BBI centar

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Re: BBI centar

PostPostao/la IBM dana 28/03/2009 16:01

atko je napisao/la:Fenomen koji postoji samo u BiH ... u Sarajevu zivi najvise muslimana (govorim sa aspekta vjeroispovjesti ne naroda, nacija i ostalih zavrzlama) i istima abnormalno smeta trzni centar koji ne prodaje alkohol ...dok ti isti muslimani padaju u nesvjest pri pomisli da im se prodaju recimo kiki bonbone koje sadrze zelatin na bazi svinjetine ... za bajram se 20% te iste populacije otruje alkoholom ... a iskorjenili bi klempu da je nema u BiH :D :D :D nidje veze

BiH valjda ima neke zakone ... investitori valjda imaju pravo(u skladu sa zakonima) da investiraju u ono sto zele ... ljudi imaju isto prava (opet u skladu sa zakonima) da piju, da ne piju, da jedu ili ne ono sto zele ili ne zele ... bitno je da niko nikoga ne ugorzava i svi sretni ;)

Ja nemam nista ni protiv koga ... ja imam nesto za sebe ... hajmo malo tom linijom razmislajti;)

Sto se toce BBI ... bojim se da ce sav taj sjaj koji je napucan i napuhan splahnuti relativno brzo ;)
To najblje ilustruje jedan slucaj prije mozda 7-8 godina (priblizno), neka turskadelegacija je boravila u Zenici i nasi pokusavaju privuc zanimanej za investicije ... tradicija i prijateljstvo naroda, potencijali ... ovo ono .... a vodja turske delegacije kaze ... sve je to ok ali vas u cijeloj BiH ima 3 miliona ... to je jedno predgradje Istambula ... jednostavno nema poten cijal za biznis veceg kalibra .... i to je fakat;)

Bojim se da je animozitet prema BBI poceo jos davno, i prije nego je sagradjen. koliko se ja sjecam upravo na ovom forumu je pokrenuta peticija da se zemljiste ne prodaje "arapima" vec da se mjesto pretvori u park jer kobajagi u tom djelu grada nema puno parkova. Ja se licno radujem BBI, barem ce imati odlicnu ljetnu bascu, fino su napravili trg, prostran, imaju veliki ekran gdje se mogu tekme gledati. A gledati koje su vjere investitori u trenutku dok pola Ferhadije je u vlasnistvo sumnjivi biznismena sa one strane Drine je u krajnem slucaju bezobrzano.
IBM

PostPostao/la swirl dana 28/03/2009 16:41

Danas prodjoh pored BBI centra, i super izgleda. I onaj plato ispred izgleda za 10. Napominjem da je ovo moje misljenje, sa kojim se, naravno, ne moraju svi sloziti. Odrasla sam u tom dijelu grada, i presretna sam bila kada su ono ruglo od Robne kuce srusili, i ta ista Robna kuca je sluzila ljudima iz provincije kada dodju u Sarajevu, da idu glavom bez obzira u shopping. Sto se tice alkohola, svejedno mi je hoce li ga sluziti, ili ne, ionako ne znam koja je svrha pijenja po shopping centrima. Mislim da isti sluze, kao sto im i samo ime kaze, za shopping, da se popije kafa, caj ili sok, pojede kolac ili sladoled i sl.

Fenomen koji postoji samo u BiH ... u Sarajevu zivi najvise muslimana (govorim sa aspekta vjeroispovjesti ne naroda, nacija i ostalih zavrzlama) i istima abnormalno smeta trzni centar koji ne prodaje alkohol ...dok ti isti muslimani padaju u nesvjest pri pomisli da im se prodaju recimo kiki bonbone koje sadrze zelatin na bazi svinjetine ... za bajram se 20% te iste populacije otruje alkoholom ... a iskorjenili bi klempu da je nema u BiH :D :D :D nidje veze

I tacno je, samo nasim dobrim Bosnjanima smeta sto se ne sluzi alkohol. Totalni poremecaj vrijednosti. Nece kiki i haribo bonbone zbog svinjetine, a prisustvovala sam sluzbeni putevima, i vecerama gdje jedu svinjetinu, i osudjuju druge sto je ne jedu. Zivite, i pustite druge da zive.
swirl

PostPostao/la zlatiborka dana 28/03/2009 17:01

Vrlo vazno hoce li biti alkohola i gicetine. Ko je napravio BBI ima pravo da diktira svoje uslove.

Ako mi se kupuje gicetina otici cu u trznicu Markale, 2 standa nude svaki dan svjezu gicetinu, plus dimljeno meso, plus odlicne cvarke. Ili kod Stankovica u mesaru na zadnjoj trolejbuskoj stanici u Dobrinji, i oni imaju izbor svakakvog svjezeg mesa a narocito gicetine.

A za alkohol, ima ga u svakoj prodavnici pa cak i u trafikama.

Sto se mene tice, ja bih bila sretna da su napravili MC Donalds, makar mali minijaturni, pozelila sam da pojedem jedan njihov FISH MAC.
zlatiborka

PostPostao/la stochar dana 28/03/2009 17:10

atko je napisao/la: za bajram se 20% te iste populacije otruje alkoholom ...

potpuno pogresno. prije bih rekao da se za bajram 20% ne otruje alkoholom...
stochar

PostPostao/la dimu dana 28/03/2009 20:32

van Basten je napisao/la:kada je bila priča kako nepovratno gubimo jedan idealan prostor uza gradski trg gradeći još jedan šoping centar, kontraargumentacija je bila kako će u tom centru biti radnji kojih neće biti nigdje drugo u gradu, kako će to biti ekskluziva, kako će doći sephora, starbucks, h&m... i hrpa još nekakvih marki kojih kod nas nema.
Nažalost, kako se moglo i očekivati, to je bila samo žvaka za raju, radnje će opet krasiti imena već poznata u ovom gradu - konzum, lacosteturbo limač... ne nađoh nijednu još marku koja ekskluzivno dolazi u naš grad u tom centru. Čak nema ni arapskih marki što bi se moglo očekivati obzirom na investitora, ali zato ima zauzet plac u strogom centru grada bez trga. Jedino vrijedno spomena tu je podzemna garaža, ali ona se mogla izgraditi i bez desetospratnice iznad zemlje.

ma da bas nam treba jos jedan neosvijetljen zapusten trg, koji ce propasti za 2 mjeseca, idealno mjesto za jos narkomana, klosara, maloljetnih kriminalaca i slicno

ako nista ovdje ce bar neki ljudi dobiti posao, a sta imas od trga ? mi nismo sposobni da imamo trgove po uzoru na evropske gradove, jer kod nas sve propadne nazalost
dimu

PostPostao/la HomeArt dana 28/03/2009 20:43

Jel neko zna cemu sluze one dvije kocke na platou velicine garaza kojih cini mi se nije bilo na maketama. Nije valjda da je "veliki" arhitekta Golos zaboravio nesto?
HomeArt

PostPostao/la Maybach dana 28/03/2009 22:17

BBI je stvarno super.iznutra izgelda 100 puta bolje nego izvana.neko gore ko ga je poredio sa villa parkom ocigledno nema pojma.villa je obican isprdak u svakom pogledu bila od samog pocetka,a o kvalitetu materijala da ne pricam.zivo me zaboli sto u nekom trznom centru nece biti alkohola i svinjetine,kao bas sam tamo htjela da odem na koktel i zaporke...elem makar ce se imati gdje ljeti otici na kafu ili rucak,a da je rashladjeno,i po zimi i kisi negdje gdje je toplo,a ne smrdi na dim.st :bih: o ce radnji tice,tako-tako,bit ce svasta,pa ce vjerovatno za svakoga biti makar po jedna radnja. :bih:
Maybach

PostPostao/la teAMICA dana 28/03/2009 22:19

dimu je napisao/la:
van Basten je napisao/la:kada je bila priča kako nepovratno gubimo jedan idealan prostor uza gradski trg gradeći još jedan šoping centar, kontraargumentacija je bila kako će u tom centru biti radnji kojih neće biti nigdje drugo u gradu, kako će to biti ekskluziva, kako će doći sephora, starbucks, h&m... i hrpa još nekakvih marki kojih kod nas nema.
Nažalost, kako se moglo i očekivati, to je bila samo žvaka za raju, radnje će opet krasiti imena već poznata u ovom gradu - konzum, lacosteturbo limač... ne nađoh nijednu još marku koja ekskluzivno dolazi u naš grad u tom centru. Čak nema ni arapskih marki što bi se moglo očekivati obzirom na investitora, ali zato ima zauzet plac u strogom centru grada bez trga. Jedino vrijedno spomena tu je podzemna garaža, ali ona se mogla izgraditi i bez desetospratnice iznad zemlje.

ma da bas nam treba jos jedan neosvijetljen zapusten trg, koji ce propasti za 2 mjeseca, idealno mjesto za jos narkomana, klosara, maloljetnih kriminalaca i slicno

ako nista ovdje ce bar neki ljudi dobiti posao, a sta imas od trga ? mi nismo sposobni da imamo trgove po uzoru na evropske gradove, jer kod nas sve propadne nazalost

Tačno... a ko sve uništi? Mi, narod, velike patriote... :x
Neka trga, mislim da će trajati jer je na osvjetljenom, prometnom mjestu. Bum vidjeli
teAMICA

PostPostao/la Amazonka27 dana 28/03/2009 23:10

swirl je napisao/la: Odrasla sam u tom dijelu grada, i presretna sam bila kada su ono ruglo od Robne kuce srusili, i ta ista Robna kuca je sluzila ljudima iz provincije kada dodju u Sarajevu, da idu glavom bez obzira u shopping.

Izvini, nemam nista licno protiv tebe ali mi zapara ovo monitor...Mozes li mi reci gdje su to sarajlije isle u shoping (glavom bez obzira) ako su "sarajku" posjecivali samo ljudi iz provincije?
Amazonka27

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 29/03/2009 00:50

slavkoimamodilera je napisao/la:Ne brinite, s vremenom ce preuzeti Tiffany, Ećo Company, Drvopromet...

škafa
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la Van Halen dana 29/03/2009 01:09

PipiDugaDevetka je napisao/la:
slavkoimamodilera je napisao/la:Ne brinite, s vremenom ce preuzeti Tiffany, Ećo Company, Drvopromet...

škafa

Sidžis i Adažal :x :x za nepovjerovat kakva nekreativnost
Van Halen

PostPostao/la dimu dana 29/03/2009 02:12

sahan je napisao/la:Jel neko zna cemu sluze one dvije kocke na platou velicine garaza kojih cini mi se nije bilo na maketama. Nije valjda da je "veliki" arhitekta Golos zaboravio nesto?

ventilacioni sistemi za garaze i stepenice koje vode u garaze
dimu

PostPostao/la suspect_zero dana 29/03/2009 02:24

Parking: 1h = 5 km................nešto mi se puno čini :-) :-) :-) :-)
suspect_zero

PostPostao/la holowey dana 29/03/2009 02:29

suspect_zero je napisao/la:Parking: 1h = 5 km................nešto mi se puno čini :-) :-) :-) :-)

otkud ti ta cifra?
http://www.bbicentar.ba/bs/page.php?id=8
holowey

PostPostao/la suspect_zero dana 29/03/2009 02:42

holowey je napisao/la:
suspect_zero je napisao/la:Parking: 1h = 5 km................nešto mi se puno čini :-) :-) :-) :-)

otkud ti ta cifra?
http://www.bbicentar.ba/bs/page.php?id=8

Iskreno, nije provjerena informacija.......ovaj haber sam čula od jednog od izvođača radova na BBI, ako on slaga meni i ja Vama......ja se samo nadam da je fulio, jer petak po satu je odron :x :x
suspect_zero

PostPostao/la king kong dana 29/03/2009 02:53

...radujmo se još jednom kupoprodajnom centru za mazanje očiju...radnja ova, radnja ona...po stoti put...sve već viđeno...

nadam se samo da će staviti koju fontanicu ispred zgrade ili neku biljku...čisto da razbije monotoniju betona u centru grada....

...jel' ovo otvorenje sad znači da će (napokon) kino da se dovrši?

off topic...ako ništa barem se veselim uspjehu naših momaka koji su dali sve od sebe večeras... :bih: :thumbup:

...i onako usput...baš me je "zapanjila" velika radost naših sugrađana kada su čuli da je Turska izgubila od Španije...mislim da je to bio trenutak kada su se sva tri konstitutivna naroda radovala...
king kong

PostPostao/la holowey dana 29/03/2009 03:20

king kong je napisao/la:...radujmo se još jednom kupoprodajnom centru za mazanje očiju...radnja ova, radnja ona...po stoti put...sve već viđeno...

nadam se samo da će staviti koju fontanicu ispred zgrade ili neku biljku...čisto da razbije monotoniju betona u centru grada....

...jel' ovo otvorenje sad znači da će (napokon) kino da se dovrši?

off topic...ako ništa barem se veselim uspjehu naših momaka koji su dali sve od sebe večeras... :bih: :thumbup:

...i onako usput...baš me je "zapanjila" velika radost naših sugrađana kada su čuli da je Turska izgubila od Španije...mislim da je to bio trenutak kada su se sva tri konstitutivna naroda radovala...

cuo sam da se otvorenje kina dubrovnik tempira sa otvorenjem bbi centra, mozda ne bdue isti dan ali nece da ga otvore dok se ne zavrse svi radovi na bbi
holowey

PostPostao/la paral0c0 dana 30/03/2009 17:04

Jeli gotova fonatana ispred BBI?
paral0c0

PostPostao/la k_c dana 30/03/2009 19:29

BBI Centar je definitivno najljepsi i najmoderniji trzni centar u BIH! Objekat ima extra lokaciju i sigurno najbolju ponudu u Sarajevu! Danas prolazim kraj njega,prelijep je osjecaj! Svaka cast investitorima!
k_c

PostPostao/la nosara dana 31/03/2009 08:52

Koliko ce se humanitarnih prodavnica jeftine robe moc otvorit... :D

Nego, @swirl, sto lazes narod...?

Kroz Sarajku je prosli petsto puta vise ljudi nego sto ce proc kroz ovo cudo, tako primjereno nasoj bijedi i u skladu sa nasom vizijom potrosackog drustva koje kuka sto je hljeb pola feninga skuplji nego sto bi trebao bit... :D

Nas ce nasa megalomanija dokusurit... :-) Daj betona tornjeva i stakal, a onda se zavrsi sa "7 eura kvadrat" kao sto pise na vila parku... :-)

Sarajku (kako lijepo ime) je trebalo obnovit i nakrcat ovim tezgama sa nasih ulica... :D To je nasa realnost... :-)
nosara

PostPostao/la junior_k dana 31/03/2009 11:29

Ja sam cuo das ce gore na vrhu biti Mesdzid ( za one koji ne naju tu se obavlja vjerska molitva kod muslimana) ....ž
znam da u cijeloj zgradi nece biti alkohola pa cak ni u KONZUMU koji ce biti u BBI-u......
znam da ce biti mnoge radnje medju kojima i skubi doo, mogucnost H&M i mogucnost New Yorker-a...ko znaaa
cuo sam da ce biti neka zlatara poznata sarajevska i da ce neki poznati turski zlatar otvoriti radnju.......

cak sam cuo da je moguce da bude i kino ko znaaaaa........ sve cemo vidjei za par dana ....otvaranje je soon :run:
junior_k

PostPostao/la uvijek dobar post dana 31/03/2009 11:50

karanana je napisao/la:kako mislite svinjetine? kao u konzumu ili u restoranima? ja ne znam ni jedan restoran u gradu da sluzi svinjetinu.

postoji jedan restoran koji služi svinjetinu, "Dveri" na Čaršiji...poražavujuća činjenica, ali ne bih sada o tome...

tema je bbi centar...
arhitektonsko ruglo...ne uklapa se uopšte u okolinu. 4 sprata koja su u pojekat naknadno ubačena da bi se dobilo još kvadrature još više proružnjavaju izgled objekta, plus što blokiraju sunce u velikom parku...plato ispred za betoniran, bez ijednog drveta....postavit će neke žardinjere sa privremenim biljem vjerovatno. fuj!!!
boli me neka stvar šta če biti unutra. vidim većinu vas veseli još jedan tržni centar. svaka vam čast. moža da organizujete kakvu blokadu radova kada se bude gradio neki kulturni objekat!!! eno na marijin dvoru se umjesto planom predviđene koncertne sale za klasičnu muziku, balet i operu, gradi joše jedan tržni centar....u boj svi, na otvaranje!!!
e moje vrle sarajlije o oni koji se tako osjećaju, ako vam je stvarno toliko drago što se u centru grada napravio i otvara nevo objekat od stakla i čelika (a znamo šta u tranzicijskim zemljama znači pojava povečane gradnje objekata od stakla i čelika) onda nema riječi! idite u tržne centre i uživajte u neprirodnom!!!
uvijek dobar post

PostPostao/la popajic dana 31/03/2009 12:02

Ja jos uvijek govorim - preko puta Sarajke,pored Sarajke...nista joj nije falilo...mogla se tako lijepo obnoviti !
A bila je nekako ( i imenom) simbol Sarajeva.
popajic

PostPostao/la nosara dana 31/03/2009 12:25

popajic je napisao/la:Ja jos uvijek govorim - preko puta Sarajke,pored Sarajke...nista joj nije falilo...mogla se tako lijepo obnoviti !

Svjetlo, zrak, prostor... Nicemu nije smetala... :D

slika
nosara

PostPostao/la jedna mama dana 31/03/2009 12:42

nosara je napisao/la:
popajic je napisao/la:Ja jos uvijek govorim - preko puta Sarajke,pored Sarajke...nista joj nije falilo...mogla se tako lijepo obnoviti !

Svjetlo, zrak, prostor... Nicemu nije smetala... :D

slika

Sarajka je bila ruglo, bar u ovom periodu poslije rata

samo je Sivi dom ruzniji od nje :D
jedna mama

PrethodnaSljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: quarterback, SSemir i 8 gostiju.