Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

PostPostao/la motorola5 dana 05/01/2014 16:56

Zdravo svim dobrim ljudima i osobama ljepšeg pola :-D

Otvorio sam ovu temu povodom kupovine vozila kod Smajića pa bujrum da saberem i oduzmem dojmove.
Vidio sam temu u vezi Kramara OK on je uredu al me interesuje još i ovaj jer vidim da su mu vozila poprilićno skupa a i onako dobra su pa da vidim je li ko imo kakvih iskustava sa ovim Smajićem.

Hvala unaprijed

LP
motorola5

Re: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

PostPostao/la shlauf dana 05/01/2014 18:01

Kakvi su u obaranju cijena. Ja sam prije 7-8 dana kupio u Zoom-u auto i skinuo im cijenu milju maruna a oni već prije toga sknuli još jednu zbog Božića i Nove godine. Ovi u Širokom nagodni u cjenkanju a prije toga sam išao kod Smajića i izradio me za dogovoreno auto iako je bilo solarno plaćanje na licu mjesta.
Sam pao sam se ubio.
shlauf

PostPostao/la milojicabrzi dana 05/01/2014 18:08

...bio prije par godina, kad sam sebi trazio auto. Uglavnom, ono sto valja (ili bar tako izgleda) prilicno je preskupo, ono sto je u nekim normalnim granicama cijene, ili cak blize gornjem prosjeku cijena za ta auta, uglavnom je bilo sluzbeno auto, kompenzacija koju je neko ostavio kao "staro za staro" i sl.

Na nekoj ljestvici od 1-10, otprilike ocjena 7-8. znaci nisu prevaranti da bas tuse auta, ali su prilicno skupi, a znaju se desiti i i auta sa vracanom kilometrazom.

Dosta auta mi se cini da su sluzbena ili skinuta sa leasinga.

Uglavnom, nema postenih auto-kuca, to su samo malo manji ili veci prevaranti i nakupci :D da se niko ne uvrijedi.
milojicabrzi

PostPostao/la Bakir1 dana 05/01/2014 18:16

a koji auto gledas ako smije znati?
mozda ima nesto mimo auto kuca ;-)
Bakir1

Re: AW: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

PostPostao/la newlevel dana 05/01/2014 19:02

Bakir1 je napisao/la:a koji auto gledas ako smije znati?

Tipican komentar za takav nick :mrgreen::mrgreen:

Sent from my Nokia 3310
newlevel

PostPostao/la Bakir1 dana 05/01/2014 19:10

ne kontam?
Bakir1

Re: AW: Auto kuća "Smajić" Kiseljak dojmovi

PostPostao/la newlevel dana 05/01/2014 19:16

Sala mala Bakire I :-)

Sent from my Nokia 3310
newlevel

PostPostao/la Bakir1 dana 05/01/2014 19:30

pa dobro ako uzmemo da se tako zovem i da je to bez 1 bilo zauzeto to je nick ;-)
Bakir1

PostPostao/la motorola5 dana 05/01/2014 20:15

Bakir1 je napisao/la:a koji auto gledas ako smije znati?

Audi b7 diesel limuzina ili b8 diesel karavan
motorola5

PostPostao/la Bakir1 dana 05/01/2014 20:20

nista ima pasat b6
Bakir1

PostPostao/la carobnjak dana 07/01/2014 13:43

a ljudi rade predobro,sad dali su skupi ili ne,kvalitet i sve to ogleda se koliko auta prodaju,znam da dosta raje kod njega uzima vjerovatno su onda auta OK
carobnjak

PostPostao/la meapervitas dana 15/01/2014 14:56

kroz posao koji radim upoznat sam sa načinom rada auto kuće smajić i još nekoliko njih,

kupuju preko velikih preprodavača više vozila odjednom, uglavnom novija vozila sa lizinga, najčešće iz belgije a nešto i iz njemačke, ne bave se muljažama tipa vraćanje km, repariranje udarenih auta i sl., nego prodaju u stanju kakvi su kupljeni, tako da je puno sigurnije kupiti auto u ovakvim auto kućama, jer ako piše da je prešao 150.000 km onda je i prešao toliko,

nekoliko mojih prijatelja je kupilo auto kod smajića i svi su zadovoljni, čak je jedan prijatelj radio i zamjenu uz doplatu i bili su pravo korektni u pogledu cijene, nisu ucjenjivali i skidali par hiljada KM sa cijene prijateljevog vozila kao što pojedini šverceri rade..........uglavnom dojmovi vrlo pozitivni

što se tiče kramara, ima i pozitivnih i negativnih iskustava, dvojici prijatelja se desilo da su im probali prodati "*uda pod bubrege", naime za oba vozila su tvrdili sa nisu udarana i farbana a pregledom vozila bilo je više nego očito da su poprilično farbani i sklapani od polovnih dijelova (šajbe različitih godišta, tragovi farbanja na kederima i lajsnama, karambolka prefarbana a bila ranije druge boje itd.) napominjem da je pregled radio autolimar
meapervitas

PostPostao/la last mohicans dana 15/01/2014 15:06

meapervitas je napisao/la:kroz posao koji radim upoznat sam sa načinom rada auto kuće smajić i još nekoliko njih,

kupuju preko velikih preprodavača više vozila odjednom, uglavnom novija vozila sa lizinga, najčešće iz belgije a nešto i iz njemačke, ne bave se muljažama tipa vraćanje km, repariranje udarenih auta i sl., nego prodaju u stanju kakvi su kupljeni, tako da je puno sigurnije kupiti auto u ovakvim auto kućama, jer ako piše da je prešao 150.000 km onda je i prešao toliko,

nekoliko mojih prijatelja je kupilo auto kod smajića i svi su zadovoljni, čak je jedan prijatelj radio i zamjenu uz doplatu i bili su pravo korektni u pogledu cijene, nisu ucjenjivali i skidali par hiljada KM sa cijene prijateljevog vozila kao što pojedini šverceri rade..........uglavnom dojmovi vrlo pozitivni

što se tiče kramara, ima i pozitivnih i negativnih iskustava, dvojici prijatelja se desilo da su im probali prodati "*uda pod bubrege", naime za oba vozila su tvrdili sa nisu udarana i farbana a pregledom vozila bilo je više nego očito da su poprilično farbani i sklapani od polovnih dijelova (šajbe različitih godišta, tragovi farbanja na kederima i lajsnama, karambolka prefarbana a bila ranije druge boje itd.) napominjem da je pregled radio autolimar

Ovo za kilometražu kod Smajića mogu i ja iz iskustva jednog majstora potvrditi.Naime,kada sam svoje vozilo provjeravao u Quatrru, majstor koji je to radio mi je kazao da su auta koja su dolazila iz ovog salona dobra i da im je kilometraža uvijek bila tačna kad su kopčali na dijagnostiku.Kad sam ja sebi tražio nailazio sam i na tu kuću,jesu malo skuplji, treba pokušati spustiti ili čekati kakvu akciju, ali hoće li ostati pikirano auto neprodano, to je druga stvar.
last mohicans

PostPostao/la zastavnik22 dana 06/10/2014 15:28

Ja sam kod Smajica kupio 3 auta I uvijek su bili ok.Provjeravao kod ovlastenih servisa I bilo sve u redu.Opet planiram mijenjati kod njega.Pokusat cu prodati sam a ako ne onda cu Smajicu dati uz doplatu.
Na proslom auto mi otisao hladnjak klime 7 dana nakon sto sam kupio auto, nazvao ga I on mi refundirao sve troskove oko zamjene hladnjaka I punjenja sistema.
Korektni nemam primjedbe.

motorola5 je napisao/la:Zdravo svim dobrim ljudima i osobama ljepšeg pola :-D

Otvorio sam ovu temu povodom kupovine vozila kod Smajića pa bujrum da saberem i oduzmem dojmove.
Vidio sam temu u vezi Kramara OK on je uredu al me interesuje još i ovaj jer vidim da su mu vozila poprilićno skupa a i onako dobra su pa da vidim je li ko imo kakvih iskustava sa ovim Smajićem.

Hvala unaprijed

LP
zastavnik22

PostPostao/la husoboss dana 09/10/2014 21:56

B7 solidnih imaš i na pik .ba
husoboss

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: AdnanSA i 5 gostiju.