Atletsko stopalo

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Atletsko stopalo

PostPostao/la azRRyx3 dana 29/01/2012 16:14

Već nekoliko sedmica se mučim sa ovom infekcijom koja se na početku pojavila na nožnim prstima,a pokupila sam je na bazenima :/ Izgleda da se proširila na prste desne ruke. Prsti su mi otekli. Molim vas ko je imao iskustva sa ovim da mi preporuči nešto.Koristila sam Canesten kremu ne pomaže.
azRRyx3

Re: Atletsko stopalo

PostPostao/la Ujedam dana 02/02/2012 02:35

azRRyx3 je napisao/la:Već nekoliko sedmica se mučim sa ovom infekcijom koja se na početku pojavila na nožnim prstima,a pokupila sam je na bazenima :/ Izgleda da se proširila na prste desne ruke. Prsti su mi otekli. Molim vas ko je imao iskustva sa ovim da mi preporuči nešto.Koristila sam Canesten kremu ne pomaže.

Evo da ti kažem šta ja mislim.. kao prvo ti možeš prenijeti to ukućanima ukoliko hodaš bosonoga.. To ti je gljivična bolest, obavezno što češće peri noge, mjenjaj čarape isto tako često, uglavnom se preporučuje Canesten, ali ti kažeš da ti nije pomoglo, probaj sa Daktarinom, ili se jednostavno uputi dermatologu za drugi medikament. Sa zdravljem nema riskiranja. Dva do tri puta mažeš kremu na noge.
Obična soda bikarbona može ublažiti svrbež i pečenje između nožnih prstiju i na stopalima. Napravi pastu tako da 1 kašikicu sode bikarbone pomiješaj s vodom. Utrljaj pastu u kožu. Zatim isperi i dobro osuši stopala. Napraši kukuruznim brašnom. Sretno! :thumbup:
Ujedam

PostPostao/la hljebarnik dana 02/02/2012 02:37

Doslo je vrijeme da je ljudima mrsko otici do doktora. :roll:
hljebarnik

PostPostao/la Ujedam dana 02/02/2012 02:38

hljebarnik je napisao/la:Doslo je vrijeme da je ljudima mrsko otici do doktora. :roll:

Baš tako, tuga golema! A mi i dalje dobivamo platu :lol: :lol:
Ujedam

PostPostao/la bez_ideje dana 02/02/2012 02:53

u lavor vode i nekoliko kapi cajevca (on je antigljivicni ),dobro osusi..fenom najbolje.....svaki dan namakat
bez_ideje

PostPostao/la azRRyx3 dana 22/11/2012 01:26

hljebarnik je napisao/la:Doslo je vrijeme da je ljudima mrsko otici do doktora. :roll:

Isla i doktoru.Nikakvo poboljsanje nisam dobila.Dali mi neke kremice medjutim nista nije bilo bolje.
azRRyx3

PostPostao/la cvrcak i mrav dana 22/11/2012 13:44

Prvo kupke stopala u otopini hipermangana, uzme se par kristalica da rastvor bude svijetlo-svijetlo ljubicast, dobro posusiti, moze i fenom, pa namazati nekom kremom protiv gljivica: Canesten, Lamisil...
Lijeci se dugo 6-8 sedmica, treba biti uporan
cvrcak i mrav

PostPostao/la choco77 dana 25/11/2012 20:19

azRRyx3 je napisao/la:Već nekoliko sedmica se mučim sa ovom infekcijom koja se na početku pojavila na nožnim prstima,a pokupila sam je na bazenima :/ Izgleda da se proširila na prste desne ruke. Prsti su mi otekli. Molim vas ko je imao iskustva sa ovim da mi preporuči nešto.Koristila sam Canesten kremu ne pomaže.

Nemam lično iskustvo. Teško da se navedeni problem pojavio poslije bazena, obično nastaje od nošenja dugo vremena nenošene obuće, dugog hodanja, upotrebe sintetičkih čarapa. Pokušajte sa Lamisil preparatima: krema, tablete 250 mg.
choco77

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 26/11/2012 12:07

bez_ideje je napisao/la:u lavor vode i nekoliko kapi cajevca (on je antigljivicni ),dobro osusi..fenom najbolje.....svaki dan namakat

I ja imam prilično dobro iskustvo sa ovim Australijskim čajevcem (ima ga u DM marketima).
Nisu u pitanju gljivice, zašto im tepati, to su GLJIVETINE!
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.