autosjedalice i kolica za bebe

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

autosjedalice i kolica za bebe

PostPostao/la Alma Ata dana 24/01/2009 11:44

Molim mame i tate za savjet oko izbora autosjedalice i kolica za bebe. Autosjedalica bi trebala biti za bebu od 0 mj.-6 god. kolica što lakša jer nemam lift. Bebač se treba ubrzo roditi, pa će kolica trebati za koji mjesec , a autosjedalica odmah. Gdje u Sarajevu ima sve kupiti i vaša iskustva molim?
Alma Ata

Re: autosjedalice i kolica za bebe

PostPostao/la Aurora Borealis dana 24/01/2009 11:46

.
Zadnja izmjena: Aurora Borealis; 24/11/2010 00:53; ukupno mijenjano 1 put/a.
Aurora Borealis

PostPostao/la Blue room dana 30/01/2009 20:05

I mi smo kupili autosjedalicu ali svi su nam pedijatri zabranili koristenje do 4 mjeseca . Ako ne dodje uz kolica i ne treba. Sto se tice kolica Peg Perego Pliko su najlaksa u katregoriji luksuznih . Ako hoces malo losija i laksa problem ce biti sa upravljanjem. Auto sjedalica dodje u kompletu sa Peg Peregom . Imas u Merkuru na Otoci radnju sa kolicima.
Blue room

PostPostao/la melb26sa dana 30/01/2009 21:36

Blue room je napisao/la:I mi smo kupili autosjedalicu ali svi su nam pedijatri zabranili koristenje do 4 mjeseca . Ako ne dodje uz kolica i ne treba. Sto se tice kolica Peg Perego Pliko su najlaksa u katregoriji luksuznih . Ako hoces malo losija i laksa problem ce biti sa upravljanjem. Auto sjedalica dodje u kompletu sa Peg Peregom . Imas u Merkuru na Otoci radnju sa kolicima.

Dajte ljudi kakve price da se ne moze beba staviti u autosjedalicu po rodjenju? Pa ovdje kod mene ne mozes van iz bolnice ako ne doneses sjedalicu i stavis bebu u nju. Nikakve korpe, mamine ruke i slicno ne prolaze - samo sjedalica. Vidjela sam mame sa bebom od 7 dana u kengurku kako setaju, pa gdje nece moci u sjedalicu? Za sigurnost svoje bebe koristite autosjedalice, manite se prica prastarih pedijatara!
melb26sa

PostPostao/la Drvosjeca iz Dejcica dana 30/01/2009 21:49

Evo jedan koristan link.

http://djeca.org/site//index.php?option=com_content&task=view&id=95&Itemid=50

Moram reci da cijena sjedalice ne odrazava uvijek kvalitet djecije auto sjealice zato obratite paznju da li sjedalica posjeduje certifikat/atest po kojem se moze vidjeti gdje je taj tip sjedalice testiran, kategorija, broj dozvole i slicno.

slika

Jos jedan koristan link sa svim informacijama:

http://autosjedalice.info/cms/

Sjedalice se djele u sljedece grupe:

0 - za djecu od 0 do 10 kg
0+ za djecu od 0 do 13kg
I- za djecu od 9 do 18 kg
II- za djecu od 15 do 25kg
III - za djecu od 22 do 36kg

Sretno.
Drvosjeca iz Dejcica

PostPostao/la sirmelle dana 10/03/2009 10:22

Blue room je napisao/la:I mi smo kupili autosjedalicu ali svi su nam pedijatri zabranili koristenje do 4 mjeseca.

Tipično za naše pedijatre... misle da su bogovi, a nisu u stanju pročitati ništa više od onoga što su na fax-u naučili. Svjetska zdravstvena organizacija je preporučila korištenje autosjedalica i to odmah po rođenju. Taj stav dijele i američko udruženje pedijatara.
sirmelle

PostPostao/la sirmelle dana 10/03/2009 10:26

Alma Ata je napisao/la:Molim mame i tate za savjet oko izbora autosjedalice i kolica za bebe. Autosjedalica bi trebala biti za bebu od 0 mj.-6 god. kolica što lakša jer nemam lift. Bebač se treba ubrzo roditi, pa će kolica trebati za koji mjesec , a autosjedalica odmah. Gdje u Sarajevu ima sve kupiti i vaša iskustva molim?

Evo ti na ovom linku katalog većine autosjedalica koje možeš naći na našem tržištu: http://djeca.org/site//index.php?option=com_sobi2&Itemid=56
Tu imaš i testiranja koja su provedena kod najvećih evropskih test kuća.

Ja lično imam Bebe Confort Iseos TT, ne bih je baš preporučio.
Nipošto ne kupovati Robot autosjedalice jer su lažnjak i mogu samo veću štetu napraviti nego korist.

Možda je ponajbolje u Turbo Limaču pregledati njihov katalog, ako nečega nemaju na stanju možeš naručiti.

Hajde malo suzi izbor AS pa ćemo onda razgovarati o tome koja je bolja i zašto.
Nadam se da sam bar malo pomogao!
sirmelle

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.