Bajram ide, Bajramu se nadam, al će da se zalije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Bajram ide, Bajramu se nadam, al će da se zalije

PostPostao/la DaysleepeR dana 18/09/2008 14:48

dino_sara je napisao/la:
mojgrad je napisao/la:a svaki musliman takodjer zna da ne valja vrijedjati druge..
To da li mima zna i koliko o islamu nije do nas da odredjujemo.

Naravno, ali da zna nebi cugala. Ili mozda nije vjernica

a šta ćemo sa Avdom Sidranom?

Avdo kaže da ima dozvolu od reisa da cuga i da je veliki vjernik i musliman?

Bosna je zemlja groteske, nije Saudija
DaysleepeR

PostPostao/la Krigla_Sa dana 18/09/2008 14:56

Sta ja znam,slaviti ga necu gdje pjevaju cece,mece,ace... ali mozda popijem koju casicu navecer,da se ne lazemo....
Znam da mi je to grijeh ali mi je grijeh i kada pijem ostalim danima u godini, jer alkohol je svakako ZABRANJEN.
Ono sto ja sebi stavljam kao plus :D u svemu tome,je sto ne pretjerujem i od mene nikoga nece zaboliti glava :)
Krigla_Sa

PostPostao/la Ponekad s'proljeca dana 18/09/2008 15:01

Na zalost svugdje u svijetu su svi vjerski praznici komercijaliziovani do te mjere, da je samo znacenje praznika izgubilo svaki smisao!!!!

Mada poznajem ljude i krscane i muslimane koji te praznike proslavljaju na pravi vjerski nacin u krugu porodice i prijatelja!!!!!

Po meni Jevreji to rade na neki fini nacin, nisam jos nikada cuo da prave dernek ili nesto slicno!!!!!
Ponekad s'proljeca

PostPostao/la arman1 dana 18/09/2008 15:05

DaysleepeR je napisao/la:
a šta ćemo sa Avdom Sidranom?

Avdo kaže da ima dozvolu od reisa da cuga i da je veliki vjernik i musliman?

Bosna je zemlja groteske, nije Saudija

Avdo ko Avdo kad nije pijan definitivno je trijezan :lol:
Da li iko razmišlja o tome da za sve postoji mjesto i vrijeme. Postoji šta jest i šta nije u redu. Koliko goć osječao gnušanje prema likovima na pomenutim posterima manje bi mi smetalo da se na posterima ne spominje Bajram jer u moj mozak u pozitivnom kontekstu nikako ne mogu da obedinim Bajram, Alkohoh koji na tim mjestima će teći u litrima i kvazi umjetnike za koje je poznato koliku su podršku davali likovima koji su prethodnom ratu pokušavali sa ovih prostora da istrijebe muslimane.
Svi su digli hampu kad se pripremao koncert Tompsona u Sarajevu.
Svima je zasmetalo. I meni i večini onih koje znam.
I tad nisu neki ovdje govorili pusti druge da žive i pometi ispred svojih vrata.
arman1

PostPostao/la arman1 dana 18/09/2008 15:10

Postby Krigla_Sa on 18/09/2008 14:56
Sta ja znam,slaviti ga necu gdje pjevaju cece,mece,ace... ali mozda popijem koju casicu navecer,da se ne lazemo....
Znam da mi je to grijeh ali mi je grijeh i kada pijem ostalim danima u godini, jer alkohol je svakako ZABRANJEN.
Ono sto ja sebi stavljam kao plus :D u svemu tome,je sto ne pretjerujem i od mene nikoga nece zaboliti glava :)

---------------------------------------------
To je ono što ja zovem upotreba sloboda sa mjerom. Pičeš za sebe i s mjerom. Nečeš takvo ponašanje eksponirati niti ga drugim nametat. Ne prodaješ muda pod bubrege.
Postby Ponekad s'proljeca on 18/09/2008 15:01
Na zalost svugdje u svijetu su svi vjerski praznici komercijaliziovani do te mjere, da je samo znacenje praznika izgubilo svaki smisao!!!!

Mada poznajem ljude i krscane i muslimane koji te praznike proslavljaju na pravi vjerski nacin u krugu porodice i prijatelja!!!!!

Po meni Jevreji to rade na neki fini nacin, nisam jos nikada cuo da prave dernek ili nesto slicno!!!!!

------------------------------------------------
Švašta bi mi još od jevreja mogli naučit samo kad bi htjeli učiti.
arman1

PostPostao/la rumenige_brajtner dana 18/09/2008 15:17

DaysleepeR je napisao/la:ugostitelji bolje znaju bošnjački narod od 100 Reisova

vjerujte ;)

:lol: najjaci komentar
rumenige_brajtner

PostPostao/la dino_sara dana 18/09/2008 15:54

prijatelji moji, nema sta dalje se pricati nego svako svoje...... pa dok moze. Kad stane ... ljudi smo smislimo mi uvijek nesto drugo...
Haj vozdra :run:
dino_sara

PostPostao/la StLouis dana 18/09/2008 15:59

mima je napisao/la:
arman1 je napisao/la:
uhljug_s_koseva je napisao/la:Haha,najjaci mi je dio sa onim "slavenskim bojama" :lol: Pa sta to sad i reklame sve moraju biti zelene?

To je da podjetim ljude ko smo, što smo i šta trebamo biti(ovo će tek doći).

A ko smo? Po tebi u BiH zive samo muslimani.........A uostalom sta te briga sta ko radi i kako se ponasa........Ovaj svijet bi bio divan kada bi svako zivio svoj zivot i povremeno pomeo ispred svojih vrata.

:dance: :thumbup: :kiss:
StLouis

PostPostao/la bambuelo dana 18/09/2008 16:24

sto ne mogu ovih posleratnih muslimana..
u sarajevu se cugalo za bajram od kako grad postoji..odjednom vam alkohol smeta..nije ni cudo sto onaj glavonja dodik naziva sarajevo teheranom

btw..kakva je razlika ako ne cugas za 2 bajram i ramazan ali cugas ostalih 330 dana u godini..zar alkohol, kao opojno sredstvo, nije zabranjen po islamu..sto znaci cugo jedan dan ili 365 dana u godini, ti si gresnik..

razumijem i postujem da su se pojednici okrenuli vjeri, ali nemoj mjenjati duh grada, jer nazalost sve se manje osjecam sarajlijom..a sve vise strendzerom u svom gradu..
bambuelo

PostPostao/la vajkrem dana 18/09/2008 16:27

bambuelo je napisao/la:sto ne mogu ovih posleratnih muslimana..
u sarajevu se cugalo za bajram od kako grad postoji..odjednom vam alkohol smeta..nije ni cudo sto onaj glavonja dodik naziva sarajevo teheranom

btw..kakva je razlika ako ne cugas za 2 bajram i ramazan ali cugas ostalih 330 dana u godini..zar alkohol, kao opojno sredstvo, nije zabranjen po islamu..sto znaci cugo jedan dan ili 365 dana u godini, ti si gresnik..

razumijem i postujem da su se pojednici okrenuli vjeri, ali nemoj mjenjati duh grada, jer nazalost sve se manje osjecam sarajlijom..a sve vise strendzerom u svom gradu..

:-) :-) :-)
vajkrem

PostPostao/la dr.gog dana 18/09/2008 16:42

mima je napisao/la:
Brisbane je napisao/la:
mima je napisao/la:

A ko smo? Po tebi u BiH zive samo muslimani.........A uostalom sta te briga sta ko radi i kako se ponasa........Ovaj svijet bi bio divan kada bi svako zivio svoj zivot i povremeno pomeo ispred svojih vrata.

Prvo covjek je postavio temu na podforumu religija.
Tice se muslimana. Svaki musliman treba da brine za drugog muslimana.
Covjek prica o Bajramu. Niko me ne smeta da se zdere i loka za Bozice uz preko Drinske kvazi umjetnike.
Dakle, ti svoj posao, pa pocisti prvo ispred svojih vrata, a nemoj nama govoriti sta cemo raditi.

Ja ...tema o Bajramu....pa sta.....Cuj svaki musliman treba da brine o drugom muslimanu......Dje su ti sto brinu......mile ti majke?

đes @mima :) ..ko dirokoružio :D
dr.gog

PostPostao/la StLouis dana 18/09/2008 16:51

za dzirlo narod, dzirlo proizvodi :D :D joj, mima, legendarnooo :lol: :lol:
StLouis

PostPostao/la Law_and_Order dana 18/09/2008 17:13

Sto se tice "umjetnika", iskreno i meni se gadi (osim Dzinovica), ali ne dovode te rupe ono sto oni zele nego sto ljudi traze, a nazalost u Sarajevu zivi najmanje duplo vise brdzana nego gradske raje, tako da je turbo-smece popularno. Najbolji primjer je "Ghetto" dok je bio neka vrsta rokerskog kafica, bilo je toliko raje da ponekad ispune sva mjesta, a sad kad je atila, leglo brdzanskog turbo folka, ispadaju kroz prozore koliko je krcato
Law_and_Order

PostPostao/la spekulant dana 18/09/2008 18:41

zivjeli! :D
spekulant

PostPostao/la illuminated dana 18/09/2008 18:55

arman1 je napisao/la:Postby Krigla_Sa on 18/09/2008 14:56

To je ono što ja zovem upotreba sloboda sa mjerom. Pičeš za sebe i s mjerom. Nečeš takvo ponašanje eksponirati niti ga drugim nametat. Ne prodaješ muda pod bubrege.
Postby Ponekad s'proljeca on 18/09/2008 15:01

------------------------------------------------
Švašta bi mi još od jevreja mogli naučit samo kad bi htjeli učiti.

Allah zna najbolje ko je kakav vjernik. Zato psst.. :D
illuminated

PostPostao/la Krigla_Sa dana 18/09/2008 19:09

bambuelo je napisao/la:sto ne mogu ovih posleratnih muslimana..

kao sto rekoh,ja licno popijem ali mi smeta sto se lole bukvalno urokaju ,za prvi dan bajrama citav ramazan nadoknade sto nisu pili,udesa na sve strane,tuce,razbijenih glava... evo i za ramazan ima raje u kaficima sto piju pivo pa im niko ne brani, ljudi piju i nikog ne maltretiraju,ali je bajram postao gore nego vasar.
a vala mi je i ono pucanje ujutro katastrofa.
Krigla_Sa

PostPostao/la stochar dana 18/09/2008 19:16

meni su zatvorili temu 'Bajram party', ali ponovicu svoj uvodni post s nje:

ove dvije rijeci su mi toliko nespojive, a svake godine grad se dva puta oblijepi plakatima s ovim natpisom, u skoro svakom restoranu i u svakoj birtiji je Bajram party, na radiju i televiziji cujem reklame 'docekajte Bajram...', ulicom se uvecer ne moze proci od pijane omladine i djevojcica u mega-kratkim minjacima, i, nigdje dusebriznika da se pobune protiv tog degradiranja vjere i jednog od najvecih blagdana...

a, cim Saff stvori hajku oko festivala za koji bi znao samo uzi krug ljudi da ga oni sami nisu ispropagirali, odma' se svi pobunili. i, ko najvise galami? vecina onih koji ce na prvi dan Bajrama pijani galamiti po ulici i povracati na Cobaniji... aferim!

pijem i za Bajram, i mimo Bajrama, i za Ramazan, i to je moja stvar. ali ono sto me nervira je sto oni koji ce mene ruzno gledati kad mi u granapu u korpi vide pivo ili kad me vide kako pijem pivo u Dva ribara, oni koji sad galame kako queer festival za koji niko osim uzeg kruga ljudi ne bi ni znao da Saff nije digao galamu vrijedja vjernike, oni koji bi da zabranjuju nesto ili da nekog tuku zbog drugacijih ubjedjenjam:

ONI ce otici na Bajram party u Inn i olesiti se uz Dzeja prvu i uz Acu Lukasa drugu vecer!

to gdje ce biti raja koja inace pije, gdje ce biti ljudi koji godinama poste i proslavljaju Bajram onako kako se taj vjerski blagdan i proslavlja - u krugu porodice uz sok i kolace, u ovoj prici je sasvim nebitno...
stochar

PostPostao/la mIRCerka dana 19/09/2008 09:43

Law_and_Order je napisao/la:Sto se tice "umjetnika", iskreno i meni se gadi (osim Dzinovica), ali ne dovode te rupe ono sto oni zele nego sto ljudi traze, a nazalost u Sarajevu zivi najmanje duplo vise brdzana nego gradske raje, tako da je turbo-smece popularno. Najbolji primjer je "Ghetto" dok je bio neka vrsta rokerskog kafica, bilo je toliko raje da ponekad ispune sva mjesta, a sad kad je atila, leglo brdzanskog turbo folka, ispadaju kroz prozore koliko je krcato

A sto ti ne zaredas i ne legitimishesh svu tu "brdjansku" raju i ne skontas jednom za sva vremena da su SARAJLIJE promijenile Sarajevo, a ne dosljaci. Ja ne vidjoh dosljaka da baca smece na sred ulice, isto tako ne vidjoh dosljaka da voza auto otvorenih prozora dok iznutra drma Dara Bubamara, pjesma ZIDOVI...vidjeh likove koje znam odlicno, likove ciji su prapradjedovi napravili kuce u STAROM GRADU..stoga DOSTA VISE NAPADA NA ONE KOJI SU SE DOSELILI U OVAJ GRAD.

PS Svidjao se nama TF ili ne, raja vise cuga uz tu muziku, a jednom direktoru restorana je draze kad se dobro cuga nego kad se kafenishe...
matematika za prvi osnovne...
mIRCerka

Lokacija: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

PostPostao/la Stari dana 19/09/2008 09:54

turboFolk mi se stvarno ne svidja ...valjda zbog godina ...ili ne-znam-ti -ni-ja cega vec...ali se slazem da je zabranjivanje , napadanje , provociranje onih koji to vole...kontraproduktivno...oni onda naime to piche jos jace i zesce...
Nesto slicno je bilo i onda kad sam ja bio mladji ...mi smo slusali zabavnu muziku ...na opste zaprepastenje roditelja, rodbine starijih ...i kad god bi nam se zbog toga rugali, ismijavali ili na neki drugi nacin omalovazavali ...nama su rockeri i njihove stvari bivale sve draze kou inat :cry: ...ili -sta li je :-? vec... Taj turbo Folk ...nemerem nikako ...ali ne zezam nikog ko uz cecu (njezin glas naravno ) svrsava ...niti ga ili nju ...pokusavam od te muzike odvratiti...Neka sve ide svijm tokom ...
Stari

PostPostao/la Alkos dana 19/09/2008 13:05

mojgrad je napisao/la:[quote="arman1] Bravo. Ali treba i pazit da kome ne zasmetaš svojim postupcima.
Nedavno je bila Gospojna - Katolički praznik. Prolazio sam kroz STUP( naselje za one koji nisu iz Sarajeva) kao i svak godine postavljeni su štandovi sa kojekakvim điđama, lokalni ugostitelji su postavili dodatne stolove, a našao se tu i ringišpil. Sve u svemu OK osim mamlaza koji je u neposrednoj blizini napravio privatni dernek sa turbofolk repertoarom kraj kojeg je i dadabubamara žešća civilizacija. Da belaj bude veći pomenuti mamlaz je koristio razglas toliko jak da njegov "merak" čuo i 2km dalje. Pokušaj zamislit oduševljenje lokalnog, pretežno Katoličkog življa sa svim tim hitovima ćirilice.[/quote]Da se vratim jos na opijanje povodom Bajrama jer to i jeste naziv ove teme. Mogu samo reci da svaki pravi i istinski vjernik ne pije a posebno ne povodom Bajrama. Svi oni ostali koji konzumiraju alkohol je njihova stvar i za to ce polagati racun a zna se kome kad dodje vakat, a ne meni niti tebi

Potpis!
Napisao bih dosta toga, ali mi je stvarno mrsko, jer su vec postojale ove teme... Ne znam zasto nekima smeta sto ce drugi piti i zasto se mi uvijek moramo baviti drugima i njihovim problemami, a ne svojim?! Evo, recimo ja ne volim biti u blizini ljudi koji piju za Ramazan i izlaziti u objekte gdje se toci alkohol. Ali ih zato ne osudjujem, svako ima svoj izbor i odlucuje za sebe i odgovara za svoje postupke. Ne znam zasto je nekome vatra jer ce 200 ljudi biti u Innu na Dzeju i opijati se, ako svakako nece izlaziti na takva mjesta. Smeta mu jer ce za Bajram 3 kilometra od njegove kuce u podrumu nekog hotela, pjevati Dzej, a omladina ce piti. Ne znam zasto nekog to moze tangirati! Ko da ce mu u kuci ili pod prozorom pjevati! Sto se mene tice ko god hoce nek ide na micu trofrtaljku, njegov problem i njegov izbor!
Ne znam zasto je kod nas uvijek bilo i ostalo da gledamo sta "komsija" radi, a ne bavimo se sobom i svojom avlijom!

Da se razumijemo, itekako smatram da polako zaboravljamo ono sto se desavalo i sta su nam cinili oni anamo! Nadam se da vecina ljudi se jos uvijek sjeca i da ce svoju djecu i unuke uciti ko su i sta su i onome sto se desavalo.
Alkos

PostPostao/la beckenbauer dana 19/09/2008 13:12

mIRCerka je napisao/la:
Law_and_Order je napisao/la:Sto se tice "umjetnika", iskreno i meni se gadi (osim Dzinovica), ali ne dovode te rupe ono sto oni zele nego sto ljudi traze, a nazalost u Sarajevu zivi najmanje duplo vise brdzana nego gradske raje, tako da je turbo-smece popularno. Najbolji primjer je "Ghetto" dok je bio neka vrsta rokerskog kafica, bilo je toliko raje da ponekad ispune sva mjesta, a sad kad je atila, leglo brdzanskog turbo folka, ispadaju kroz prozore koliko je krcato

A sto ti ne zaredas i ne legitimishesh svu tu "brdjansku" raju i ne skontas jednom za sva vremena da su SARAJLIJE promijenile Sarajevo, a ne dosljaci. Ja ne vidjoh dosljaka da baca smece na sred ulice, isto tako ne vidjoh dosljaka da voza auto otvorenih prozora dok iznutra drma Dara Bubamara, pjesma ZIDOVI...vidjeh likove koje znam odlicno, likove ciji su prapradjedovi napravili kuce u STAROM GRADU..stoga DOSTA VISE NAPADA NA ONE KOJI SU SE DOSELILI U OVAJ GRAD.

PS Svidjao se nama TF ili ne, raja vise cuga uz tu muziku, a jednom direktoru restorana je draze kad se dobro cuga nego kad se kafenishe...
matematika za prvi osnovne...

:thumbup: :dance:
beckenbauer

PostPostao/la mojgrad dana 19/09/2008 13:33

Alkos je napisao/la:
mojgrad je napisao/la:[quote="arman1] Bravo. Ali treba i pazit da kome ne zasmetaš svojim postupcima.
Nedavno je bila Gospojna - Katolički praznik. Prolazio sam kroz STUP( naselje za one koji nisu iz Sarajeva) kao i svak godine postavljeni su štandovi sa kojekakvim điđama, lokalni ugostitelji su postavili dodatne stolove, a našao se tu i ringišpil. Sve u svemu OK osim mamlaza koji je u neposrednoj blizini napravio privatni dernek sa turbofolk repertoarom kraj kojeg je i dadabubamara žešća civilizacija. Da belaj bude veći pomenuti mamlaz je koristio razglas toliko jak da njegov "merak" čuo i 2km dalje. Pokušaj zamislit oduševljenje lokalnog, pretežno Katoličkog življa sa svim tim hitovima ćirilice.[/quote]Da se vratim jos na opijanje povodom Bajrama jer to i jeste naziv ove teme. Mogu samo reci da svaki pravi i istinski vjernik ne pije a posebno ne povodom Bajrama. Svi oni ostali koji konzumiraju alkohol je njihova stvar i za to ce polagati racun a zna se kome kad dodje vakat, a ne meni niti tebi

Potpis!
Napisao bih dosta toga, ali mi je stvarno mrsko, jer su vec postojale ove teme... Ne znam zasto nekima smeta sto ce drugi piti i zasto se mi uvijek moramo baviti drugima i njihovim problemami, a ne svojim?! Evo, recimo ja ne volim biti u blizini ljudi koji piju za Ramazan i izlaziti u objekte gdje se toci alkohol. Ali ih zato ne osudjujem, svako ima svoj izbor i odlucuje za sebe i odgovara za svoje postupke. Ne znam zasto je nekome vatra jer ce 200 ljudi biti u Innu na Dzeju i opijati se, ako svakako nece izlaziti na takva mjesta. Smeta mu jer ce za Bajram 3 kilometra od njegove kuce u podrumu nekog hotela, pjevati Dzej, a omladina ce piti. Ne znam zasto nekog to moze tangirati! Ko da ce mu u kuci ili pod prozorom pjevati! Sto se mene tice ko god hoce nek ide na micu trofrtaljku, njegov problem i njegov izbor!
Ne znam zasto je kod nas uvijek bilo i ostalo da gledamo sta "komsija" radi, a ne bavimo se sobom i svojom avlijom!

Da se razumijemo, itekako smatram da polako zaboravljamo ono sto se desavalo i sta su nam cinili oni anamo! Nadam se da vecina ljudi se jos uvijek sjeca i da ce svoju djecu i unuke uciti ko su i sta su i onome sto se desavalo.

Eh zaboravljamo itekako .. cim su pune dvorane i koncerti Ceca, Dragana, Dara itd.. Zalosno ali istinito
mojgrad

PostPostao/la veljaca dana 19/09/2008 13:48

mojgrad je napisao/la:Pa sta vam smetaju pederi ili oni koji piju?? Sta me briga za takve ljude. Vodi svoj zivot i ponasaj se onako kako ti mislis da je oke, isto kao i oni.
Kad bi svi vodili svoj zivot a manje tudji mozda bi se manje i opijalo za vjerske praznike.

ISPRAVNO MISLJENJE- uz jednu OPASKU. Ne moze covjek mirno voditi svoj zivot ako oko njega je nered i haos - jer ce ga to, po teoriji vjerovatnoce - ZAKACITI. Da ZAKOMPLICIRAM - moze li covjek mirno voditi svoj zivot ako oko njega - HIPOTETSKI - se desavaju eksplozije, ubistva, premlacivanja, nipodastavanja i sva ostala ponizavanja ........

Btw - nista licno - samo OPASKA.
veljaca

PostPostao/la mojgrad dana 19/09/2008 14:13

veljaca je napisao/la:
mojgrad je napisao/la:Pa sta vam smetaju pederi ili oni koji piju?? Sta me briga za takve ljude. Vodi svoj zivot i ponasaj se onako kako ti mislis da je oke, isto kao i oni.
Kad bi svi vodili svoj zivot a manje tudji mozda bi se manje i opijalo za vjerske praznike.

ISPRAVNO MISLJENJE- uz jednu OPASKU. Ne moze covjek mirno voditi svoj zivot ako oko njega je nered i haos - jer ce ga to, po teoriji vjerovatnoce - ZAKACITI. Da ZAKOMPLICIRAM - moze li covjek mirno voditi svoj zivot ako oko njega - HIPOTETSKI - se desavaju eksplozije, ubistva, premlacivanja, nipodastavanja i sva ostala ponizavanja ........

Btw - nista licno - samo OPASKA.

Eh pa sad HIPOTETSKI moze sutra da nam se desi Sudnji dan.. Naravno da uz ovo gore sto si naveo/la ne moze covjek mirno zivjeti.
Ali u sada pricamo o tome da li ili ne piti za vrijeme Bajrama i da li je to opravdano, o tome razgovaramo..
Ne bi da se ponavljam, nije oke piti svakako a posebno ne za vrijeme ramazana/bajrama. Onaj koji je istinski vjernik ne radi to niti 'soli' drugima pamet. Vec gleda svoja posla.
Ja licno ako mi nesto ili neko smeta sklonim se iz takve situacije ili iz drustva te osobe.
mojgrad

PostPostao/la Leonid Breznjev dana 20/09/2008 04:52

bogami ce i ovdje prije bajrama biti zrtava... :D :D
Leonid Breznjev

Prethodna

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: Dafna Pehfogl i 8 gostiju.