Avio kompanije all about

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

PostPostao/la jefferson dana 22/09/2009 00:47

akcija007 je napisao/la:Gledam ljetni red letenja Adrie airways-a pise da imaju od 29.3.2009 do 24.10.2009. 2 leta iz Sarajeva za Ljubljanu, polasci iz Sarajeva u 06:00h(01.06.-31.08.) i 16:25h a polasci iz Ljubljane za SJJ u 15:00h i 20:50h (01.06.-31.08.) tako isto pise i na redu letenja aerodroma Brnik LJU.

Medjutim, u stavrnosti postoji ovaj samo popdnevni let , nidje veze mogli su ispraviti gresku ili vec kako se zove ovo ,

i sta sad? Nama bi ko to utjeha trebala biti?
jefferson

PostPostao/la Timotije dana 22/09/2009 10:02

Sasvim slucajno otkrijem da je izbacen zimski red letenja na relaciji CPH-SJJ (4,7)!
Je li sluzbeno objavljen zimski red letenja ili sta...!?
Zar je problem poslati jedan mali newsletter, to barem nista ne kosta!
Timotije

PostPostao/la zurich dana 22/09/2009 13:17

gdje si to vidio Timotije? mozes li staviti link??
zurich

PostPostao/la Timotije dana 22/09/2009 13:33

zurich je napisao/la:gdje si to vidio Timotije? mozes li staviti link??

http://www.kelkoo.dk/c-169901-flybilletter-rejser.html
Evo ovdje! trazilica je na danskom jeziku, gledao sam neke termine u februaru i vidim da lete cetvrtkom i nedjeljom CPH-SJJ. Na zvanicnom sajtu kompanije ne mogu otvoriti trazeni datum (07.02-14.02.10), na ovoj trazilici mi uredno izbaci let za oko 1400 Dkr (ispod 200 evrica :-D , vrlo povoljno)!
Vjerovatno su objavili red letenja i za druge destinacije, ali nema nigdje nista zvanicno.
P.S. Ovo ko na tomboli, 38 igra al ne gori! :D
Timotije

PostPostao/la akcija007 dana 22/09/2009 13:52

i ja sam pronasao zimski red na govolo.at to sto govori timotije iz Sa su odlasci ned i cet u 10:00h a povratak istim danima iz CPH u 13
:15h
akcija007

PostPostao/la smolsvoje dana 22/09/2009 16:55

Moja su raja iz USA u sezoni uzimali odvojene karte Frankfurt - Sarajevo i nazad , ili cak i Cirih - Sarajevo i nazad i na kraju je ispalo cak i 30-40 posto jeftinije nego da su uzeli u komadu sve. Jedini problem je da ako se nesto desi na dan leta ili promjena reda voznje ili otkaz - onda si skoro donji , nisi skroz donji ali tu si negdje. jos uvijek ima varijanta da te prebace na Croatia ili JAT ili Adria do Frankfurta (naravno ako ima mjesta) i jos je tu mali problem oko prtljaga. Ne moze se nositi koliko hocemo nego tolerancija max. 25 kila. Ali inace je cijena pravo dobra u ovom slucaju, pa ko smije bujrum !
Ove visoke cijene iz Amerike za Sarajevo (izmedju ostalih i na BH Air) su zato sto ja koliko se sjecam nemaju ugovor ni sa kim za Ameriku osim sa Turcima. Nek me neko ispravi ako nisam u pravu.
smolsvoje

PostPostao/la jefferson dana 22/09/2009 18:18

smolsvoje je napisao/la:Moja su raja iz USA u sezoni uzimali odvojene karte Frankfurt - Sarajevo i nazad , ili cak i Cirih - Sarajevo i nazad i na kraju je ispalo cak i 30-40 posto jeftinije nego da su uzeli u komadu sve. Jedini problem je da ako se nesto desi na dan leta ili promjena reda voznje ili otkaz - onda si skoro donji , nisi skroz donji ali tu si negdje. jos uvijek ima varijanta da te prebace na Croatia ili JAT ili Adria do Frankfurta (naravno ako ima mjesta) i jos je tu mali problem oko prtljaga. Ne moze se nositi koliko hocemo nego tolerancija max. 25 kila. Ali inace je cijena pravo dobra u ovom slucaju, pa ko smije bujrum !
Ove visoke cijene iz Amerike za Sarajevo (izmedju ostalih i na BH Air) su zato sto ja koliko se sjecam nemaju ugovor ni sa kim za Ameriku osim sa Turcima. Nek me neko ispravi ako nisam u pravu.

Iako iskreno sve najbolje zelim zaposlenima u BH Airlinesu, i ove zime ih zaobilazim! Ja dva puta godisnje minimalno dolazim u BiH (a koliko je takvih kao ja) i cinjenica da ja kupujem kartu do ZG, pa onda odvojeno do SJJ, sa Croatiom naravno, je sramota za nasu drzavu. Razlog za to je sto na croatinom web siteu sve mogu obaviti za 3 minute. medjutim iam tu jos nesto. Ja sam onako istrazivao red letenja BH Airlinesa za FRA, Bec, Prag, Cirih itd, i niti jedan let meni ne odgovara kada je u pitanju poklapanje sa Deltom (posto primarno letim tom kompanijom, kao i vecina BH gradjana koji zive na jugoistoku SAD). Takodje, oni gradjani koji zive na midwestu (Detroit, Minneapolis, Montana, SD,ND) su vezani Northwestom, tj. sada Deltom, i lete primarno na Amsterdam, dok Delta se sve vise fokusira na Pariz, iako leti iz ATL za skoro sve vece gradove u Evropi. BH Airlines nema niti jednu vezu sa parizom ili Amsterdamom, dok o code sharingom sa Deltom je suvisno i govoriti (a to je najveca kompanija na svijetu sa najvecim brojem letova iz USA za evropu). E sad iako je BH Airlines vezan za star alliance, i Croatia je, ali to ih ne sprecava da imaju code sharing sa Deltom. Znaci do BH Airlinesa je (namjerno necu reci do nas je), i sto se mene
tice, sve vise mi srcu pristaje ona definicija Adam Smitha da ce trziste rjesiti svoje probleme, a BH Airlines je problem, jer je konstantno na nekoj infuziji od vlade FBiH ili putnici to moraju placati preko aerodromske takse "za razvoj civilne avijacije."
jefferson

PostPostao/la Koshpa dana 22/09/2009 23:38

smolsvoje je napisao/la:Moja su raja iz USA u sezoni uzimali odvojene karte Frankfurt - Sarajevo i nazad , ili cak i Cirih - Sarajevo i nazad i na kraju je ispalo cak i 30-40 posto jeftinije nego da su uzeli u komadu sve. Jedini problem je da ako se nesto desi na dan leta ili promjena reda voznje ili otkaz - onda si skoro donji , nisi skroz donji ali tu si negdje. jos uvijek ima varijanta da te prebace na Croatia ili JAT ili Adria do Frankfurta (naravno ako ima mjesta) i jos je tu mali problem oko prtljaga. Ne moze se nositi koliko hocemo nego tolerancija max. 25 kila. Ali inace je cijena pravo dobra u ovom slucaju, pa ko smije bujrum !

Sa Deltom i Unitedom je postignut sporazum ove godine da sve putnike koji lete preko Zurich-a mogu dobiti PC koncept kilaze sto znaci 2 x 25 kg po putniku, i to je vec stara informacija sto se tice BHA, otprilike nekih 20% vise putnika smo imali ovo ljeto iz Zurich-a u odnosu na proslu godinu, a tice se putnika koji su kupovali odvojene karte i sve i jedan putnik je dobio PC koncept prtljage, a u pravu si sto se tice ugovora za Ameriku, samo sa THY BHA ima ugovor
Koshpa

PostPostao/la akcija007 dana 22/09/2009 23:42

jeferson mislim da je osnovni probelm sto su drzavna kompanija i boli ih briga kad se sve zaposljava preko stela ne osluskuju trziste imaju subvencije jos ih Turci guraju ... Meni je nejasno sada kad su Turci stali iza njih kako nisu uveli code share za vecinu svejtskih odredista. Ja sam prosli mjesec letio za Prag nas 7 u avionu od 68 mjesta. U Prag stize Delta iz Atlante i CSA/Delta s JFK zar nisu mogli se davnih dana povezati s njima preko Praga.!?

Sto ne kazu Turcima dajte nam avion mlazni jos jedan i da uvedemo let za Amsterdam koji mora polijetati ujutro iz Sarajeva treba mu 2 ipol sata sigurno do AMS da upada u val najvecih konekcija na Shipolu.

Ne znam kako do sada nisu shvatili da ne mogu ovako opstati .

Bespotrebno bacamo pare kad mozemo letiti s BHA. Od kada je SA aerodrom otvoren od 1999 godine vala za 10 godina mogli su neki code share potpisati.
akcija007

PostPostao/la Koshpa dana 22/09/2009 23:43

Jos samo da dodam, da BHA planira ( ne znam tacan datum ) uskoro uvodjenje linije za Amsterdam
Koshpa

PostPostao/la akcija007 dana 22/09/2009 23:47

Koshpa je napisao/la:Jos samo da dodam, da BHA planira ( ne znam tacan datum ) uskoro uvodjenje linije za Amsterdam

Dobro su se sjetili i nadam se da ta linija do /iz AMS nece biti da se leti do krajnje destinacije vec da se ce potpisati code share sa KLM-om, Nortwestom preko Amsterdama za ostale destinacije.

U AMS stize i Malaysia Airlines iz Kuala Lumpura koja ima perfektne veze s Azijom Australijom i Novim Zelandom a cjenovno je jeftinija od ostalih za nekih cca 150-200 eur za Australiju (a iz SA se povezuju s CA via Zagreb) i tu zasto ne potpisati code share !?
akcija007

PostPostao/la Koshpa dana 22/09/2009 23:47

akcija007 je napisao/la:jeferson mislim da je osnovni probelm sto su drzavna kompanija i boli ih briga kad se sve zaposljava preko stela ne osluskuju trziste imaju subvencije jos ih Turci guraju ... Meni je nejasno sada kad su Turci stali iza njih kako nisu uveli code share za vecinu svejtskih odredista. Ja sam prosli mjesec letio za Prag nas 7 u avionu od 68 mjesta. U Prag stize Delta iz Atlante i CSA/Delta s JFK zar nisu mogli se davnih dana povezati s njima preko Praga.!?

Sto ne kazu Turcima dajte nam avion mlazni jos jedan i da uvedemo let za Amsterdam koji mora polijetati ujutro iz Sarajeva treba mu 2 ipol sata sigurno do AMS da upada u val najvecih konekcija na Shipolu.

Bespotrebno bacamo pare kad mozemo letiti s BHA. Od kada je SA aerodrom otvoren od 1999 godine vala za 10 godina mogli su neki code share potpisati.

Akcija drug

Turcima nije u interesu uvodjenje code sharea sa ostalim kompanijama, jer Turci imaju iste te destinacije, i sto drugome davati pare kad mogu oni uzeti to, o tome se radi, hoces u Ameriku ides preko Istanbla sa THY i to je to, a da ne pricam za ostale gradove u Evropi
Koshpa

PostPostao/la Edin H. dana 22/09/2009 23:49

Koshpa je napisao/la:Jos samo da dodam, da BHA planira ( ne znam tacan datum ) uskoro uvodjenje linije za Amsterdam

Hura :thumbup: bice svega :-)
Edin H.

PostPostao/la Brisbane dana 23/09/2009 03:37

Samo da napomenem ako timing ne bude dobar i ako se ne leti barem pet puta sedmicno, svaku linija ce biti beznacajna ljudima koji presjedaju.
I naravno, dok ne bude placanje kreditnom karticom direktno na web situ nikada necu letiti sa BHairlinesom.
Brisbane

PostPostao/la jefferson dana 23/09/2009 05:56

Koshpa je napisao/la:
akcija007 je napisao/la:jeferson mislim da je osnovni probelm sto su drzavna kompanija i boli ih briga kad se sve zaposljava preko stela ne osluskuju trziste imaju subvencije jos ih Turci guraju ... Meni je nejasno sada kad su Turci stali iza njih kako nisu uveli code share za vecinu svejtskih odredista. Ja sam prosli mjesec letio za Prag nas 7 u avionu od 68 mjesta. U Prag stize Delta iz Atlante i CSA/Delta s JFK zar nisu mogli se davnih dana povezati s njima preko Praga.!?

Akcija drug

Turcima nije u interesu uvodjenje code sharea sa ostalim kompanijama, jer Turci imaju iste te destinacije, i sto drugome davati pare kad mogu oni uzeti to, o tome se radi, hoces u Ameriku ides preko Istanbla sa THY i to je to, a da ne pricam za ostale gradove u Evropi

E s obzirom kakve veze ima THY sa amerikom, cijeli jugoistok SAD nece letiti za SJJ! BlagoCroatiji i jATU sa BH Airlinesom!
jefferson

PostPostao/la rendulic dana 23/09/2009 10:53

Sto se tice vasih opaski na potpisivanje ugovora sa drugim kompanijama ja sam upoznat sa dogadjajima jer sam skoro pricao sa gospodinom XX iz nase kompanije a koji mi je rekao da se vec par mjeseci lobira na ugovorima sa drugim kompanijama. Tu bi Turkish Airlines trebao povuci svoje veze iz STAR ALL
dok se samostalno radilo vec na dogovorima sa SKY TEAM clanicama. Tu su ako neko ne zna : DELTA/NW/KLM/AF/Alitalia Nuova/Continental/Aeroflot/CSA itd.
I BH Air bi sigurno profitirao ako udje, ne u alijansu jer je to vrlo tesko, nego u bilo kakvu suradnju sa njima. Tu su transferne tacke Amsterdam/Pariz i Rim.
A sa druge strane i THY gura svoju alijansu sa LH/Swiss/Austrian/United itd sa tranfernim tackama Frankfurt/Munchen/Zurich/Bec. Sta ce biti , vidicemo u skorom periodu.
BH Airlines trenutno ima fantasticne konekcije preko Ciriha za dosta americkih odredista ALI nema niti jedan ugovor ni sa jednom kompanijom za Ameriku.
Ima i veza 2 ili 3 puta preko Beca za Ameriku ALI nema niti jedan ugovor.
Sto se tice kod sharinga sa drugim kompanijama , i Croatia i Adria su morali prekinuti sve kod share ugovore sa drugim kompanijama koje su van STAR ALL
Mislim da ce se ovo razrijesiti vrlo brzo i da BH AIR nece ostati u medjuprostoru. (Ne znam oupce da li Turkish smije gurati sestricnu kompaniju u drugu alijansu ako su oni clanovi jedne sasvim druge) To stvarno ne znam.
rendulic

PostPostao/la smolsvoje dana 23/09/2009 11:09

Postovani/a rendulic,
zaboravio/la si naglasiti razliku izmedju code-share i ugovora sa drugim kompanijama.
Code-share je vrhunac saradnje izmedju dvije kompanije dok je ugovor
(valjda se misli na bilateralni) samo pocetak koji mnogo obecava ali i sa njim se
vec moze mnogo napraviti. Nasa kompanija nikada nece imati code-share
sa americkim ili ovim jacim SA kompanijama ali i sa samim ugovorom se
mnogo postize, ako nista priznaju se avio karte medjusobno.
Mislim da sam bar malo razbistrio ovo oko code-share opcija.
smolsvoje

PostPostao/la jefferson dana 23/09/2009 13:25

rendulic je napisao/la:Sto se tice vasih opaski na potpisivanje ugovora sa drugim kompanijama ja sam upoznat sa dogadjajima jer sam skoro pricao sa gospodinom XX iz nase kompanije a koji mi je rekao da se vec par mjeseci lobira na ugovorima sa drugim kompanijama. Tu bi Turkish Airlines trebao povuci svoje veze iz STAR ALL
dok se samostalno radilo vec na dogovorima sa SKY TEAM clanicama. Tu su ako neko ne zna : DELTA/NW/KLM/AF/Alitalia Nuova/Continental/Aeroflot/CSA itd.
I BH Air bi sigurno profitirao ako udje, ne u alijansu jer je to vrlo tesko, nego u bilo kakvu suradnju sa njima. Tu su transferne tacke Amsterdam/Pariz i Rim.
A sa druge strane i THY gura svoju alijansu sa LH/Swiss/Austrian/United itd sa tranfernim tackama Frankfurt/Munchen/Zurich/Bec. Sta ce biti , vidicemo u skorom periodu.
BH Airlines trenutno ima fantasticne konekcije preko Ciriha za dosta americkih odredista ALI nema niti jedan ugovor ni sa jednom kompanijom za Ameriku.
Ima i veza 2 ili 3 puta preko Beca za Ameriku ALI nema niti jedan ugovor.
Sto se tice kod sharinga sa drugim kompanijama , i Croatia i Adria su morali prekinuti sve kod share ugovore sa drugim kompanijama koje su van STAR ALL
Mislim da ce se ovo razrijesiti vrlo brzo i da BH AIR nece ostati u medjuprostoru. (Ne znam oupce da li Turkish smije gurati sestricnu kompaniju u drugu alijansu ako su oni clanovi jedne sasvim druge) To stvarno ne znam.

Croatia nije prekinula jer sam ja kupio prekjuce kartu u kojoj je Croatijin let pod Code Sharingom Air Francea! Slabe ti te informacije iz "prve ruke"
U tome je i problem, sto ljudi iz "prve ruke" u BH Airlinesu nemaju pojma sta pricaju.
Sto se tice transfernih tacaka, Delta/NWA lete za sve evropske gradove, pocev od madrida pa do Bukuresta, Kijeva, a npr. za Pariz imas dnevno iz Atlante samo 5-6 letova. Stoga, da je enko htio u BH Airlinesu napraviti nesto, mogao je davno to uraditi. Cisto sumnjam da neko bjezi od saradnje, pogotovo u danasnjim uslovima. E sad, mozda od nas bjeze, s obzirom da ni jebenu kartu ne mozes preko interneta uzet!
jefferson

PostPostao/la akcija007 dana 23/09/2009 15:06

rendulic je napisao/la: i Croatia i Adria su morali prekinuti sve kod share ugovore sa drugim kompanijama koje su van STAR ALL

Mislim da nije tacno ovo jer je moja tetka prekljucer otputovala iz Sarajeva za Mineapolis preko Zagreba i Amsterdama s Croatiom i Nortwestom i bilo joj sve u jednoj karti.

Croatia je u Star ALL al ima code share s Air Francom, Britishom KLM-om,Nortwestom,Malaysiaom,Emiratesom,Quantasom koji nisu u Star All. Hoces iz SA da letis za Australiju preko Zagreba do Evrope je Croatia dalje imas Malaysia, British,Quantas,Emirates logicnije bi bilo da Croatia "gura" LH ,Thai i Singapure za dole , imaju i s njima al su jakooo skupi.
akcija007

PostPostao/la jefferson dana 23/09/2009 15:41

akcija007 je napisao/la:
rendulic je napisao/la: i Croatia i Adria su morali prekinuti sve kod share ugovore sa drugim kompanijama koje su van STAR ALL

Mislim da nije tacno ovo jer je moja tetka prekljucer otputovala iz Sarajeva za Mineapolis preko Zagreba i Amsterdama s Croatiom i Nortwestom i bilo joj sve u jednoj karti.

Croatia je u Star ALL al ima code share s Air Francom, Britishom KLM-om,Nortwestom,Malaysiaom,Emiratesom,Quantasom koji nisu u Star All. Hoces iz SA da letis za Australiju preko Zagreba do Evrope je Croatia dalje imas Malaysia, British,Quantas,Emirates logicnije bi bilo da Croatia "gura" LH ,Thai i Singapure za dole , imaju i s njima al su jakooo skupi.

Ja, ali problem je ako bi sve se to uspostavili i mozda pocele pare praviti, nekom bi palo na pamet da zavrne pipu poreskih obveznika i kaze im da sami prave novac, i jos, gluho bilo, ukinu taxu za "razvoj civilne avijacije" na aerodromu pa ne do bog karte za SJJ pojeftine generalno.
Ali hajmo istini pogledati u oci. Ko je direktor BH Airlinesa? Covjek koji je prije toga bio Ministar za Izbjeglice u vladi FBiH. Bas ono, referenca za posao u avio biznisu!
jefferson

PostPostao/la rendulic dana 23/09/2009 16:26

DL 8488 PARIS-CH.DE GAULLE 11:40 11:50 SLETIO
KL 2204 PARIS-CH.DE GAULLE 11:40 11:50 SLETIO
AF 1254 PARIS-CH.DE GAULLE 11:40 11:50 SLETIO

Ko sto gosp. Jefferson rece *slabe su mi informacije iz prve ruke* ovo je mali prilog tome za nije uvijek u pravu.
Ja bih volio da je to tako sa kompanijama ali N I J E !
A gospodin koji je isto replicirao da je OU u code sharu sa Northwestom ili sa kim vec, nije bas skontao o cemu ja govorim, a to je da OU ima 146 interline
ugovora sa raznim kompanija pa i sa KLM/AF/NW/DL ALI nema code-share ugovora o kojem sam pricao.

Sorry al' biga je !
rendulic

PostPostao/la jefferson dana 23/09/2009 17:57

rendulic je napisao/la:DL 8488 PARIS-CH.DE GAULLE 11:40 11:50 SLETIO
KL 2204 PARIS-CH.DE GAULLE 11:40 11:50 SLETIO
AF 1254 PARIS-CH.DE GAULLE 11:40 11:50 SLETIO

Ko sto gosp. Jefferson rece *slabe su mi informacije iz prve ruke* ovo je mali prilog tome za nije uvijek u pravu.
Ja bih volio da je to tako sa kompanijama ali N I J E !
A gospodin koji je isto replicirao da je OU u code sharu sa Northwestom ili sa kim vec, nije bas skontao o cemu ja govorim, a to je da OU ima 146 interline
ugovora sa raznim kompanija pa i sa KLM/AF/NW/DL ALI nema code-share ugovora o kojem sam pricao.

Sorry al' biga je !

Pardon, let za koji sam ja govorio nije iz Pariza, ali sve jedno, nije code share iako pokazuje drugu sifru od uobicjane za OU! S tim da na situ beastseatplace, koji je vrlo cijenjen u SAD, Croatia je navedena kao Codeshare partner Air Franceu.
Takodje, taj let koji si ti naveo je let Brit Aira koji je pod ugovorom Air Francea!

Isto tako, kolikosam citao, postoje naznake da ce UA stopirati codeshare ugovor sa OU!
jefferson

PostPostao/la Tvrtko II Kotromanic dana 23/09/2009 23:29

uvijek kada moram negdje putovati avionom nastojim letiti BH airlinosom. Razlog je jednostavan, u pitanju je naša kompanija i moramo je podržati.
Moram priznati da su ove godine avio karte mnogo jeftinije u odnosu na kompanije iz regiona, što me posebno čini sretnim.
Također uslugom sam zadovoljan, od osoblja u kompaniji, stjurdesa, hrane.....
Međutim smeta mi to što BH airlines ima slab marketing. Da nije bilo moje upornosti, do sada svaki put bih letio drugom kompanijom. Marketing je očajan. Ne mogu da vjerujem da BH arilines nema reklamu na nekom od posjećenijih sajtova koje posjećuje prije svega raja iz dijaspore. Prije svega mislim na sa-x, ali i na druge. Postavi se koji bilbord po gradu i sav marketing se na tome završi. Upravo to je razlog zašto je malo ljudi letilo za Berlin i Prag, jer mnogi ustvari nisu ni znali da takvi letovi sa BHA uopće postoje.
Na marketningu radite hitno, posebno prema dijaspori!!!
Tvrtko II Kotromanic

PostPostao/la sarayewo dana 23/09/2009 23:46

E danas sam stvarno propisno popizdio na BH Airlines... Letio sam sa njima nekoliko puta na relacijama SJJ - VIE i SJJ - DUS i bio sam prezadovoljan, ugodan let, ugodno osoblje...

Medjutim, danas otvaram mail i dobijam obavjestenje od gospode iz BHA da je moj let za Dusseldorf pomjeren sa nedelje (27.9.) na subotu (26.9) - jednostavno obavjestenje mailom, ni da ko pita da li je to ok, da mi ponudi drugu opciju, ne daj Boze da su nazvali svih 15-20 ljudi koji su taj let do sada rezervisali... Sta da sam bio negdje na putu i da nisam otvorio mail, pa se u nedelju fino pojavim na aerodromu, a aviona ni na mapi...

Nazvao sam ih i nakon sto sam ih propisno nalijepio gospodjica s druge strane kaze: "znate, to nije do nas, to je do online prodaje, oni obavjestavaju svoje putnike". Isto kao da online prodaja i ona prodaju karte za razlicite kompanije, a ne za isti let...
sarayewo

PostPostao/la macan prvi dana 24/09/2009 00:16

sarayewo je napisao/la:E danas sam stvarno propisno popizdio na BH Airlines... Letio sam sa njima nekoliko puta na relacijama SJJ - VIE i SJJ - DUS i bio sam prezadovoljan, ugodan let, ugodno osoblje...

Medjutim, danas otvaram mail i dobijam obavjestenje od gospode iz BHA da je moj let za Dusseldorf pomjeren sa nedelje (27.9.) na subotu (26.9) - jednostavno obavjestenje mailom, ni da ko pita da li je to ok, da mi ponudi drugu opciju, ne daj Boze da su nazvali svih 15-20 ljudi koji su taj let do sada rezervisali... Sta da sam bio negdje na putu i da nisam otvorio mail, pa se u nedelju fino pojavim na aerodromu, a aviona ni na mapi...

Nazvao sam ih i nakon sto sam ih propisno nalijepio gospodjica s druge strane kaze: "znate, to nije do nas, to je do online prodaje, oni obavjestavaju svoje putnike". Isto kao da online prodaja i ona prodaju karte za razlicite kompanije, a ne za isti let...

Ne ocekuj previse - ponudu drugog leta sigurno neces dobiti ako ne pitas sam, politika kompanije. :oops: I meni kad se ovo dogodilo nije ponudjen nikakav alternativni let pa sam se jedino mogao nadati :oops: da im naredni let za Sarajevo nece biti otkazan.
macan prvi

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: kockica_kockica, Zaitsev i 7 gostiju.