo obilno kapali i bademove kreme po peleni) a poslije toga je bio kao nov. Poceo se okretati i nije ga nsita vise boljelo.
radenska

PostPostao/la suspect_zero dana 14/01/2014 02:26

Hvala vam na odgovorima :)

Za dva da imat će punih 9., isto smo se odlučili za totalnu anesteziju....valjda bude sve dobro :oops: :)
@radenska, u kojem položaju ti je bio tih dva-tri dana, moj je pravo vrckav pa kontam ko će ga smiriti da samo leži :-? :oops:
suspect_zero

PostPostao/la CherryLips dana 14/01/2014 09:20

Ma normalno sve.moj je i puzao i vrtio se po kuci.jedino sam izbjegavala da ga dva tri dana stavljam u igraonu jer ima obicaj da dok stoji samo se opusti i hekne/sjede na pod igraone koja je puna igracaka pa sam se bojala da se tako sta ne povrijedi...meni je najgori bio onaj period od dva sata kada mora biti bez pelene,ruke su mi se odvalile nosajuci ga i pazeci da se ne dohvati rukicom...
CherryLips

PostPostao/la suspect_zero dana 14/01/2014 11:36

CherryLips je napisao/la:Ma normalno sve.moj je i puzao i vrtio se po kuci.jedino sam izbjegavala da ga dva tri dana stavljam u igraonu jer ima obicaj da dok stoji samo se opusti i hekne/sjede na pod igraone koja je puna igracaka pa sam se bojala da se tako sta ne povrijedi...meni je najgori bio onaj period od dva sata kada mora biti bez pelene,ruke su mi se odvalile nosajuci ga i pazeci da se ne dohvati rukicom...

:shock: :? :-? ovo mi je nepoznat detalj :? ....niko nije ništa spomenuo o tome :oops: jeli to kada se vrati kući poslije obavljenog suneta ili...? :? ....moj debelindžo će nas smoriti :oops:
suspect_zero

PostPostao/la CherryLips dana 14/01/2014 14:50

to je sljedeci dan kada se zavoj skine
CherryLips

PostPostao/la radenska dana 14/01/2014 17:15

Ja nisam nikad ostavljala bebu bez pelene samo mu nisam kopcala bodi i oblacila sam mu one skroz siroke velike pidzamice. Pelenu sam obilno mazala bademovom kremom a preko cune sipala kantarionvo ulje. Bilo me je strah da se ne zalijepi pa sam to radila 7 dana. U hodalicu ga nisam stavljala isto 7 dana, a dva dana poslije se je normalno vrtio. Sestrica u sanasi kaze da im nece nista biti jer su one pelene debele.
Tarik je sa mnom spavao (mislim vise plakao nego spavao) dvije noci, bilo me je strah da se ne povrijedi a kad god bi piskio rukicama je mene trazio, valjda ih boli mnogo to prvu noc. I prvu noc oka nisam sklopila od straha :D
AKo dojis neka ga cesce uz tebe jos da ga ne bude strah.
Gore je sestrica koja ga je raspremala imala istu frizuru kao i moja mama. On je to zapamtio da ga je malo cuvala dok su mu dai anesteziju i mojoj mami nije htio nikako tri dana, bojao se je :D Sve oni pamte, a svakako je i ovo jedna vrsta traume za njih.
radenska

PostPostao/la yellow cat dana 15/01/2014 10:38

Moj dječak je imao 5 mjeseci. Poslijepodne sunet, sutra ujutro skinuli zavoj, prekosutra gajnc nova ćuna :D . Ama bez ikakvih problema.
yellow cat

PostPostao/la Mis mekinjas dana 15/01/2014 20:47

Jel' icija beba stuca poslije svakog obroka?
Moj mali jeo brzo ili ne, stuca. :sabur:
Mis mekinjas

PostPostao/la suspect_zero dana 16/01/2014 02:23

Mis mekinjas je napisao/la:Jel' icija beba stuca poslije svakog obroka?

Prvo, ČESTITAM MAMA :) :kiss: da bude živ i zdrav, naravno i ti sa njim :kiss: :kiss:

Ma štucaju bona sam' tako :D kod mene cvrčak isto, toliko da ga je znalo nervirati...pogotovo kada treba spavati a ono štucanje navali :-) :oops: ....prošlo nekako sa šestim mjesecom, sada baš rijetko :-D tako nekako i bljuckanje prošlo.
suspect_zero

PostPostao/la suspect_zero dana 16/01/2014 02:28

Završili smo hairli sunet danas, ja sam se bila spremila na težak scenario :oops: ....al' hvala Bogu, do sada super podnosimo :) plakao jeste kada je došao sebi pa sve do kuće :cry: smirim ga, nahranim i odspava dobru turu i bi dobro :) valja mi samo ujutro zavoj skinuti i isprati kamilicom, toga me malo strah :oops:
suspect_zero

PostPostao/la radenska dana 16/01/2014 08:28

Zavoj skini kako su ti rekli u tacno vrijeme, ne kao ja ostavila desetak sati duze pa cuna jos vise natekla, jedva skinula zavoj , na kraju svekrva skinula.
radenska

PostPostao/la Mis mekinjas dana 16/01/2014 11:14

suspect_zero je napisao/la:

Prvo, ČESTITAM MAMA :) :kiss: da bude živ i zdrav, naravno i ti sa njim :kiss: :kiss:

Ma štucaju bona sam' tako :D kod mene cvrčak isto, toliko da ga je znalo nervirati...pogotovo kada treba spavati a ono štucanje navali :-) :oops: ....prošlo nekako sa šestim mjesecom, sada baš rijetko :-D tako nekako i bljuckanje prošlo.

Prvo, HVALA. :D :kiss:
Ma ovaj jede, ima stolicu, ima vjetrove, podrigne, povrati, sve jedno za drugim. Kad se sva istraumiram od suza od vjetrova i stolice, onda stuca. Sve se tjesim sad je to sve ko paucina, pa da ce proci. :oops:
Mis mekinjas

PostPostao/la CherryLips dana 16/01/2014 12:47

sve ce proci. Ja sam znala govoriti ko prezivi pricace ali sad se uopste nekih stvari ne mogu sjetiti...jedino mi je stvarno dozlogrdilo bilo bljuckanje. Sizila sam od potoka koji su lijevali iz bebe,presvlacenje x puta dnevno i stalno pranje vesa i hrpe istog neispeglanog...jedne brige zamjenjuju druge. Dobro je pa ovdje imas s kim podijeliti dileme i probleme...:)
CherryLips

PostPostao/la dama_u_crnom dana 16/01/2014 14:50

Zna li neko gdje se povoljno mogu kupiti neke cizmice za curicu od 4 mjeseca. Sve sto sam nasla veliko joj. Pa ako beko zna bila bih nu zahvalna. :)
dama_u_crnom

PostPostao/la NeenaSa dana 16/01/2014 14:54

Mali 'alapljivac :-D pri hranjenu, vjerojatno usput, guta i vazduh.
Bez panike. :wink:
NeenaSa

PostPostao/la funeral blues dana 16/01/2014 15:35

Kako da odviknem bebu od noćnog hranjenja i ustajanja svakih sat-dva?
Ušla je u sedmi mjesec i dosad je samo par noći uspijevala prespavati u komadu, bez buđenja. Zadnjih 15ak dana je ušla u neku čudnu fazu, kad se budi svakih sat vremena plačući.
Gladna nije, pelena suha, sve ok, ali ona želi da je uzmem i da uz siku opet zakunja. Nekad čak ne povuče nijednom, samo drži siku i tako zaspi. I tako 100 puta tokom noći.. slomi me i iscrpi totalno :|
Nekad od umora popustim i prenesem je kod nas u krevet i tad je bolje, jer sam ja uz nju.
Nije valjda jedino rješenje da je pustim da spava s nama?
funeral blues

PostPostao/la duboka_misao dana 16/01/2014 15:44

funeral blues je napisao/la:Kako da odviknem bebu od noćnog hranjenja i ustajanja svakih sat-dva?
Ušla je u sedmi mjesec i dosad je samo par noći uspijevala prespavati u komadu, bez buđenja. Zadnjih 15ak dana je ušla u neku čudnu fazu, kad se budi svakih sat vremena plačući.
Gladna nije, pelena suha, sve ok, ali ona želi da je uzmem i da uz siku opet zakunja. Nekad čak ne povuče nijednom, samo drži siku i tako zaspi. I tako 100 puta tokom noći.. slomi me i iscrpi totalno :|
Nekad od umora popustim i prenesem je kod nas u krevet i tad je bolje, jer sam ja uz nju.
Nije valjda jedino rješenje da je pustim da spava s nama?

Da nisu zubi? Klasicno pitanje,ja kao prava nemajka bi joj dala malo panadol baby pred spavanje ako odspava normalno zubi su sigurno.
duboka_misao

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: Isengor i 5 gostiju.