Audi C4-problem sa strujom

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Audi C4-problem sa strujom

PostPostao/la goran288 dana 22/02/2011 00:34

e ljudi imam problem sa strujom na Audiju C4,2.0 benzin,pokusacu ukratko da vam objasnim problem koji ne mogu da rijesim odavno,ako je neko imao slican nek pomogne....
kupio sam nov akumulator,mada mislim da nisam morao,72ah,jer mislim da mi je i prijasnji bio dobar,ali nisam znao sta je u pitanju....dakle preko noci mi auto negdje vozi struju i crpi akumulator......npr sad kad ga napunim moze da drzi jedno 7-8 dana,zavisi i onda sve teze pocinje da pali,dok ne crkne skroz....obisao sam 10 majstora i na kraju zavrsim kod Sencija i nadjemo da je problem u pumpi od centralne,kazu da im je to mana...i naravno ja kupim novu,ali jok,opet isto,on opet ispcrpi struju,mada je ova sad pumpa ispravna jer smo je ispitali.....imam alarm i njega iskopcam,iskopcan je i dan danas....kad majstor uzme da ispituje ima li kakvi divlji potrosaca,nista mu ne pokazuje,sem sata i cd normalno,ali je to minimalno...auto extra puni i 3 puta nosim akumulator na reklamaciju...predamnom ispituju akumulator on extra....jeste malo veci text,ali mi je stvarno problem koji dugo ne mogu da rijesim,mada se i sam u auta razumijem po dosta...jer ipak benzinac sa 72ah bi trebalo da otikda,a on njega pojede za sedmicu na mrtvo ime....eto ako iko ima ikakav prijedlog pametan....placam gajbu i kilu mesa.....

edit: samo jos da dodam da je masa 100% dobra i cak sam sijalicu iz gepeka iscupao...dodje mi sve da pocupam sto zizi u njemu...:)
goran288

Re: Audi C4-problem sa strujom

PostPostao/la shlauf dana 22/02/2011 00:38

Probaj kod Zvonke u Pofalićima kod mljekare 061/149-194

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
shlauf

PostPostao/la goran288 dana 22/02/2011 00:39

shlauf je napisao/la:Probaj kod Zvonke u Pofalićima kod mljekare 061/149-194

ma idem drug i na mjesec ako treba,jer stvarno ne znam sta da mu radim....cim ugrabim slobodno odo i kod tog Zvonke....hvala
goran288

PostPostao/la shlauf dana 22/02/2011 00:50

goran288 je napisao/la:
shlauf je napisao/la:Probaj kod Zvonke u Pofalićima kod mljekare 061/149-194

ma idem drug i na mjesec ako treba,jer stvarno ne znam sta da mu radim....cim ugrabim slobodno odo i kod tog Zvonke....hvala

Prvo nazovi jer on radi po 4 sata u radioni.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeee :dance:
shlauf

PostPostao/la bordo_boy dana 22/02/2011 00:50

Radi li ti alternator - dio koji puni akumulator ? Ja sam nekoliko zamjenio na golfu, imao sam iste simptome... Akumulator bude kratko i isprazni se.
bordo_boy

PostPostao/la Romeo 80 dana 22/02/2011 01:02

Možda ti radio/cd uređaj crpi struju?! Desilo mi se to prijatelju. Sve živo iskopčao na kraju hebeni radioN bio krivac! Skini klemu sa akumulatora i malo sa njom kucni po elektrodi i vidi da li varniči kad je isključen kontakt. Ako varniči, znači da ti nešto crpi struju.
Romeo 80

PostPostao/la Desert Wind dana 22/02/2011 01:16

moram da se i ja prijavim ovdje...
mene non stop zdekla struja kad uhvatim za vrata od auta kad izlazim - kad ulazim ne... svaki put...
sta tu moze biti?
Desert Wind

PostPostao/la shlauf dana 22/02/2011 01:45

Desert Wind je napisao/la:moram da se i ja prijavim ovdje...
mene non stop zdekla struja kad uhvatim za vrata od auta kad izlazim - kad ulazim ne... svaki put...
sta tu moze biti?

Statički elektricitet, ne valjaju ti podmetači ispod nogu, previše sintetike ima u njima.

Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
shlauf

PostPostao/la citroen dana 22/02/2011 01:50

goran288 je napisao/la:e ljudi imam problem sa strujom na Audiju C4,2.0 benzin,pokusacu ukratko da vam objasnim problem koji ne mogu da rijesim odavno,ako je neko imao slican nek pomogne....
kupio sam nov akumulator,mada mislim da nisam morao,72ah,jer mislim da mi je i prijasnji bio dobar,ali nisam znao sta je u pitanju....dakle preko noci mi auto negdje vozi struju i crpi akumulator......npr sad kad ga napunim moze da drzi jedno 7-8 dana,zavisi i onda sve teze pocinje da pali,dok ne crkne skroz....obisao sam 10 majstora i na kraju zavrsim kod Sencija i nadjemo da je problem u pumpi od centralne,kazu da im je to mana...i naravno ja kupim novu,ali jok,opet isto,on opet ispcrpi struju,mada je ova sad pumpa ispravna jer smo je ispitali.....imam alarm i njega iskopcam,iskopcan je i dan danas....kad majstor uzme da ispituje ima li kakvi divlji potrosaca,nista mu ne pokazuje,sem sata i cd normalno,ali je to minimalno...auto extra puni i 3 puta nosim akumulator na reklamaciju...predamnom ispituju akumulator on extra....jeste malo veci text,ali mi je stvarno problem koji dugo ne mogu da rijesim,mada se i sam u auta razumijem po dosta...jer ipak benzinac sa 72ah bi trebalo da otikda,a on njega pojede za sedmicu na mrtvo ime....eto ako iko ima ikakav prijedlog pametan....placam gajbu i kilu mesa.....

edit: samo jos da dodam da je masa 100% dobra i cak sam sijalicu iz gepeka iscupao...dodje mi sve da pocupam sto zizi u njemu...:)

Rekoh li ti ja ne prodaji renaulta :D jel ono clijas bjese :? :D :D
citroen

PostPostao/la Haris.ba dana 22/02/2011 01:52

shlauf je napisao/la:Statički elektricitet, ne valjaju ti podmetači ispod nogu, previše sintetike ima u njima.

A može biti i do podloge obuće?
Haris.ba

PostPostao/la Desert Wind dana 22/02/2011 02:03

shlauf je napisao/la:
Desert Wind je napisao/la:moram da se i ja prijavim ovdje...
sta tu moze biti?

Statički elektricitet, ne valjaju ti podmetači ispod nogu, previše sintetike ima u njima.

Ne zajebavas me? :D :mrgreen:
Al cinjenica je - spuc'o sam vec par ljudi strujom kad sam se rukov'o :mrgreen: a spuc'o me par puta i komp :mrgreen:
Desert Wind

PostPostao/la shlauf dana 22/02/2011 02:11

:D Ti si opasan po okolinu. Imaš struje u sebi kao trafostanica. :D

Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
shlauf

PostPostao/la Desert Wind dana 22/02/2011 02:11

shlauf je napisao/la::D Ti si opasan po okolinu. Imaš struje u sebi kao trafostanica. :D

Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeee :dance:

ocam' :mrgreen:
Desert Wind

PostPostao/la herbert mekfjuger dana 22/02/2011 05:05

upali auto i pusti ga da radi na leru, onda otvori haubu i otpoji akumulator, ako se auto ugasi, znači da nešto ne valja - anlaser, regler i sl.... imo sam sličan problem s renaultom :D
herbert mekfjuger

PostPostao/la shlauf dana 22/02/2011 09:44

herbert mekfjuger je napisao/la:upali auto i pusti ga da radi na leru, onda otvori haubu i otpoji akumulator, ako se auto ugasi, znači da nešto ne valja - anlaser, regler i sl.... imo sam sličan problem s renaultom :D

Ta opcija važi samp za alternator da vidi puni li se strujom ili ne. Anlaser nema veze sa tim jer on ima funkciju da samo pokrene motor i onda automat se isključi na njemu i prestaje njegova funkcija. I ako utvrdiš na taj način da "nešto" vuče struju iz akumulatora onda treba se *ebavati oko svake komponente u autu i tražiti kvar. A to traje.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
shlauf

PostPostao/la herbert mekfjuger dana 22/02/2011 16:24

^ ma to sam i mislio, spavalo mi se pa napišem anlaser, a mislio sam na alternator :D
herbert mekfjuger

PostPostao/la damperista dana 22/02/2011 20:49

Pokušaj ovo da uradiš:
Kad skineš klemu sa akumulatora između kleme i minus ili plus pola sa kojeg si skinuo klemu stavi auto ispitivač ili bolje na unimeru stavi skalu na Ampermetre. Auto ispitivač će da svijetli ako puno vuče struju. Ako manje vuče onda će da se jedva primijeti svjetlost na žarulji. Kad to uradiš onda vadi osigurače jedan po jedan. Kad se lampica ugasi našao si gdje ti vuče struju. Za svaki osigurač imaš na poklopcu osigurača za što je namijenjen. Nemoj osigurač ponovo da stavljaš vrati klemu na akumulator upali auto i vidi što ne radi. Tako lociraš kvar odnosno si mnogo bliže da znaš što ti vuče struju..
damperista

PostPostao/la goran288 dana 22/02/2011 21:26

citroen je napisao/la:
goran288 je napisao/la:e ljudi imam problem sa strujom na Audiju C4,2.0 benzin,pokusacu ukratko da vam objasnim problem koji ne mogu da rijesim odavno,ako je neko imao slican nek pomogne....

Rekoh li ti ja ne prodaji renaulta :D jel ono clijas bjese :? :D :D

hahahha...jasta je ba,clijas,dobro pamtis svaka cast...ma jbg ne volim mala auta....dohakacu ja i audiju....:)
goran288

PostPostao/la goran288 dana 22/02/2011 21:31

damperista je napisao/la:Pokušaj ovo da uradiš:
Kad skineš klemu sa akumulatora između kleme i minus ili plus pola sa kojeg si skinuo klemu stavi auto ispitivač ili bolje na unimeru stavi skalu na Ampermetre. Auto ispitivač će da svijetli ako puno vuče struju. Ako manje vuče onda će da se jedva primijeti svjetlost na žarulji. Kad to uradiš onda vadi osigurače jedan po jedan. Kad se lampica ugasi našao si gdje ti vuče struju. Za svaki osigurač imaš na poklopcu osigurača za što je namijenjen. Nemoj osigurač ponovo da stavljaš vrati klemu na akumulator upali auto i vidi što ne radi. Tako lociraš kvar odnosno si mnogo bliže da znaš što ti vuče struju..

hvala drug na ovolikom odg,ali vidio si gore da sam ja to sve provjerio,tj. silni majstori i sad mi trenutno ne pokazuje da vuce igdje,a neki dan sam bio nasao da vuce centralna i kupio drugu....ali evo sad sam sa posla i poceo sam skidati klemu iz razloga da mogu upaliti...i kad stavljam minusnu,ono varnici jbg...ali ima u njemu neka zastita kao alarm koja je na struju,cd(memorija) i sat...mislim da je to..
goran288

PostPostao/la goran288 dana 05/03/2011 03:48

da li iko ima iskustva sa onim elektricarom na Ilidji,nisam isao kod njega kazu da je i on pravo dobar....sutra cu ga posjetiti....
goran288

PostPostao/la corsa dana 09/03/2011 09:47

Jesi li rijesio problem i kako, posto imam isti? :-)
corsa

PostPostao/la Karabaja dana 09/03/2011 09:57

Da vam negdje vakum ne pušta? I onda pumpa radi konstantno jer ne može da nabije pritisak.
Karabaja

PostPostao/la corsa dana 09/03/2011 09:59

Pa zar radi i kad je auto ugaseno? Zamijenio sam vakum pumpu prije tri dana.
corsa

PostPostao/la Karabaja dana 09/03/2011 10:05

corsa je napisao/la:Pa zar radi i kad je auto ugaseno? Zamijenio sam vakum pumpu prije tri dana.

Ako ti centralna brava radi preko nje, onda radi i kad je auto ugašeno. Ako imaš odvojenu pumpu za centralnu bravu, možda ona vuče struju.
Karabaja

PostPostao/la corsa dana 09/03/2011 10:15

E ne znam, moram otici kod nekog elektricara da vidi sta je. Najgore je sto niko ne radi poslije 5.
corsa

Sljedeća

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.