Azel France i ostale prodavnice :-))))

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

PostPostao/la zena21 dana 20/02/2007 10:22

Joj, ja postavih temu Azel France, a pretresosmo sve radnje u gradu :lol: :lol: :lol:

Haj super... Ova tema nam moze biti bas za to... Zene u shoppingu i pretresanje radnji :-) :-) :-)
To mi je svakako najomiljeniji sport :oops: :D
zena21

PostPostao/la Rania dana 20/02/2007 10:57

najomiljeniji sport :D

i meni ..to mi dodje kao exercise ;-)
Rania

PostPostao/la mala-i dana 20/02/2007 11:02

meni je najbitnije da ima izbora.znači, da postoji i pijaca i Azel-Zara i Schik-Schik-Hamburg(to vam je najnovije,roba na kilo :D ) i Selfridge i Esprit, Dorothy, pa i Cavalli i šta sve ne iz onog city fashiona.mislim da svaka roba ima svog kupca.
što se tiče ovih sandala od 720 KM....tipujem da bi potencijalni kupac mogla biti neka lokalna folk "zvijezda" kojoj je i jedino bitno to da naglasi vrijednost sandala, tašne, pa i donjeg rublja.
mada opet...onaj ko može sebi priuštiti cavalli, uvijek može povoljnije proći u inostranstvu, počevši od onog dizajnerskog outleta u ljubljani, preko outlet grada u pandorfu, pa nadalje.jer, čisto sumnjam da se u city-ju radi o ovogodišnjoj kolekciji :shock: pa pretpostavljam da su im izvor nabavke gorepomenuta mjesta.
mala-i

PostPostao/la nadia dana 20/02/2007 11:13

Meni je isto bitno da imamo izbora..ja prilicno volim kupovinu i lijepe stvari, kupujem po vidjenju a ne po markici, tako da obidjem i Azel-Zaru, i NoName radnjice, ali obavezno i brandove na Ferhadiji...Tako znam kupiti u Azelu majicu za 10 KM, ali se i zaletiti za skuplje komadice ako mi se bas svidi.
Nisam snob, ali volim da su stvari lijepe na dodir i da izgledaju trajnije a ne kao da ce se raspasti pri prvom nosenju. Mislim da su Tally i TeraNova ipak malo losijeg kvaliteta.

Licno mi se trenutno dosta svidja kolekcija u Orsayu, moze se naci lijepih stvari za posao, klasicnih, modernih i lezernih..tu je i Dorothy, moze se naci ponesto lijepo, Miss Selfridge dosta volim,ali ne kupujem bas stalno tamo..
Obucu najcesce u Bati kupujem, mislim da nam je inace najlosiji izbor obuce..
Zao mi je sto nemamo ZAru, Mango i Naf-Naf u gradu, jer iako su im neke stvari i skupe, ipak se moze naci super stvarcica po manjim cijenama nego su u Espritu, Sisleyu isl...
nadia

PostPostao/la Vingo dana 20/02/2007 14:03

Joj Mango....Najblizi u Banja Luci....Prije par dana sam usla u splitski...sve dodzaba na snizenju, ali nista ne kupih. Krpa krpe femininum... :(
Sta je s onom Belissimom? Cula sam da ce im Amna Kunovac raditi neku kolekciju. Neko bio? Ja sam otamo svaki put izasla praznih sapa...totalno pijacna roba po cijeni brandirane...
Vingo

PostPostao/la zmijaIzmaj dana 20/02/2007 14:18

svaki put kad vidim onaj jambo plakat za mango i adresom u b.luci, tiho zaplacem :( :D

presmjesno mi je bilo kad su otvorili naf naf u robotu, u hrasnom i napucali cijene, a roba bi trebala biti upola jeftinija...nikad nista nisam tu kupila, a kasnije su je i zatvorili :oops: :D

malo je tuzno, iako kupis neku zara stvarcicu u azelu, nije ti to bas neki osjecaj, nema komocije zara kupovine :( :D (nisam snob :D )

u sustini, sarajevo je jako skupo i nudi zalosno mali izbor
zmijaIzmaj

PostPostao/la Kwaheri dana 20/02/2007 14:22

Vingo je napisao/la:Joj Mango....Najblizi u Banja Luci....Prije par dana sam usla u splitski...sve dodzaba na snizenju, ali nista ne kupih. Krpa krpe femininum... :(
Sta je s onom Belissimom? Cula sam da ce im Amna Kunovac raditi neku kolekciju. Neko bio? Ja sam otamo svaki put izasla praznih sapa...totalno pijacna roba po cijeni brandirane...

bila ja...imaju neka odijela...vele amna radila... lijepo...ali nije moj ukus :D :oops:
dodushe...nisam ja neko mjerilo :D
Kwaheri

PostPostao/la Pearl dana 20/02/2007 14:39

zena je napisao/la:
Vingo je napisao/la:Joj Mango....Najblizi u Banja Luci....Prije par dana sam usla u splitski...sve dodzaba na snizenju, ali nista ne kupih. Krpa krpe femininum... :(

bila ja...imaju neka odijela...vele amna radila... lijepo...ali nije moj ukus :D :oops:
dodushe...nisam ja neko mjerilo :D

ja sam za diplomski gledala kod njih neke kosulje napucane... prelijepo izgledaju, kao na preklop.. probala, preznojila se iste sekunde zbog "kvalitete" materijala.. i izasla iz radnje..od tad nisam nikad vise ni usla.. skupo a kvalitet nikakav..
kazu da u uniticu u njihovoj radnji bude dobrih suknji.... nisam se potrudila da saznam je li tacno :)
Pearl
Moderator

PostPostao/la tempora dana 20/02/2007 14:47

Hierarchia je napisao/la:
zena21 je napisao/la:Ja sam kupila super hlace u Miss S u subtu koje su snizene sa 120 Km na 39... Generalno im je skupa roba, ali se definitivno isplati otici kada su snizenja. Takodjer sam negdje pocetkom januara kupila super haljinu koja je bila 230Km, pa snizena na 50...

To da, kad su snizenja. Inace - bezveze. Marka prodaje robu i definitivno je smisljena da privuče debilnog konzumenta kojem nista nije vazno osim nje. Na tom principu funkcioniraju sve modne marke. Ipak, Benetton, Esprit, MS i ostali butici sa markiranom robom su i dalje puni. Nekad se pitam da li je ovaj narod zaista toliko siromasan ako svi nose takvu garderobu i dobro se oblace. :roll:

Valjda se kod nekih ljudi, vrijednost postojanja ogleda u cijeni gardarobe.Ne znam. Meni je van svake pameti dati novce za nesto markirano. Imam osjecaj da time podrzavam eksploataciju onih koji rade u tim fabrikama za mizernu cifru ili u odvratno losim uslovima. Iako sa druge strane nista vise nije mjerilo.
Moja prijateljica kupuje odlicne stvari za po par eura. A neko te iste stvari placa u stotinama. No ona za to ima dara a i vremena.
Meni je bitno da je odjeca udobna i ako je moguce pamucna.
Posto sam ja izuzetno visoka zena u Sarajevu mi je krajnje tesko naci pozeljan komad odjece( pogotovo hlace!) a o obuci da ne govorim! :oops:
Jedino me spanska Zara izvlaci iz problema duzine :D a nje jos uvijek nema na nasem trzistu! :(
tempora

PostPostao/la Nancy Drew dana 20/02/2007 14:47

...
Zadnja izmjena: Nancy Drew; 09/02/2009 14:38; ukupno mijenjano 1 put/a.
Nancy Drew

PostPostao/la Rania dana 20/02/2007 15:16

kad kupujem cipele odem u gemu i targu...ako nema tamo nista da mi se svidja vise i ne trazim.

Orsay mi se svidja, ne znam bas za kvalitet - ali su slatke stvari. A i cijene su dosta pristupacne. Osim toga roba je identicna kao i u EU. Ne plasiraju nam skart ;-)
Zadnja izmjena: Rania; 20/02/2007 15:55; ukupno mijenjano 1 put/a.
Rania

PostPostao/la semmy dana 20/02/2007 15:21

ako imate autic i nije vam se mrsko voziti do banja luke... tamo je izbor fantastican, a i cijene su pravo pristupacne....a imaju i mango..
semmy

PostPostao/la three sisters dana 20/02/2007 15:44

nije istina, mango postoji u vizi, premda je meni on generalno precijenjen, s obzirom na izgled garderobe, ili ja sam ja naletila baš na očajne kolekcije

@hierarchia, može biti da je pitanje ukusa, ali nemoj po miss selfridge, oni su meni plafon dizajna, samo su skupi, imam neke stvari koje sam kupila ono planirano, dvaput u godini :-) ali njihove pastelne boje i neki starinski krojevi su meni ko iz bajke
three sisters

PostPostao/la debela dana 20/02/2007 15:51

jooooooooj oblacenje je takvo smaranje :roll: ima li igdje na svijetu da se moze stalno biti u pidzami? to bi bilo ostvarenje snova :D
debela

PostPostao/la Rania dana 20/02/2007 15:54

three sisters je napisao/la:

nije istina, mango postoji u vizi, premda je meni on generalno precijenjen, s obzirom na izgled garderobe, ili ja sam ja naletila baš na očajne kolekcije

@hierarchia, može biti da je pitanje ukusa, ali nemoj po miss selfridge, oni su meni plafon dizajna, samo su skupi, imam neke stvari koje sam kupila ono planirano, dvaput u godini :-) ali njihove pastelne boje i neki starinski krojevi su meni ko iz bajke

Otkud mango u wisi? ja bih to sigurno znala..
U Banjaluci ce sad 70% snizenje u mangu. Tad je stvarno sve dzaba :-)
Rania

PostPostao/la Vingo dana 20/02/2007 16:37

Ma kakvoj wisi??? Jedini MANGO u BIH je onaj u Bl....Mozda neka radnja ima MANGO stvari...

Ja sam naletjela na to 70% u Splitu, ali se valjda sve sto je licilo na nesto rasprodalo....Ostala sintetika i oni dzempercici sto prekriju grudi...Ja nisam ta.... :-)
Tempora imas u Sarajevu u Dorothy Perkins odjel za izuzetno visoke zene. (a nisam ni ta...) A otkud ti u Sa????
Vingo

PostPostao/la three sisters dana 20/02/2007 16:43

Vingo je napisao/la:Ma kakvoj wisi??? Jedini MANGO u BIH je onaj u Bl....Mozda neka radnja ima MANGO stvari...

Ja sam naletjela na to 70% u Splitu, ali se valjda sve sto je licilo na nesto rasprodalo....Ostala sintetika i oni dzempercici sto prekriju grudi...Ja nisam ta.... :-)
Tempora imas u Sarajevu u Dorothy Perkins odjel za izuzetno visoke zene. (a nisam ni ta...) A otkud ti u Sa????

molim vas cure, nemojte srčani doživjet što ne znate sve radnje ili što sam se usudila reći da ima mango u vizi, ako ima udio u jednoj prodavnici..
three sisters

PostPostao/la Vingo dana 20/02/2007 16:48

Samo skulirano! :D Ne da ne znam sve radnje, nego ih vrlo malo znam, pa umjesto da si defanzivna nam daj koordinate za taj mango.
Vingo

PostPostao/la mamica papucarka dana 20/02/2007 16:53

tempora je napisao/la:
Hierarchia je napisao/la:
zena21 je napisao/la:Ja sam kupila super hlace u Miss S u subtu koje su snizene sa 120 Km na 39... Generalno im je skupa roba, ali se definitivno isplati otici kada su snizenja. Takodjer sam negdje pocetkom januara kupila super haljinu koja je bila 230Km, pa snizena na 50...

To da, kad su snizenja. Inace - bezveze. Marka prodaje robu i definitivno je smisljena da privuče debilnog konzumenta kojem nista nije vazno osim nje. Na tom principu funkcioniraju sve modne marke. Ipak, Benetton, Esprit, MS i ostali butici sa markiranom robom su i dalje puni. Nekad se pitam da li je ovaj narod zaista toliko siromasan ako svi nose takvu garderobu i dobro se oblace. :roll:

Valjda se kod nekih ljudi, vrijednost postojanja ogleda u cijeni gardarobe.Ne znam. Meni je van svake pameti dati novce za nesto markirano. Imam osjecaj da time podrzavam eksploataciju onih koji rade u tim fabrikama za mizernu cifru ili u odvratno losim uslovima. Iako sa druge strane nista vise nije mjerilo.
Moja prijateljica kupuje odlicne stvari za po par eura. A neko te iste stvari placa u stotinama. No ona za to ima dara a i vremena.
Meni je bitno da je odjeca udobna i ako je moguce pamucna.
Posto sam ja izuzetno visoka zena u Sarajevu mi je krajnje tesko naci pozeljan komad odjece( pogotovo hlace!) a o obuci da ne govorim! :oops:
Jedino me spanska Zara izvlaci iz problema duzine :D a nje jos uvijek nema na nasem trzistu! :(

kolika si to :D
ja sam 1 80 i uvijek mi je u Sarajevu bio problem obuci se. Kako sam u Austriji, preporodila sam se :D
mamica papucarka

PostPostao/la nadia dana 20/02/2007 16:57

Ti si malo fulala...U Wisi nema Mango nego Morgan :-) To je sigurno, ne bi meni to promaklo..
Sad sto se tice Banja Luke, imaju Mango istina i Naf-Naf, ostale markirane radnje su im cak puno losije opremljene od nasih, npr Beneton isl
Ima jos par finih radnjica onako no name i ima Carapko koji ima super vesi cipelice i jedna ekstra radnja sa nakitom..
E sad znam da ima jos neki soping centar van grada koji nisam obisla pa izvinite ako je u njemu neka super ponuda a ja je ovdje zaobisla :-D

P.S. Naf-Naf u Sarajevu nije bio nsita skuplji od Naf-Nafa u B.L. i Mostaru.. vjerujte mi u ovim stvarima sam freak..
nadia

PostPostao/la zena21 dana 20/02/2007 16:58

U Miss S, sve hlace imaju - short, regular ili tall :D. Zato volim njihove hlace, jer sam i ja visoka :D

U Dorothy P. imaju sve za tall osobe - hlace, haljine, tunike...

Sretno :)
zena21

PostPostao/la nadia dana 20/02/2007 17:12

Ja nemam ovih vasih problema s visinom, visoka sam metar i zilet (ovo visoka sam zvuci kao sala), pa je meni lako, samo rezem :roll:
nadia

PostPostao/la three sisters dana 20/02/2007 18:48

nadia je napisao/la:Ti si malo fulala...U Wisi nema Mango nego Morgan :-) To je sigurno, ne bi meni to promaklo..
Sad sto se tice Banja Luke, imaju Mango istina i Naf-Naf, ostale markirane radnje su im cak puno losije opremljene od nasih, npr Beneton isl
Ima jos par finih radnjica onako no name i ima Carapko koji ima super vesi cipelice i jedna ekstra radnja sa nakitom..
E sad znam da ima jos neki soping centar van grada koji nisam obisla pa izvinite ako je u njemu neka super ponuda a ja je ovdje zaobisla :-D

P.S. Naf-Naf u Sarajevu nije bio nsita skuplji od Naf-Nafa u B.L. i Mostaru.. vjerujte mi u ovim stvarima sam freak..

uppppppppppppps, upravu si, ne kupujem ni u jednoj, pa je nastala zamjena, riješila si me dileme thanx :)
three sisters

PostPostao/la Svemirski_Jebach dana 20/02/2007 21:33

ne bih da upadam u vase carstvo moje drage zene...samo jedna kratka opaska na shopping. neka od vas spomenu outlete - u mom komsiluku je jedan od najvecih ovdje, fantazija stvari (sve naravno najjaci brandovi) za 30-40 KM.

Kupio sam sebi Burberry kaput za 250 KM, koji inace kosta preko milju dolara...

sestra me hoce ubit kad joj pricam :D :D

eto, nastavite. Ispricavam se :D
Svemirski_Jebach

PostPostao/la Hierarchia dana 20/02/2007 21:48

debela je napisao/la:jooooooooj oblacenje je takvo smaranje :roll: ima li igdje na svijetu da se moze stalno biti u pidzami? to bi bilo ostvarenje snova :D

:thumbup: To je bas ono pogled na svijet. Zene su iz konvencionale presle u uzitak kupovanja krpica. I ja sebe uhvatim kako ponekad , u potrazi za nekim komadom garderobe, uzivam, iako sam totalni zastupnik teze da je to smaranje i da se moram obuci samo da ne izgledam ko zadnja budala u nekim krpetinama. :D Meni je, s druge strane, vrlo bitno da odjeca bude kvalitetnog materijala (znojenje, iritacija koze i sl.)
Neko rece da su u Miss S. super retro-modeli. :? Ja nisam do sada nista takvo vidjela nego tipicne teenage-kricaste-krpe, k tome jos i cijene do plafona. Realna cijena materijala i dizajna - upola manje.
Cipele i torbe su definitivno dno u Sarajevu. Sve nekako na isti kalup, svaka torba ima toke, neki dan jedva nadjoh torbu bez toke. :D Cipele kupujem u Dr. Martins radnjici u Staklenom gradu, nekad u Peku (Hush Puppies marka- kvalitet i udobno). Inace, kupila sam par cipela onako nazor jer nisam imala izbora, a trebale su mi.
Za te neke radnje koje spominjete - Dorothy P. (gdje je to?) ili te u BL - nikad cula. Ko prizna, pola mu se prasta. :D
Hierarchia

PrethodnaSljedeća

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.